IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минимална пенсия - 490 лева, минимална заплата - 504 лева, добре ли е?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
    Това автоматично увеличаване на минималната работна заплата е същия механизъм.

    Държавата всяка година ще вдига данъците и осигуровките на адвоката(тоест наказва го и му намалява разполагаемия доход)
    за да може всяка година да вдига минималната заплата на боклукчията, сервитьорката, чистачката(поощрява ги)...


    Е да ама единият е похарчил голямо количество пари, усилия, и време от живота си за да се обучи, за да се образова, за да се квалифицира,
    а другият го е мързяло да учи, да се образова, да се квалифицира, и е карал на аху-иху по кръчмите

    С такива комунистически похвати и простотии образованието и квалификацията в бегетовицата съвсем се обезмислят и се обезценяват.
    Накрая се получава така, че обзазован, професионалист и тъп, необразован некадърник ще вземат почти еднакви заплати...
    Кога и кой е заявил,че ще се вдигат данъците и осигуровките,че съм го пропуснал този момент?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      И откъде идват тези данъци и осигуровки? - От реално работещите и от произвеждащитте реален продукт.
      А къде отиват тези данъци и осигуровки? - За увеличение на заплати на нищоправците в държавната администрация, където нищо не работят и нищо не произвеждат.

      Я ми кажи един български полицай със шкембе и наднормено тегло какъв продукт за колко лева произвежда на месец? - За 0,00 лв.

      Е да ама всеки месец получава заплата, бонуси и компенсации за няколко хиляди лв. И за да ги получи, трябва първо някой работник, произвеждащ реален продукт да му ги заработи.
      И вместо заработеното да отиде при работника, който си го заработил, държавата го изземва и го дава на тумбака с фуражката, който дали днес ще е на работа или не, дали ще обикаля с патрулката или ще седи цял ден - никаква ралика или никаква реална полза няма да има за никого...
      Осигуровките отиват за плащане на пенсиите на нашите родители, баби и дядовци.
      Колкото до полицията-викаш най -добре да разпуснем полицията и да властва закона на джунглата. Ама тогава знаеш ли колко интересни ще станат такива като теб на едни чичковци като Крокодилите,Наглите и тем подобни. И на пътя всеки да си кара пиян, дрогиран и да не спазва никакви правила.

      Коментар


      • Това автоматично увеличаване на минималната работна заплата е същия механизъм.

        Държавата всяка година ще вдига данъците и осигуровките на адвоката(тоест наказва го и му намалява разполагаемия доход)
        за да може всяка година да вдига минималната заплата на боклукчията, сервитьорката, чистачката(поощрява ги)...


        Е да ама единият е похарчил голямо количество пари, усилия, и време от живота си за да се обучи, за да се образова, за да се квалифицира,
        а другият го е мързяло да учи, да се образова, да се квалифицира, и е карал на аху-иху по кръчмите

        С такива комунистически похвати и простотии образованието и квалификацията в бегетовицата съвсем се обезмислят и се обезценяват.
        Накрая се получава така, че образован професионалист, и тъп, необразован некадърник ще вземат почти еднакви заплати...
        Last edited by Frosty; 04.02.2023, 23:55.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Чрез вдигане на МРЗ ще влизат повече данъци и осигуровки в бюджета.Емиграцията в последните години се състои основно от бачкатори. И цигани.
          И откъде идват тези данъци и осигуровки? - От реално работещите и от произвеждащитте реален продукт.
          А къде отиват тези данъци и осигуровки? - За увеличение на заплати на нищоправците в държавната администрация, където нищо не работят и нищо не произвеждат.

          Я ми кажи един български полицай със шкембе и наднормено тегло какъв продукт за колко лева произвежда на месец? - За 0,00 лв.

          Е да ама всеки месец получава заплата, бонуси и компенсации за няколко хиляди лв. И за да ги получи, трябва първо някой работник, произвеждащ реален продукт да му ги заработи.
          И вместо заработеното да отиде при работника, който си го заработил, държавата го изземва и го дава на тумбака с фуражката, който дали днес ще е на работа или не, дали ще обикаля с патрулката или ще седи цял ден - никаква ралика или никаква реална полза няма да има за никого...
          Last edited by Frosty; 04.02.2023, 20:30.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Абе човек, какво си се хванал за тази минимална заплата?
            Чрез МРЗ държавата на практика взема от джоба на квалифицираните, работещите, и ефективните, за да дава на мързелите, необразованите, и некадърниците, които не произвеждат никакъв полезен продукт. Не знам за кой път да го повторя вече.


            Ти ако имаш система от двама души и вземеш от джоба на единия 5 лева и ги дадеш на другия, общото богатсво и общата покупателна способност на двамата ще се промени ли, или ще си остане една и съща?

            Затова се опитвам да ти обясня, че вдигането на миналната работна заплата по никакъв начин няма да повиши общото благосъстояние и общата покупателна способност на българите. Дори напротив - ще стимулира образованите и квалифицираните още по-бързо да се изнасят на Запад.
            Чрез вдигане на МРЗ ще влизат повече данъци и осигуровки в бюджета. Щото сега е масова практика осигуряване на МРЗ,а да се вземат още доста пари недекларирани.И без това има недостиг от 8 милиарда лева за плащане на пенсиите, който се покрива от бюджета.
            Колкото до образованите и квалифицираните и в момента има реализация за тях в България. Емиграцията в последните години се състои основно от бачкатори. И цигани.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Какво произвеждат македонците та имат по-висока МРЗ?А сърбите, черногорците и босненците?Във всички тия държави МРЗ е по-висока от България, въпреки драстично по-ниският БВП на човек от населението.
              Абе човек, какво си се хванал за тази минимална заплата?
              Чрез МРЗ държавата на практика взема от джоба на квалифицираните, работещите, и ефективните, за да дава на мързелите, необразованите, и некадърниците, които не произвеждат никакъв полезен продукт. Не знам за кой път да го повторя вече.


              Ти ако имаш система от двама души и вземеш от джоба на единия 5 лева и ги дадеш на другия, общото богатсво и общата покупателна способност на двамата ще се промени ли, или ще си остане една и съща?

              Затова се опитвам да ти обясня, че вдигането на миналната работна заплата по никакъв начин няма да повиши общото благосъстояние и общата покупателна способност на българите. Дори напротив - ще стимулира образованите и квалифицираните още по-бързо да се изнасят на Запад.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Казах ти, преди да сравняваш работните заплати на едно или друго място, първо сравнявай производителността на труда.

                Германците произвеждат такъв продукт:


                А българите произвеждат такъв продукт:







                Какво произвеждат македонците та имат по-висока МРЗ?А сърбите, черногорците и босненците?Във всички тия държави МРЗ е по-висока от България, въпреки драстично по-ниският БВП на човек от населението.

                Коментар


                • С такъв продукт няма как да стане българските заплати да са равни на германските. Каквито и закони да въведете;












                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Значи ВСИЧКИ развити икономики в света са комунистически, защото във всички има МРЗ било почасова,било месечна.И според БВП на човек от населението МРЗ би трябвало да е 600 евро ако спазваме съотношението с другите държави...
                    Казах ти, преди да сравняваш работните заплати на едно или друго място, първо сравнявай производителността на труда.

                    Германците произвеждат такъв продукт:


                    А българите произвеждат такъв продукт:








                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      Ама вие защо така си играете на дребно? Защо само 600 евро? Защо направо не направте със закон МРЗ 5000 евро или пък 10 000 евро, и я виж ти - всички в бегетовицата изведнъж ще станат "богати" като петролни шейхове, и тогава кризата ще приключи като с магическа пръчка?
                      Колко просто решение на всички проблеми - как не сме се сетили до сега?!
                      Сега остава и да кажеш най-важното: откъде ще дойдат парите за това увеличение?


                      Пак да цитирам фундаменталното правило:


                      За да дадеш повече пари на някой който не работи, първо трябва да ги вземеш от някой който наистина работи.

                      Чрез МРЗ държавата иска да хрантути необразованите, неквалифицирани, ниско-продуктивните работници за сметка на образованите, високо-квалифицираните и високо-продуктивните.
                      Стари комунистически похвати и номера, които времето е доказало, че въобще не работят.
                      Значи ВСИЧКИ развити икономики в света са комунистически, защото във всички има МРЗ било почасова,било месечна.И според БВП на човек от населението МРЗ би трябвало да е 600 евро ако спазваме съотношението с другите държави в ЕС. А който работодател не може да плаща такива заплати ще фалира. При положение, че има ниска безработица и над 200 хиляди незаети работни места работа за съкратените винаги ще се намери.
                      Колкото до висококвалифицираните в НИТО ЕДНА развита икономически държава няма плосък данък от 10 процента. А във всички от тях високоплатените плащат по-високи данъци.Аз не съм привърженик на по-високи данъци,но няма нищо вярно в твърдението ,че в България имало комунистически методи при данъците и заплатите. В другите държави и МРЗ е по-висока спрямо БВП на човек от населението и данъците.
                      Last edited by mirodes; 04.02.2023, 17:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Ами нека сравним БВП на човек от населението с МРЗ.В Германия БВП на човек от населението е Съответно 2,1 пъти по-малко от България БВП на човек от населението и 1,2 пъти ПО-ВИСОКА МРЗ.
                        Та ако спазваме македонското съотношение то МРЗ би трябвало да е 1000 евро.А германското и румънското по 600 евро.
                        Ама вие защо така си играете на дребно? Защо само 600 евро? Защо направо не направте със закон МРЗ 5000 евро или пък 10 000 евро, и я виж ти - всички в бегетовицата изведнъж ще станат "богати" като петролни шейхове, и тогава кризата ще приключи като с магическа пръчка?
                        Колко просто решение на всички проблеми - как не сме се сетили до сега?!
                        Сега остава и да кажеш най-важното: откъде ще дойдат парите за това увеличение?


                        Пак да цитирам фундаменталното правило:


                        За да дадеш повече пари на някой който не работи, първо трябва да ги вземеш от някой който наистина работи.

                        Чрез МРЗ държавата иска да хрантути необразованите, неквалифицирани, ниско-продуктивните работници за сметка на образованите, високо-квалифицираните и високо-продуктивните.
                        Стари комунистически похвати и номера, които времето е доказало, че въобще не работят.
                        Last edited by Frosty; 04.02.2023, 17:08.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          Като сравняваш минималното почасово възнаграждение, първо виж каква е производителността на труд на Запад и каква е производителността на труда в бг....

                          Щото аз ако съм един прост работник на държавна хранилка, и ако знам, че всяка година гарантирано ще ми вдигат заплата със закон, за къв чеп ми е да ходя да уча, да се образовам, да се квалифицирам, и че и за къв че п ми е да въобще да се напъвам да работя?!

                          Мога да ходя само присъствено на работа, мога по цял ден да блея в нищото, нищо да не произвеждам и пак държавата гарантирано ще ми вдигне заплатата. И най-важната подробност е, че парите за мойта заплата трабва да дойдат от онези, които наистина работят.

                          Такъв филм вече са го играли по времето на комунизма, и не е свършил добре.
                          Ами нека сравним БВП на човек от населението с МРЗ.В Германия БВП на човек от населението е 48 хиляди долара и 2000 евро МРЗ,при 14400 долара за България и 400 евро МР.Разлика 3.33 пъти в БВП на човекотнаселението.Докато МРЗ в България е 5 пъти по-ниска.Подобно е и съотношението с останалите европейски държави. За Румъния данните са съответно 15600 долара БВП на човек от населението и 609 евро МРЗ.Разлика 1,08 при БВП на човек от населението и 1,5 при МРЗ.
                          Така че в България МРЗ ИЗОСТАВА спрямо БВП на човек от населението от другите държави в ЕС.
                          А съотношението с другите балкански държави е още по-драстично.Македония има 6800 долара БВП на човек от населението и 470 долара МРЗ. Съответно 2,1 пъти по-малко от България БВП на човек от населението и 1,2 пъти ПО-ВИСОКА МРЗ.
                          Та ако спазваме македонското съотношение то МРЗ би трябвало да е 1000 евро.А германското и румънското по 600 евро.
                          Last edited by mirodes; 04.02.2023, 16:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Би ли споделил като се изнасят в чужбина в коя държава няма определено минимално възнаграждение за положен труд,било месечно, било почасово. И в коя държава има по-нисък данък печалба и ДОД?
                            Като сравняваш минималното почасово възнаграждение, първо виж каква е производителността на труд на Запад и каква е производителността на труда в бг....

                            Щото аз ако съм един прост работник на държавна хранилка, и ако знам, че всяка година гарантирано ще ми вдигат заплата със закон, за къв чеп ми е да ходя да уча, да се образовам, да се квалифицирам, и че и за къв че п ми е да въобще да се напъвам да работя?!

                            Мога да ходя само присъствено на работа, мога по цял ден да блея в нищото, нищо да не произвеждам и пак държавата гарантирано ще ми вдигне заплатата. И най-важната подробност е, че парите за мойта заплата трабва да дойдат от онези, които наистина работят.

                            Такъв филм вече са го играли по времето на комунизма, и не е свършил добре.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              Личи си, че си някой дърт кадър от времето на комунизма. Щом се радваш на принудителното вдигане на мрз...

                              Минимална заплата налагана от държавата е комунистическа простотия, която трябва да се премахне окончателно. И държавата изобщо не трябва да се меси в определяне на трудовите възнаграждения...

                              Въпрос?
                              Защо увеличаването на минималната работна заплата няма да повиши изобщо дори на милиметър богатството и благосъстоянието на българите?
                              Отговор:
                              По правило държавата не създава богатство, само преразпределя парите.

                              За да дадеш повече пари на някой който не работи, първо трябва да ги вземеш от някой който наистина работи.

                              Как става това изземване - чрез данъци и осигуровки.

                              Ако един мързелив, необразован, неефективен работник произвежда на месец продукт за 200 лева, а държавата задължава работодателя да му плаща минимална заплата от 850 лева, тогава възниква дефицит от 650 лева, който трябва да бъде покрит от някъде.
                              Роботодателят естествено ще бъде принуден да ограничи и редуцира бъдещите заплати и възнаграждения на друг работник във фирмата, който е образован, работлив, високо-продуктивен, и да кажем на месец произвежда продукт за 2600 лева, за да компенсира увеличението на минималната заплата на мързела, необразования, неквалифицирания и некадърника...

                              Това е супер-опростен пример как със задължителното увеличаване на минималната работна заплата, държавата принудително преразпределя пари от реално работещите, квалифицираните и образованите, към мързелите, некадърниците и необразованите...
                              Тоест държавата облагодетелства повече неефективните некадърници за сметка на квалифицираните високо-продуктивни работници...
                              И на тях рани или късно им писва, и се изнасят в чужбина...

                              В крайна сметка от такива комунистически "мерки" цялостното богатство на нацията не се променя.
                              Би ли споделил като се изнасят в чужбина в коя държава няма определено минимално възнаграждение за положен труд,било месечно, било почасово. И в коя държава има по-нисък данък печалба и ДОД?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Creativity Разгледай мнение
                                Минималната работна заплата ще е 50% от средната брутна, а измененията ще важат от 2024 година, като изчислението ще се прави всяка година на 1 септември. Това решение на Народното събрание е апогеят на предизборния политически популизъм.

                                Това каза пред БНР Добрин Иванов, изпълнителен директор на Асоциацията на индустриалния капитал в България.

                                https://bnr.bg/post/101773272/dobrin-ivanov


                                Щом АИКБ (Асоциацията на индустриалния капитал в България) смята, че е популизъм когато минималната работна заплата ще е 50% от средната брутна заплата тогава Българският парламент е приел правилното решение.

                                АИКБ трябва по-бързо да свиква с конкуренцията при назначаването на служители в ЕС, защото в противен случай ще им се наложи да се преместят в Третия Свят тъй като няма да имат служители.
                                Личи си, че си някой дърт кадър от времето на комунизма. Щом се радваш на принудителното вдигане на мрз...

                                Минимална заплата налагана от държавата е комунистическа простотия, която трябва да се премахне окончателно. И държавата изобщо не трябва да се меси в определяне на трудовите възнаграждения...

                                Въпрос?
                                Защо увеличаването на минималната работна заплата няма да повиши изобщо дори на милиметър богатството и благосъстоянието на българите?
                                Отговор:
                                По правило държавата не създава богатство, само преразпределя парите.

                                За да дадеш повече пари на някой който не работи, първо трябва да ги вземеш от някой който наистина работи.

                                Как става това изземване - чрез данъци и осигуровки.

                                Ако един мързелив, необразован, неефективен работник произвежда на месец продукт за 200 лева, а държавата задължава работодателя да му плаща минимална заплата от 850 лева, тогава възниква дефицит от 650 лева, който трябва да бъде покрит от някъде.
                                Роботодателят естествено ще бъде принуден да ограничи и редуцира бъдещите заплати и възнаграждения на друг работник във фирмата, който е образован, работлив, високо-продуктивен, и да кажем на месец произвежда продукт за 2600 лева, за да компенсира увеличението на минималната заплата на мързела, необразования, неквалифицирания и некадърника...

                                Това е супер-опростен пример как със задължителното увеличаване на минималната работна заплата, държавата принудително преразпределя пари от реално работещите, квалифицираните и образованите, към мързелите, некадърниците и необразованите...
                                Тоест държавата облагодетелства повече неефективните некадърници за сметка на квалифицираните високо-продуктивни работници...
                                И на тях рани или късно им писва, и се изнасят в чужбина...

                                В крайна сметка от такива комунистически "мерки" цялостното богатство на нацията не се променя.
                                Last edited by Andi11; 04.02.2023, 15:27.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X