IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Витиний: провери колко е доходността на годишна база. Около например 9% е "никаква доходност" ли?
    Споко импе, днес ще ходя да гледам 2-3 коли и довечера ще пиша колко е % на моят доброволен фонд
    Доброволен пенсионен фонд 03.12.2014г. 1 101,85 641.65648 Вноски
    Първа вноска направена 22.12.2014, последна 31.03.2016, реално внесени пари 972лв, платени такси 3% умножено по парите. За ДПФ стойност на един дял 1,71720
    Last edited by v_tin; 01.07.2017, 10:29.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение

      "Несъответствието" се получава, от това, че цитирате данните МИ за РЕАЛНА доходност, а посочвате данните СИ за НОМИНАЛНА доходност.
      Даже намирам, че са Ви прецакали повече от средното - ето така:
      - Вашата средногодишна доходност е била 3.3 %
      - Средногодишната инфлация за същия период е 4 %.

      С парите, които притежавате днес, можете да си купите по-малко стоки и услуги, отколкото с парите, които сте внесъл.
      Да Ви е честито.
      Вие сте рядко глупав манипулатор, вече не помня от кога имаме отрицателна инфлация! Честит съм въпреки лъжци като Вас.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Argent Разгледай мнение
        По принцип се въздържам от коментари, но наскоро прочетох един текст от лицето Любомир Христов - https://papers.ssrn.com/sol3/papers....act_id=2825011
        В който открих две несъответствия по отношение на средствата натрупани по личната ми партида:
        „Реално данните за периода от 2002 г., когато се публикува статистика за пенсионните фондове, до края на 2016 г. е следната: нарастване на средния осигурителен доход за страната в реален израз, без инфлация - 4% годишно, доходност на всички осигурени, в който и да е универсален пенсионен фонд - 0.85% годишно.”

        „а парите, които до момента сте натрупали в УПФ, които са около 3200 лв. средно за осигуряващите се на възраст между 54 г. и 60 г.”
        Парите по моята партида са 17 000 лв., от които 3 000 лв. са доход. Среден годишен доход 3,30%.
        Всеки може да направи проста сметка за себе си. Бъдете здрави!
        "Несъответствието" се получава, от това, че цитирате данните МИ за РЕАЛНА доходност, а посочвате данните СИ за НОМИНАЛНА доходност.
        Даже намирам, че са Ви прецакали повече от средното - ето така:
        - Вашата средногодишна доходност е била 3.3 %
        - Средногодишната инфлация за същия период е 4 %.

        С парите, които притежавате днес, можете да си купите по-малко стоки и услуги, отколкото с парите, които сте внесъл.
        Да Ви е честито.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          + 218 467 008

          Аз партида на минус не съм видял досега - факт.
          Импе, ти не само нищо не си видял, нищо не знаеш и нищо не разбираш, освен да лъжеш като дърт Мангал, но даже не осъзнаваш, че обслужваш най-некъдърно управляващото парите на "пациентите" ти дружество - АлианЦ - (а - има едно още по-некадърно - "Бъдеще")

          За 12 години, от 1.07.2004 до 31.12.2016 е успяло да направи (- 6.6 %) - словом "минус шест и шест десети процента" реална доходност, за което балъците са си платили допълнително такси.

          Барем погледни числата - ако разбираш от числа де

          http://www.fsc.bg/d.php?id=20495

          Коментар


          • от съседната тема
            Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение
            В Пенсинния фонд на Алианц сигурно са забравили, че притежават 18% в Гагарин, защото не са били на ОСА! Тези трябва да бъдат съдени за безстопанственост! И
            импе коментар .......
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Argent Разгледай мнение
              По принцип се въздържам от коментари, но наскоро прочетох един текст от лицето Любомир Христов - https://papers.ssrn.com/sol3/papers....act_id=2825011
              В който открих две несъответствия по отношение на средствата натрупани по личната ми партида:
              „Реално данните за периода от 2002 г., когато се публикува статистика за пенсионните фондове, до края на 2016 г. е следната: нарастване на средния осигурителен доход за страната в реален израз, без инфлация - 4% годишно, доходност на всички осигурени, в който и да е универсален пенсионен фонд - 0.85% годишно.”

              „а парите, които до момента сте натрупали в УПФ, които са около 3200 лв. средно за осигуряващите се на възраст между 54 г. и 60 г.”
              Парите по моята партида са 17 000 лв., от които 3 000 лв. са доход. Среден годишен доход 3,30%.
              Всеки може да направи проста сметка за себе си. Бъдете здрави!
              + 218 467 008

              Аз партида на минус не съм видял досега - факт.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • По принцип се въздържам от коментари, но наскоро прочетох един текст от лицето Любомир Христов - https://papers.ssrn.com/sol3/papers....act_id=2825011
                В който открих две несъответствия по отношение на средствата натрупани по личната ми партида:
                „Реално данните за периода от 2002 г., когато се публикува статистика за пенсионните фондове, до края на 2016 г. е следната: нарастване на средния осигурителен доход за страната в реален израз, без инфлация - 4% годишно, доходност на всички осигурени, в който и да е универсален пенсионен фонд - 0.85% годишно.”

                „а парите, които до момента сте натрупали в УПФ, които са около 3200 лв. средно за осигуряващите се на възраст между 54 г. и 60 г.”
                Парите по моята партида са 17 000 лв., от които 3 000 лв. са доход. Среден годишен доход 3,30%.
                Всеки може да направи проста сметка за себе си. Бъдете здрави!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение
                  Днес приключва обсъждането на поредния "Проект на Закон за изменение и допълнение на Кодекса за социално осигуряване"
                  http://www.strategy.bg/PublicConsult...=bg-BG&Id=2704

                  Макар и да съдържа необходими уточнения, недогледани преди, този проект НЕ РЕШАВА трите основни проблема, които ви засягат :

                  1) Не регламентира "фазата на изплащане", т.е. не указва на пенсионните дружества как да изчисляват пенсиите от УПФ. С това всеки осигурен в УПФ остава ощетен, защото пенсията му от УПФ няма да замести намалението на държавната му пенсия и двете пенсии на човек по необходимост ще са по-малко от една. Това позволява на нЕкои дружества и компании да лъжат'
                  Повече тук: https://ssrn.com/abstract=2825011

                  2) Оставя жените, родени след 31.12.1959 г. и навършили 56 годишна възраст към днешна дата в капаната на измаматата "Универсален пенсионен фонд" и така им гарантира по-ниски пенсии от тази, на която имат право от ДОО.

                  3) Не отстранява нито един от 6-те "вродени" (в КСО) порока на пенсионните фондове, които ги правят
                  - неподходящи,
                  - негодни и
                  - неизгодни продукти за инвестиране за допълнителна пенсия.
                  Повече тук : https://ssrn.com/abstract=2924003

                  КОЙТО ВСЕ ОЩЕ МОЖЕ - ДА БЯГА ОТ ИЗМАМАТА "ПЕНСИОНЕН ФОНД" в България
                  Виж http://bit.ly/2u6XXyj
                  Я, г-н Христов... нещо се поскрихте напоследък... да не би доходността на ПФ на годишна база да ви подтисна нещо? Тия - дето може би подлъгахте да си подарят парите на Ной и в резултат получиха един ... (което се римува с Ной), губейки възможността да увеличат парите си с около и над 10% за година - потърсиха ли Ви, за да ви благодарят за мъдрите съвети? Щото аз - ако преди 15 месеца например Ви бях послушал - чрез десетките статии, блогове, блогченца и коментари - и манипулации - и бях подарил на Ной да речем 18 Б партида - сега щях упорито да ви търся, за да Ви изскубна тимберицата !!!

                  Много се забавлявах като четох коментарите в онова порталче - някаква - вероятно поредната платена клакьорка как се пени и се надвиква сама със себе си - не ми се занимава да се регистрирам там, за да я стрия като дървеница. Да я питам аз нея - коя банка ще ми даде 5 или 8% лихва и как - след като тя има пълното право да се откаже от ЧПФ - аз пък нямам право да се откажа от пирамидата Ной - и как парите в ПФ "намалявали", въпреки, че те имат реална доходност, за разлика от Ной !!!

                  Гледам Вий пак си линквнате стари статийки - нови не измислихте ли или нещо секва ентусиазъмът, ърм?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение

                    Ако те задължават да купуваш ДЦК и да държиш депозити с рейтинг AAA,при текущи лихви близо до нулата, а в същото време те задължат да носиш висока доходност не ми е ясно как ще го постигнеш, аз непознавам германската пенсионна система
                    Така е - Пимпов - на това се казва: С маймуни трици да ловиш. Разбира се - не става и да са ного агресивни ПФ. Крайно време е да се измислят мултифондове - това е хубаво - не е извращение като мулти-култи первepзиите на меркелова. Грешка, че опитват да забранят на ПФ да инвестират в недвижимости - това разбира се може да се заобиколи с АДСИЦ-и. Впрочем мисля - това е бъдещето на ПФ - да създават бизнеси и да ги превръщат в публични АД и да инвестират в тях, защото днес на едно сборище коментирахме туй с един колега от нашето - на Allianz ПОД-ово - че сега ПФ помпят БФБ нагоре-нагоре-нагоре - ама излапват бръже целият свободен обем акции... и какво правим после като се свършат? ПФ ще ни изплюскат като лами цялото борсичка. Иначе вярно - дават стабилност на, защото са дългосрочни инвеститори.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Не знам дали източват или не , но това че не правят никаква доходност е вярно. Трябва да ги задължат със закон да плащат поне 2-3% над инфлацията
                      Витиний: провери колко е доходността на годишна база. Около например 9% е "никаква доходност" ли?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Днес приключва обсъждането на поредния "Проект на Закон за изменение и допълнение на Кодекса за социално осигуряване"
                        http://www.strategy.bg/PublicConsult...=bg-BG&Id=2704

                        Макар и да съдържа необходими уточнения, недогледани преди, този проект НЕ РЕШАВА трите основни проблема, които ви засягат :

                        1) Не регламентира "фазата на изплащане", т.е. не указва на пенсионните дружества как да изчисляват пенсиите от УПФ. С това всеки осигурен в УПФ остава ощетен, защото пенсията му от УПФ няма да замести намалението на държавната му пенсия и двете пенсии на човек по необходимост ще са по-малко от една. Това позволява на нЕкои дружества и компании да лъжат'
                        Повече тук: https://ssrn.com/abstract=2825011

                        2) Оставя жените, родени след 31.12.1959 г. и навършили 56 годишна възраст към днешна дата в капаната на измаматата "Универсален пенсионен фонд" и така им гарантира по-ниски пенсии от тази, на която имат право от ДОО.

                        3) Не отстранява нито един от 6-те "вродени" (в КСО) порока на пенсионните фондове, които ги правят
                        - неподходящи,
                        - негодни и
                        - неизгодни продукти за инвестиране за допълнителна пенсия.
                        Повече тук : https://ssrn.com/abstract=2924003

                        КОЙТО ВСЕ ОЩЕ МОЖЕ - ДА БЯГА ОТ ИЗМАМАТА "ПЕНСИОНЕН ФОНД" в България
                        Виж http://bit.ly/2u6XXyj
                        Last edited by Andi11; 30.06.2017, 17:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          В германия има задължение мисля че е точно 2-3% над инфлацията да плащат. Отвори който искаш сайт и ще видиш за какво става дума. Провинциал/дека/шпаркасата има нарастване с около 50% за 5 години. Не познавам тук закона, но това е факт
                          Ако те задължават да купуваш ДЦК и да държиш депозити с рейтинг AAA,при текущи лихви близо до нулата, а в същото време те задължат да носиш висока доходност не ми е ясно как ще го постигнеш, аз непознавам германската пенсионна система

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            Говедов: я кажи в какви борсови отпадъци си се набутал, та така хейтиш непрекъснато?

                            Разбира ти тебе тимберицата, че не управлявали - те сигурно за ПФ брокерите работят благотворително - и ПФ и те работят благотворително. Таксите са в процес на намаляване, повече не знам какво се пените. А това, че "източвали" парите на Българите в чужди АД - беше черешката на тортата. Явно не ти минава през кашавото вещество в тимберицата, че така български граждани придобиват собственост в могъщи световни компании.
                            таксите били в процес на намаление........
                            след 10 години ще спаднат до по-ниски, но високи за резултатите нива
                            зщо не от веднъж, какво ги спря???? - ами лобито на ПФ ги спря....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              В германия има задължение мисля че е точно 2-3% над инфлацията да плащат. Отвори който искаш сайт и ще видиш за какво става дума. Провинциал/дека/шпаркасата има нарастване с около 50% за 5 години. Не познавам тук закона, но това е факт
                              https://realinvestmentadvice.com/yes...ancial-crisis/
                              Чети бавно и внимателно частта за пенсионните фондове

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение

                                При ограниченията, които имат от КСО в какви активи какви проценти да държат ще е малко трудно да ги задължат, а идеята е да не се носи висок риск
                                В германия има задължение мисля че е точно 2-3% над инфлацията да плащат. Отвори който искаш сайт и ще видиш за какво става дума. Провинциал/дека/шпаркасата има нарастване с около 50% за 5 години. Не познавам тук закона, но това е факт

                                Коментар

                                Working...
                                X