IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Държавните служители да плащат сами осигуровките си

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
    Осигуровки за държавните служители се плащат, от държавата.
    Разбира се, че ако изобщо не се плащаха осигуровки, това щеше да е нарушение, но такива има и се плащат от държавата.
    Реално, това е един вид признателност и благодарност от държавата към нейните служители. Няма проблем всеки работодател да направи същия жест за служителите си, при желание, разбира се.
    Ти ли си държавата, бе пуяк?!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
      Ползата е от сега нататък. Иначе много е лесно да хванеш и да удариш едни 750к човека ако са толкова, обаче така не се прави.
      Една доста стара тема

      Като при отстраняване на задължителните 5% в частен пенсионен фонд, заплатите в публичния сектор ще трябва да се коригират съвсем минимално. Бюджета няма да пострада по никакъв начин, а проблема с привилегированото осигуряване ще е решен веднъж за винаги. Всички ще плащат данъци по един и същи начин, без никакви скатавки повече.
      Много си умен, ама не вдянах, какво искаш да кажеш? Всъщност...,май си много, ама много тъп! Извинявай, ама така ми дойде... Офф.., то какво ли да се очаква от чиновник?!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Добре де, а това че те не плащат осигуровки не е ли противоконституционно бе мамка му
        Не е! Имаш правото да се осигуряваш, ама не е задължително. Задължително е за нас - овцете по някакви други тълкувания на конституция и закони останали от време оно. Пълна смрад!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
          Ако ще има компенсации за държавните служители в размер на сумата за осигуровки, аз съм за. Реално, така ще има по-голяма прозрачност в приходите на НОИ, а от друга страна няма да бъдат накърнени правата на държавните служители.
          Ле-ле, как само за отрицателно време все държавен служител посештаващ инвестора успя да се изака в темата. Няма да има компенсации! За какви компенсации говориш, идиотче? Това, че ти си такъв - не значи, че и ние сме такива. Напротив!!! Трябва да връщате със задна дата поне 20 лета! Как ти се струва тая теза? Напрягай си дупенцето и бачкай г-н държавен чиновник с малко "д", защото, ще ти се стъжни и няма по-вече да си такъв. Проумей го най-сетне това неандерталецо...!!!

          Коментар


          • netware5

            Прав е за намаляне на заплащането на държавните служители като резултат от кризата. Късно е за подобна стъпка , намалянето на данъци и такси и държавни - бюджетни разходи е на дневен ред съвсем скоро по другия начин - ще се стопи стойността на парите.Не плати ли Гърция тези падежи на книги сега , никой длъжник в Света няма да си плаща дълговете.Цените буквално ще излетят..
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
              Няма нищо, пак заповядай
              ама моля
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Ами казвах ти долу, нямам намерение да доказвам, че нямам сестра

                Но ти идеално доказа какъв е моралът на една част от държавните служители.
                Няма нищо, пак заповядай Само не се сърди, ако ти напомням за тези неща, когато почнеш да твърдиш, че издържаш държавните служители. Други граждани може и да са прави в такова твърдение, но ти не си сред тях.
                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  Нищо не можеш да направиш, Джей. Дори да бях публикувал изцяло личните ти данни. А аз все пак постъпих морално, като ги скрих до степен да разбереш само ти, че данните ми са автентични. ЕГН-то ти го има в търговския регистър и е достъпно за всеки гражданин.

                  Истината е, че не си плащал здравни осигуровки от 10 години, а през това време си имал доходи от "курсове" за инвеститори, от консултации и вероятно от търговия на различни стокови и фондови борси по света и у нас. Двете ти фирми изглежда са прекратили дейност твърде отдавна, щом даже не си си направил труда да ги пререгистрираш в Търговсия регистър. Очевидно имаш доходи, върху които не си плащал здравни вноски, а най-вероятно не си плащал и социални осигуровки и данъци. Пак казвам, че това е национален спорт у нас и не ме учудва. Но да ми се явяваш морален съдник и да ми натякваш по няколко пъти на ден, че живея на твой гръб и че ми плащаш заплатата и осигуровките е вече малко прекалено. Истината е, че не плащаш и лъжеш държавата. Такива са фактите. Чудя се дали да не изпълня своя дълг на съвестен гражданин и да информирам ТД на НАП - гр. Варна за един гражданин, който от 10 години не плаща здравни вноски.
                  Ами казвах ти долу, нямам намерение да доказвам, че нямам сестра В член 2 идеално са описани някой неща.

                  Но ти идеално доказа какъв е моралът на една част от държавните служители.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Е, и? Какво доказа с това 1, а 2 в откритите източници не фигурират ЕГН и т.н. Както и да е, нямам намерение да доказвам, че нямам сестра, но пък смятам да се запозная с ей това "Закон за защита на личните данни" и да проверим дали като държавен служител не си злоупотребил с лични данни без мое изрично съгласие.
                    Нищо не можеш да направиш, Джей. Дори да бях публикувал изцяло личните ти данни. А аз все пак постъпих морално, като ги скрих до степен да разбереш само ти, че данните ми са автентични. ЕГН-то ти го има в търговския регистър и е достъпно за всеки гражданин.

                    Истината е, че не си плащал здравни осигуровки от 10 години, а през това време си имал доходи от "курсове" за инвеститори, от консултации и вероятно от търговия на различни стокови и фондови борси по света и у нас. Двете ти фирми изглежда са прекратили дейност твърде отдавна, щом даже не си си направил труда да ги пререгистрираш в Търговсия регистър. Очевидно имаш доходи, върху които не си плащал здравни вноски, а най-вероятно не си плащал и социални осигуровки и данъци. Пак казвам, че това е национален спорт у нас и не ме учудва. Но да ми се явяваш морален съдник и да ми натякваш по няколко пъти на ден, че живея на твой гръб и че ми плащаш заплатата и осигуровките е вече малко прекалено. Истината е, че не плащаш и лъжеш държавата. Такива са фактите. Чудя се дали да не изпълня своя дълг на съвестен гражданин и да информирам ТД на НАП - гр. Варна за един гражданин, който от 10 години не плаща здравни вноски.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                      Обръщам внимание, че съм ползвал открити източници, а именно:
                      borsi.dir.bg
                      facebook.com
                      www.nap.bg
                      и търговския регистър.
                      Е, и? Какво доказа с това 1, а 2 в откритите източници не фигурират ЕГН и т.н. Както и да е, нямам намерение да доказвам, че нямам сестра, но пък смятам да се запозная с ей това "Закон за защита на личните данни" и да проверим дали като държавен служител не си злоупотребил с лични данни без мое изрично съгласие.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Явно съм ти някаква фикс идея, за това моля, ако имаш нещо да вадиш извади го, ако не намери си някакво по-полезно занимание. Ако някой прочете надолу, не се правя на стожер, а изказвам мнение и някой цифри. Нищо повече. Имам познати и приятели държавни служители, слава богу ни един не прилича на теб, та още не съм загубил надежда. Моля.. Нямаше обаче да е зле, преди това да се легитимираш точно кой си и пред колегите, така както аз съм го направил
                        НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ЗА ПРИХОДИТЕ

                        ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛЕН СТАТУС
                        към 20.06.2011 г.

                        ЕГН/ЛНЧ/Сл.номер/БУЛСТАТ: 63XXXXXX68
                        Име: РXXXСЛАВ XXXXXXXX КXXXXXXВ
                        Дата и час на отпечатване: 24.06.2011 00:35:32

                        ЛИЦЕТО Е С ПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА

                        Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от МАЙ/2008 до АПРИЛ/2011
                        ГОДИНА МЕСЕЦИ
                        2008 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2009 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2010 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2011 1, 2, 3, 4
                        Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от ЯНУАРИ/2000 до АПРИЛ/2008
                        ГОДИНА МЕСЕЦИ
                        2000 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2001 12
                        2002 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2003 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2004 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2005 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2006 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2007 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
                        2008 1, 2, 3, 4
                        Обръщам внимание, че съм ползвал само открити източници, а именно:

                        borsi.dir.bg
                        facebook.com
                        www.nap.bg
                        и търговския регистър.
                        Last edited by netware5; 24.06.2011, 01:00.
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                          ...
                          Явно съм ти някаква фикс идея, за това моля, ако имаш нещо да вадиш извади го, ако не намери си някакво по-полезно занимание. Ако някой прочете надолу, не се правя на стожер, а изказвам мнение и някой цифри. Нищо повече. Имам познати и приятели държавни служители, слава богу ни един не прилича на теб, та още не съм загубил надежда. Моля.. Нямаше обаче да е зле, преди това да се легитимираш точно кой си и пред колегите, така както аз съм го направил
                          Last edited by Jay Gould; 24.06.2011, 00:31.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            публикувай каквото желаеш със злоба напред, далеч не се стига
                            Джей, не става въпрос за злоба, въпреки че си ме обиждал многократно и абсолютно незаслужено. Става въпрос за истина и морал. Ти се опитваш да се правиш на морален стожер в този форум, плюеш държавата, а всъщност си един Андрешко. Не искам да ти го причинявам, за последен път те приканвам да отговориш честно дали си плащаш осигуровките. Няма нищо страшно, няма да боли. Няма да си първия, нито последния в тая държава, който мами фиска. За съжаление това е нещо като национален спорт. Бъди мъж и си признай. Ако искаш, добави и причините, поради които го правиш. Може и да спечелиш съчуствие от други хора, смазани от държавата.
                            Last edited by netware5; 24.06.2011, 00:25.
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Хайде стига, господа - НЕ НАРУШАВАЙТЕ ДОБРИЯТ ТОН, МОЛЯ...
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                                Това чаках Джей. да видя докъде ще стигне наглостта ти. Ти си лъжец, мръсник, манипулатор и леке. Срам ме хваща как манипулаираш доста хора във форума и те горките ти вярват. Лъжеш Джей! И съм готов да публикувам доказателство за това. Още ли твърдиш, че си плащаш осигуровките?
                                публикувай каквото желаеш със злоба напред, далеч не се стига
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X