IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Бягай, бягай - горанов и калфин ще ти се радват.
    Щом искаш 1 000 000 хъхреци да ти станат ортаци на парите, това си е твое право.


    България е съществувала през 95% от историята си без Ной, а ПФ ще има докато въобще съществуват на света пари и икономика.


    Специално за тебе съм изчислявал, че дори Ной да ти завиши пенсията, задето си им подарил парите си, ПАК ще си вътре, сам си признавал, че Ной дава с 1/3 по-малка пенсия на твои познати, осигурявали се на макс... защо мислиш, че ще ти дадат НАД максималната пенсия, само защото си им подарил партидата си? Или че ако се осъзнаеш, ще ти върнат парите от т.нар. "сребърен фонд", който се води, че съществува, но никой не му е виждал парите в мазето на БНБ?

    Но ти си знаеш, ти си знаеш - голям човек си.
    За дълъг може,ама чак пък голям!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      НОЙ ще го има докато има България виж ПФ днес ги има утре кой знае.Аз чакам момента и беж краченца да бягаме
      Бягай, бягай - горанов и калфин ще ти се радват.
      Щом искаш 1 000 000 хъхреци да ти станат ортаци на парите, това си е твое право.


      България е съществувала през 95% от историята си без Ной, а ПФ ще има докато въобще съществуват на света пари и икономика.


      Специално за тебе съм изчислявал, че дори Ной да ти завиши пенсията, задето си им подарил парите си, ПАК ще си вътре, сам си признавал, че Ной дава с 1/3 по-малка пенсия на твои познати, осигурявали се на макс... защо мислиш, че ще ти дадат НАД максималната пенсия, само защото си им подарил партидата си? Или че ако се осъзнаеш, ще ти върнат парите от т.нар. "сребърен фонд", който се води, че съществува, но никой не му е виждал парите в мазето на БНБ?

      Но ти си знаеш, ти си знаеш - голям човек си.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        Няма да спориш с Пешо Истината!!!Айде да не се занимават модератори!!!
        Трескозъбец що не си гледаш работата и да си знаеш мястото

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Обикновеният човек няма време и познания да се занимава хем с работата си, хем с фермерство. Ти като разбираш от земеделство, мислиш че всички разбират - и ти си гледаш от свойта камбанария.
          Това го запомни хубаво и когато препоръчваш на мангалите да им се даде земя си го спомни.А аз не съм казал че малкия човек трябва да се издържа със земеделие.Казах че трябва да има малка градинка от която да се изхранва и малко животинки.На едно четиричленно семейство 30 кокошки и една крава или три овце са му достатъчни.Ако реши може и две прасета да гледа.Ще знае какво яде.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Обикновеният човек няма време и познания да се занимава хем с работата си, хем с фермерство. Ти като разбираш от земеделство, мислиш че всички разбират - и ти си гледаш от свойта камбанария.
            Няма да спориш с Пешо Истината!!!Айде да не се занимават модератори!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Обикновения човек няма работа нито с форекса нито с акциите.Обикновения човек може да инвестира в земя и малка ферма.
              Обикновеният човек няма време и познания да се занимава хем с работата си, хем с фермерство. Ти като разбираш от земеделство, мислиш че всички разбират - и ти си гледаш от свойта камбанария.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Ной след 18 години така и така няма да го има, защото няма да има откъде да взема пари.

                Закривай отсега.
                НОЙ ще го има докато има България виж ПФ днес ги има утре кой знае.Аз чакам момента и беж краченца да бягаме

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Вий разсъждавате от вашата камбанария, аз не правя тази грешка.

                  Ако фанете някой сулю и му кажете: 5% от доходът си ще го инвестираш за втора пенсия - според вас той къде и как ще ги "инвестира"? Ще има ли достъп до финансовите пазари, време за четене, сам ли ще си плаща таксите? Ще има ли решимост дори да стори това или ще "инвестира" тия 5% в кръчмата?

                  Ето заради това трябва да има ПФ, защото не е работа на всеки обикновен човек да разбира от туй и сам да върши туй. А и въпросът е на диверсификация - как човекът ще инвестира 40 лв на месец едновременно в десетки могъщи компании по светът? Само през фонд той може туй да стори.
                  Обикновения човек няма работа нито с форекса нито с акциите.Обикновения човек може да инвестира в земя и малка ферма.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    НОЙ го боли фара на къде вурвят пазарите.Закривай
                    Ной след 18 години така и така няма да го има, защото няма да има откъде да взема пари.

                    Закривай отсега.



                    И осемгодишно дете може да ти каже, че от 1 МБ няма как да вземеш 5 МБ.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      +1
                      финансови корифеи
                      точно !!!
                      Вий разсъждавате от вашата камбанария, аз не правя тази грешка.

                      Ако фанете някой сулю и му кажете: 5% от доходът си ще го инвестираш за втора пенсия - според вас той къде и как ще ги "инвестира"? Ще има ли достъп до финансовите пазари, време за четене, сам ли ще си плаща таксите? Ще има ли решимост дори да стори това или ще "инвестира" тия 5% в кръчмата?

                      Ето заради това трябва да има ПФ, защото не е работа на всеки обикновен човек да разбира от туй и сам да върши туй. А и въпросът е на диверсификация - как човекът ще инвестира 40 лв на месец едновременно в десетки могъщи компании по светът? Само през фонд той може туй да стори.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        "Финансовите корифеи" си имат ролята, ама аз не знам фонд, който да върви нагоре, докато пазарите, на които инвестира, вървят надолу.
                        НОЙ го боли фара на къде вурвят пазарите.Закривай

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                          Т.е. и с тях, и биз тях - все тая...
                          По-скоро с тях по-зле, че ядат от доходността на фондовете, без да допринасят особено.
                          Интересно как ETF и ВФ успяват да живеят с по-ниски такси...
                          +1
                          финансови корифеи
                          точно !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            "Финансовите корифеи" си имат ролята, ама аз не знам фонд, който да върви нагоре, докато пазарите, на които инвестира, вървят надолу.
                            Т.е. и с тях, и биз тях - все тая...
                            По-скоро с тях по-зле, че ядат от доходността на фондовете, без да допринасят особено.
                            Интересно как ETF и ВФ успяват да живеят с по-ниски такси...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                              Ако доходността зависи от пазарите, а не от финансовите корифеи във фондовете, може би заплатите на същите, респ. таксите на фондовете, трябва да са доста по-ниски


                              ...ама ще се правят на ударени до последно...
                              "Финансовите корифеи" си имат ролята, ама аз не знам фонд, който да върви нагоре, докато пазарите, на които инвестира, вървят надолу.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                От 2002г до сега периода е достатъчно дълъг, за да се види какво могат. Няма как да допуснем, че през следващите 12 или повече години ще е нещо по-различно.
                                Т.е. това си могат хората от ПФ.
                                Няма какво повече да ти напиша, но за мен твоето упорство да докараш ПФ като цвете не е подплатено с нещо реално постигнато.
                                Зависи кое смяташ за "реално" в случая - действителността или лъжите на някои платени "специалисти".

                                А действителността е, че в ПФ имаш - така да се каже - по-големи шансове, по чисто обективни причини.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X