IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Държавните служители да плащат сами осигуровките си

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Ха-ха-ха - как може да имат 6 000 години натрупана отпуска бе - те нито Йода, нито Шотландският боец имат толкова...


    Я да ви задам един въпрос со повишена трудност за мобите - аз имам един апарат в джобът си, но с две сим-карти (скоро сигур ще имам с три) - е - една моба ли имам или две моби !?
    Хъх - нещата усложниха - сега имам в джобът апарат с 4 карти - една моба ли имам или четири моби?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      Без да се засягат някои хора

      Инженер, счетоводител, химик и държавен служител започнали спор чий котарак е най-умен. Инжiнерът повикал своя котарак:
      - Хикс на квадрат, демонстрирай!.
      Хикс на квадрат се качил на масата, взел хартия и молив и нарисувал кръг, квадрат и триъгълник. Всички се съгласили, че котаракът е много як. Счетоводителят казал на своя котарак:
      - ДДС, демонстрирай!.
      ДДС отишъл в кухнята и се върнал с 12 кюфтета, които подредил в 4 купички по 3 кюфтета в купа. На другите им харесал номерът.Химикът се обърнал към своя любимец:
      - Епруветка, давай!.
      Епруветка донесъл кутия мляко от хладилника и отсипал точно... 150 милилитра в една чаша. И другите се впечатлили от тази точна лапа. Накрая дошъл ред на държавния служител. Попитали го:
      - А твоят котарак какво умее?.
      Държавният служител казал:
      - Хрантутник, демонстрация!.
      Хрантутник изял кюфтетата, изпил млякото, препикал чертежа, изнасилил другите три котарака, оплакал се, че го боли гърба, написал жалба срещу лошите условия на труд, изпратил я в службата за предотвратяване на епидемии и си взел болнични за един месец.


      Ми то какво да научи горкото животиняе
      Без авиация, няма нация!!!

      Коментар


      • Ко мънкате само? Вземете направете нещо като сте недоволни... организирайте протестче, спрете да плащате данъци, взривете нещо

        С мънкане няма се опрайм
        Мнението не е препоръка за сделки!

        Коментар


        • Ха-ха-ха - как може да имат 6 000 години натрупана отпуска бе - те нито Йода, нито Шотландският боец имат толкова...


          Я да ви задам един въпрос со повишена трудност за мобите - аз имам един апарат в джобът си, но с две сим-карти (скоро сигур ще имам с три) - е - една моба ли имам или две моби !?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

            Според мен са малко по 2 мобилни на човек...поне по 3 трябва да станат.амахааааааа

            ...

            Коментар


            • http://dnes.dir.bg/news/chinovnitzi-...ratzia-9096874

              Коментар


              • Без да се засягат някои хора

                Инженер, счетоводител, химик и държавен служител започнали спор чий котарак е най-умен. Инжiнерът повикал своя котарак:
                - Хикс на квадрат, демонстрирай!.
                Хикс на квадрат се качил на масата, взел хартия и молив и нарисувал кръг, квадрат и триъгълник. Всички се съгласили, че котаракът е много як. Счетоводителят казал на своя котарак:
                - ДДС, демонстрирай!.
                ДДС отишъл в кухнята и се върнал с 12 кюфтета, които подредил в 4 купички по 3 кюфтета в купа. На другите им харесал номерът.Химикът се обърнал към своя любимец:
                - Епруветка, давай!.
                Епруветка донесъл кутия мляко от хладилника и отсипал точно... 150 милилитра в една чаша. И другите се впечатлили от тази точна лапа. Накрая дошъл ред на държавния служител. Попитали го:
                - А твоят котарак какво умее?.
                Държавният служител казал:
                - Хрантутник, демонстрация!.
                Хрантутник изял кюфтетата, изпил млякото, препикал чертежа, изнасилил другите три котарака, оплакал се, че го боли гърба, написал жалба срещу лошите условия на труд, изпратил я в службата за предотвратяване на епидемии и си взел болнични за един месец.


                Ми то какво да научи горкото животиняе

                Коментар


                • Те да си изпълняват задълженията като хората, пък честно казано изобщо не ме интересува дали ще си платят осигуровките...

                  Коментар


                  • http://www.klassa.bg/news/Read/artic...8+%D1%81+26%25

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      Дали чиновника ще получи 500лв заплата, а държавата ще внесе 150 вместо него или чиновника ще получи 650 лв заплата и ще му удържат 150 .. все тая...
                      Ако бе все тая досега да бяха го направили, защо само да настройват гражданите срещу държавата? Само че не е все тая, затова и не го правят.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Проблемът не е в осигуровките, а в ефективността. Държавната машина е в пъти по-неефективна от частния сектор, а раздутия щат тежи като котва на реалната икономика. Дали чиновника ще получи 500лв заплата, а държавата ще внесе 150 вместо него или чиновника ще получи 650 лв заплата и ще му удържат 150 .. все тая... Проблемът е, че докато в частния сектор в условия на криза персонала се намалява и хората изпълняват повече задачи - в държавния за всичко има назначени по няколко човека, които поработват има няма 30% от работния ден.

                        Да не говорим какво става с структури като полиция, военни, прокуратура, министерства, съдебна система. Огромни разходи срещу доказано най-ниска производителност на труда в ЕС ( за въпросните сектори)
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                          Ето ти линк към всички изготвени досега доклади.

                          http://www.strategy.bg/Publications/...ng=bg-BG&Id=81

                          Тези доклади са задължителни съгласно Закона за администрацията. Когато имаше Министерство на държавната администрация, изготвянето им беше негово задължение. Сега не знам кой ги прави, сигурно някоя дирекция в Министерския съвет. Докладите са много точни и подробни. За съжаление МВР и съдебната власт са изключени от задължението да дават информация за съставянето на тези доклади. Армията се отчита отделно. Поради тази причина гарантирам само за числото 40 951 към 31.12.2009 г. Другите съм ги писал приблизително, но надали греша повече от 5-10%.

                          Вижда се, че "същинските" държавни служители са по-малко от 50 000. Останалото са шапкари и магистрати. Що се отнася до докладите на МВФ - те отчитат "заетите в обществения сектор", което е съвсем различно - учители, лекари, работници в НЕК, в АЕЦ "Козлодуй" и другите държавни предприятия. Тези хора НЕ СА държавни служители и си плащат осигуровките от джоба.

                          Отново повтарям, за да ви е ползотворна дискусията по същество:

                          Държавните служители са 40 951 към 31.12.2009 г.. Заедно с шапкари и магистрати стават около 160 000. Ето на тези им "плащате" осигуровките.

                          P.S. Скоро трябва да излезе доклада за 2010. Предполагам, че благодарение на Дянков числата ще са по-малки.
                          Аз лично нямам желание да плащам осигуровките на нито един от тия 160000 /по твои окулустични твърдения/, още по-малко пък на теб.
                          Отново те питам - ти къде си в графата?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
                            Вижте сега, проблемът е принципен. Държавният служител е сключил двустранен договор с работодател - държава. Частния сектор прави същото. Затова осигуровките и в двата случая трябва да се поделят 50:50.
                            А сегашното положение, за да се докара до необходимото, ще бъдат компенсирани еднократно служителите, за да не усетят разликата. След това всичко ще си върви както би трябвало да бъде.
                            Аууу... Вие уважаеми Г-не стигнахте до истината! Само не разбирам защо тия идиотчета трябва да се компенсират? Компенсирай си ги колкото си искаш от личната си сметка. Тоест, компесирай се сам... Става ли?!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                              Айде пак старата тема за осигуровките на държавните служители. Няма да участвам в спора по същество, само искам да ви дам правилните изходни данни, защото тия 750К са пълна лъжа и манипулация.

                              Осигуровките са плащат от държавата САМО на следните лица:

                              1. Държавните служители (т.е. лица назначени по Закона за държавния служител, а не по кодекса на труда). Не всеки служител в държавната администрация е държавен служител. Най-общо това са около половината от хората в администрацията.

                              2. Военнослужещите в Българската Армия.
                              3. Полицаите
                              4. Магистратите (съдии, прокурори и следователи).

                              Съгласно ДОКЛАД за състоянието на администрацията за 2009 г. държавните служители са 40 951 включително незаетите щатни бройки (обикновено около 10%)

                              В горното число не са включени: Министерството на вътрешните работи, Държавната агенция „Национална сигурност” и Комисията за установяване на имущество, придобито от престъпна дейност, Главна Дирекция „Охрана”, Главна дирекция Изпълнение на наказанията”, Служба "Военна информация", Служба "Военна полиция".
                              Тези са някъде около 60 000.

                              Добавяме армия - около 40 000 и съдебна власт - около 20 000.

                              Или общо към 160 000. Това е. Няма никакви 750К.
                              Брейй... Ама, че изчерпателен доклад си направил! Почти ме убеди... По т.1 от рапорта ти колко кърлежа са? Ти в коя графа си?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
                                Осигуровки за държавните служители се плащат, от държавата.
                                Разбира се, че ако изобщо не се плащаха осигуровки, това щеше да е нарушение, но такива има и се плащат от държавата.
                                Реално, това е един вид признателност и благодарност от държавата към нейните служители. Няма проблем всеки работодател да направи същия жест за служителите си, при желание, разбира се.
                                Егати и идиотизма в действие! Прочетете и се уверете! Ама ние наистина хли сме идиоти, мамка му...?

                                Коментар

                                Working...
                                X