IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имп. не се впрягай но самата държава потвърждава правотата му. Виж статията. Друг е въпросът че действа в ущърб на населението си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
      .. и по-натам в поста следват глупости на търкалета .

      г-н Argent. От Вас до "Лицето Любомир Христов" разстоянието е много голямо. "Лицето" доброволно, [B]арументирано, компетентно и без лична изгода (т.е. за обща полза) прави недостъпен вам анализ. Прави го последователно, добре, систематично и отговорно.[/B] За мен доказва тевзата си извън всяко съмнение. Цялата ми симпатия и уважение в случая са за "лицето Любомир Христов".

      Не съм все още последвал съвета му да се прехвърля в ДОО по тези 2 причини:


      1. имам още време да го направя и не ми е приоритет.
      2. не очаквам да живея 15 години след пенсиониране. Т.е. докато парите по ДЗПО се унаследяват, има хипотеза, че те макар и по-малко от ДОО, могат да преминат в някой от наследниците ми. Не мога да преценя със знанията които имам те по-малко или повече биха били от сумарният размер на евентуалната "вдовишка" пенсия на съпругата.
      Аргументирано и компетентно? - С машшшшинации? Без лична сгода? - Отде знаеш? - Толкова аргументиран е и бълва компетентство, че - както казах и по-надолулу - ако някой му се е вързал преди 15-16 месеца, е изгорял кат` тако`а с четирицифрена сума !!! "Отговорно" - казваш? - Като го попитах - ще понесе ли отговорност пред хората, които е подвел и със своите компетентни съвети е очесал здраво - той тайнствено изчезна за пореден път... какво повече да коментираме?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        I какво като я видиш, ще отидеш да изтеглиш парите, или ще внесеш още по моя сметка
        Това все пак не е редно, не мислиш ли: да се виждат тъй партидите на хората.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Още един разбираем лаишки аргумент. Изводите в "(НЕ)АДЕКВАТНОСТ НА ПЕНСИИТЕ В БЪЛГАРИЯ" линк се :https://papers.ssrn.com/sol3/papers....act_id=2825011 се потвърждават от макроинкономическите предвиждания (пише го вътре).
          Факт - ПОД мног се стараят да не се сравняват с бенчмаркове, освен измисления усреднен НЕбенчмарк
          Факт - ПОД ревниво бранят монополът си.
          Факт - Държават им помага в ущърб на осигурениете. Инак и у нас "пенсионна сметка" щеше да е реалност а не добро пожелание
          Факт - Данъчното облекчение се изяжда от комбинациятая високи такси + ниска доходност.
          Факт - Сегашният вариант на ПО е форма на данък събиран от държавата в полза на частен интерес и в ущърб на осигурените!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Argent Разгледай мнение
            По принцип се въздържам от коментари, но наскоро прочетох един текст от лицето Любомир Христов - https://papers.ssrn.com/sol3/papers....act_id=2825011
            В който открих две несъответствия по отношение на средствата натрупани по личната ми партида:
            ..........
            .. и по-натам в поста следват глупости на търкалета .

            г-н Argent. От Вас до "Лицето Любомир Христов" разстоянието е много голямо. "Лицето" доброволно, арументирано, компетентно и без лична изгода (т.е. за обща полза) прави недостъпен вам анализ. Прави го последователно, добре, систематично и отговорно. За мен доказва тевзата си извън всяко съмнение. Цялата ми симпатия и уважение в случая са за "лицето Любомир Христов".

            Не съм все още последвал съвета му да се прехвърля в ДОО по тези 2 причини:

            1. имам още време да го направя и не ми е приоритет.
            2. не очаквам да живея 15 години след пенсиониране. Т.е. докато парите по ДЗПО се унаследяват, има хипотеза, че те макар и по-малко от ДОО, могат да преминат в някой от наследниците ми. Не мога да преценя със знанията които имам те по-малко или повече биха били от сумарният размер на евентуалната "вдовишка" пенсия на съпругата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

              Ma баце, вземи та изтрий тоя линк от мнението ти. То хубу хвалиш ПОИ, ама щото са си направили тъпо страницата, мога да ти видя и УПФ-то. А можеш и да им пишеш, що позволяват на нерегистрирани да гледат чужди партиди (ся аз ли да ги уча, какво е това курабия, и за какво се ползва)
              I какво като я видиш, ще отидеш да изтеглиш парите, или ще внесеш още по моя сметка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Споко импе, днес ще ходя да гледам 2-3 коли и довечера ще пиша колко е % на моят доброволен фонд
                ....
                Ma баце, вземи та изтрий тоя линк от мнението ти. То хубу хвалиш ПОИ, ама щото са си направили тъпо страницата, мога да ти видя и УПФ-то. А можеш и да им пишеш, що позволяват на нерегистрирани да гледат чужди партиди (ся аз ли да ги уча, какво е това курабия, и за какво се ползва)
                Last edited by Тъпо парче; 02.07.2017, 01:38.

                Коментар


                • Без да зашитавам никой, ама Алианц са от малкото ПОДове, които присъстват на 99% от събранията на БГ акциите, които държат. Да не говорим, че тяхните около 12% (не 18%) са с горе долу силата да влияят на дружеството, колкото на някой спекулант 100те бройки. Още повече знаете какво се случва на всички, които се опитват да ритат срещу "мажоритаря". Примери за такива много, хора избягали в съседни държави, хора избягали в Сингапур държащи медии и тн. Цялата държавна машина е зад тези хора. Могат да се направят други неща, като писма да институции, медии и тн, вместо показно ходене на ОСА и гласуване против на всички точки, което ще е с нулев ефект.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                    А бе,жива безстопанственост си е....Ще имаш 18% от дадено дружество,което се равнява на няколко млн. лева и няма да идеш на "сборището",което е един път в годината...Значи ти,с твоите хилада,или наколко хиляди лева инвестиции ,намираш време да ходиш на почти всички "сборища",пък тия нямало ,кой да отиде...А сега си представи,че тия 18 % са твои,аз съм почти убеден,че ти ще спиш на портала на предприятието...
                    Няма да спя на. Представи си - че не пъкнали поради форсмажор. Пратеникът може да си е счупил колата на път или да си е счупил крачето в последният момент или да се е натровил със салам и да е почнал да повръща кат` тако`а.

                    Нали това казах - редовно виждам колегите от подовото по сборищата. Надали доброволно са пропуснали едно толкова важно сборище.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Може би нямат свободни хора, които да ходят по всички сборища. На повечето, на които аз бях - имаше представители на нашето ПОД-ово - и вчера на сборището на Еланката тоже имаше. За резултатите от сборището те може да се информират и впоследствие. Безстопанственост е малко силна дума.
                      за таксите дето събират, могат да си позволят да намерят хора, които ще отидат пеша до Пловдив
                      да ако не се информират в последствие, може да го направят в реално време, както са го сторили на ОСА на Албена, ако ме разбираш какво имам впредвид
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Може би нямат свободни хора, които да ходят по всички сборища. На повечето, на които аз бях - имаше представители на нашето ПОД-ово - и вчера на сборището на Еланката тоже имаше. За резултатите от сборището те може да се информират и впоследствие. Безстопанственост е малко силна дума.
                        А бе,жива безстопанственост си е....Ще имаш 18% от дадено дружество,което се равнява на няколко млн. лева и няма да идеш на "сборището",което е един път в годината...Значи ти,с твоите хилада,или наколко хиляди лева инвестиции ,намираш време да ходиш на почти всички "сборища",пък тия нямало ,кой да отиде...А сега си представи,че тия 18 % са твои,аз съм почти убеден,че ти ще спиш на портала на предприятието...

                        Коментар


                        • Апропо - не видях да ми отговаряте на вчерашният въпрос - защото ако някой с по-голяма партида ви е послушал преди около година и половина (когато бяхте страшно активен туканка и къде ли още не, включително в Букчето) и си е подарил парите на Ной, като нищо сте го очесал с 1-1.5 бимберици !!!
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение

                            Импе, ти не само нищо не си видял, нищо не знаеш и нищо не разбираш, освен да лъжеш като дърт Мангал, но даже не осъзнаваш, че обслужваш най-некъдърно управляващото парите на "пациентите" ти дружество - АлианЦ - (а - има едно още по-некадърно - "Бъдеще")

                            За 12 години, от 1.07.2004 до 31.12.2016 е успяло да направи (- 6.6 %) - словом "минус шест и шест десети процента" реална доходност, за което балъците са си платили допълнително такси.

                            Барем погледни числата - ако разбираш от числа де

                            http://www.fsc.bg/d.php?id=20495
                            Мисля, че предостатъчно време съм изгубил досега, за да изобличавам измамите ми и манипулаторството ви. Самият ви начин на изчисляване на "реална" доходност е така направен, че да бъдат извадени "резултати" максимално негативни за ПФ. Сравнявате равнопоставено номинална доходност+инфлация от период преди 10-12 години, когато осигуреният Хараламби е имал 2 Б по партидата си, с номинална доходност+ОТРИЦАТЕЛНА инфлация от настоящ период, когато същият осигурен Хараламби вече има 16 Б в партидата си. Тоест той може - с триста зора докарано - да има отрицателна доходност от ПЪРВИТЕ 2 Б по партидата си (ако разглеждаме тия вноски отделно) и това за вас е едва ли не углавно престъпление отстрана на ПФ, нищо че не те движат финансовите пазари и бамковите лихви, но това, че от останалите 14 Б доходността му е твърдо и очеизваждащо положителна, това вие услужливо го игнорирате, защото не ви оттърва.

                            А дали е най-некадърното - то пазарният дял - особено по ДПФ - показва хората на кого имат доверие. Бихме могли да имаме и по-висока доходност, ако - както някои други, си имахме кухи дружества, търгувани само между нашето УПФ и нашето ДПФ и нашето ППФ, които да им определят каквато си поискат "борсова цена".

                            Никога не съм отричал, че управляващите пенсионните ни фондове допускат грешки понякога, дори сам съм ги критикувал за това пред шефовете на. Важното е - че (според както написах в предният абзац) нашите инвестиции са РЕАЛНИ, а не кухи.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                              от съседната тема импе коментар .......
                              Може би нямат свободни хора, които да ходят по всички сборища. На повечето, на които аз бях - имаше представители на нашето ПОД-ово - и вчера на сборището на Еланката тоже имаше. За резултатите от сборището те може да се информират и впоследствие. Безстопанственост е малко силна дума.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Argent Разгледай мнение

                                Вие сте рядко глупав манипулатор, вече не помня от кога имаме отрицателна инфлация! Честит съм въпреки лъжци като Вас.
                                Не и от 2004 . Проверете сайта на НСИ или си вярвайте във Феи, щом Ви е по-удобно. Ще си платите. Бъдете здрав

                                Коментар

                                Working...
                                X