IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минимална пенсия - 490 лева, минимална заплата - 504 лева, добре ли е?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    100 са за работника, ама нищо (по-точно 90). По-високото осигуряване НЕ ти дава по-високо обезещетение за безработица, защото и при 3000 лева, и про 3400 получаваш едно и също обезщетение за безработица, щото то има таван, който НЕ е равнен по максималния осигурителен праг - ясно защо де, заради крадците от чужбина, които бачкат няколко месеца там и после цоцат социал тук. Така, разбрахме, че по-високото осигуряване няма връзка с обезшетението за безработица.

    Остават пенсиите и разболяването - пенсия ще взема след има-няма 25 години (очаквам още да вдигнат възрастта за пенсиониране), т.е. трай коньо за зелена трева, отделно, че я имало кой да я плаща тогава, я нямало. То не е като сегашните пенсионери-хрантутници, но това е друга тема и тук много "демократи" и "десни" ще ми наскачат като комунист пред МОЧА. Значи остана само разболяването - аз лично не познавам хора с високи заплати (освен две-три куротрошачки, ама те са друга бира), които, дори и да са болни, да излизат болничен. Щото високата заплата обикновено следва да се заработва. Вече истинско заболяване на пожелавам на никого, но дори и за него хората с високи заплати имат допълнително здравно, откъдето им идват повече кинти.

    С две думи - няма абсолютно никаква разлика дали се осигуряваш на 3000 или на 3400 лева, освен че ти вземат едни 90 лева (1000 лева годишно) директно от джоба отгоре. Същото е и с 700 или 800 - и в двата случая ще си на минималната пенсия, и пак ще си клечиш и ще си чакаш на общо основание пред болници, училища, институции и т.н. Ама това умнокрасивите комунисти не го разбират, което не е и странно де, все пак на всички бащите и/или дедите са си били правоверни комунисти и са хвалили великия сАвеЦки сАюз, както децата им сега квичат жу су ииии и путлер-капут. Тука е така!
    Точно 55 лв е по-високата вноска за работника, не 90.Обезщетението за безработица е 86 лева на ден, за 22 работни дни средно в месеца е 1892 лв,а 60 процента от 3000 лв са 1800 лв,така че ще със стотина лева е по-високо. Но наистина трябва да се вдигне, за да е 60 процента от МОД до 2040 лв месечно.
    Обезщетението за болест се дава,когато човек е болен и не може да си върши работата. Щом някой ходи на работа и може да я върши,значи не е болен в такава степен, та да получава обезщетение.
    А живот и здраве, който стигне до пенсия ако се е осигурявал на МОД пенсията ще му е много висока.И има огромна разлика на каква сума са те осигурявали-чичо ми е бил миньор и получава 1500в лв,баща ми минималната. Разлика от 1000 лв.За 10 години 120 хиляди е разликата. А разликата ще нараства във времето между минималната и максималната пенсия.
    Възрастта за пенсиониране е фиксирана, така че надали някое правителство ще я вдига.
    И не знам кой имаш предвид, но в моя род комунисти никога не е имало.Не само това,но на единият ми дядо са конфискували дюкяна за сладки,а на другия нивите и добитъка и е лежал 6 месеца в ареста, щото не е влязъл доброволно в ТКЗС.И са го обявили за враг на народа. След това на баща ми и майка им са отказали жителство на Пловдив, щото били от неблагонадежни семейства.
    Та ако мен обвиняваш в комунизъм и че съм потомък на такива, си объркал човека.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Ще ти дават ПЕНЦИЯ ве. Ти какво искаш от пенсията ти да правят пътища?
      Кат се пенсионираш ще ревеш що вземаш 1500лв пенция.
      И макс осигурителен трябва да е 10к лева, 10 ПЪТИ минималния от 1000 лв дето трябва да е необлагаем.
      Кой ще ми я дава - ромците и емигрантите ли? ПенЦия за нас ще има на куков ден, но сега ни облагт,з а да може умнокрасивитета поне малко да върже бюджета с раздутия до пръсване социал. Ама не може да го върже и дупката в ноЙ от 5 милиарда при БХ, сега гони 10 милиарда за тази година - честито. Знаеш ли колко са 10 милиарда - това са всички магистрали у нас, с все краденето по тях. И това всяка година!!!

      Понякога си мисля, че кирчококорчовците бяха проект точно на БХ, за да го легитимират и бетонират завинаги. Анатема трижди за умнокрасивитета, ревящ само жу су иии и предал бългращината на севернофиромската измет!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        За работника са 50 лв месечно. Но те осигуряват на 400 лв в повече. Което означава по-висока пенсия и по-високо обезщетение при временна нетрудоспособност заради болест,както и по-високо обезщетение при безработица.А и повече пари в личната партида в допълнителното осигуряване.
        100 са за работника, ама нищо (по-точно 90). По-високото осигуряване НЕ ти дава по-високо обезещетение за безработица, защото и при 3000 лева, и про 3400 получаваш едно и също обезщетение за безработица, щото то има таван, който НЕ е равнен по максималния осигурителен праг - ясно защо де, заради крадците от чужбина, които бачкат няколко месеца там и после цоцат социал тук. Така, разбрахме, че по-високото осигуряване няма връзка с обезшетението за безработица.

        Остават пенсиите и разболяването - пенсия ще взема след има-няма 25 години (очаквам още да вдигнат възрастта за пенсиониране), т.е. трай коньо за зелена трева, отделно, че я имало кой да я плаща тогава, я нямало. То не е като сегашните пенсионери-хрантутници, но това е друга тема и тук много "демократи" и "десни" ще ми наскачат като комунист пред МОЧА. Значи остана само разболяването - аз лично не познавам хора с високи заплати (освен две-три куротрошачки, ама те са друга бира), които, дори и да са болни, да излизат болничен. Щото високата заплата обикновено следва да се заработва. Вече истинско заболяване на пожелавам на никого, но дори и за него хората с високи заплати имат допълнително здравно, откъдето им идват повече кинти.

        С две думи - няма абсолютно никаква разлика дали се осигуряваш на 3000 или на 3400 лева, освен че ти вземат едни 90 лева (1000 лева годишно) директно от джоба отгоре. Същото е и с 700 или 800 - и в двата случая ще си на минималната пенсия, и пак ще си клечиш и ще си чакаш на общо основание пред болници, училища, институции и т.н. Ама това умнокрасивите комунисти не го разбират, което не е и странно де, все пак на всички бащите и/или дедите са си били правоверни комунисти и са хвалили великия сАвеЦки сАюз, както децата им сега квичат жу су ииии и путлер-капут. Тука е така!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Брей? Още миналата година умнокрасивитета вдигна максималния осигурителен доход от 3000 на 3400, което си е едни 150 лева отгоре осигуровки за работодателя и работника. Е, така, за кеф - кво получавам срещу тях допълнително? Щото това са едни 1800 лева годишно - едно море да речем? Какво ми дават повече - по-бързо ме обслужване от администрацията ли, преференция, като вляза в болница ли, или, може би, децата ми са с предимство за деЦка градина или училище? Какво?

          Това, че на запад е още по-зле положението в тази насока, не е оправдание! Щото малко се получава като с твоя любим руский мир - ситуацията е в "новоосвободените земи" е зле, ама в останалата Украйна е още по-зле. Баси избора!
          Ще ти дават ПЕНЦИЯ ве. Ти какво искаш от пенсията ти да правят пътища?
          Кат се пенсионираш ще ревеш що вземаш 1500лв пенция.
          И макс осигурителен трябва да е 10к лева, 10 ПЪТИ минималния от 1000 лв дето трябва да е необлагаем.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Брей? Още миналата година умнокрасивитета вдигна максималния осигурителен доход от 3000 на 3400, което си е едни 150 лева отгоре осигуровки за работодателя и работника. Е, така, за кеф - кво получавам срещу тях допълнително? Щото това са едни 1800 лева годишно - едно море да речем? Какво ми дават повече - по-бързо ме обслужване от администрацията ли, преференция, като вляза в болница ли, или, може би, децата ми са с предимство за деЦка градина или училище? Какво?

            Това, че на запад е още по-зле положението в тази насока, не е оправдание! Щото малко се получава като с твоя любим руский мир - ситуацията е в "новоосвободените земи" е зле, ама в останалата Украйна е още по-зле. Баси избора!
            За работника са 50 лв месечно. Но те осигуряват на 400 лв в повече. Което означава по-висока пенсия и по-високо обезщетение при временна нетрудоспособност заради болест,както и по-високо обезщетение при безработица.А и повече пари в личната партида в допълнителното осигуряване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Нито данъците, нито осигуровките са повишени на хората с високи доходи. Така че това са си твои интерпретации.Аз също получавам сравнително високи доходи и нали не мислиш, че искам да ми повишават данъците .Не е станало подобно нещо и няма индикации,че ще се случи.
              Брей? Още миналата година умнокрасивитета вдигна максималния осигурителен доход от 3000 на 3400, което си е едни 150 лева отгоре осигуровки за работодателя и работника. Е, така, за кеф - кво получавам срещу тях допълнително? Щото това са едни 1800 лева годишно - едно море да речем? Какво ми дават повече - по-бързо ме обслужване от администрацията ли, преференция, като вляза в болница ли, или, може би, децата ми са с предимство за деЦка градина или училище? Какво?

              Това, че на запад е още по-зле положението в тази насока, не е оправдание! Щото малко се получава като с твоя любим руский мир - ситуацията е в "новоосвободените земи" е зле, ама в останалата Украйна е още по-зле. Баси избора!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Ще напълнят България с всякаква паплач,само и само да не вдигнат заплатите мутробизнесмените като Домусчиев.Малко са ни циганите, та и още да докарат.
                По отношение на трудовата миграция от държави извън ЕС според мен само ИТ сектора в България ще се възползва реално.

                Останалите индустрии в България буквално следват принципа "Хем боли и хем сърби" по повод трудовата миграция от държави извън ЕС, защото наистина ги е страх да наемат десетки хиляди служители от много бедни държави в Третия Свят и затова си търсят всякакви смешни оправдания с уж недостатъци на Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност.

                Данните на Изпълнителна агенция Главна инспекция по труда са доста показателни:
                - през 2013г. са били издадени едва 1,600 рарешения за постъпване на работа за лица под 18 годишна възраст
                - през 2022г. вече са били издадени 11,933 рарешения за постъпване на работа за лица под 18 годишна възраст


                https://www.gli.government.bg/bg/taxonomy/list/371
                Last edited by Creativity; 05.02.2023, 19:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Creativity Разгледай мнение
                  Бизнесът иска облекчения за вноса на работна ръка

                  Бизнесът у нас страда от излишни административни ограничения при вноса на кадри, каквито липсват в ЕС. Сред тях са лимитът за наемане на чуждестранните работници, високите такси, дългите срокове за одобрение. Страната ни няма дипломатически представителства в държави, които са крупни износители на работна ръка като Киргистан и Бангладеш, съобщи във Варна председателят на УС на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев.

                  Според него в момента преработващата ни индустрия има шанс да поеме редица дейности, които се местят от Русия, Украйна и Китай, но спирачка е именно дефицитът на кадри. „Недостигът на пазара на труда сега е около 200 000 души, но той ще расте, защото всяка година губим по 50 000 души по чисто демографски причини.

                  https://trud.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D...A%D0%BA%D0%B0/


                  Оплакването на българските фирми от лимита за наемане на чуждестранни работници от държави извън ЕС е неоснователно.

                  Според Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност наетите граждани от държави от ЕС могат да са:
                  - до 20% от персонала на фирма с 250 и повече и служители
                  - до 35% от персонала на фирма с по-малко от 250 служители

                  Относно таксата от 400 лв. за издаване както и за продължаване за разрешение за работа в България на гражданин на държава извън ЕС е факт, че тя не е променяна от април 2016г. Тогава минималната заплата беше едва 420 лв. на месец докато през 2023г. е вече 780 лв.

                  По повод, че срокът за одобрение на разрешителното за работа в България от държави извън ЕС е 30 дни е изненадващо, че работодателите явно не разбират, че все пак служителите им от Третия Свят са главно от изключително бедни ислямски държави и затова кандидатите за работа от там трябва да бъдат проучени за връзки с терористични организации.


                  https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2136803084
                  https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134682112
                  Ще напълнят България с всякаква паплач,само и само да не вдигнат заплатите мутробизнесмените като Домусчиев.Малко са ни циганите, та и още да докарат.

                  Коментар


                  • Бизнесът иска облекчения за вноса на работна ръка

                    Бизнесът у нас страда от излишни административни ограничения при вноса на кадри, каквито липсват в ЕС. Сред тях са лимитът за наемане на чуждестранните работници, високите такси, дългите срокове за одобрение. Страната ни няма дипломатически представителства в държави, които са крупни износители на работна ръка като Киргистан и Бангладеш, съобщи във Варна председателят на УС на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев.

                    Според него в момента преработващата ни индустрия има шанс да поеме редица дейности, които се местят от Русия, Украйна и Китай, но спирачка е именно дефицитът на кадри. „Недостигът на пазара на труда сега е около 200 000 души, но той ще расте, защото всяка година губим по 50 000 души по чисто демографски причини.

                    https://trud.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D...A%D0%BA%D0%B0/


                    Оплакването на българските фирми от лимита за наемане на чуждестранни работници от държави извън ЕС е неоснователно.

                    Според Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност наетите граждани от държави от ЕС могат да са:
                    - до 20% от персонала на фирма с 250 и повече и служители
                    - до 35% от персонала на фирма с по-малко от 250 служители

                    Относно таксата от 400 лв. за издаване както и за продължаване за разрешение за работа в България на гражданин на държава извън ЕС е факт, че тя не е променяна от април 2016г. Тогава минималната заплата беше едва 420 лв. на месец докато през 2023г. е вече 780 лв.

                    По повод, че срокът за одобрение на разрешителното за работа в България от държави извън ЕС е 30 дни е изненадващо, че работодателите явно не разбират, че все пак служителите им от Третия Свят са главно от изключително бедни ислямски държави и затова кандидатите за работа от там трябва да бъдат проучени за връзки с терористични организации.


                    https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2136803084
                    https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134682112

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      Хайде бе, всички произвеждали стока за 10к, а получавали само 1к
                      Тъй и не разбрах колко произвежда едно ченге със шкембе, което по цял ден си вози шкембето в патрулката.
                      ХАПА, къде отиде, хахаха, че в коя държава някой полицай произвежда нещо, хайде върни се в основи на икономическата теория, урока за бюджета на държавата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        от най-бедните работещи.
                        Я кажи работодателя от какво печели?
                        Работника му произвежда стока за 10к, а му дава 1к заплата ....
                        Хайде бе, всички произвеждали стока за 10к, а получавали само 1к
                        Тъй и не разбрах колко произвежда едно ченге със шкембе, което по цял ден си вози шкембето в патрулката.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          И откъде ги вземат?
                          Сигурно си ги печатат в мазето?
                          Нито данъците, нито осигуровките са повишени на хората с високи доходи. Така че това са си твои интерпретации.Аз също получавам сравнително високи доходи и нали не мислиш, че искам да ми повишават данъците .Не е станало подобно нещо и няма индикации,че ще се случи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                            И откъде ги вземат?
                            Сигурно си ги печатат в мазето?
                            от най-бедните работещи.
                            Я кажи работодателя от какво печели?
                            Работника му произвежда стока за 10к, а му дава 1к заплата ....
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              В последните години емигрират основно ниско образовани,включително много цигани. Които са нископлатени .
                              И никой не взема от заплатата на квалифицираните. Това са си твои мисли, които не отговарят на истината.
                              И откъде ги вземат?
                              Сигурно си ги печатат в мазето?
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                                Като гледам през последните 10 години минималната заплата в бг все се е увеличавала.
                                Е да ама графиката показва, че и емиграцията от бг се увеличава всяка година. И особено през последните две години. Явно логиката ти не действа.
                                Не си мислете, че хората са толкова прости - такива малоумни комунистически мерки - да вземем от заплатата квалифицирания, за да дадем повече на мързела и некадърника никога не са работели, нито пък ще проработят...
                                В последните години емигрират основно ниско образовани,включително много роми. Които са нископлатени .
                                И никой не взема от заплатата на квалифицираните. Това са си твои мисли, които не отговарят на истината.
                                Last edited by aleks262; 05.02.2023, 12:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X