IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измамата – задължителни „частни пенсионни фондове“ и „конституционния съд“

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
    Като тези фондове си станат доброволни, всеки сам да решава иска отрицателна доходност или сам ще си загуби парите по друг начин.
    И между другото не съм съгласен за банковите депозити. Ако частните пенсионни фондове бяха вложили всички пари в банките, точно за този период щяха да има положителна реална доходност. А инвестицията в банка може и всеки отделен човек да си я направи сам, нали така?
    Без никакви усилия, без да плаща такси и парите му да са блокирани до пенсиониране.
    Айде пък че ще са на положителна от депозити. Вноските във фондовете се правят всеки месец. Т.е. не е като да си сложиш цялата партида в началото на депозит, а е все едно да правиш депозити всеки месец.

    Депозитите се движеха около 5% до 2009 г. само за тези пет години ще си загубил поне 20% реално от депозити, единствения период в който депозитите са били с положителна реална доходност е 2009 и 2010 като за тези две години да си направил около 5% реално, сега 2011 отново ще минат на отрицателна.

    Приказваш без изобщо да знаеш за какво приказваш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      "С прехвърлянето на средствата на посочените с § 4а на ПЗР на КСО осигурени лица във фонд “Пенсии” на държавното обществено осигуряване някои от посочените права се губят (по чл. 142, т. 2, чл. 171 и др. от КСО) и се трансформират в права по държавното обществено осигуряване. Дори и когато тези права са по-благоприятни за осигурения, се нарушава режимът на осигуряването, защото средствата се прехвърлят от един вид задължително обществено осигуряване в друг вид, също задължително осигуряване, но при различен правен режим, без това да става с волеизявления на носителя на правата. В рамките на конституционното право на обществено осигуряване (чл. 51, ал. 1 от Конституцията) лицата имат права, но те са трансформирани и различни от тези при осигуряване в професионален фонд. Ч
      Това са цитирани становища, които те са събрали при изследване на случая. Да разгледали са го, но накрая не са го приели, а са се спрели на член 19, вместо на 17. Интересно, че и БАДДПО също е имало становище и то е счетено за ирелевантно към спора пълен майтап.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Те да не са магьосници. Банковите депозити са с отрицателна реална доходност, ДЦК са с отрицателна реална доходност, а инвестициите им на борсата които всъщност трябва да се използват за биене на инфлацията се сринаха заради кризата.

        Ти лично какво би направил за да имаш положителна реална доходност - много ми е интересно
        Като тези фондове си станат доброволни, всеки сам да решава иска отрицателна доходност или сам ще си загуби парите по друг начин.
        И между другото не съм съгласен за банковите депозити. Ако частните пенсионни фондове бяха вложили всички пари в банките, точно за този период щяха да има положителна реална доходност. А инвестицията в банка може и всеки отделен човек да си я направи сам, нали така?
        Без никакви усилия, без да плаща такси и парите му да са блокирани до пенсиониране.
        Пирамидите на Пинера от Чили - http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2011/09/22/chilean-failure/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          НОИ няма доходност, защото е типична Схема на Понци.

          "Финансовите пирамиди представляват модели за правене на бизнес, при които приемането на нови членове носи приходи на старите членове. Обикновено не се произвеждат никакви продукти или услуги."

          Това е определението за класическата "схема на Понци", известна като финансова пирамида в Уикипедия. Случайно да ви звучи познато?


          За частните пенсионни фондове - откога съществуват те и по колко сухо са внасяли в тях хората, та да искат сега пенсии? Не може да си внасял 8 години по 50 лева месечно (примерно), а да искаш 20 години да получаваш по 500 кинта месечно като пенсия. То доходност-доходност, ама това не е печатница за кинти.

          Убеден съм, че пенсионните фондове биха се справили по-добре от нпестъпната НОИ, която краде нашите вноски за да плаща пенсии на неосигуряващите се ушеви и чиновници и да храни мангалите, но за това трябва да бъдат изпълнени някои условия:
          1. Контрол - за да не крадат
          2. Сосни вноски - не може да внасяш стотинки месечно, а да искаш голяма пенсия - никой фонд не може да прави по 500% доходност на година за твой кеф
          3. Продължителност - Няма как да си внасял под 10 години (стига да не са огромни вноски) и да искаш да ти се съберат за добра пенсия.

          Това като някои от нашите пишман-клиенти - подписало договор за 30 години - на втората година тича да прекратява, внесло 1800 кинта, ама иска да вземе поне 2800... е, как? Че и пита: Защо имате удръжки, никой не ми е казал, защо не вземате от друго място тия удръжки за разходите на компанията, а не от клиентите... - че откъде?
          Хайде, дали почна работния ден на частните фондове или?
          НОИ няма доходност, защото каквото вземе като осигуровки(данъци), веднага го връща в населението под формата на пенсии.
          А финансовите пирамиди са от "капиталов тип".
          Подмамват 1 шаран, който ще вложи 10 лева, за които ще получи 15.
          Той обаче ще намери 2 шарана, на които отново ще им се обещаят 15 като вложат 10.
          Първия шаран ще си получи парите с добра доходност, тъй като пирамидата ще му плати с парите на останалите 2 шарана. Те за да си получат доходността трябва да намерят други 4 шарана, които да платят сметката. В даден момент става ясно какво се случва и последните шарани, които са на дъното на пирамидата и са много на брой, духат супата.

          Това е типичен пример какво ще се случи на прехвалената пенсионна система в Чили, но това си е проблем на Чили.

          Какво правят българските пенсионни фондове, които са задължителни.
          Първо при тях не е нужно първия шаран да намира следващите шарани, защото доходност никаква не е обещана, а и още първия шаран е бил насилен от държавата да има частна сметка.
          През първите години вноската за ДЗПО не е била и 5%, а по-малко.
          По план тези фондове стартират 2004 г., като трябва само да прибират пари до 2020 г., а няма да плащат нищо. Първоначално малка вноска, но след това става 5%, а от 2017 трябва да стане 7%.
          Колкото повече наближава момента, в който ще трябва да се плаща и фондовете искат "дай повече, дай повече, ти имаш интерес да даваш повече".
          Пирамидите на Пинера от Чили - http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2011/09/22/chilean-failure/

          Коментар


          • Те да не са магьосници. Банковите депозити са с отрицателна реална доходност, ДЦК са с отрицателна реална доходност, а инвестициите им на борсата които всъщност трябва да се използват за биене на инфлацията се сринаха заради кризата.

            Ти лично какво би направил за да имаш положителна реална доходност - много ми е интересно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Huntsman Разгледай мнение
              Имам една задача за теб. За утре да извадиш постигната доходност от стартирането на частните пенсионни фондове.
              Информацията е публична, така че надявам се няма да се тълкува като реклама на фондовете. През юли 2004 г. стартират дейността си с номинална стойност 1 лев.
              От юли 2004 до април 2011 инфлацията е 52%. Реалната доходност се измерва като се отстрани ефекта на инфлацията.
              ППФ са професионалните фондове, които касаят малък на брой население
              УПФ са задължителните частни пенсионни фондове(ДЗПО), онези 5%, които всеки месец биват изсмучени от дохода на населението.

              ПОД ППФ УПФ РеалДох ППФ РеалДох УПФ
              ПОК "ДОВЕРИЕ" АД 1,32786 лв 1,34282 лв -12,64% -11,66%
              ПОК "СЪГЛАСИЕ" АД 1,32635 лв 1,35836 лв -12,74% -10,63%
              ПОК "ДСК - РОДИНА" АД 1,28901 лв 1,33076 лв -15,20% -12,45%
              ПОД "АЛИАНЦ БЪЛ." АД 1,18746 лв 1,21174 лв -21,88% -20,28%
              "АЙ ЕН ДЖИ ПОД" ЕАД 1,33661 лв 1,32554 лв -12,07% -12,79%
              ПОАД "ЦКБ-СИЛА" АД 1,39050 лв 1,40729 лв -08,52% -07,42%
              "ПОД - БЪДЕЩЕ" АД 1,25480 лв 1,28983 лв -17,45% -15,14%

              Изводът - правото на избор на фонд се свежда до избор кой ще ми загуби най-малко пари...
              Пирамидите на Пинера от Чили - http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2011/09/22/chilean-failure/

              Коментар


              • Като четете само края така се получава

                Коментар


                • Първоначално изпратено от knowitall Разгледай мнение
                  Всъщност наистина не го казва това. Моето разбиране за "казване" е, когато решението е базирано на този член, а то не е. Решението е базирано изцяло върху член 19.
                  "С прехвърлянето на средствата на посочените с § 4а на ПЗР на КСО осигурени лица във фонд “Пенсии” на държавното обществено осигуряване някои от посочените права се губят (по чл. 142, т. 2, чл. 171 и др. от КСО) и се трансформират в права по държавното обществено осигуряване. Дори и когато тези права са по-благоприятни за осигурения, се нарушава режимът на осигуряването, защото средствата се прехвърлят от един вид задължително обществено осигуряване в друг вид, също задължително осигуряване, но при различен правен режим, без това да става с волеизявления на носителя на правата. В рамките на конституционното право на обществено осигуряване (чл. 51, ал. 1 от Конституцията) лицата имат права, но те са трансформирани и различни от тези при осигуряване в професионален фонд. Ч

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Всъщност казват че това са лични средства и че могат да се прехвърлят само собственика им е съгласен.
                    Или с други думи нарушени са правата и двете страни и на осигурените и на пенсионните фондове
                    Всъщност наистина не го казва това. Моето разбиране за "казване" е, когато решението е базирано на този член, а то не е. Решението е базирано изцяло върху член 19.

                    Коментар


                    • Всъщност казват че това са лични средства и че могат да се прехвърлят само собственика им е съгласен.
                      Или с други думи нарушени са правата и двете страни и на осигурените и на пенсионните фондове

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
                        НОИ няма доходност - това е разходо покривна система. Това което получават от лихви (така или иначе парите минават през банкови сметки и престояват там определено време) се разпределя като ДМС (допълнително материално стимулиране) на служителите в НОИ.
                        НОИ няма доходност, защото е типична Схема на Понци.

                        "Финансовите пирамиди представляват модели за правене на бизнес, при които приемането на нови членове носи приходи на старите членове. Обикновено не се произвеждат никакви продукти или услуги."

                        Това е определението за класическата "схема на Понци", известна като финансова пирамида в Уикипедия. Случайно да ви звучи познато?


                        За частните пенсионни фондове - откога съществуват те и по колко сухо са внасяли в тях хората, та да искат сега пенсии? Не може да си внасял 8 години по 50 лева месечно (примерно), а да искаш 20 години да получаваш по 500 кинта месечно като пенсия. То доходност-доходност, ама това не е печатница за кинти.

                        Убеден съм, че пенсионните фондове биха се справили по-добре от нпестъпната НОИ, която краде нашите вноски за да плаща пенсии на неосигуряващите се ушеви и чиновници и да храни мангалите, но за това трябва да бъдат изпълнени някои условия:
                        1. Контрол - за да не крадат
                        2. Сосни вноски - не може да внасяш стотинки месечно, а да искаш голяма пенсия - никой фонд не може да прави по 500% доходност на година за твой кеф
                        3. Продължителност - Няма как да си внасял под 10 години (стига да не са огромни вноски) и да искаш да ти се съберат за добра пенсия.


                        Това като някои от нашите пишман-клиенти - подписало договор за 30 години - на втората година тича да прекратява, внесло 1800 кинта, ама иска да вземе поне 2800... е, как? Че и пита: Защо имате удръжки, никой не ми е казал, защо не вземате от друго място тия удръжки за разходите на компанията, а не от клиентите... - че откъде?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • http://www.constcourt.bg/Pages/Docum...e.aspx?ID=1538

                          Ето ви решението на КС. Да ми каже някой, къде този съд се е произнесъл по чл. 17 от Конституцията на Република България като основание за отмяна на прехвърлянето към НОИ?! Значи самият съд признава, че тези партиди не са частна собственост, или аз нещо съм сляп?!

                          Отмяната става на база чл. 19 доколкото виждам. Значи какво излиза? Нарушено е правото на тези 9 компании да щавят такси и комисионни и да се финансират акционери в тези компании поради слабия КСО? Нарушено им е правото да си купуват лексуси и мерцедеси с парите на осигурените.

                          А къде са правата на самите осигурени? Тях кучета ги яли. КС защитава пенсионните компании, а кой ще защитава осигурените освен синдикатите? Становището на БАДДПО дори е счетено за ирелевантно в спора. Нямам думи....тотално падение в държавата. Да живей частната инициатива!

                          Коментар


                          • Музикален поздрав, за всички тук от сърце!!!!
                            http://vbox7.com/play:ffe80652
                            Custodite sortem vestram

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Huntsman Разгледай мнение
                              Имам една задача за теб. За утре да извадиш постигната доходност от стартирането на частните пенсионни фондове.
                              И аз имам една задача за теб. Вместо да пишеш коментари, кой от кой по-глупав, вземи обясни колко трябва да ти е партидата за да имаш пенсия от 700-800 лв, както обещават, за максималния срок. Обясни какво би станало когато фонда няма пари да я плаща? И обясни когато започнат да теглят от личната ти партида, как ще поддържат полжителната и доходност.
                              Не се тревожи, когато фондовете започнат да плащат пенсии, воят на хората набързо ще ги закрие всичките.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Huntsman Разгледай мнение
                                Имам една задача за теб. За утре да извадиш постигната доходност от стартирането на частните пенсионни фондове.
                                Доходността е по ниска отколкото ако хората си бяха държали вноските на депозит в банката... Нямаше да плащат и раздути такси и комисионни за управление... Хубави професии имат тези управителите на такива фондчета... Директор на водопад...
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X