IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Дали не се знае? Записано е в общите условия на договорът. Аз питам - какво се случва с парите в Ной, ако човекът се озъби но 67 - ама питам риторическата, защото всички знаем какво !!! Не прехвърляйте гнъсната крадливост на Ной върху пенсионните фондове.

    Относно разпределението на пенсиите - аз съм ЗА вариантът - всеки ПОД да си има специален пул - за хора, дето искат пожизнена пенсия, но живеят ного дълго. Всеки да си избира: ако иска наследяемост - избира срочна пенсия, ако иска пожизнена, приема, че - като пукне - остатъкът от партидата, или ЧАСТ от нея (изчислена по някаква формула) да отива в този пул. Какво пречи на човекът да каже: искам да получавам пенсия 54 години? Ако ги доживее, какво като остане без пенсия? - Той ще е най-старият човек на света и всеки цирк ще го наеме като атракция срещу солидна плата.

    Иначе най-добрият вариант е: човек освен УПФ-енцето да си има и ДПФ-енце. УПФ-енцето да си го пусне на срочна пенсия за 15 години примерно, като стане на 80, тогава ще му мисли как да разпредели междувременно натрупалата се сосна сумичка по ДПФ. Тя може да е растяла необезпокоявана и през тия 15 години - а може и отвреме-навреме - при зор, да си е подръпвал и от нея.


    Относно калкулаторът, няма нищо - за благодарностите. Човек, дето се осигурява 40 години върху 1 Б заплата, при невисока доходност - 3%, ще получава 187 лв пожизнена пенсия. В същото време Ной ще го чеше с по 170 кинта на месец - вярвате ли, че в замяна ще му дава 3.4 пъти по-голяма пенсия - а именно около например да кажем - 635 лв? защото аз НЕ ВЯРВАМ.
    А ИНФЛАЦИЯТА КЪДЕ Е В ЦЯЛАТА СХЕМА

    Коментар


    • Печалба над 100% за пет години? Бяха постигнати редица средства
      http://www.expansion.com/mercados/fo...34b8b458c.html
      Last edited by lobos; 28.01.2018, 13:16.

      Коментар


      • Къде бихте искали да бяхте инвестирали на 1.1.2017 ? Ето резултатите към 31.12.2017

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Беев - само дето в Ной, колкото и да внасяш - винаги имаш 0.00 лв. А солидарството винаги стига дотам, че едни само дават, други само ползват.

          От 1 Б в Ной отиват 57 лв, ама друг път. Дори в НЗОК отиват повече. Не бръкай ДПФ с УПФ. Моите сметки ги правя на база на калкулаторът, не забравяй, че докато получаваш пенсия, остатъкът от парите ти пак ти носи доходност.
          колкото са в НОИ твои, толкова и в ПФ
          крепят се нещата на закони - български
          по силата на това имаш право на нещо си
          нищо не ти е в джоба, не забравяй

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Тва за ДПФ ли говориш?
            от 1К брутна заплата 57 лв. отиват в НОИ и 22 лв. в ДПФ месечно...

            Ако ДПФ-то не взема никви такси от тия 22 лв. и 3% год. доходност прави, след 40 г. там ще има 20 373 лв.
            Ако се плаща 187 лв. пенсия от тия кинти (при продължаваща доходност от 3%) средствата ще стигнат за 10 г. и 8 месеца точно.

            При същата сметка за НОИ (никви такси на вноските и 3% год. доходност), след 40 г. там ще има 52 785 лв.
            Ако се плаща 480 лв. пенсия от тия кинти (при продължаваща доходност от 3%) средствата ще стигнат за 10 г. и 9 месеца точно.

            Затва тия системи са на солидарен принцип - едни помагат на други.
            Беев - само дето в Ной, колкото и да внасяш - винаги имаш 0.00 лв. А солидарството винаги стига дотам, че едни само дават, други само ползват.

            От 1 Б в Ной отиват 57 лв, ама друг път. Дори в НЗОК отиват повече. Не бръкай ДПФ с УПФ. Моите сметки ги правя на база на калкулаторът, не забравяй, че докато получаваш пенсия, остатъкът от парите ти пак ти носи доходност.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Беев: в пирамидата Ной таксите са СТО ПРОЦЕНТА. Вземат ти всичко, а срещу парите ти г-н Христов и поредният социален министър ти обещават, че като станеш дрът, ще ти наемат секси медицинска сестра, ама друг път.

              Входящите такси ще намаляват, но дори сега си напред още на входа на парите си, защото срещу вноските ползваш данъчни облекчения - просто върху тях не плащаш данък. То и за вноските в Ной важи същото - ама в УПФ парите са си твои, а в Ной изчезват неизвестно де - все едно си ги дарил, ама без твое желание.
              защо направиха намаляването на таксите толкова бавен процес?
              според мен, за да гушат повече УД, няма друго обяснение
              а защо фондовете са все на макс от таксите????
              в общи линии фондовете са средство да печелят пари, но ни го дават като монопол и няма на къде - нещо като на пангара
              това, което сам си направиш - това ще е, стига да можеш нещо да направиш - нямам предвид драскането по форумите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Относно калкулаторът, няма нищо - за благодарностите. Човек, дето се осигурява 40 години върху 1 Б заплата, при невисока доходност - 3%, ще получава 187 лв пожизнена пенсия. В същото време Ной ще го чеше с по 170 кинта на месец - вярвате ли, че в замяна ще му дава 3.4 пъти по-голяма пенсия - а именно около например да кажем - 635 лв? защото аз НЕ ВЯРВАМ.
                Тва за ДПФ ли говориш?
                от 1К брутна заплата 57 лв. отиват в НОИ и 22 лв. в ДПФ месечно...

                Ако ДПФ-то не взема никви такси от тия 22 лв. и 3% год. доходност прави, след 40 г. там ще има 20 373 лв.
                Ако се плаща 187 лв. пенсия от тия кинти (при продължаваща доходност от 3%) средствата ще стигнат за 10 г. и 8 месеца точно.

                При същата сметка за НОИ (никви такси на вноските и 3% год. доходност), след 40 г. там ще има 52 785 лв.
                Ако се плаща 480 лв. пенсия от тия кинти (при продължаваща доходност от 3%) средствата ще стигнат за 10 г. и 9 месеца точно.

                Затва тия системи са на солидарен принцип - едни помагат на други.
                Last edited by Kildirim_Bei; 11.11.2017, 21:18.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение

                  Представи си по-лошия вариант : Доживяваш до 85, а парите в УПФ-то свършили бая по-рано. Това е цената.
                  При осигуряване на max 200 лв. на месец ти струват 2 400 лв. годишно или 24 000 лв. за 10 години. Ако имаш желание да подариш 24 бона на непознат, кой съм аз да те разубеждавам?

                  А какво мислиш ще се случи с останалите в партидата ти пари ако гушнеш букетчето на 67? Още не се знае.
                  Дали не се знае? Записано е в общите условия на договорът. Аз питам - какво се случва с парите в Ной, ако човекът се озъби но 67 - ама питам риторическата, защото всички знаем какво !!! Не прехвърляйте гнъсната крадливост на Ной върху пенсионните фондове.

                  Относно разпределението на пенсиите - аз съм ЗА вариантът - всеки ПОД да си има специален пул - за хора, дето искат пожизнена пенсия, но живеят ного дълго. Всеки да си избира: ако иска наследяемост - избира срочна пенсия, ако иска пожизнена, приема, че - като пукне - остатъкът от партидата, или ЧАСТ от нея (изчислена по някаква формула) да отива в този пул. Какво пречи на човекът да каже: искам да получавам пенсия 54 години? Ако ги доживее, какво като остане без пенсия? - Той ще е най-старият човек на света и всеки цирк ще го наеме като атракция срещу солидна плата.

                  Иначе най-добрият вариант е: човек освен УПФ-енцето да си има и ДПФ-енце. УПФ-енцето да си го пусне на срочна пенсия за 15 години примерно, като стане на 80, тогава ще му мисли как да разпредели междувременно натрупалата се сосна сумичка по ДПФ. Тя може да е растяла необезпокоявана и през тия 15 години - а може и отвреме-навреме - при зор, да си е подръпвал и от нея.


                  Относно калкулаторът, няма нищо - за благодарностите. Човек, дето се осигурява 40 години върху 1 Б заплата, при невисока доходност - 3%, ще получава 187 лв пожизнена пенсия. В същото време Ной ще го чеше с по 170 кинта на месец - вярвате ли, че в замяна ще му дава 3.4 пъти по-голяма пенсия - а именно около например да кажем - 635 лв? защото аз НЕ ВЯРВАМ.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                    Таксите по вноските изяждат доходността отвсякъде.
                    За УПФ масово са 3+ - 4+% на вноска. За НОИ не съм се ровил, нека г-н Христов да сподели.
                    Като знам ограниченията, които трябва да спазват всякакви ПФ + НОИ, и като виждаме какво е положението на пазарите през последните 10 години, направо акъла ми не ражда как ще се постигне устойчива доходност на тия фондове, която да е поне 2 пъти по-голяма от таксите, които прибират?

                    Мнението ми не е препоръка за нищо.
                    Беев: в пирамидата Ной таксите са СТО ПРОЦЕНТА. Вземат ти всичко, а срещу парите ти г-н Христов и поредният социален министър ти обещават, че като станеш дрът, ще ти наемат секси медицинска сестра, ама друг път.

                    Входящите такси ще намаляват, но дори сега си напред още на входа на парите си, защото срещу вноските ползваш данъчни облекчения - просто върху тях не плащаш данък. То и за вноските в Ной важи същото - ама в УПФ парите са си твои, а в Ной изчезват неизвестно де - все едно си ги дарил, ама без твое желание.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                      Дай боже всекиму този вариант. 85, 90, 100 ако може!!!! Халал да им е партидата ми. Аз на манго няма да ги дам!
                      +1 000 000 000

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение

                        Представи си по-лошия вариант : Доживяваш до 85, а парите в УПФ-то свършили бая по-рано. Това е цената.
                        При осигуряване на max 200 лв. на месец ти струват 2 400 лв. годишно или 24 000 лв. за 10 години. Ако имаш желание да подариш 24 бона на непознат, кой съм аз да те разубеждавам?

                        А какво мислиш ще се случи с останалите в партидата ти пари ако гушнеш букетчето на 67? Още не се знае.
                        Дай боже всекиму този вариант. 85, 90, 100 ако може!!!! Халал да им е партидата ми. Аз на манго няма да ги дам!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          Ха добря до!
                          Не за първи път ша споделя(но този път по по), че причината да Ви навестя форумо и да Ви досадя бе помирисването на букета през 03,2009г. Въпреки че бях вече похарчил един продаден Меган ~8900лв. около 20до29,10,2008г. В това време усещах аромата на букета, но посредничех по имотни сделки, а и между другото ликвидирах и предходния бизнес с движимите активи, с които боравих дори и транспортно. Така един колега при последното ми пътуване до Италия за стока, ме притисна ; - "А бе не е ли време да се определиш, -с движимо или не движимо ще я караш за напред? Отговора бе близък до "букета и аромата му" и че нямам и нищо социално зад гърба ми, едва 16год. с казармата.
                          Винаги ми е било интересно да Ви чета тук коментарите, финансово грамотни хора да се надявате на разни ДПФ УПФ, а и набрани суми Ви стоят под чужда довереност и се питате с колко ще Ви прецакат! Ами хванете най удобния според Вас пазарен момент и си вземете доброволното набрано, и си го отиграйте на пазара ! Социалното няма как да го промените, но другото си е под Ваш контрол!
                          Ей ме на през тия 9години съм ползвал само полагащите се 6месеца болнични след манипулацията, фондчето..... за сега няма еквивалентна замяна. След 8 години, тази два пъти влизах за подобен ремонт, вторият си беше за поправителен,- да не попада човек на "претупващ работата" си специалист доктор гладен за здравни потоци!
                          Та за БУКЕТА - никой не знае кога и как ще го гушне, но Вие провете туй що знаете , че можете и по добре и не дирете косур на системата;- тя за останалите!
                          Аз говоря само и единствено за УПФ. Парите мога сам да си ги губя. ДПФ не ща да помирисвам. Всякакви други инвестиционни схеми не са опция за мен. Застраховки с привкус на инвестиция също. Имам си една чисто рискова, дето съм им набутал към 10К вече, за в случая че букета дойде по-рано и синковецът не си е стъпил на краката.
                          Болнични не ползвам, даже и да съм болен. Дано съм все така до букета.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Таксите по вноските изяждат доходността отвсякъде.
                            За УПФ масово са 3+ - 4+% на вноска. За НОИ не съм се ровил, нека г-н Христов да сподели.
                            Като знам ограниченията, които трябва да спазват всякакви ПФ + НОИ, и като виждаме какво е положението на пазарите през последните 10 години, направо акъла ми не ражда как ще се постигне устойчива доходност на тия фондове, която да е поне 2 пъти по-голяма от таксите, които прибират?

                            Мнението ми не е препоръка за нищо.
                            Занапред не зная, но за 2002-2016 положението на всички осигурявали се в УПФ е следното:

                            - Доходност - номинална НА ФОНДА = 4.4 % годишно
                            - от нея - за таксички = 2.2 % годишно (или половината доходност отива за дивиденти, бонуси, заплати, е и малко за хардуеър и софтуеър - дето всеки си го има на лаптопа)
                            - от остатъка - още 1.4 % е изяждала средногодишно инфлацията и
                            - за осигурените в (ощетените от) УПФ остават по 0.8 % на година реално или по 80 стинки на 100 лв. "инвестиция".
                            (т.е. със 100 лв. за 2 години събираш за билетче за трамвай ама в едната посока. Ако искаш да се върнеш - още 2 години).

                            Така че най-добре - индивидуална сметка. Ма не всеки вдявал - Ще вдене - не е толкова сложно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                              Ако са верни изчисленията ти, това е една приемлива цена за това, че парите си остават мои.

                              Тези изчисления са правени на база актюерската възраст към момента. Демек, ще живеем до 80 или колкото - толкова. Какво се случва, ако букетчето се случи на 67?
                              Представи си по-лошия вариант : Доживяваш до 85, а парите в УПФ-то свършили бая по-рано. Това е цената.
                              При осигуряване на max 200 лв. на месец ти струват 2 400 лв. годишно или 24 000 лв. за 10 години. Ако имаш желание да подариш 24 бона на непознат, кой съм аз да те разубеждавам?

                              А какво мислиш ще се случи с останалите в партидата ти пари ако гушнеш букетчето на 67? Още не се знае.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                                Туй подкрепям с три ръце!!! - и ОНАСЛЕДЯВАНЕ да е записано в закона!
                                Не става пак. Системата на 1-ви и 2-ри стълб е измислена на солидарен принцип.
                                Не ти харесва, ама няма да ѝ излязат сметките.

                                Затва е добавен 3-ти стълб - ако искаш сам си го прави, ако искаш - ето ти ДПФ.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X