IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Безусловен базов доход (ББД)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    +++
    20млрд евра годишно харчи кака ти за 1млн талибани.
    Ама не са от нейния джоб, а от тоя на тъпите немци.
    Зарежи каката - ти знаеш ли какво плаща годишно всеки един българин на наште батковци?
    А като се вземе в предвид че легално работещите сме самo една пета от гражданите в РБ то тази сметка може спокойно да я умножиш по 5 или 6 за да получиш представа за реалната данъчна тежест:



    За повече подробности тук: https://ime.bg/bg/articles/alternati...eformi-2019-g/

    п.п. От горната бележка бих им разрешил на политиците да платят вместо мен единствено за Отбрана (242 лева) и Вноска в ЕС (182 лева) до колкото те касаят външни пратньори. Останалите 5900 лева си ги искам по лична разплащателна сметка от която чинно да си смучат чиновниците, но едва при реално ползвана от мен услуга.
    Last edited by vgc; 08.02.2019, 13:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

      Бих ги направил 300-350 кинта на човек без пари за чаавета
      Това са 23 милиарда ного са.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Би ли написал сметките че нещо математиката не излиза за това дето го твърдиш.Пак казвам осигуровките не са данък
        Щом за теб осигуровките не са данък и част от данъчното облагане, разбира се, че математиката няма да излезе.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Нещо бъркаш социалната система с комунизма.Ползва тоя който се е осигурявал този който не се е осигурявал не трябва да ползва.Няма такъв филм едни внасят други ползват.
          Една от най-важните роли на всяка държавата е социалната роля. И тя е за всички.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

            47, БГ, БГ - това са отговорите Друг е въпросът къде и колко време съм живял, но отговорът пак е над 50% от смисления ми живот в БГ
            Странно, мислех те за по-млад. Ще простиш моята волност да се пробвам да направя няккаъв психоанализ - празни мисли на един празен човек Грую Интелигентен човек си, защо обаче тази наклонност към утопичност при теб, идея си нямам. Може би си бил нископлатен емигрант за известен период от време, което е отключило желанието ти за справедливост, което рпи богати хора (какъвто си ти в момента) често отключва нещо вътре в душата им и те стават криворазбани защитници на утопични каузи. Пример Танте Меркел - тя няма деца, от една страна, а от друга, е от следвоенното поколение на Германия, поколение, на което му е набито в главата, че е чиновно за всичко и всички, поради което тя стига до извращението да приеме 2 милиона мангасари - от женски инстинкт като собствени деца и от стаден инстинкт поради чувство за вина. Та аз подобни чувства за вина нямам - дал съм и давам предостатъчно, нищо не съм получил наготово, за да може разни социални екскременти да ми искат още

            Виж на Бате Пешо предложението е супер, само дето е нереализируемо - самите маргинали ще подскочат срещу него и накарая пак ше имаме ББД + социални помощи, от което смисълът му дори няма да е нула, а отрицателен
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              То тези съкращения могат да станат и без ББД. Иначе и аз съм за ББД, но отзад-напред- първо постепенно да отпаднат данъците върху труда, после върху потреблението, държавата да издържа необходимия минимум репресивен апарат от данъците върху капитала и ако и остане нещо- да го раздава
              Да де ни при този вариант некои че останат ептем без доход и ще опищат света.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Груйчи имам чувството че сляп и глух сме тръгнали на път.Категорично нямам намерение нито се чувствам кадърен да спасявам светът или когото и да било.Бог не ми е дал такава власт и знание как да го направя.Проумей напиши го 100 пъти или вземи нещо и с него си го набий в главата ББД е за всички и за милионера и за пенсионера и за безработния и за тоя дето не иска да работи за всички.Колко пъти да го напиша за всечки за всеки който живее в България.ББД няма да е такава сума която да осигурява охолен живот а нещо минимално съвсем минимално колко ептен да не умреш от глад примерно 5 кинта на ден.Спират се детски майчинство болнични безработица енергийни помощи и пенсии освен за тези дето са се осигурявали.Тези дето се не са се осигурявали нема пенция.Пенцията става математика както е в частните фондове.Получаваш според вноските.Здравно осигуряване само е задължително.Който не работи здравното се удържа от ББД.Андънму.Пак повтарям ББД е за всички получава го дори милиардера.И никакви помощи грижи и нам кво си.ББД примерно 200 кинта на човек и 50 на чаве.Точните суми се прецизират може и други да са.
                Бих ги направил 300-350 кинта на човек без пари за чаавета
                При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Да те пиатм директно - на колко години си и къде си роден, съответно къде живееш? Надявам се въпросите да не са прекалено лични
                  47, БГ, БГ - това са отговорите Друг е въпросът къде и колко време съм живял, но отговорът пак е над 50% от смисления ми живот в БГ
                  При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Никакъв страх нямам от комунизма, само не разбирам защо трябва да повтяряме едни и същи грешки - хайде, онези на запад са тъпи и не са изживявали уравновилвката, ама ние? Толкова ли не можем да се поучим от грешките си? А инвестиция в маргинали е най-безумното нещо, което може да се случи на една икономика - Танте Меркел скоро ще го разбере!
                    +++
                    20млрд евра годишно харчи кака ти за 1млн талибани.
                    С тия пари заплатите и пенсиите на всички у нас щяха да са двойни. А уж ЕС кохезия, ала бала...чушки.

                    Ама не са от нейния джоб, а от тоя на тъпите немци. Верно че са неимоверно тъпи щом продължават да я преизбират, сбърка им се тотално генома след всв. Иначе отдавна щяха да я закачат на някое дърво с главата надолу и вече да е чироз.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Груйчи имам чувството че сляп и глух сме тръгнали на път.Категорично нямам намерение нито се чувствам кадърен да спасявам светът или когото и да било.Бог не ми е дал такава власт и знание как да го направя.Проумей напиши го 100 пъти или вземи нещо и с него си го набий в главата ББД е за всички и за милионера и за пенсионера и за безработния и за тоя дето не иска да работи за всички.Колко пъти да го напиша за всечки за всеки който живее в България.ББД няма да е такава сума която да осигурява охолен живот а нещо минимално съвсем минимално колко ептен да не умреш от глад примерно 5 кинта на ден.Спират се детски майчинство болнични безработица енергийни помощи и пенсии освен за тези дето са се осигурявали.Тези дето се не са се осигурявали нема пенция.Пенцията става математика както е в частните фондове.Получаваш според вноските.Здравно осигуряване само е задължително.Който не работи здравното се удържа от ББД.Андънму.Пак повтарям ББД е за всички получава го дори милиардера.И никакви помощи грижи и нам кво си.ББД примерно 200 кинта на човек и 50 на чаве.Точните суми се прецизират може и други да са.
                      Я, за пръв път мъдро мнение по темата - така може и съм съгласен. Идеално - с две ръце ЗА!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

                        Бъркаш много, но май няма как да да го проумееш - инвестицията в маргинали е единствената инвестиция в сигурността, която има смисъл. И не сравнявай Гервания с БГ-то. Меркел инвестира в чужди маргинали. ББД е начин да инвестираш в собствените си такива
                        Да те пиатм директно - на колко години си и къде си роден, съответно къде живееш? Надявам се въпросите да не са прекалено лични
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Бате Пешо, бил съм и долу, при това за сравнително дълъг период от време, и пак не съм се отказал от начина си на живот - просто съм го предвидил и планирал, та съм могъл да посрещна превратностите на съдбата, а не като онези, дето не си правят застраховка, а после реват, ма имаше буря и ми отнесе покрива, помагайте! С ББД е същото - мързи ме, тъп съм, ама съм направил някакви чавета или съм алкохолик, помагайте. Няма лошо, хора сме, ще помогнем, ама като поискаш и той да помогне - да помете пред блока примерно, ти вика - що не си таковаш таковата. Ебем ти солидарността в такъв случай!

                          Иначе за цигарите си много прав - колко мацки съм изпуснал, щото съм се правил на моралист и им късах кутиите с цигари, а те ми се сърдеха, но това е друга тема. не знам що искаме да спасяваме света? Ти си вярващ човек - волята Божия е такава, значи сульо си е Сульо, а Грую си е Грую. Апропо, другата седмица съм в Йерусалим, искаш ли да ти взема нещо за спомен?
                          Груйчи имам чувството че сляп и глух сме тръгнали на път.Категорично нямам намерение нито се чувствам кадърен да спасявам светът или когото и да било.Бог не ми е дал такава власт и знание как да го направя.Проумей напиши го 100 пъти или вземи нещо и с него си го набий в главата ББД е за всички и за милионера и за пенсионера и за безработния и за тоя дето не иска да работи за всички.Колко пъти да го напиша за всечки за всеки който живее в България.ББД няма да е такава сума която да осигурява охолен живот а нещо минимално съвсем минимално колко ептен да не умреш от глад примерно 5 кинта на ден.Спират се детски майчинство болнични безработица енергийни помощи и пенсии освен за тези дето са се осигурявали.Тези дето се не са се осигурявали нема пенция.Пенцията става математика както е в частните фондове.Получаваш според вноските.Здравно осигуряване само е задължително.Който не работи здравното се удържа от ББД.Андънму.Пак повтарям ББД е за всички получава го дори милиардера.И никакви помощи грижи и нам кво си.ББД примерно 200 кинта на човек и 50 на чаве.Точните суми се прецизират може и други да са.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Никакъв страх нямам от комунизма, само не разбирам защо трябва да повтяряме едни и същи грешки - хайде, онези на запад са тъпи и не са изживявали уравновилвката, ама ние? Толкова ли не можем да се поучим от грешките си? А инвестиция в маргинали е най-безумното нещо, което може да се случи на една икономика - Танте Меркел скоро ще го разбере!
                            Бъркаш много, но май няма как да да го проумееш - инвестицията в маргинали е единствената инвестиция в сигурността, която има смисъл. И не сравнявай Гервания с БГ-то. Меркел инвестира в чужди маргинали. ББД е начин да инвестираш в собствените си такива
                            При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение
                              Груйче, стига с тоя комунизъм, бе човек. Ясно е, че ББД ще има и то не толкова далече в бъдещето. Разбрахме, че имаш страх от комунизмЪТ. Предизвикателството е да създадем модел, кото хем ще приема ББД, хем няма да ни връща в оня ад. Разглеждай това интелектуално предизвикателство като ИНВЕСТИЦИЯ!!!
                              Никакъв страх нямам от комунизма, само не разбирам защо трябва да повтяряме едни и същи грешки - хайде, онези на запад са тъпи и не са изживявали уравновилвката, ама ние? Толкова ли не можем да се поучим от грешките си? А инвестиция в маргинали е най-безумното нещо, което може да се случи на една икономика - Танте Меркел скоро ще го разбере!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение

                                Не, ББД ще обхване 5 млн. души - това са 24 млрд. годишно. Абсолютно изпълнимо в сегашните условия, при отпадане на соц. помощи, безработица, майчински и болнични в досегашния им вид. И моля, стига с тея Финландия, Норвегия, Швеция и Дания - който е живял там поне 2 месеца е напълно наясно, че там ББД няма как да се случи, най-малкото защото те вече имат техен аналог на ББД.
                                Ми не, не е изпълнимо - това значи над 50% от парите в бюджета да отидат за ББД, в момента всички социални плащания, без пенсиите, да около 4 милиарда, ти искаш да станат 24 милиарда, откъде да дойдат тези 20 милиарда? Отделно, що ще наказваш такива като моята жена, която следва да взема 2200 на месец, тъй като се е осигурявала на максимума, а ти ще и даваш 500 кинта - що? А утре, ако аз стана безработен и следва да ми дават 1600 кинта, щото съм се осигурявал на максимума, то ти пак ще ми даваш 500 кинта - що? Или да го духат "богаташите", за да има за възпроизводство на маргиналите - супер логика, поздравления
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X