IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данък свръхпечалба

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ние българите, много обичаме да измисляме топлата вода. А няма нужда.
    Това от което държавата ни има нужда е една обикновена данъчна реформа, същата която се отлага вече над 10г. И не, няма нужда да я мислим, най-добре е просто да копираме данъчната система на Румъния например, защото е най-близка държава като икономика спрямо нашата. Не е трудно, но никой не иска, защото има едни интереси ... у нас де ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


      Ха ,- как нахлуха в главата ми старите ми мераци, закачил се бях на куката на ГЕРБерите, че искат да изсветлят икономиката!- някъде 2010-11г.
      Мисля че бях го писал преди, но сега това с картата;- им го бях предложил като обратна връзка с ритейла! Потребяваш през годината и разплащаш през карта, в която е заложен 1,66% дисконт, което е прибл. равна на 2% отстъпка от ДДС, или карта с натрупване, което се отчита в края на годината и служи за сторниране от дължимите данъци. Да не продължавам с реакцията на представителите им,- изскочих и не погледнах повече назад!
      Така както съм го написал, за 2% изобщо не говорим, говорим за премахване на данъците без да се премахнат приходите към бюджета - начин да и се бият инжекции на икономиката и тя да се лекува бързо и качественно. Защото парите трябва да влизат от най ниското стъпало. Ако запада не се заеме и да го направи ще пострада трагично и Китай ще го изпревари заради глупостите с които се занимават в момента, САЩ също покрещат с чело влака с тези банкови фалити. 2% нищо не са, трябват 100...200 и повече проценти, отризателни данъци на моменти..Държавите ще имат приходи които ще се усилят, а данъкоплатците ще получават, няма да плащат. Иначе хеликпотерните пари са неефективни, те са си едно безобразие, правиме пожари и после ги гасим и накрая - защо Китай ни изпревари, а уж капитализма е по добър.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Това което трябва да се направи е възтановяване на дънъците със свежи новоемитирани пари. Данъчни карти за всеки потребител, електронни и при всяко плащане на дънък той да се нанася в картата, след това банкомати от които парите да се теглят в края на месеца. Това е много по силен икономически лост от лихвите на централната банка и с него може да се управлява икономиката. Могат да се направят отрицателни данъци, теглиш повече отколкото си платил и се инжектират свежи пари в икономиката докато се ускори достатъчно.

        Ха ,- как нахлуха в главата ми старите ми мераци, закачил се бях на куката на ГЕРБерите, че искат да изсветлят икономиката!- някъде 2010-11г.
        Мисля че бях го писал преди, но сега това с картата;- им го бях предложил като обратна връзка с ритейла! Потребяваш през годината и разплащаш през карта, в която е заложен 1,66% дисконт, което е прибл. равна на 2% отстъпка от ДДС, или карта с натрупване, което се отчита в края на годината и служи за сторниране от дължимите данъци. Да не продължавам с реакцията на представителите им,- изскочих и не погледнах повече назад!

        Коментар


        • Това което трябва да се направи е възтановяване на дънъците със свежи новоемитирани пари. Данъчни карти за всеки потребител, електронни и при всяко плащане на дънък той да се нанася в картата, след това банкомати от които парите да се теглят в края на месеца. Това е много по силен икономически лост от лихвите на централната банка и с него може да се управлява икономиката. Могат да се направят отрицателни данъци, теглиш повече отколкото си платил и се инжектират свежи пари в икономиката докато се ускори достатъчно.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Имам идея, да се възтановяват данъците на потребителите и така да се стимулира икономиката. Понеже е много трудно да се инжектират пари и инжекцията да я на точното място, а то е най ниското стъпало - личните доходи, са мястото където да се постави финансовата инжекция. Трябва да се въведат данъчни карти и при всяка покупка данъците които плащаш при нея да се нанасят в картата. Всеки месец тези данъци да се възтановяват като картата стане - карта за теглене на парите натрупани в нея, зарежда се съответната сума пари в банкомати и всеки си ги тегли обратно, като няма да се възтановят напълно а част от парите, да кажем може да е 50%, може да е 90%, това ще се решава според състоянието на икономиката. Също е възможно да има възтановяване и над 100%, инжектиране на новоемитирани пари. Но това нещо трябва да се направи на територията на целия съюз и кой да го направи, да го предложим. Да се управлява икономиката чрез лихвите е много слаб лост, ако е чрез данъците може да се правят чудеса като светкавично възтановяване. Отрицателни данъци са много по реалистични отколкото отрицателните лихви.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Не мога да вземам отношение какво трябва да се направи, защото нямам задълбочени наблюдения върху приходите в бюджета и разходите. Така че няма как да знам откъде могат да дойдат повече приходи и да се ограничат разходите. МФ трябва да имат най-добър поглед върху ситуацията.
              Те наистина имат много пълна информация, факт. Въпросът е че, много хора могат да гледат едно нещо, без да видят най-важното, при това. Трябват не само задълбочени наблюдения. Трябва и свежа мисъл, извън схемаджийството, фиксирано върху усвояване. Забравили са, как се прави и имаме това, което имаме.

              Коментар


              • Темата се разводни , откакто влезнаха ,,дежурните ,, на смена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Добре сега, (временно, изоставям надхващането) ти как мислиш, нямаха ли досега достатъчно възможности финансистите? Нещата не се влошават от вчера или оня ден, нали? Скромно мнение но, наблюдаваме тежка безпомощност сред тези хора. Трябва разчупване на черупката на мисълта им. Не може обременени мозъци да решат проблема. Нещо по-будно трябва.
                  Не мога да вземам отношение какво трябва да се направи, защото нямам задълбочени наблюдения върху приходите в бюджета и разходите. Така че няма как да знам откъде могат да дойдат повече приходи и да се ограничат разходите. МФ трябва да имат най-добър поглед върху ситуацията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    В момента данък активи (имотиту също актив) е 0,2-3 промила, айде някъде да стига до 1. Та 2% е 20-100 ПЪТИ по висока ставка. Мисля че и 10 пъти ще има предостатъчен ефект. Трябва цялостна нова концепция, а не поредната кръпка каквито се правят от 30 години
                    Не говоря за имотите, особено за основно жилище, а за дяловите участия във фирми, акции и т.н. Нали знаеш, КОЕ е актив? ОНОВА, КОЕТО НОСИ ПРИХОДИ. някъде бях мяркал числото 2,5 ТРИЛИОНА ЛЕВА. Нещо наистина галактическо, САМО ЗА БЪЛГАРИЯ.
                    Е, ЗА НЕГО говоря
                    ​​​​​​

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Не знам какво ще е, но е ясно,че ще има промяна в данъчната система, щото парите в бюджета не достигат.Финансистите да си преценяват кое ще е най-добро.
                      Добре сега, (временно, изоставям надхващането) ти как мислиш, нямаха ли досега достатъчно възможности финансистите? Нещата не се влошават от вчера или оня ден, нали? Скромно мнение но, наблюдаваме тежка безпомощност сред тези хора. Трябва разчупване на черупката на мисълта им. Не може обременени мозъци да решат проблема. Нещо по-будно трябва.

                      Коментар


                      • bota156, може и така да е но не е добра идея да се изхвърлят на улицата хора, приеми че сега са на ББД, не е добре но за да се спре трябва да има работни места други различни от тези. Разду се държавната администрация, това е факт, но не е нормално да няма работни места. С работните места е добре положението когато видиш че хора инвалиди си намират работа и никой не ги игнорира, просто работа има и се търсят хора. По принцип в България работа да искаш, има много, но трябва да има кой да плаща да се върши. Проблема не е при нас, проблема е във финансовата система на Запада от който сме част. В Китай се трупали парите, ами ще се трупат като са толкова скъпи, не се обезценяват. ЕС и САЩ да се конкурират с валутите си направиха това нещо, трябва да има конкуренция но до едно място до което като стигнат и стоп, прима се правило и се спазва от всички, който го наруши създава предпоставки за голяма криза, голяма война. Те много лошо правят че нападат Китай, той не е виновен в случая. Не може без инфлация, трупат се дългове само и обричаш младите си хора да се раждат с дългове - сакати по рождение. Това е причината инвестициите да тръгнат в една посока към Азия и другите постепенно влизат в ролята на донори на капитали и се наливат там където и без това има много и се чудят какво да ги правят тези пари.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          bota156, стига мислихте как да си уволняваме хората да ги оставяме без работата, услуга на едно място съм ползвал в България когато още нямаше изчислителни центрове и компютри нямаше..Няма нищо общо с електрониката. И в Германия не се появява с появата на електрониката. Администрацията сама се оптимизира, има в нея служители с много по висока квалификация от тази която им трябва за да са администратори, но както няма индустрия и я аутсорснаха в комунистически Китай, така се получава, инженери се занимават с глупости. Просто трябва парите да се движат по други пътища, държавата храбро без да ги събира с несправедливи данъци трябва да емитира парите с които си подържа функциите. Ние нужда от силна валута нямаме, нас ни устройва 7 % годишна инфлация. Значи 7% от съществуващите пари може всяка година да се удвоят с такива емисии. Глупаците от Запада какво правят - подържат си парите скъпи, не ги обезценяват и си купуват с тях стоки от Китай и после да накараме китайците да си изхарчат при нас парите..какво ще си купят китайците на Запад с тези пари - само едни кухи кратуни има, няма асортимент. То това им е болката - Китай сега има много пари, къпят се с пари, а на Запад пари няма и емитират много които веднага хващат пътя към Китай. Те разунавателното управление на САЩ много ги дразни дефицита с Китай, но самите те са направили голяма фирма за цивилно производство в Китай и там производството го правят за месеци , а в самите щати им отнема години въпреки че в САЩ за тях всички врати уж са отворени. Подържат армия на ББД , армията им е точно такова нещо, тези в нея са са там за да им вървят заплатите които са пасивен доход.
                          Я кажи кога и къде се е случило това.
                          И чиновниците не са хората. 90% от тях НИЩО полезно не вършат, напълно излишни са. 50% да се махнат и НИКОЙ ползваш услугите им НЯМА и да разбере че липсват.
                          Преди 25 години имах вземане даване с министерството на културата. от 360 души имаше уж 500 ПЦ-та, 50-на реално налични и 15-на работещи и 5 ставащи за нещо различно от word. И 2 частни фирми НЕПЛАЩАЩИ нищо и ползващи техника безплатно. Там имаше ПЦ-та но не ми дадоха достъп до там. Питах лично МИНИСТЪРА тогава, специално разрешение, през 2 човека минах, 3 дена го чаках за да ме отсвири - остави там не питай !?!?!?
                          Сега със сигурност е ПО-ЗЛЕ, гарантирам
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • bota156, стига мислихте как да си уволняваме хората да ги оставяме без работата, услуга на едно място съм ползвал в България когато още нямаше изчислителни центрове и компютри нямаше..Няма нищо общо с електрониката. И в Германия не се появява с появата на електрониката. Администрацията сама се оптимизира, има в нея служители с много по висока квалификация от тази която им трябва за да са администратори, но както няма индустрия и я аутсорснаха в комунистически Китай, така се получава, инженери се занимават с глупости. Просто трябва парите да се движат по други пътища, държавата храбро без да ги събира с несправедливи данъци трябва да емитира парите с които си подържа функциите. Ние нужда от силна валута нямаме, нас ни устройва 7 % годишна инфлация. Значи 7% от съществуващите пари може всяка година да се удвоят с такива емисии. Глупаците от Запада какво правят - подържат си парите скъпи, не ги обезценяват и си купуват с тях стоки от Китай и после да накараме китайците да си изхарчат при нас парите..какво ще си купят китайците на Запад с тези пари - само едни кухи кратуни има, няма асортимент. То това им е болката - Китай сега има много пари, къпят се с пари, а на Запад пари няма и емитират много които веднага хващат пътя към Китай. Те разунавателното управление на САЩ много ги дразни дефицита с Китай, но самите те са направили голяма фирма за цивилно производство в Китай и там производството го правят за месеци , а в самите щати им отнема години въпреки че в САЩ за тях всички врати уж са отворени. Подържат армия на ББД , армията им е точно такова нещо, тези в нея са са там за да им вървят заплатите които са пасивен доход.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                              Ти хубаво ще резнеш администрацията, но тези хора имат семейства, отглеждат деца..Първо трябва да се вкара икономиката в развитие и тогава вече администрацията сама ще се орегулира, плюс работата си в нея ще си намерят и друга и когато тя ги натоварва достатъчно и им осигурява доход достатъчен да не си губят времето те сами ще се ориентират хората и администрацията ще се оптимизира. Дори има опасност да се получи дефицит на административни служители и услуги, затова в Германия има много хубава практика - отиваш на едно място, сядаш на стола в залата и чакаш да ти дойде реда, като се появи служителят с твоя номер, отиваш и му даваш документите, той ги носи при колегите си на съответното бюро или на няколко и когато всичко се оформи, отиваш и си плащаш и си вземаш документите. В България не е възможно ! Възможно е, аз съм живял в България на такова място при бъгавия социализъм, понеже всички са в една сграда на който и служител да си дадеш документите той знае по добре, кой да се подпише , къде да се заверят и къде да се впишат. И точно същото, взема ги някой от служителите и ти отиваш да платиш на касата, след 5-10 минути си готов и изчезваш. Значи може.
                              А иначе държавата е емитент на парите, тя може да си емитира парите за държавните разходи и да не посреща този харч с данъци. Няма как да вкараш по друг начин в икономиката свежи пари, не става да пълниш чували и да ги хвърляш с хеликоптери, народа ще се избие, ако въведеш ББД кой ще работи, всички ще ги хване мързела и той ще им дотегне и ще те свалят от власт.
                              Какъв е проблема да ги направим ВСИЧКИ държавни служители консултанти. Ака да аутсорсне държавата към чиновниците услугите си. И да направи ВСИЧКИ услуги електронни. Не е ли електронна да не я предлага държавата, само чиновниците.
                              Половината чиновници на секундата ще се самоуволнят
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Ако резнат администрацията с 50% надолу и ще стигнат, но никой няма да го направи
                                Ти хубаво ще резнеш администрацията, но тези хора имат семейства, отглеждат деца..Първо трябва да се вкара икономиката в развитие и тогава вече администрацията сама ще се орегулира, плюс работата си в нея ще си намерят и друга и когато тя ги натоварва достатъчно и им осигурява доход достатъчен да не си губят времето те сами ще се ориентират хората и администрацията ще се оптимизира. Дори има опасност да се получи дефицит на административни служители и услуги, затова в Германия има много хубава практика - отиваш на едно място, сядаш на стола в залата и чакаш да ти дойде реда, като се появи служителят с твоя номер, отиваш и му даваш документите, той ги носи при колегите си на съответното бюро или на няколко и когато всичко се оформи, отиваш и си плащаш и си вземаш документите. В България не е възможно ! Възможно е, аз съм живял в България на такова място при бъгавия социализъм, понеже всички са в една сграда на който и служител да си дадеш документите той знае по добре, кой да се подпише , къде да се заверят и къде да се впишат. И точно същото, взема ги някой от служителите и ти отиваш да платиш на касата, след 5-10 минути си готов и изчезваш. Значи може.
                                А иначе държавата е емитент на парите, тя може да си емитира парите за държавните разходи и да не посреща този харч с данъци. Няма как да вкараш по друг начин в икономиката свежи пари, не става да пълниш чували и да ги хвърляш с хеликоптери, народа ще се избие, ако въведеш ББД кой ще работи, всички ще ги хване мързела и той ще им дотегне и ще те свалят от власт.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X