IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Безусловен базов доход (ББД)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
    Груец не бъркай секса с любовта.Любовта е не матерално нещо и можеш да раздаваш на всяко живо същество тя е неизчерпаем ресурс..Парите ще се вземат от данъците.Не разбирам защо си мислиш че като човек зема 300 кинта ше спре да работи да ще има и такива но никой не забранява да се работи.Спират се всякакви детски социални енергийни помощи.Децата до три раждания макс три деца при положение че предишните две са по едно дете..Доходът ще е за всички.Колко да е сумата ще се определи такава сума че все пак да те накара да работиш примерно 200-250 кинта на човек или 100 кинта на дете и 250 на възрастен.Семейното подоходно облагане облагоделства хората с високи доходи и наказва хората чиито деца са порастнали или нямат деца по нареждане на Бог.Това за закона дето го говориш не е виновен българина а меверето и съдебната система и най вече крадливите политици.При бае ти Тодар дали закона беше врата у полето??А?
    батка, ама ти верно ли - 42 милиарда щели да дойдат от данъци А любовта си е като всички други неща - купува се и се продава, само дето се правим на хрисими, че не било точно така. Единственото решение е семейно подоходно облагане и толкова. Апропо, при бае ти Тошо имаше ергенски данък - сещаш се защо, нали?
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pass Разгледай мнение
      Ей така някой като вземе да говори генерално е много дразнещо. Както казах следобеда, цяла зима аз и голяма част от колегите ми се влачим болни на работа, че вземахме болнични, така е. Но въпросът е защо се стигаше до там? Ами защото бяхме болни, профилактика е мръсна дума при сегашното управление, като се разболееш ти викат че имало много болнични, все едно са все фалшиви. А истината е че като няма профилактика хората се разболяват, много. Но е по-лесно да се плюе, а не да се затегне контрола.
      Ето кой се засегна Ама така е, като не се чете до края - именно заради тарикатлъците, а ние сме си тарикатски народ, все пак нациоанлните ни герои за Андрешко, Бай Ганьо и Хитър Петър, страдат хората, които са съвестни и имат нужда! Аз никога не съм излизал болничен, ама никога - и знаеш ли защо, защото съм съвестен - ходя на тренировки, не пуша, пия само качествен алкохол, спазвам някакъв режим, а ако случайно пипна нещо, се напарвам жестоко с топла вода и ми минава. Ще рече някой, че е до организъм, но е основно до воля и желание. Толкоз за болничните - понеже Андрешко знае, че като иде при доктора и му каже да му да де 3 дни, ще си ги получи срещу шише ракия, затова и системата е умряла. А докторите са свещени крави и не можем да ги пипаме по никакъв повод - хайде затегни го ти контрола.

      Някои хора много цитират Буров (аз не го харесвам, той е чистото лице на мафията, когато с брат си организират аферата Деклозиер), но той казва - демокрация може да има там, където хлябът е дебел, в България е клисав и демокрация не може да има. С ББД е същото - народ от мрънкалници винаги ще реве, че му е малко и комшията взема повече
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
        Ей ама ного сте категорични бе и вече решил къде ще живеят децата...Много уроци имаш да учиш приятел.Не се меси в чужд живот щото ще плачеш.Никой няма да те пита къде да живее най много да те намрази и да не го видиш повече.А и кой ти е гарантирал че навън ще са по добре?Тия мантри и клишета вече не са актуални са модерното е оставам тук и се боря за Родината си.
        Не аз съм категоричен, децата ми са обаче. Аз също бих се изнесъл дори на момента, но за съжаление децата ми са на не много подходяща възраст, 7 и 9 клас, затова сме още тук да завършат средно, а после висше навън. И аз ще изтрая още 4-5г. и отивам при двама приятели, няма да казвам къде, но определено много по-добре живеещи от мен в момента. Дори са ме викали да се местим натам, но се налага да почакам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
          Защо коментирате ББД, като в държавата ни дори едни обикновени детски добавки от символичните 35лв. не се раздават по равно и справедливо?
          С какво моите деца са по лоши от ц*и*г*а*нетата за да не получават 35лв. всеки месец? Дори щях да им ги оставя тези 35лв. на всяко да си ги харчи както иска, не че са някаква сума. Но сега за моите няма, има само за цветните. И това защото държавата наказва моите деца и мен, просто защото работя.
          Изводът е, че явно не трябва да работя.
          При ББД ще има за всички.И няма да има пенсии за всички а само за тоя който се е осигурявал болнични майчинство безработица.Осигуряване само за пенсия и който иска.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
            Донякъде си прав, но да те допълня. Тези които са в класовете на децата ми и не им дреме за ученето смъкват нивото, съответно аз после плащам за частни уроци на децата ми допълнително, точно заради онези с детските на които мястото не им е в училище. А децата ми отдавна са разбрали че няма да живеят в България като завършат училище. Най-малкото заради благото на техните деца един ден.
            Ей ама ного сте категорични бе и вече решил къде ще живеят децата...Много уроци имаш да учиш приятел.Не се меси в чужд живот щото ще плачеш.Никой няма да те пита къде да живее най много да те намрази и да не го видиш повече.А и кой ти е гарантирал че навън ще са по добре?Тия мантри и клишета вече не са актуални са модерното е оставам тук и се боря за Родината си.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pass Разгледай мнение
              Ей така някой като вземе да говори генерално е много дразнещо. Както казах следобеда, цяла зима аз и голяма част от колегите ми се влачим болни на работа, че вземахме болнични, така е. Но въпросът е защо се стигаше до там? Ами защото бяхме болни, профилактика е мръсна дума при сегашното управление, като се разболееш ти викат че имало много болнични, все едно са все фалшиви. А истината е че като няма профилактика хората се разболяват, много. Но е по-лесно да се плюе, а не да се затегне контрола.
              Кажи на Груеца че когато има ББД няма болнични.Осигуровка само за пенция и то който желае.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                За различните училища е различно. В елитните само над 5.80 им дават 20 лева, при 5.9 вече са 35-40 лева. В селските и над 4 взимат.
                Моята дъщеря вземаше дваесе и нещо отгоре за отличен успех в математическата гимназия но беше преди години.Са не са ли вдигнали тия мизерници...Само за свестните дечица няма пари виж за мангали има колко искаш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  И накрая ще стигнем до статистиките, които показват, че сме рекордьори по болнични в европа - по 20 дни годишно, а следващите след нас са наполовина - тарикатлък на макс, който пак платиха съвестните, на които им орязаха парите за първите 3 дни. С ББД ще е същото...
                  Ей така някой като вземе да говори генерално е много дразнещо. Както казах следобеда, цяла зима аз и голяма част от колегите ми се влачим болни на работа, че вземахме болнични, така е. Но въпросът е защо се стигаше до там? Ами защото бяхме болни, профилактика е мръсна дума при сегашното управление, като се разболееш ти викат че имало много болнични, все едно са все фалшиви. А истината е че като няма профилактика хората се разболяват, много. Но е по-лесно да се плюе, а не да се затегне контрола.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Мда, уж не говориш за комунизъм, ама точно същото се получава Знаеш, че има една поговорка - Пътят към Ада е осеян с добри намерение, та и тук е същото. Искаш да разискваме, няма лощо, но дай да е по същество:

                    1. Първо и най-важно - откъде ще дойдат тези пари за ББД? Това е фунадаментален въпрос, без който всичко останало става ала-бала - щото утре и аз мога да предложа безплатна безусловна любов на всеки, ама отде ще намеря достатъчно компаньон/ки

                    2. Второ и не по-малко важно - за кой ще е този доход? За 18-65? Ами децата и пенсионерите, те не са ли хора? А за тези, дето вземат помощи, за тях как ще е - ББД+помощи?

                    3. Трето и също много важно - колко ще е този ББД - да речем 500 кинта на 7 милки народ, това са ти 3,5 милиарда на месец или 42 милиарда на година - малиииииии? Ми то всички плащания на бюджетниците са 10 милиарда, пенсиите и те са 10 милиарда - тая държава ще фалира за максимум 2 месеца

                    4. Четвърто и хипер важно - дай ми една причина да има ББД вместо семейно подоходно облагане? Една? Защото много по-добре е да ти опрощават пари от данъците, ако си работещ човек, вместо да се дават пари на калпак на маргинали, за които "производството" на чавета е бизнес. просто е - бачкаш, имаш пари, имаш деца, имаш още повече пари. Не бачкаш, нямаш пари, имаш деца, още повече нямаш пари. Не разбирам причината да се дават пари на маргинали, само щото се били родили, ама нещо им било накриво и затова не искали да работят - като не искаш д абачкаш, умираш от глад и толкова, а като тръгнеш да крадеш, ти сцепват задника в затвора и толкова. Това държава ли е, или общежитието на майка Тереза????

                    Та отговори на тези въпроси, после може пак да разтягаме локуми - казах го и по-долу - човек не е добър по своята същност, хеле пък тарикат като българина, за когото "законът е врата в полето", а ББД предполага точно съвест в получаващите го, И накрая ще стигнем до статистиките, които показват, че сме рекордьори по болнични в европа - по 20 дни годишно, а следващите след нас са наполовина - тарикатлък на макс, който пак платиха съвестните, на които им орязаха парите за първите 3 дни. С ББД ще е същото...
                    Груец не бъркай секса с любовта.Любовта е не матерално нещо и можеш да раздаваш на всяко живо същество тя е неизчерпаем ресурс..Парите ще се вземат от данъците.Не разбирам защо си мислиш че като човек зема 300 кинта ше спре да работи да ще има и такива но никой не забранява да се работи.Спират се всякакви детски социални енергийни помощи.Децата до три раждания макс три деца при положение че предишните две са по едно дете..Доходът ще е за всички.Колко да е сумата ще се определи такава сума че все пак да те накара да работиш примерно 200-250 кинта на човек или 100 кинта на дете и 250 на възрастен.Семейното подоходно облагане облагоделства хората с високи доходи и наказва хората чиито деца са порастнали или нямат деца по нареждане на Бог.Това за закона дето го говориш не е виновен българина а меверето и съдебната система и най вече крадливите политици.При бае ти Тодар дали закона беше врата у полето??А?
                    Last edited by national power; 07.02.2019, 17:45.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

                      Много ми харесва, когато някой цитира Маркс Има хляб значи още в дъртия...
                      .....

                      Финално - не мисля, че ББД е аналог на комунизма, напротив - няма нищо общо с него. Той е вид защита срещу последидците от неолиберализма и нормален преход към следващо ниво на обществено развитие. Дигитализация, роботи, ГМО... това е бъдещето и с него не само икономиката, но си социалната сфера трябва да се съобразява. Мисля, че тезата "Богатите са умните и красивите, а бедните - тъпите и грозните" отдавна доказа несъстоятелността си.
                      Мда, уж не говориш за комунизъм, ама точно същото се получава Знаеш, че има една поговорка - Пътят към Ада е осеян с добри намерение, та и тук е същото. Искаш да разискваме, няма лощо, но дай да е по същество:

                      1. Първо и най-важно - откъде ще дойдат тези пари за ББД? Това е фунадаментален въпрос, без който всичко останало става ала-бала - щото утре и аз мога да предложа безплатна безусловна любов на всеки, ама отде ще намеря достатъчно компаньон/ки

                      2. Второ и не по-малко важно - за кой ще е този доход? За 18-65? Ами децата и пенсионерите, те не са ли хора? А за тези, дето вземат помощи, за тях как ще е - ББД+помощи?

                      3. Трето и също много важно - колко ще е този ББД - да речем 500 кинта на 7 милки народ, това са ти 3,5 милиарда на месец или 42 милиарда на година - малиииииии? Ми то всички плащания на бюджетниците са 10 милиарда, пенсиите и те са 10 милиарда - тая държава ще фалира за максимум 2 месеца

                      4. Четвърто и хипер важно - дай ми една причина да има ББД вместо семейно подоходно облагане? Една? Защото много по-добре е да ти опрощават пари от данъците, ако си работещ човек, вместо да се дават пари на калпак на маргинали, за които "производството" на чавета е бизнес. просто е - бачкаш, имаш пари, имаш деца, имаш още повече пари. Не бачкаш, нямаш пари, имаш деца, още повече нямаш пари. Не разбирам причината да се дават пари на маргинали, само щото се били родили, ама нещо им било накриво и затова не искали да работят - като не искаш д абачкаш, умираш от глад и толкова, а като тръгнеш да крадеш, ти сцепват задника в затвора и толкова. Това държава ли е, или общежитието на майка Тереза????

                      Та отговори на тези въпроси, после може пак да разтягаме локуми - казах го и по-долу - човек не е добър по своята същност, хеле пък тарикат като българина, за когото "законът е врата в полето", а ББД предполага точно съвест в получаващите го, И накрая ще стигнем до статистиките, които показват, че сме рекордьори по болнични в европа - по 20 дни годишно, а следващите след нас са наполовина - тарикатлък на макс, който пак платиха съвестните, на които им орязаха парите за първите 3 дни. С ББД ще е същото...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Баси, сериозно ли? Трябва да ги питам щото сина вземаше 40 от Първа английска, а определено не беше зубър.
                        А щерката в американския колеж май нищо не е получила, там само вземат.
                        Абсолютно, зубър-незубър над 5.75 беше миналата година условието в първа английска. За частните не знам, но в смг и немската е още по-трудно.
                        Last edited by BONI; 07.02.2019, 16:26.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          За различните училища е различно. В елитните само над 5.80 им дават 20 лева, при 5.9 вече са 35-40 лева. В селските и над 4 взимат.
                          Баси, сериозно ли? Трябва да ги питам щото сина вземаше 40 от Първа английска, а определено не беше зубър.
                          А щерката в американския колеж май нищо не е получила, там само вземат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Сега, за ББД-то пак следва да изходим от няколко критерия, сещам се за поне два такива, кaто основни:

                            ...
                            Вторият критерий е личностен, на принципа - битието определя съзнанието (въртим, сучем, все на комунизъм излизаме) или както му викат ингилизите - we don't see things as they are, we see them as we are. Та тук всичко си опира до самия човек и неговите качества и опит, Тук аз различавам 3 групи:
                            ....



                            П.С. Това е лично мнение и не е препоръка за приемане на ББД!
                            Много ми харесва, когато някой цитира Маркс Има хляб значи още в дъртия...
                            Не съм съгласен с делението на групите - най-малкото първата е съставна от поне три групи, които са коренно различни в целите си и начините за постигането им.
                            1. Маргиналите или гето-хората - това са не повече от 15% от хората в работеща възраст. За тях определенията, които си дал са абсолютно верни. Но те и сега са на врата и на работническата класа и на средната класа. Всъщност, те винаги ще бъдат на гърба на някой, по един или друг начин. ББД за тях ще бъде узаконен начин да живеят на гърба на обществото. Всеки законен начин е по-добър от незаконния, защото иззема инициативата, а инициатива от маргинал обикновено е маргинална.
                            2. Работещите бедни - това е най-голямата част от твоята първа група и обхваща около 35-40% от хората в диапазона 25-60 години. Не можеш ги да сравняваш с маргиналите. Всъщност, обществото дължи най-много именно на тези хора, а същевременно прави най-малко за тях, което от своя страна ги превръща в маргинали. Не знам от каква гледна точка говориш за тях, но аз съм се сблъсквал доста с представители на тази група и спокойно мога да ти кажа, че те НЯМА да са основните потребители на ББД. Голямата част от тях искат да работят - това им е заложено и в мирогледа и в морала. Въпросът при тях е "защо да работя, щом ще съм беден"? ББД е гаранция за тяхното оцеляване И за тяхното развитие.
                            3. В първата ти категория, съдейки по обхвата, който си дал, (70-75%) попада и т.нар. средно ниво работническа класа. Тя нито е мързелива, нито маргинална, просто е мрънкаща и инертна. В голямата си част тя също не би била потребител на ББД, защото макар и чалгаджийска, тя има нужда от развитие и по-висок жизнен стандарт, отколкото ББД би и осигурил.

                            Финално - не мисля, че ББД е аналог на комунизма, напротив - няма нищо общо с него. Той е вид защита срещу последидците от неолиберализма и нормален преход към следващо ниво на обществено развитие. Дигитализация, роботи, ГМО... това е бъдещето и с него не само икономиката, но си социалната сфера трябва да се съобразява. Мисля, че тезата "Богатите са умните и красивите, а бедните - тъпите и грозните" отдавна доказа несъстоятелността си.
                            Last edited by vajvaj; 07.02.2019, 15:59.
                            При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Има и сега някаква такава стипендия, мисля ако имаш успех над някаква граница. Децата ми вземаха като тийнове, мисля по 40 лв месечно. Все е някаква добавка към джобните.
                              За различните училища е различно. В елитните само над 5.80 им дават 20 лева, при 5.9 вече са 35-40 лева. В селските и над 4 взимат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                                ББД е логичното продължение на системата. За твоите деца не се полагат надбавки, но ги караш да си учат уроците. Тези, дето получават надбавки, ги водят със специални образователни потребности, не ходят на училище, но не могат да ги изключат и завършват неграмотни. После твоите деца ще работят и плащат данъци, а неграмотните трябва да имат ББД, защото за нищо не стават.
                                Донякъде си прав, но да те допълня. Тези които са в класовете на децата ми и не им дреме за ученето смъкват нивото, съответно аз после плащам за частни уроци на децата ми допълнително, точно заради онези с детските на които мястото не им е в училище. А децата ми отдавна са разбрали че няма да живеят в България като завършат училище. Най-малкото заради благото на техните деца един ден.

                                Коментар

                                Working...
                                X