IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минимална пенсия - 490 лева, минимална заплата - 504 лева, добре ли е?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • МРЗ трябваше да е вече 1000- Софиянски каза че след 20г това ще е МРЗ, а 2017 мина.
    Хората бягат не се стискайте ще се генерира положителен ефект за всички по веригата

    Коментар


    • Проблемът не е в увеличението на пенсиите, а в изкривения пазар на труда, в данъчната система и в много други работи.
      Конкретно за добавките, там е отделен въпрос. Когато ще правиш някакво социално плащане трябва да имаш ясна, логическа и числово обоснована представа, която да отговори на въпросите "защо?", "на кого?" и "колко?". Четвърти въпрос е "колко мога да раздам и откъде да намеря допълнително, ако нямам достатъчно?". Не в обратен ред.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Ами не искат да направят индивидуални сметки , както в АВСТРИЯ и Италия..Като дойде време за пенсия те питат - ще ги изтеглиш ли от сметката или ще ги получаваш като пенсия..Тук трябва да се хрантутят хората без стаж и лумпените , които ги мързи да работят и чакат на помощи..Аз например имам натрупани по сметки на НОИ -230000 ЛЕВА..Познайте , ако можеше да се изтеглят..А така не се знае колко ще се получава тази смешна пенсия с таван..
        Я познай колко от парите мога да си взема от частното универсално пенсионно осигуряване?
        А колко пенсия ми плащат?
        Ще те улесня - кенеф ака Две НУЛИ
        От държавата вземам 1090лв а сега ще вземам над 1300 (от октомври), а ако дават всички 3 малоумия които приеха 1500лв
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Утопия, това у нас няма как да стане, ма ти турих един плюс. Тук всеки иска 0 данъции осигуровки, да лъже и мами държавата, ма после да има немско здравеопазване и швейцарски пенсии - нонсенс на макс. Какъвто народът, такива и политиците, хеле пък комунистите от дпс, герп, бсп и маяма
          АЗ искам ЕДНАКВА ДАНЪЧНА ТЕЖЕСТ.
          Тези които не плащат са милионерите и милиардерите, а скоро ще имаме и трилионери.
          И това за жалост е навсякъде - и в комунистическия свят, за капиталистическия даже и дума не е нужно да отварям.
          Те си измислиха офшорките и на ТРЪМП е майтапа че чистачката му плаща повече данъци от него.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Ами не искат да направят индивидуални сметки , както в АВСТРИЯ и Италия..Като дойде време за пенсия те питат - ще ги изтеглиш ли от сметката или ще ги получаваш като пенсия..Тук трябва да се хрантутят хората без стаж и лумпените , които ги мързи да работят и чакат на помощи..Аз например имам натрупани по сметка на НОИ -230000 ЛЕВА..Познайте , ако можеше да се изтеглят..А така не се знае колко ще се получава тази смешна пенсия с таван..
            Last edited by Kiro; 08.09.2021, 11:45.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
              Няма по голяма идиотия.
              Обезсмислиха всякакво осигуряване. Всеки който го е правил под 1000лв ще взема еднаква пенсия. Това са над 2/3 от осигуряващите се.
              Осигурявали те се на 3000лв вземат 1200лв пенсия, на 300лв - 500лв пенсия !?!?!? (само 15 години на 650 е нужно а не 40 години, а и преди 3 години се осигуряваха на 300)
              Поне да реализират моята идея(и тука съм в споделял нееднократно) да направят социален минимум държавната пенсия и 3хсоц.минимум държавното осигуряване~1000лв сега и всичко останало да е в частни фондове и пенсии. И естествено и 3х соц. минимум НЕОБЛАГАЕМ доход.
              Ще повторя пак някои от предимствата.
              1. Няма да има социални бунтове, за всеки държавата осигурява социалния минимум и съществуването му. За безработните пак соц. минимум все едно е пенсионер (нещо като европейското ББД).
              2. Няма да има помощи за отопление, бля бля - няма да има администрация, бюрокрация, бумащина
              3. Ще подпомогне здраво МАЛКИЯ бизнес - ще се намали данъчната тежест на малките доходи - с 10%(от 35 на 25%). Най-добре е да се компенсира като се увеличи на големите така че да имат ЕДНАКВА тежест или 25% да стане ДОД над 10хсоц. минимум.
              Така ще се спре малоумието облагане на доходите на "милионери" от заплата да е повече от печалбата на ВСИЧКИ фирми в БГ !?!?!?
              Утопия, това у нас няма как да стане, ма ти турих един плюс. Тук всеки иска 0 данъции осигуровки, да лъже и мами държавата, ма после да има немско здравеопазване и швейцарски пенсии - нонсенс на макс. Какъвто народът, такива и политиците, хеле пък комунистите от дпс, герп, бсп и маяма
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Няма по голяма идиотия.
                Обезсмислиха всякакво осигуряване. Всеки който го е правил под 1000лв ще взема еднаква пенсия. Това са над 2/3 от осигуряващите се.
                Осигурявали те се на 3000лв вземат 1200лв пенсия, на 300лв - 500лв пенсия !?!?!? (само 15 години на 650 е нужно а не 40 години, а и преди 3 години се осигуряваха на 300)
                Поне да реализират моята идея(и тука съм в споделял нееднократно) да направят социален минимум държавната пенсия и 3хсоц.минимум държавното осигуряване~1000лв сега и всичко останало да е в частни фондове и пенсии. И естествено и 3х соц. минимум НЕОБЛАГАЕМ доход.
                Ще повторя пак някои от предимствата.
                1. Няма да има социални бунтове, за всеки държавата осигурява социалния минимум и съществуването му. За безработните пак соц. минимум все едно е пенсионер (нещо като европейското ББД).
                2. Няма да има помощи за отопление, бля бля - няма да има администрация, бюрокрация, бумащина
                3. Ще подпомогне здраво МАЛКИЯ бизнес - ще се намали данъчната тежест на малките доходи - с 10%(от 35 на 25%). Най-добре е да се компенсира като се увеличи на големите така че да имат ЕДНАКВА тежест или 25% да стане ДОД над 10хсоц. минимум.
                Така ще се спре малоумието облагане на доходите на "милионери" от заплата да е повече от печалбата на ВСИЧКИ фирми в БГ !?!?!?
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение
                  Вероятно в момента гледаме само първо действие. Веднъж дадени, социални придобивки напрактика не може да бъдат отнети. Особено сега, никоя партия няма да си го причини, каквата и да е дългосрочната цена за държавата.

                  Когато минат изборите, ще последват увеличения на минимална заплата, както и на максимален осигурителен доход. При положение, че пенсията обикновено замества около 40% от заплатата, в настоящата ситуацията няма наистина логика. Още повече, че в момента почти половината от парите за пенсии идват директно от бюджета.

                  Размерът на пенсиите винаги е било политическо решение, не икономическо. Затова може да се очакват такива идиотщини. Големият въпрос е защо не се прави мащабна пенсионна реформа и всеки да има изцяло лична партида - да може да си внася колкото реши и съответно после да тегли колкото е вкарал и инвестирал вътре. Докато сме на солидарен принцип, с бутафорни втори и трети стълб, които обслужват най-вече пенсионно осигурителните дружества, винаги ще има облагодетелствани и ощетени, особено в такава политическа обстановка.
                  Анджък де, и аз това казвам - държавата директно ти казва - лъжи ме бре, колкото искаш ме лъжи, не си плащай реалните осгуровки, ръгай само на минимума и т.н., пък накрая аз ше ти давам яко пенсия, щото то с 300 кинта живее ли се. Идиоти - и бсп, и герп, и дпс, и маяма-та!

                  Това, което ти предлагаш, аз съм го предлагал десетки пъти, ама няма как да стане, щото тогава чок тарикатите у нас ще имат пенсия от 50-100 лева макс. Затова и всички реват срещу втория стълб ( с всичките му кусури на родна почва), щото там истината лъсва. И то лъсва брутално!

                  минималната пенсия беше 160 лева преди само 4 години - какво толкова се промени, че да нарасне 3 пъти!!! И защо точно тя?

                  П.С. Имам много гадното чувство, че упорито се плъзгаме към маляшкия сценарий, само дето ние не сме малякостан и това, което е разрешено за тях, за нас е забранено - би следвало поне този урок да сме научили след трагедията през 1913-18
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Вероятно в момента гледаме само първо действие. Веднъж дадени, социални придобивки напрактика не може да бъдат отнети. Особено сега, никоя партия няма да си го причини, каквата и да е дългосрочната цена за държавата.

                    Когато минат изборите, ще последват увеличения на минимална заплата, както и на максимален осигурителен доход. При положение, че пенсията обикновено замества около 40% от заплатата, в настоящата ситуацията няма наистина логика. Още повече, че в момента почти половината от парите за пенсии идват директно от бюджета.

                    Размерът на пенсиите винаги е било политическо решение, не икономическо. Затова може да се очакват такива идиотщини. Големият въпрос е защо не се прави мащабна пенсионна реформа и всеки да има изцяло лична партида - да може да си внася колкото реши и съответно после да тегли колкото е вкарал и инвестирал вътре. Докато сме на солидарен принцип, с бутафорни втори и трети стълб, които обслужват най-вече пенсионно осигурителните дружества, винаги ще има облагодетелствани и ощетени, особено в такава политическа обстановка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение

                      Вероятно плановете са продължителността на живота / на 90% от населението / да намалява . Пандемии, ваксини и т.н. Елита ще живее по - дълго и по - добре , плебса ще бачка, плаща данъци и умира преди да се пенсионира .
                      Ами засега данните показват съвсем други неща, да не кажа точно обратното - средната продължителност на живота в България (и за двата пола) се е увеличила от 71.6 на 75,1 години за периода 2000-2020, или с 3,5 години, а очакваната продължителност на живота за хората на възраст 60 години е още 20 години - инфото е от СЗО - https://apps.who.int/gho/data/node.main.688.

                      Та някой да се пробва да ми обясни логиката да се увеличава минималната пенсия до нивото на минималната заплата? Морална, икономическа, каквато и да е?
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Не бързайте, изчакайте да видим днес галфоните какво ще измъдрят:

                        https://www.segabg.com/hot/category-...haosa-pensiite

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Обяснете ми откъде ще дойдат тези пари, от какво ще се отреже, за да има за тези, хм, хайде, няма да ги квалифицирам.
                          Вероятно плановете са продължителността на живота / на 90% от населението / да намалява . Пандемии, ваксини и т.н. Елита ще живее по - дълго и по - добре , плебса ще бачка, плаща данъци и умира преди да се пенсионира .

                          Коментар


                          • Минимална пенсия - 490 лева, минимална заплата - 504 лева, добре ли е?

                            Понеже в този форум са едни от най-мислещите хора у нас (казвам го без ирония, макар да има и катран в кацата с мед), форумът е икономически, а и е пълно с политически тролове, създавам нова тема, за да ми обясните на мен, глупавия, къде е икономическата логика в това минимланта пенсия да е 490 лева, а минималната заплата - 504??? Пенсията е с включена добавка, а заплата е с приспаднати данъци и осигуровки, т.е. реално получаваните.

                            Обяснете ми защо държавата в много прав текст ни казва на нас, тези, които се осигуряваме на максимума, че сме идиоти и че, ако не я лъжем, за да се осигуряваме на минимума, то сме най-големите тъпаци евър!!!

                            Обяснете ми каква е икономическата и моралната логика пенсията да е по-голяма от заплатата, на която някой Мунчо се е осигурявал до миналата година?

                            Обяснете ми откъде ще дойдат тези пари, от какво ще се отреже, за да има за тези, хм, хайде, няма да ги квалифицирам.

                            Обяснете ми пак малоумните мантри и лъжи (долни манипулации на хора с килийно образУвание), как хората се пенсионирали на 65, ма живеели до 70 и затова всичко било точно. За тези, хм, неособбено умни хорица, ето данните от ДОО към НОИ - https://www.nssi.bg/aboutbg/st/analyses/331-doo, цитирам:

                            Средната продължителност на получаване на лична пенсия през 2020 г. е 21,7 години при 21,8 г. през 2019 г. За личните пенсии за осигурителен стаж и възраст тя е 23,3 години. Работещите при условията на първа категория труд получават пенсия средно 30,0 години, при втора категория – 27,4 години, при трета – 26,1 години. Личните пенсии за инвалидност поради общо заболяване се получават средно 11,9 години, а тези за инвалидност поради трудова злополука и професионална болест – 34,4 години.
                            Средният осигурителен стаж, превърнат към трета категория труд, към 31 декември 2020 г. при личните първи пенсии за осигурителен стаж и възраст е 38,5 години, а при новоотпуснатите – 36,4 години. Действителният стаж при личните първи пенсии за осигурителен стаж и възраст е 34,9 години, а при новоотпуснатите пенсии от този вид – 34,3 години.

                            Та хайде да видим дали ще стане дискусия с цифри, или пак пак ще има тъпи лафчета от сорта "ми то с 300 лева живее ли се" - ми не, не се живее, но на мнозинството, вземащи 300 лева (досега) и тази пенсия им е прекалено голяма. Да видим, все пак сме икономически форум.

                            П.С. Май избори през 2 месеца не се оказа особено разумно решение...
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience
                          Working...
                          X