IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земеделска земя

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Служба съвети в земеделието.
    гр.Бургас ул. Фердинандова № 3 ет.3
    тел. 056/841435
    0885 832186 и 0886 081588
    Могат да те консултират какви програми ще се отварят. Консултацията е безплатна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kiko09 Разгледай мнение
      Максимален добив може би на 8/9-та година след засаждане, за България добивите трудно биха минали 4 кг от дърво до колкото знам от колеги.
      Преди години в бедните райони на Турция имало голяма безработица и доста пустеещи земи. Държавата направила проучване, ходили дори български специалисти и преценили, че най-подходящо е там да бъдат засадени лешници. Земите били обработени, на хората бил раздаден безплатен посадъчен материал, също така били осигурени и специалисти, които да консултират производителите. След време били осигурени и пазари за продукцията.
      Благодарение на държавната политика и местната власт в момента Турция е най-големят производител и износител на лешници в света.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Максимален добив може би на 8/9-та година след засаждане, за България добивите трудно биха минали 4 кг от дърво до колкото знам от колеги.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kiko09 Разгледай мнение
          Преди 2 години засадих 15 дка лешник, та от опит първо да те посъветвам ако го правиш заради субсидиите - по - добре не се захващай - няма смисъл. Освен ентусиазъм който с времето ще отмине ти трябва още отдаденост и доста време и труд трябва да вложиш, бъпреки ,че културата е една от най непретенциозните.
          По млад фермер /25000е/ няма да можеш с само с 30 дка да кандидатстваш, за начло 37дка мисля, че трябваха а в последствие до 5г. трябва да ги увеличиш до 66 дка мисля че беше. Та за това аз се отказах от тази мярка а се очаква да пуснат в края на годината мярка за полупазарни стопанства за която субсидията е 15000е и се искат 15 дка за начало.
          Задължително поливна система / капково напояване / или поливане на ръка което не ти препоръчвам, както и водоизточник в мястото ти трябва. Ако не поливаш - по-добре не се захващай, защото е капризна на засушаване култура.
          Та имай в предвид, че минимум разходи по засаждане ще имаш 750-1000 лв/дка - /вкл. ограда, посадъчен материал,труд напояване и др./
          Какато и ще трябва да купиш техника и инвентар / Аз имам трактор с шредер, свредел, плуг / , пръскане почти не се налага / освен с хербицид в редовете/.
          +1
          какви добиви очакваш и кога?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gecatax Разгледай мнение
            Здравейте,
            имам около 30декара земеделска земя в района на Бургас малко след Метро и искам да ги засадя с лешници(земята ми е наследствена, но още не съм оправил документацията) Въпроса ми е мога ли да кандидатствам по проект да ми се отпуснат пари за засаждане?И ще получавам ли някаква субсидия след това за обработка,пръскане и т.н.До колкото ми казаха годините имат значение та на 19г. съм.
            Поздрави и Ви благодаря предварително!

            Преди 2 години засадих 15 дка лешник, та от опит първо да те посъветвам ако го правиш заради субсидиите - по - добре не се захващай - няма смисъл. Освен ентусиазъм който с времето ще отмине ти трябва още отдаденост и доста време и труд трябва да вложиш, бъпреки ,че културата е една от най непретенциозните.
            По млад фермер /25000е/ няма да можеш с само с 30 дка да кандидатстваш, за начло 37дка мисля, че трябваха а в последствие до 5г. трябва да ги увеличиш до 66 дка мисля че беше. Та за това аз се отказах от тази мярка а се очаква да пуснат в края на годината мярка за полупазарни стопанства за която субсидията е 15000е и се искат 15 дка за начало.
            Задължително поливна система / капково напояване / или поливане на ръка което не ти препоръчвам, както и водоизточник в мястото ти трябва. Ако не поливаш - по-добре не се захващай, защото е капризна на засушаване култура.
            Та имай в предвид, че минимум разходи по засаждане ще имаш 750-1000 лв/дка - /вкл. ограда, посадъчен материал,труд напояване и др./
            Какато и ще трябва да купиш техника и инвентар / Аз имам трактор с шредер, свредел, плуг / , пръскане почти не се налага / освен с хербицид в редовете/.
            Last edited by kiko09; 06.08.2015, 01:06.

            Коментар


            • Цитат от справка в icadastre

              Страни: Собственик (Частна собственост) - ЕИК/БУЛСТАТ 000776491 Община Самоков
              Това ли би трябвало да е наредбата?
              http://samokov.bg/wp-content/uploads...B1%D0%B0-4.pdf

              Ще падне четене


              P.S. Доколкото разбирам.. трябва ми:

              ГЛАВА ЧЕТВЪРТА

              РАЗПОРЕЖДАНЕ С ИМОТИ И ВЕЩИ
              -
              ЧАСТНА
              ОБЩИНСКА СОБСТВЕНОСТ
              ..

              Чл. 34
              (1) Предложения за разпореждане с общинско имущество се правят до кмета на Общината или до Председателя на Общинския съвет от:
              1. заинтересовани лица;
              2. общински съветници или комисии на Общинския съвет;
              3. кметове на населени места или кметски наместници от Общината;
              (2) Предложенията се правят в писмена форма и трябва да съдържат;
              1. описание на имуществото;
              2. причини, поради които се иска разпореждането;
              3. начин на разпореждане с имуществото;

              ..
              Май ще си наема адвокат или брокер или нещо такова..
              Мерси за поясненията
              Last edited by innergy; 05.08.2015, 20:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                Да не пускам нова тема.. хвърлил съм око на един парцел съседен на мой - нива в Самоковско, 8-ма категория, 3-4 декара, обаче е общинска собственост. Може ли да се купи и каква е процедурата? Да търся ли посредник...
                Първо проучи каква е земята - общинска частна или общинска публична.
                Ако парцелът е публична общинска собственост, няма начин да бъде закупен.
                Ако обаче имотът е частна общинска собственост, трябва да се поискаш да се запознаеш с с наредбата на съответния общинския съвет по местонахождение на имота, в която е оказан реда за придобиване, управление и разпореждане с общинска собственост. Обикновено се прави търг или конкурс. Но има и разни вратички.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Да не пускам нова тема.. хвърлил съм око на един парцел съседен на мой - нива в Самоковско, 8-ма категория, 3-4 декара, обаче е общинска собственост. Може ли да се купи и каква е процедурата? Да търся ли посредник...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    Аз не съм забелязал някаква промяна в пазара през последните месеци. Адванса продължават да предлагат пакетчета от по 300-600 декара и продължанат да им искат цена 1200-1300лв/дек. Арендаторите съответно дават 900-1050лв/декар.
                    Положителта тенденция на зърненият пазар през сезона е, се разбра, че на тези цени търсенето на зърно е високо. Дори и при голямата реколта от 2013г, запасите се увеличават, но не прекалето. Лоша новина е, че явно производството се придвижва още нагоре поради ред причини и дефицита на зърно засега го отлагаме. Още повече, че икономикат на Китай се колебае накъде да тръгне.
                    Относно инвестирането го написах, защото вече покупки на земя стават с много пари, т.е. по-съществени покупки, които да осигуряват добра пенсия. Може да си купуваме, но малки неща, а дали и тях ще можем.
                    Акциите също посъпват - и там за пенсия ще трябват доста пари.
                    Засега не виждам нещо, което да е евтино и с перспектива да носи добри доходи.
                    САМО НЕ МИ ПИШЕТЕ, ЧЕ ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДА РАБОТЯ ДО 65 ГОДИНИ !!!!!!!!!!
                    +1
                    мерси за обстойния пост...да се надяваме че ще имаме развитие в положителна насока...
                    иначе за работата..какво да се притесняваме за теб...тези инвестиции в трейдинга ще докарат достатъчно на брой пенсии

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                      прав си Форти за нещата,които си изложил тук...но гледам че интереса към закупуването на земеделски земи сериозно се повишава от нова година насам...не съм сигурен на какво се дължи и каква е първопричината за това...просто факт,който изисква коментар на човек като теб,който е отлично запознат с тенденциите и процесите,които протичат на този пазар(надявам се да дадеш мнение по този въпрос)поздрави
                      Аз не съм забелязал някаква промяна в пазара през последните месеци. Адванса продължават да предлагат пакетчета от по 300-600 декара и продължанат да им искат цена 1200-1300лв/дек. Арендаторите съответно дават 900-1050лв/декар.
                      Положителта тенденция на зърненият пазар през сезона е, се разбра, че на тези цени търсенето на зърно е високо. Дори и при голямата реколта от 2013г, запасите се увеличават, но не прекалето. Лоша новина е, че явно производството се придвижва още нагоре поради ред причини и дефицита на зърно засега го отлагаме. Още повече, че икономикат на Китай се колебае накъде да тръгне.
                      Относно инвестирането го написах, защото вече покупки на земя стават с много пари, т.е. по-съществени покупки, които да осигуряват добра пенсия. Може да си купуваме, но малки неща, а дали и тях ще можем.
                      Акциите също посъпват - и там за пенсия ще трябват доста пари.
                      Засега не виждам нещо, което да е евтино и с перспектива да носи добри доходи.
                      САМО НЕ МИ ПИШЕТЕ, ЧЕ ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДА РАБОТЯ ДО 65 ГОДИНИ !!!!!!!!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Лошото е, че цените доста се повишиха и реинвестирането от заплати стана мооооогооооооо бавен процес, даже и незабележим. Досега трябвало да се прави нещо, от тук нататък чакаме нова криза като 2009 година.
                        прав си Форти за нещата,които си изложил тук...но гледам че интереса към закупуването на земеделски земи сериозно се повишава от нова година насам...не съм сигурен на какво се дължи и каква е първопричината за това...просто факт,който изисква коментар на човек като теб,който е отлично запознат с тенденциите и процесите,които протичат на този пазар(надявам се да дадеш мнение по този въпрос)поздрави

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                          +1
                          е какво да кажа-човека си ги разбира нещата..поздрави и успех и занапред
                          Лошото е, че цените доста се повишиха и реинвестирането от заплати стана мооооогооооооо бавен процес, даже и незабележим. Досега трябвало да се прави нещо, от тук нататък чакаме нова криза като 2009 година.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Първоначално си направи 30-50дкр лешници. Другите ги дай под аренда. После сам ще прецениш.
                            Друг вариант - даваш под аренда всички и с рентата купуваш още ниви, вземаш заем колкото можеш и още купуваш и пак под аренда. Имаш реални шансове без много да задлъжнееш да направиш повече ниви и да не работиш, а да получаваш рента.
                            +1
                            е какво да кажа-човека си ги разбира нещата..поздрави и успех и занапред

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                              http://natura2000.moew.government.bg/

                              П.П. "Мерси" не пия ... и не ям!
                              и аз така-ако няма повод...но повод се намира все пак-всеки ден е различен

                              Коментар

                              Working...
                              X