IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измамата – задължителни „частни пенсионни фондове“ и „конституционния съд“

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
    Всички дружества губят по един и същи начин. За загубените 20-30% през 2008 г. никой не понесе отговорност. Загубата беше приета за нещо съвсем нормално, нали се губят чуждите пари. Така че тези виртуални 1000 лева по личната сметка вече са 700. А като сложим и едни 20% инфлация... А като сложим и 30% орязване на държавната пенсия за родените след 1959 г.? Много весело ще стане като хората разберат колко частни сметки са личните средства в задължителен частен пенсионен фонд и колко допълнителна пенсия се получава от тях
    Много загрижени за хората умници се появиха в този форум... Абе оставете ме аз сам да решавам дали искам в държавата да ги внасям, или някъде другаде и не се грижете толкова за моята пенсия....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
      Не внасят доброволно. Тези фондове са задължителни. Държавата принуждава населението да внася в частен пенсионен фонд.
      Аааааа, сега разбирам проблема. Тези фондове всички са некадърници и са изгубили парите на хора. И тъй като държавата е задължила хората да си изгубят парите, внасяйки ги в тези фондове, тя сега се чувства длъжна да ги компенсира... Нали?

      А няма ли да има наказание за тези които са задължили хората да направят губещи за тях инвестиции? И защо всяка инвестиция трябва да е печеливша?!
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
        Нищо подобно. Депозитите в банките са частна инвестиция направена доброволно.
        5-те процента в частен пенсионен фонд или вноските в задължителен професионален фонд не са доброволни, а насилствени.
        Вноските в доброволен пенсионен фонд са частна инвестиция и те донякъде наподобяват депозита в банка. Тях никой не ги пипа.

        Проблема са задължителните частни пенсионни фондове.
        Това не е частна инвестиция, а данък в частна полза. Държавата принуждава родените след 1959 г. да се лишат от близо 30% от държавната си пенсия, а 5-те процента вноски в частен пенсионен фонд се стопяват и няма да стават за нищо.
        И с цялата си наглост това лобистите го наричат "лична допълнителна пенсия".
        Ти си правно неграмотен, а съм решил с неграмотни хора да не споря.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
          Искам задължителната вноска за частен пенсионен фонд да стане 0. Който иска внася, който не иска не внася. Не искам 5% от доходите на населението да потъват задължително някъде. И това няма нищо общо с държавното осигуряване. Проблема са милиардите които изтичат в задължителните частни фондове, срещу които ще се очакват персонални нищожни пенсии.
          Да се намали осигурителната тежест с 5%, като отпаднат допълнително-задължителните частни пенсионни фондове. Елементарно е.
          Плащаш с 5% по-малко осигуровки. Всеки да си ги инвестира както намери за добре
          Държавното осигуряване или първия стълб е вече фалирал - огромна част от приходите му идват от данъци, а не от осигуровки. След 10 г. ще е тотално фалирал. В момента двама заети издържат един пенсионер след 25 години под един работещ ще издържа един пенсионер.

          Какви пенсии си мислиш че ще дава или данъците ще са 80% от доходите, защото толкова трябва да станат за да може първия стълб да плаща поне 40% пенсия от заплата

          Политиците ни в момента обричат бъдещите пенсионери на пълна мизерия. След 20 г. тогавашния премиер и всички и работещи и пенсионери ще псуват правителствата на тройната коалиция, Бойко и този който дойде след него, защото тогава ще трябва да натрупаме дълг поне колкото е в момента на Гърция само за да плащаме пенсии и да не падат правителствата през 3 месеца.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            По твоята логика хайде да национализираме депозитите и след това да ги разделим на всички по-равно щото някой нямат нищо, а други имат милиони. Примера с депозитите и личните пенсионни сметки е абсолютно идентичен, защото става дума за национализация на лични пари.

            това че след това държавата щяла да им дава повече не променя казуса. А само го отежнявя за всички останали, защото тези пари държавата не ги намира на пътя а ги взима от всички които плащат данъци.
            Нищо подобно. Депозитите в банките са частна инвестиция направена доброволно.
            5-те процента в частен пенсионен фонд или вноските в задължителен професионален фонд не са доброволни, а насилствени.
            Вноските в доброволен пенсионен фонд са частна инвестиция и те донякъде наподобяват депозита в банка. Тях никой не ги пипа.

            Проблема са задължителните частни пенсионни фондове.
            Това не е частна инвестиция, а данък в частна полза. Държавата принуждава родените след 1959 г. да се лишат от близо 30% от държавната си пенсия, а 5-те процента вноски в частен пенсионен фонд се стопяват и няма да стават за нищо.
            И с цялата си наглост това лобистите го наричат "лична допълнителна пенсия".
            Пирамидите на Пинера от Чили - http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2011/09/22/chilean-failure/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
              Плащаш с 5% по-малко осигуровки. Всеки да си ги инвестира както намери за добре
              Това е друга бира. Хората мнооооого отдавна са измислили топлата вода. IRA акаунт. Чували ли сте за това чудо??? Но при алтернатива - голямата делва с мед и моя си лична делва - предпочитам второто.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
                Всички дружества губят по един и същи начин. За загубените 20-30% през 2008 г. никой не понесе отговорност. Загубата беше приета за нещо съвсем нормално, нали се губят чуждите пари. Така че тези виртуални 1000 лева по личната сметка вече са 700. А като сложим и едни 20% инфлация... А като сложим и 30% орязване на държавната пенсия за родените след 1959 г.? Много весело ще стане като хората разберат колко частни сметки са личните средства в задължителен частен пенсионен фонд и колко допълнителна пенсия се получава от тях
                Е добре де, а какво се случва в държавното осигуряване. Аз, ти и Манго внасяме по Х%
                аз на 2000 ти на 500, Манго не му е кеф да внася. В резултат каква ще е разликата между моята, твоята и на Манго пенсията???

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  А ти какво искаш бре, аз да внасям 90, ти 10 и да делим 50/50, както в държавното осигуряване. Така ли???
                  Искам задължителната вноска за частен пенсионен фонд да стане 0. Който иска внася, който не иска не внася. Не искам 5% от доходите на населението да потъват задължително някъде. И това няма нищо общо с държавното осигуряване. Проблема са милиардите които изтичат в задължителните частни фондове, срещу които ще се очакват персонални нищожни пенсии.
                  Да се намали осигурителната тежест с 5%, като отпаднат допълнително-задължителните частни пенсионни фондове. Елементарно е.
                  Плащаш с 5% по-малко осигуровки. Всеки да си ги инвестира както намери за добре
                  Пирамидите на Пинера от Чили - http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2011/09/22/chilean-failure/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Аз пък искам след като си внасям пари по лична партида, да са ми пари по лична партида. Вноските са ми на максималния осигурителен доход и не искам да ги споделям с Манго. Изборът на Пенсионно дружество е мой и винаги мога да си сменя дружеството, ако не ми харесват резултатите му. Дали ще имам 1000 или 10000 по партидата зависи от осигурителните вноски които правя и от избора ми на дружество. Когато имам 1000 лева по партидата знам, че не мога да искам 1000 лева пенсия.
                    Всички дружества губят по един и същи начин. За загубените 20-30% през 2008 г. никой не понесе отговорност. Загубата беше приета за нещо съвсем нормално, нали се губят чуждите пари. Така че тези виртуални 1000 лева по личната сметка вече са 700. А като сложим и едни 20% инфлация... А като сложим и 30% орязване на държавната пенсия за родените след 1959 г.? Много весело ще стане като хората разберат колко частни сметки са личните средства в задължителен частен пенсионен фонд и колко допълнителна пенсия се получава от тях
                    Пирамидите на Пинера от Чили - http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2011/09/22/chilean-failure/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
                      Нищо подобно не се случва. Никой не национализира пари от доброволни частни фондове, а парите, които се внасят, заради държавната принуда. Тоест работника(за професионалните фондове работодателя) така или иначе е внасял парите, но частния пенсионен фонд не ги е управлявал добре и в индивидуалните сметки има стотинки. И след това естествено държавата трябва да плати, защото хората в противен случай остават на трева и вода като вали дъжд.

                      И докато за професионалните фондове са засегнати малко хора, какво да говорим за най-голямата измама - фондовете за "допълнително-задължително пенсионно осигуряване", където потъват 5% от доходите на всички родени след 1959 г.
                      Там средния бъдещ пенсионер има 1000 лева в личната си сметка, което прави пенсия от частен фонд под 10 лева месечно. А през 2020 г. в случай, че още съществуват тези фондове трябва да почнат да плащат "допълнителна" пенсия, срещу която държавната пенсия на родените 1959 г. е орязана с 20-30%. И държавната пенсия орязана и от частния задължителен пенсионен фонд стотинки.
                      Ето това е голямото бедствие, което трябва да се предотврати.

                      Защо „национализацията“ на допълнително-задължителното пенсионно осигуряване е една много добра идея
                      Добре ще ти го обясня като на бавно схващаш. Това са лични пари - това е становището на конституционния съд и е напълно прав.

                      По твоята логика хайде да национализираме депозитите и след това да ги разделим на всички по-равно щото някой нямат нищо, а други имат милиони. Примера с депозитите и личните пенсионни сметки е абсолютно идентичен, защото става дума за национализация на лични пари.

                      това че след това държавата щяла да им дава повече не променя казуса. А само го отежнявя за всички останали, защото тези пари държавата не ги намира на пътя а ги взима от всички които плащат данъци.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
                        Не внасят доброволно. Тези фондове са задължителни. Държавата принуждава населението да внася в частен пенсионен фонд.
                        Точно това е проблема. Който си внася в доброволен фонд, негово си е. Никой не му го пипа. Лична инвестиция е направил.

                        И провала не е на един частен бизнес. Онези хора са си много добре и да печелят и да губят. Взимат си по 5% от всеки лев, който постъпи да управляват. След това по 1% от каквото е останало всяка година.
                        А като дойде време да се плащат пенсии "Няма пари".
                        И държавата е принудена да защити хората да не умират от глад. Точно това е проблема - задължителните частни пенсионни фондове губят парите за пенсия, а след това държавата трябва да плаща.
                        Доброволните пенсионни фондове няма проблем да си ги има, защото никой не насилва хората да внасят в тях, но задължителните незабавно трябва да преустановят дейността си
                        А ти какво искаш бре, аз да внасям 90, ти 10 и да делим 50/50, както в държавното осигуряване. Така ли???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Не разбирам. Защо да е естествено, че държавата трябва да плати заради провала на един частен бизнес? Хората нали доброволно си ги внаясат там?
                          Не внасят доброволно. Тези фондове са задължителни. Държавата принуждава населението да внася в частен пенсионен фонд.
                          Точно това е проблема. Който си внася в доброволен фонд, негово си е. Никой не му го пипа. Лична инвестиция е направил.

                          И провала не е на един частен бизнес. Онези хора са си много добре и да печелят и да губят. Взимат си по 5% от всеки лев, който постъпи да управляват. След това по 1% от каквото е останало всяка година.
                          А като дойде време да се плащат пенсии "Няма пари".
                          И държавата е принудена да защити хората да не умират от глад. Точно това е проблема - задължителните частни пенсионни фондове губят парите за пенсия, а след това държавата трябва да плаща.
                          Доброволните пенсионни фондове няма проблем да си ги има, защото никой не насилва хората да внасят в тях, но задължителните незабавно трябва да преустановят дейността си
                          Пирамидите на Пинера от Чили - http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2011/09/22/chilean-failure/

                          Коментар


                          • Аз пък искам след като си внасям пари по лична партида, да са ми пари по лична партида. Вноските са ми на максималния осигурителен доход и не искам да ги споделям с Манго. Изборът на Пенсионно дружество е мой и винаги мога да си сменя дружеството, ако не ми харесват резултатите му. Дали ще имам 1000 или 10000 по партидата зависи от осигурителните вноски които правя и от избора ми на дружество. Когато имам 1000 лева по партидата знам, че не мога да искам 1000 лева пенсия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
                              Тоест работника(за професионалните фондове работодателя) така или иначе е внасял парите, но частния пенсионен фонд не ги е управлявал добре и в индивидуалните сметки има стотинки.
                              Правилно. Долу капитализма. Да живее социализма. Държавата управлява най-добре капитала!

                              Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
                              И след това естествено държавата трябва да плати, защото хората в противен случай остават на трева и вода като вали дъжд.
                              Не разбирам. Защо да е естествено, че държавата трябва да плати заради провала на един частен бизнес? Хората нали доброволно си ги внаясат там?
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
                                Пенсията в ППФ е такава каквато работодателя им е внасял с тяхно знание.
                                Извинявай ама ми писна аз, който се осигурявам на реална заплата, да издържам цялата сган и измет на обществото!
                                това чувство ,че давате ви изгаря от вътре а? ... и ти какво толкова "даваш" ,че си позволяваш да наричаш другите сган и измет на обществото ..... тъп нещастен селяндур..Как реши ,че точно от тебе вземат и когато ти дойде времето нищо няма да получиш...нали ще получиш това в/у което си се осигурявал....и тогава някой друг малоумник като ще разправя същите небивалици като тебе в момента.....
                                Last edited by йосиф; 06.06.2011, 18:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X