IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    И колко точно те "мами", ама процентно? Я сметни - на месец или на година? Ако не им харесваш доходността, смени ги - отиди в някои, дето притежават компании, УЖ търгувани на БФБ, с "пазарна капитализация" десетки милиони и с реална стойност колкото два апартамента в София - с акции, които уж струват 2 лв, но - ако се продават наистина свободно - никой инвеститор няма да даде и 2 стотинки за тях.
    Доходността на Allianz въобще не е малка напоследък - понякога е била една от най-ниските, понякога - една от най-високите - важното е, че е РЕАЛНА - от истински инвестиции, а не от кухи.

    Колко точно те краде леля Софка, че предпочиташ някой друг да ти открадне всичко?

    Впрочем както искаш де - ако речеш - избягай от Allianz, защото вече е ного досадно всички да те слушаме как плачеш кат` тако`а. Дай си парите на Ной - всички, дето вземат пенсии, без да са заслужили с труд и една стинка от тях, ного ще ти бъдат благодарни.

    Какво си се хванал за тая такса? Разлика от 0.18% например толкова ли е важна за тебе? Впрочем ти не си инвеститор и не правиш разлика между добра и между лоша инвестиция.
    5% на входа малко ли са? за няма нищо още в началото !!!!
    и това за добър ден !!!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Аз съм клиент на една компания която откровено ме мами.За посредствените и резултати иска прекалено голяма такса.За мен не е приемливо да ме скубят всеки месец по 6,50 а разни смешници да докарват по голяма доходност.Кат са толко силни и могъщи що доходността им е най калпавата
      И колко точно те "мами", ама процентно? Я сметни - на месец или на година? Ако не им харесваш доходността, смени ги - отиди в някои, дето притежават компании, УЖ търгувани на БФБ, с "пазарна капитализация" десетки милиони и с реална стойност колкото два апартамента в София - с акции, които уж струват 2 лв, но - ако се продават наистина свободно - никой инвеститор няма да даде и 2 стотинки за тях.
      Доходността на Allianz въобще не е малка напоследък - понякога е била една от най-ниските, понякога - една от най-високите - важното е, че е РЕАЛНА - от истински инвестиции, а не от кухи.

      Колко точно те краде леля Софка, че предпочиташ някой друг да ти открадне всичко?

      Впрочем както искаш де - ако речеш - избягай от Allianz, защото вече е ного досадно всички да те слушаме как плачеш кат` тако`а. Дай си парите на Ной - всички, дето вземат пенсии, без да са заслужили с труд и една стинка от тях, ного ще ти бъдат благодарни.

      Какво си се хванал за тая такса? Разлика от 0.18% например толкова ли е важна за тебе? Впрочем ти не си инвеститор и не правиш разлика между добра и между лоша инвестиция.
      Last edited by Императорът; 09.10.2017, 18:55.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • ... too many pension products are massively underperforming capital markets, and still deliver low or even negative long-term real returns, despite very good returns for both equity and bond markets since 2011. No wonder that pensions and investments remain ranked at the bottom of all consumer products covered by the EU Consumer Scoreboard. ...

        Повече ...
        http://betterfinance.eu/fileadmin/us...S_-_031017.pdf

        Коментар


        • Ooo аз много добре я знам и никога не бих и дал парите си, въпреки "могъществото и" според някои, но ми е странно, как истинските бабософки инвестират яко в родното фебере, въпреки немотията, която ги е налегнала .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
            А баба Софка, предпочита да си метне париците през терасата на "майор Иванов", вместо да ги инвестира в разни "артии".
            Като не знаеш коя е баба Софка оти се напиняш или пак простотията е неудържима

            Коментар


            • А баба Софка, предпочита да си метне париците през терасата на "майор Иванов", вместо да ги инвестира в разни "артии".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Предпочитам да ме окраде държавата отколкото баба Софка
                и аз

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Опасност от национализация има само по една причина - ФИНАНСОВАТА НЕГРАМОТНОСТ на хората. Мнозина - дето имат и по 15-20 Б в УПФ-то си, няма да си мръднат пръста при заплаха от национализация, което ще означава ограбването им. Същите тия ще скочат като попарени при опит за национализацията на депозитите - дори и да имат 1 Б в банката.
                  Предпочитам да ме окраде държавата отколкото баба Софка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Аз не знам дали съм нагъл или неглупав, но ти се изказваш като глупак. В Ной няма пари дори и сега - в момента, за в бъдеще ще става само по-зле. За разлика от Ной фондовете имат РЕАЛНИ активи. Дори тези, дето имат кухи инвестиции, също имат по-голям или по-малък процент реални активи. Неслучайно веднъж казах, че по-добре в ПОИ, отколкото в Ной - защото и в ПОИ - най-микроскопическото пенсионно дружество, има повече пари, отколкото в Ной !!!!
                    Кой ти каза, че нямаш данъчно облекчение при реинвестиция? Ти въобще мислиш ли? Каква е разликата между това да внесеш в ДПФ свои пари и това - да внесеш пари, които данъчните са ти върнали? Ако принципно внасяш (може и директно от заплатата) 8% от данъчната основа - и после внесеш накуп данъчното облекчение, няма ли да ползваш облекчение и върху реинвестицията?
                    За последната календарна година ПФ имат 8-10% доходност - това никаква доходност ли е? Защо пишеш глупости?
                    Миташки моля те спри да употребяваш разни смески и си лягай навреме.Как си представяш фалирала държава и пълни с пари частни фондове????Намали наркотиците и пиенето.Моля те

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      За теб разликата в таксите (при всички положения под процент, вероятно и под половин процент) ли е водещото - или какво получаваш срещу тия такси? Клиент си на най-силната и стабилна компания - да отидеш в някоя, дето има по-висока средна доходност (например заради манипулиране на - чрез кухи инвестиции) има някаква логика, но да гледаш само таксите, е неразумно.

                      Иначе преместването не струва нищо.
                      Аз съм клиент на една компания която откровено ме мами.За посредствените и резултати иска прекалено голяма такса.За мен не е приемливо да ме скубят всеки месец по 6,50 а разни смешници да докарват по голяма доходност.Кат са толко силни и могъщи що доходността им е най калпавата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                        Знае ли някой кой фонд е с най ниски такси и колко струва преместването в друг фонд
                        За теб разликата в таксите (при всички положения под процент, вероятно и под половин процент) ли е водещото - или какво получаваш срещу тия такси? Клиент си на най-силната и стабилна компания - да отидеш в някоя, дето има по-висока средна доходност (например заради манипулиране на - чрез кухи инвестиции) има някаква логика, но да гледаш само таксите, е неразумно.

                        Иначе преместването не струва нищо.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Ти си извънредно нагъл (не глупав, защото имаш личен интерес). Пирамида или не, НОИ винаги има пари. А фондовете НЕ.
                          И защо точно да реинвестирам спестения си данък във фонд с никаква доходност и големи такси, та в тоя сценарий няма дори 10% данъчно облекчение? А? Да не съм луд?
                          Аз не знам дали съм нагъл или неглупав, но ти се изказваш като глупак. В Ной няма пари дори и сега - в момента, за в бъдеще ще става само по-зле. За разлика от Ной фондовете имат РЕАЛНИ активи. Дори тези, дето имат кухи инвестиции, също имат по-голям или по-малък процент реални активи. Неслучайно веднъж казах, че по-добре в ПОИ, отколкото в Ной - защото и в ПОИ - най-микроскопическото пенсионно дружество, има повече пари, отколкото в Ной !!!!
                          Кой ти каза, че нямаш данъчно облекчение при реинвестиция? Ти въобще мислиш ли? Каква е разликата между това да внесеш в ДПФ свои пари и това - да внесеш пари, които данъчните са ти върнали? Ако принципно внасяш (може и директно от заплатата) 8% от данъчната основа - и после внесеш накуп данъчното облекчение, няма ли да ползваш облекчение и върху реинвестицията?
                          За последната календарна година ПФ имат 8-10% доходност - това никаква доходност ли е? Защо пишеш глупости?
                          Last edited by Императорът; 31.08.2017, 10:41. Причина: ПОИ и Ной.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            И аз тези пари не ги смятам защото мисля че ще ги национализират в даден момент - дали заради някоя голяма бъдеща криза или заради голяма задлъжнялост на държавата след време. Все ще намерят причина. След 30-40 години ще сме и с много голям процент цигани та пари ще им трябват.

                            Който се пенсионира в близко бъдеще ще види някой лев но за след повечко години съм силно скептичен за пенсии.
                            Опасност от национализация има само по една причина - ФИНАНСОВАТА НЕГРАМОТНОСТ на хората. Мнозина - дето имат и по 15-20 Б в УПФ-то си, няма да си мръднат пръста при заплаха от национализация, което ще означава ограбването им. Същите тия ще скочат като попарени при опит за национализацията на депозитите - дори и да имат 1 Б в банката.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение

                              Импе, напълно безплатно те уверявам, че и твоите две пенсии ще са по-малко от една Гледай да си го спомниш 5 години преди пенсиониране, че после може да е късно
                              А аз ЗНАЯ, че няма да е така - и дори го изчислихме.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                И аз тези пари не ги смятам защото мисля че ще ги национализират в даден момент - дали заради някоя голяма бъдеща криза или заради голяма задлъжнялост на държавата след време. Все ще намерят причина. След 30-40 години ще сме и с много голям процент цигани та пари ще им трябват.

                                Който се пенсионира в близко бъдеще ще види някой лев но за след повечко години съм силно скептичен за пенсии.
                                да, точно

                                Коментар

                                Working...
                                X