IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измамата – задължителни „частни пенсионни фондове“ и „конституционния съд“

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • няколко снимки от днешния Капитак, без коментар:


    Last edited by tony1975; 22.01.2016, 18:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Защото инвестират най-ного на външните пазари, което не бе добра стратегия последните 6 месеца... но ето - примерно есента за 2 месеца направихме 4% плюс. НЕ одобрявам напълно инвестиционната им политика, защото пропускат някои качествени инвестиции тук.

      От друга страна знаем как няКОИ ПФ си докарват "доходност".
      на тези, твойте, хубавите ПФ, таксите що не спряха бре?
      като извикаш майстор у вас да замаже, а той ти накърти стената и драсне с парите???? тогава????

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
        Надежди - го.......и
        Как мислиш иначе ,че пенс, дружество Алианц (майката) всяка година е на печалба и раздават дивиденти.
        А пък УПФ,ДПФ и ППФ кучета ги яли. Май са единствените за 2015 дето са на загуба.
        За съжаление Импе това е истината .
        Защото инвестират най-ного на външните пазари, което не бе добра стратегия последните 6 месеца... но ето - примерно есента за 2 месеца направихме 4% плюс. НЕ одобрявам напълно инвестиционната им политика, защото пропускат някои качествени инвестиции тук.

        От друга страна знаем как няКОИ ПФ си докарват "доходност".
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Мислех си, че в началото на 2016г доходността ми за пенсията в ПФ ще дръпне ! Е тя дръпна - пак назад !!!
          надявам се за този период да ми спрат таксите за управление !!!!
          Надежди - го.......и
          Как мислиш иначе ,че пенс, дружество Алианц (майката) всяка година е на печалба и раздават дивиденти.
          А пък УПФ,ДПФ и ППФ кучета ги яли. Май са единствените за 2015 дето са на загуба.
          За съжаление Импе това е истината .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Е, щом е назад, поне знаеш, че не правят шашми с фалшива доходност.

            Няма начин при падащи пазари, партидата ти да е нагоре.
            за шашмите няма гаранция
            а таксите???

            Коментар


            • Е, щом е назад, поне знаеш, че не правят шашми с фалшива доходност.

              Няма начин при падащи пазари, партидата ти да е нагоре.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Мислех си, че в началото на 2016г доходността ми за пенсията в ПФ ще дръпне ! Е тя дръпна - пак назад !!!
                надявам се за този период да ми спрат таксите за управление !!!!

                Коментар


                • Апропо - да не си се набил яко във Воеводки, че така рипаш?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                    Дай числа? Колко им влизат на година и колко влезлите пари отиват нетно на БФБ?

                    Да купиш за 5 милиона акции от Сирма да кажем, или да участваш едно увеличение на СФИ, или да вземеш за 1-2 някоя акциия, не е адекватно участие за тях.

                    А кой ще е потърпевшия като накупят скъпи акции в чужбина, къде е гранцията, че те ще са по доходни, диверсификация окай, но някои неща са очевидни.

                    Ако не виждаш, сори за теб. Пенсионните след спора за реформата, тотално загърбиха БФБ и това се видя праз цялата 2015. За мен това е незаконно, че е неморално и губят привържени с това е друга тема.
                    Мога да дам числа за нашият ПФ, ако държиш... ама я кажи, ЗАЩО аджеба - загърбиха БФБ през 15 година? КОЙ обяви война директно на АДСИЦ, инвестиращи в земя и индиректно на още десетки публични компании - например Софарма - които също имат земя? ПФ ли или престъпниците-управляващи? И дали това не бе индиректна атака именно срещу ПФ?

                    Пенсионните компании започнаха да избягват нашата борса ИМЕННО заради неадекватните политически атаки !!!
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Абе ти да не си се объркал, или си по-скоро КраваНаБеФеБе? Добре че фондовете порастнаха, че БФБ-то да не им тежи толкова.

                      Я сметни 7% от 7млрд колко са, и средно колко % са от 8-те милиарда управлявани активи. Ако не знаеш, ПФ имат ограничение от 7% от акциите на един емитент, а капитализацията на бефебету е 7млрд лв (това включая всички избушеняци).

                      МолИм модератора да изтрие или премести глупостите ти в някоя тема в стил "Професор Каро и ПФ".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение
                        Запознат съм само с ограниченията да не се инвестират повече от определен процент от активите на всеки фонд в различни категории инвестиции. Не знаех, че има и изискване за минимално участие в някои пазари, така че ще съм благодарен ако ми кажеш къде в КСО мога да прочета за това.
                        То има и една група, която с парите от пенсионните си фондове си ги инвестира в собствените фирми, но все пак за момента няма някакви проблеми и нищо не е рухнало.

                        Коментар


                        • "Духа на закона" е като "да го духа закона".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение
                            Запознат съм само с ограниченията да не се инвестират повече от определен процент от активите на всеки фонд в различни категории инвестиции. Не знаех, че има и изискване за минимално участие в някои пазари, така че ще съм благодарен ако ми кажеш къде в КСО мога да прочета за това.
                            Няма минимално изискана, Но това е ако се гледа буквата на закона. То няма и минимална задължителна доходност, която да гарантират, като примерно +5% да ги гарантират, но духа на закона е, че те трябва да инвестират на БФБ и трябва да носят доходност която да е адекватна.
                            Те нито инвестират на БФБ, нито носят доходност адекват, може и буквата на закона да е спазена, но това не ги спасява и няма да ги спаси, ако продължават в тоя дух.
                            Ако не искат да инвестират на БФБ да си издействат промяна на законодателството.
                            Bulls on BSE

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                              Щом неинвестирането на БФБ е полезно и нужно да се направи законова промяна и да е ясно. Както е ясно за Сребърния фонд - не може да инвестира на БФБ.
                              Но Пенсионните си карат по едни закони отдавна и никой не е отменял задължението им да инвестират на БФБ .
                              Запознат съм само с ограниченията да не се инвестират повече от определен процент от активите на всеки фонд в различни категории инвестиции. Не знаех, че има и изискване за минимално участие в някои пазари, така че ще съм благодарен ако ми кажеш къде в КСО мога да прочета за това.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                Отказвам се.
                                Всъщност НЕинвестирането на бефебетУ е може би единственото хубаво, което правят нашите т.н. ПФ.
                                Иначе за пълната им безполезност и абсурдна доброволна задължителност си прав.
                                Щом неинвестирането на БФБ е полезно и нужно да се направи законова промяна и да е ясно. Както е ясно за Сребърния фонд - не може да инвестира на БФБ.
                                Но Пенсионните си карат по едни закони отдавна и никой не е отменял задължението им да инвестират на БФБ .
                                Bulls on BSE

                                Коментар

                                Working...
                                X