IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Безусловен базов доход (ББД)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Груйче, стига с тоя комунизъм, бе човек. Ясно е, че ББД ще има и то не толкова далече в бъдещето. Разбрахме, че имаш страх от комунизмЪТ. Предизвикателството е да създадем модел, кото хем ще приема ББД, хем няма да ни връща в оня ад. Разглеждай това интелектуално предизвикателство като ИНВЕСТИЦИЯ!!!
    При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Това е замисълът на социалните системи навсякъде по света. Ползва се от този, който има нужда. Какъв е контролът върху това нещо вече е съвсем друга тема.
      Нещо бъркаш социалната система с комунизма.Ползва тоя който се е осигурявал този който не се е осигурявал не трябва да ползва.Няма такъв филм едни внасят други ползват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

        Сметката показва, че ти с твоя доход от 5 хил. лв. имаш с около 5 процентни пункта по-ниска средна данъчна ставка от този с 500 лв. Ще направиш ли същата сметка за някоя от колониалните държави, за които мечтаеш, за да видим какъв ще е резултатът? Или сравняваме данъци, законодателства, социални системи само когато ни е изгодно?
        Би ли написал сметките че нещо математиката не излиза за това дето го твърдиш.Пак казвам осигуровките не са данък

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение



          Ако ББД е 70% от МРЗ, т.е. едни 400 кинта, а МРЗ, а МРЗ ще расте, то сметката въобще не излиза - това са едни 3 милиарда на месец или 35 милиарда на година - просто няма как да ти излезе сметката - това са ти абсолютно всички приходи от всякакви данъци+приходите за здравно и социално осигуряване, демек пари за нищо друго няма да има - ни за здраве, ни за пенсии, ни за магистрали, пък за администрация - хептен
          Не, ББД ще обхване 5 млн. души - това са 24 млрд. годишно. Абсолютно изпълнимо в сегашните условия, при отпадане на соц. помощи, безработица, майчински и болнични в досегашния им вид. И моля, стига с тея Финландия, Норвегия, Швеция и Дания - който е живял там поне 2 месеца е напълно наясно, че там ББД няма как да се случи, най-малкото защото те вече имат техен аналог на ББД.
          При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ceco Разгледай мнение
            Безусловният базов доход във Финландия не е накарал безработните да работят
            Приятел има хора които никаква мизерия дори гладът не може да ги накара да работят.Осъзнайте се и разберете че безработен е едно а такъв дето не иска да работи друго.Правете разлика.

            Коментар


            • Безусловният базов доход във Финландия не е накарал безработните да работят
              Това е основният извод сред предварителните резултати на уникалния опит на държавата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                Това е замисълът на социалните системи навсякъде по света. Ползва се от този, който има нужда. Какъв е контролът върху това нещо вече е съвсем друга тема.
                така е, прав си, това е замисълът - нали там, дъра-бъра, дето ни отличавало от животните, щото човекът бил социално животно и ала-бала, но не е ли време да се преразгледа този социал и да вървим в обрания ред, а не д а слагаме ББД? Или това са мисли за чичото с мустаците и следва да бъда анатемосан?
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Няма да направя, защото нямам достатъчно инфо оттам, само ще кажа, че тези с уж оргомните данъци много често не плащат почти нищо - имам роднитни в лоу таксейшън там, та горе-долу съм наясно.
                  П.С. Приеми тогава, че доходът ми е 3К - как ми е данъчната ставка? Хайде сега добави към приходите на Мунчо с 500 кинта детските, каквито аз нямам, помощите за ток, каквито аз нямам, влизане в детски градини по социални критерии, каквито аз нямам и т.н., и пак да си говорим, може ли. Дори не слагам парите под масата на Мунчо, каквито аз пак нямам
                  Това е замисълът на социалните системи навсякъде по света. Ползва се от този, който има нужда. Какъв е контролът върху това нещо вече е съвсем друга тема.

                  Коментар


                  • Вижте. Пак да се повторя, но много грешите като търсите пари. От къде ще дойдат и накъде ще заминат. Тука с това ББД става въпрос за власт. Става въпрос за новия еврогейски ред. В тясна връзка е с пакта за миграция и стамбулската конвенция. Тук мисля, че уловката е в думата "безусловен". Много скоро след като след като си накупят 65 инчови телевизори на безусловно получаващите ще им се каже, че съвсем безусловно трябва да вършат и да се съгласяват с един куп работи.

                    Коментар


                    • По въпроса за цената на ББД. Сметката може да излезе при свиване на доста социални плащания и вдигане на данъчната ставка (което ще натовари само хората с по-високи доходи, а средната класа и по-бедните ще са с нулев или дори отрицателен данък).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        Сметката показва, че ти с твоя доход от 5 хил. лв. имаш с около 5 процентни пункта по-ниска средна данъчна ставка от този с 500 лв. Ще направиш ли същата сметка за някоя от колониалните държави, за които мечтаеш, за да видим какъв ще е резултатът? Или сравняваме данъци, законодателства, социални системи само когато ни е изгодно?
                        Няма да направя, защото нямам достатъчно инфо оттам, само ще кажа, че тези с уж оргомните данъци много често не плащат почти нищо - имам роднитни в лоу таксейшън там, та горе-долу съм наясно.
                        П.С. Приеми тогава, че доходът ми е 3К - как ми е данъчната ставка? Хайде сега добави към приходите на Мунчо с 500 кинта детските, каквито аз нямам, помощите за ток, каквито аз нямам, влизане в детски градини по социални критерии, каквито аз нямам и т.н., и пак да си говорим, може ли. Дори не слагам парите под масата на Мунчо, каквито аз пак нямам
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Айде пак комунистическа пропаганда!
                          Пичове, отгварям ви само по една причина - всички те малко или много интелигентни и не сте тролове, само не разбирам как се е загнездил този бацил на комунизма във вас (предполагам, че част от вас са 30 годишни и затова), който е доказано вреден?

                          Специалисти, ти д ане си журналист? От тези, дето имало двистранно състезание между две държави, като журналистите от страната побдеител написали - Нашите бяха първи, а другите -последни, а журналистите от загубилата държава написали - нашите се наредиха втори, а противника - предпоследен Та и ти така - по-лека с номиналните и реалните сметки, че има лекичка разлика - аз, с примерно 5К струвам колко 10 с 500 кинта заплата, само дето не получавам 10 пъти повече или по-добри услуги от този с 500 кинта заплата. Т.е. преебаният съм аз, другото са комунистически прикзки за балъци - ех, защо не сме били колониална държава, сега щяха да ме пишат, че съм бял, следователно виновен, и всичко щеше да е наред, ама пусто не сме били завоеватели и няма как да ми вменят чувство за вина. Освен че съм "богаташ"...
                          Сметката показва, че ти с твоя доход от 5 хил. лв. имаш с около 5 процентни пункта по-ниска средна данъчна ставка от този с 500 лв. Ще направиш ли същата сметка за някоя от колониалните държави, за които мечтаеш, за да видим какъв ще е резултатът? Или сравняваме данъци, законодателства, социални системи само когато ни е изгодно?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            И от съкращения в държавната и общинска администрация
                            То тези съкращения могат да станат и без ББД. Иначе и аз съм за ББД, но отзад-напред- първо постепенно да отпаднат данъците върху труда, после върху потреблението, държавата да издържа необходимия минимум репресивен апарат от данъците върху капитала и ако и остане нещо- да го раздава

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Груец какъв бацил на комунизма те гони бе човек?Ма голям инат си?Запомни от Батко си днес си на 5К утре може да си на нищо.Никой не знае какво носи утрешният ден.Желая ти здраве и винаги да печелиш добре но не бъди толко самонадеян.Имам един колега който много пушеше и често се карахме особено като го забраниха.Кълнеше се че никога няма да спре цигарите.Дойде инфаркта и не пуши вече над пет години...Прекия ми началник и той дое при мене и запали гонех като империалист за цигарите вземах му ги трошех пепелниците и ги изхвърлях а той ми вика защо толкова ме мразиш.Не можа да разбере че никога не съм го мразел.Днес не пуши и казва много ми се пуши голям кеф е ама в Кардиологията ич не е хубаво.....Та пак ти казвам малко смирение не е излишно.
                              Бате Пешо, бил съм и долу, при това за сравнително дълъг период от време, и пак не съм се отказал от начина си на живот - просто съм го предвидил и планирал, та съм могъл да посрещна превратностите на съдбата, а не като онези, дето не си правят застраховка, а после реват, ма имаше буря и ми отнесе покрива, помагайте! С ББД е същото - мързи ме, тъп съм, ама съм направил някакви чавета или съм алкохолик, помагайте. Няма лошо, хора сме, ще помогнем, ама като поискаш и той да помогне - да помете пред блока примерно, ти вика - що не си таковаш таковата. Ебем ти солидарността в такъв случай!

                              Иначе за цигарите си много прав - колко мацки съм изпуснал, щото съм се правил на моралист и им късах кутиите с цигари, а те ми се сърдеха, но това е друга тема. не знам що искаме да спасяваме света? Ти си вярващ човек - волята Божия е такава, значи сульо си е Сульо, а Грую си е Грую. Апропо, другата седмица съм в Йерусалим, искаш ли да ти взема нещо за спомен?
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                батка, най те обичам като специалист по всичко Глей си аец-а и добитъка, за което наистина ти правя евала и не се меся в разсъжденията ти, и остави бюджетното планиране и имплементацията му на хора, които поназнайват разни неща.
                                Груец не твърдя че съм специалист по бюджетно планиране нямам такива претенции.От добитък също не разбирам кой знае колко мъча се виж аеца да там разбирам.Но не разбирам защо отказваш да проумееш какво ти говорим а баеш за комунизъм.То едва ли някой знае какво е това комунизъм...

                                Коментар

                                Working...
                                X