IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

5000 лв. на семейство за саниране свалят наполовина сметките за парно

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен, само 1 (едно) последващо увеличаване на тока (>15%), ще компенсира пресиления ефект от спестяване напълно! Изобщо не коментирам колко ще струва "спестителния" ефект и какви ще са гаранциите по него - това както се казва + евентуалния кредит са си допълнителни "екстри" за хорицата... а има и много други допълнителни, но скрити разходи!
    Last edited by iivanoff; 17.04.2013, 11:13.
    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

    Коментар


    • 5000 на семейство ?! Голямо лапане ще има за техните фирми и банки...
      Като се има в предвид, че повечето хора ще ги вземат назаем и като ги разсрочат подобаващо ще станат около 8000-9000, а това направо си е чисто обиране на населението.По този начин ли ще оправят икономиката?!

      Не е ли по-добре тези кинти да бъдат инвестирани в нещо друго, и с печалбата човек да си плати сметките, дори и по-височки да са те...

      Това да смениш дограмата на апартамента, си е като да смениш двигателя на колата...,а в такъв случай, аз бих сменил цялата кола...

      Коментар


      • Да се извъцкам в хубавата темичка
        http://www.segabg.com/article.php?id=645247
        http://www.segabg.com/article.php?id=645429
        http://www.segabg.com/article.php?id=645441
        И едно въпросче Защо в Германия и Полша държавата пое на 100 % разходите по саниране , а тук в Ганювица искат да набълбукат хората с кредити и точно от определени банки
        п.с не съм против санирането по принцип , но тук май ще премине под мотото : ''Хубава работа , ама Българска ''
        ¥@K$€££¥@K Гарантирано фалит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ablak Разгледай мнение
          При качествено саниране определено има доста голямо намаляване в сметките за отопление. Тази фирма предлага добри дограми и прозорци. Дава отстъпки и по програма енергийна ефективност. Работил съм с тях и останах много доволен. дограма
          Дреме ми кура за дограмата която монтираш, на мен са ми "слабост" месинговите дръжки които стоят на вратите. От тях имаш ли?

          Коментар


          • При качествено саниране определено има доста голямо намаляване в сметките за отопление. Тази фирма предлага добри дограми и прозорци. Дава отстъпки и по програма енергийна ефективност. Работил съм с тях и останах много доволен. дограма

            Коментар


            • По отношение на спестените средства за топло. Еле при ТЕЦ.
              Бегла примерна сметка: 500 лв. без вода, само потребление, от тях поне 400 ще са сградна, говорим за 70-80 кв. м. имот. Т.е. 100 лв. потребление за реално потребената услуга (в масов случай и нормална зима). Дори и 200 лв. да е реално потребената, то ще се спестят максимум 100 лв. на сезон, 1 000 за следващите 10 г., кредита грубо с лихвите за 10 г. ще стъпи на 7 хил. лв. Т.е. сами смятаме кога ще се избие или иначе казано след 70 г., но дори и двойно да е - 35 г.
              Единствена утеха, че ще е пребоядисването и коментирания ефект на съживяване на панела. Но там вече техническите лица ще се изкажат, както и дали и колко е реалния живот на самата топлоизолация.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                Остави цвета, това да му е дерта.
                Виж винкелите.
                Саниране с винкелиране.. Супер тераски, какво
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Всъщност кратичкият отговор на това дали проекта ще сполучи е в края на текста:

                  "Подготовката за саниране на панелен апартамент струва 190 евро, които ще бъдат поети от държавата, ако блокът спечели европроект. Всяко семейство ще трябва да отдели средно по 5000 лв., за да се включи."

                  Естествено че няма да стане!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Като видя сграда в клюлотен цвят и почва да ми се драйфа.



                    Понеже може и да санираме това лято малката си кооперация - разгеле, то вероятно ще поставя ребром условията за външната мазилка и нейния цвят. Оригиналната е бледо жълто и бяло и е пръската мазилка. Още нямам и идея колко ще излезе с 10 см. изолация.
                    Остави цвета, това да му е дерта.
                    Виж винкелите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                      Ето още по темата, но най-вече ми харесва пилотно санираната сграда. http://dnes.dir.bg/gallery.php?id=10962580[/B]
                      Като видя сграда в клюлотен цвят и почва да ми се драйфа.



                      Понеже може и да санираме това лято малката си кооперация - разгеле, то вероятно ще поставя ребром условията за външната мазилка и нейния цвят. Оригиналната е бледо жълто и бяло и е пръската мазилка. Още нямам и идея колко ще излезе с 10 см. изолация.
                      Last edited by Jay Gould; 17.04.2012, 18:32.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Ами комшиите си направиха без програми за 2 500!!!
                        Явно въпроса е, да се уредят консултантите!!!
                        С най-качествените материали излиза макс 40лв. на кв.м. по фасадата. Иначе може да се намерят оферти и за около 25-30лв., но не ги препоръчвам...

                        Всичко друго е прах в очите...
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Джей, мерси за линка!
                          За толкова време не разбрах ако извадя парите кеш, дори да дам авансово оферта на строителя, то защо не платя кеш, след което до месец да върнат 20 %. Без банка, без нищо? Освен разбира се съответните комисиони за да няма такава практика. В края на статията вече се говори и за ипотеките, но именно и там е проблема. 93-94 % от населението е със собствено жилище. Иди управлявай такива. Все пак още мисля не е задължително санирането, но и тоя момент ще дойде. Имаше инфо, че в Румъния са почнали поетапно, за сметка на държавата да правят процеса. В Канада при едни $ 1500-1600 плащаш към $400, в които влизат комуналните сметки и всяка година се почва чукане за наместване на връзките. Тук мисля, че 5 или 7 г. не плащаш данък и после пак почваш. Но въпроса е какво се прави с данъка?

                          Ето още по темата, но най-вече ми харесва пилотно санираната сграда.

                          http://dnes.dir.bg/gallery.php?id=10962580



                          Програмата за саниране обхваща не само панелни сгради. Изискванията са сградите да са проектирани до 26 април 1999 година и да са на поне 3 етажа с 6 обособени жилища.
                          Ако една сграда отговаря на тези изисквания, етажната собственост може да вземе решение на общо събрание, каза Павлова. След това от министерството изпращат проект мениджъри, които да проверят сградата.

                          От 1 юли ще започне приемане на заявления за саниране. Разяснителната кампания ще се проведе в 36 по-големи градове.

                          Не говорим само за саниране, говорим за цялостна модернизация на жилищните сгради. Това включва пълен ремонт на покривите, цялостно обновяване на входове, общи части, подмяна на хоризонтални щрангове, подмяна на отоплителната система, подмяна на електрическата система към енергоспестяващо оборудване, обясни регионалният министър, цитирана от БГНЕС.

                          Лиляна Павлова заяви, че министерството няма таван на средствата, които ще предоставя.
                          Даваме 50% безвъзмездна помощ европейски средства, подчерта тя.

                          Около 5000 лв. собствени средства ще са нужни на семейство за 70-80 кв. м апартамент. В рамките на програмата парите могат да се вземат като кредит при благоприятни условия.

                          Коментар


                          • Имайте предвид, че дори и Памперсът е вид саниране
                            Я всегда буду твоим поводом напиться.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sb_design Разгледай мнение
                              Хора защо бъркате направата на топлоизолация на едно или няколко жилища от една панелна сграда със саниране на същата.
                              Процеса на саниране не включва само подмяна на дограма и направа на топлоизолация, а е един многообхватен процес на обследване и подобряване на конструктивни връзки, подмяна на ВиК инсталация /която повярвайте ми в много от случаите е изгнила до безобразие/, отоплителни инсталации - там където ги има, ел.инсталацията също.
                              Абсалутно правилно! Какво саниране е да се лепи стириопор... Някаква далаварка се заформя!

                              Коментар


                              • в блок с 50% пенсионери или с 20% емигрирали кога ще може да се осъществи саниране на целия блок?
                                идеята за саниране е утопия предвид нашата действителност.

                                Коментар

                                Working...
                                X