IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Безусловен базов доход (ББД)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Айде пак комунистическа пропаганда!
    Пичове, отгварям ви само по една причина - всички те малко или много интелигентни и не сте тролове, само не разбирам как се е загнездил този бацил на комунизма във вас (предполагам, че част от вас са 30 годишни и затова), който е доказано вреден?

    Специалисти, ти д ане си журналист? От тези, дето имало двистранно състезание между две държави, като журналистите от страната побдеител написали - Нашите бяха първи, а другите -последни, а журналистите от загубилата държава написали - нашите се наредиха втори, а противника - предпоследен Та и ти така - по-лека с номиналните и реалните сметки, че има лекичка разлика - аз, с примерно 5К струвам колко 10 с 500 кинта заплата, само дето не получавам 10 пъти повече или по-добри услуги от този с 500 кинта заплата. Т.е. преебаният съм аз, другото са комунистически прикзки за балъци - ех, защо не сме били колониална държава, сега щяха да ме пишат, че съм бял, следователно виновен, и всичко щеше да е наред, ама пусто не сме били завоеватели и няма как да ми вменят чувство за вина. Освен че съм "богаташ"...
    Груец какъв бацил на комунизма те гони бе човек?Ма голям инат си?Запомни от Батко си днес си на 5К утре може да си на нищо.Никой не знае какво носи утрешният ден.Желая ти здраве и винаги да печелиш добре но не бъди толко самонадеян.Имам един колега който много пушеше и често се карахме особено като го забраниха.Кълнеше се че никога няма да спре цигарите.Дойде инфаркта и не пуши вече над пет години...Прекия ми началник и той дое при мене и запали гонех като империалист за цигарите вземах му ги трошех пепелниците и ги изхвърлях а той ми вика защо толкова ме мразиш.Не можа да разбере че никога не съм го мразел.Днес не пуши и казва много ми се пуши голям кеф е ама в Кардиологията ич не е хубаво.....Та пак ти казвам малко смирение не е излишно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Груец много ми е интересно каква оценка имаш по математика и кой ти даде средно образование.Та ти ако има изпит не мое минеш в пети клас бе човек.Запри се не се излагай
      батка, най те обичам като специалист по всичко Глей си аец-а и добитъка, за което наистина ти правя евала и не се меся в разсъжденията ти, и остави бюджетното планиране и имплементацията му на хора, които поназнайват разни неща.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
        Парите ще дойдат от закриването на соц.грижи, а който профука парите за два дни после ще пита къде акат гладните.
        И от съкращения в държавната и общинска администрация

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

          Пропуснал си да отбележиш, че нашето подоходно данъчно облагане ( в т.ч. данъци и осигуровки) е регресивно, т.е. богаташът с доход над 3 хил. лв. (до скоро над 2.6 хил. лв.) ежемесечно има по-ниска средна данъчна норма от човека с по-ниски доходи.
          Айде пак комунистическа пропаганда!
          Пичове, отгварям ви само по една причина - всички те малко или много интелигентни и не сте тролове, само не разбирам как се е загнездил този бацил на комунизма във вас (предполагам, че част от вас са 30 годишни и затова), който е доказано вреден?

          Специалисти, ти д ане си журналист? От тези, дето имало двистранно състезание между две държави, като журналистите от страната побдеител написали - Нашите бяха първи, а другите -последни, а журналистите от загубилата държава написали - нашите се наредиха втори, а противника - предпоследен Та и ти така - по-лека с номиналните и реалните сметки, че има лекичка разлика - аз, с примерно 5К струвам колко 10 с 500 кинта заплата, само дето не получавам 10 пъти повече или по-добри услуги от този с 500 кинта заплата. Т.е. преебаният съм аз, другото са комунистически прикзки за балъци - ех, защо не сме били колониална държава, сега щяха да ме пишат, че съм бял, следователно виновен, и всичко щеше да е наред, ама пусто не сме били завоеватели и няма как да ми вменят чувство за вина. Освен че съм "богаташ"...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ъхъ, а защо директно не махнем социалните помощи? Сериозно питам! Щото нали основната причина за ББД е "богаташите" да си платят на мутрите (т.е. на дегенератите) данък спокойствие, понеже иначе онези щели да ни избият???? Бахти логиката - за чий плащам на милиция, съд, следствие и прокуратура, като накрая трябвало да си плащам и данък спокойствие под формата на ББД на някакви социални екскременти?
            Как да ти се обясни че и ти ще получаваш ББД и жена ти и децата ти и родителите ти.На кого ше плащаш не ми е ясно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Ъхъ, ама аз не ща да плащам данъци на тези тунеядци и сметката не излиза. Защо да изчезнат помошите за безработица на бачкерите или и ти като онези малоумници от канесеебе и путкарепа, дето ми обясняваха, че като ми вдигнат осигурителния максимум на 3К съм бил имал права и било за мое добро, но помощта за безработица е фиксирана въргу осигурителен доход от 2600, а пенсиите също имат таван - да питам, къде ми е далаверата на мен тогава - че нямало да ме убият ли? Ми то и аз мога да ги убия, не само те мен!

              Ако ББД е 70% от МРЗ, т.е. едни 400 кинта, а МРЗ, а МРЗ ще расте, то сметката въобще не излиза - това са едни 3 милиарда на месец или 35 милиарда на година - просто няма как да ти излезе сметката - това са ти абсолютно всички приходи от всякакви данъци+приходите за здравно и социално осигуряване, демек пари за нищо друго няма да има - ни за здраве, ни за пенсии, ни за магистрали, пък за администрация - хептен
              Груец много ми е интересно каква оценка имаш по математика и кой ти даде средно образование.Та ти ако има изпит не мое минеш в пети клас бе човек.Запри се не се излагай

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Осигуровките не са данъци да се разберем по този въпрос.Я сметни тоя дет го осигуряват на минималната заплата каква пенция требе да земе..Дигат осигурителният доход ма обзщетенията за безработица същите....
                Осигуровките представляват данък труд. Но нека не се отклоняваме от темата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Пътят към Ада е осеян с добри намерения ...
                  Груйчи запънал си се като магаре на мост и ината магарешки.Замисли се бе човек.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                    Пропуснал си да отбележиш, че нашето подоходно данъчно облагане ( в т.ч. данъци и осигуровки) е регресивно, т.е. богаташът с доход над 3 хил. лв. (до скоро над 2.6 хил. лв.) ежемесечно има по-ниска средна данъчна норма от човека с по-ниски доходи.
                    Осигуровките не са данъци да се разберем по този въпрос.Я сметни тоя дет го осигуряват на минималната заплата каква пенция требе да земе..Дигат осигурителният доход ма обзщетенията за безработица същите....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Ъхъ, ама аз не ща да плащам данъци на тези тунеядци и сметката не излиза.
                      Грую, през живота си нямам и 1 ден, в който да не съм работил. Даже и едното ми образование го завърших, работейки и съм твърдо за тази система. Темата наистина е изключително сложна, но ти в момента плащаш повече на хрантутляците, отколкото би плащал тогава. Има много сметки, доказващи това и аз съм напълно съгласен с тях. Просто е много трудно във форума да се изкажат всички ефекти. Няма нищо общо с комунизма, точно против неговите ценности е това!
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


                        Иначе посткомунистически простотии съм гледал, слушал и чел с тонове - все на принципа дайте да дадем, ама като опре до даването, нещо почват да се мусят всички и все искат "богаташите" с по 2-3К доходи да им плащат сметката. Елементарен пример - ако БХ резне парите на разни хорица, те почват да му викат, че системата ги убива и т.н. - а, у, цялото общество с тях, пък и те имат достатъчно свободно време,з а да протестират. В същото време, когато БХ вдигне осигурителния максимум с 400 кинта, т.е. натовари "богаташите", които реално изкарват парите на "тази държава", никой не протестира, щото "богаташите" нямат време (или ще ги уволнят от работа) за подобни глупости. Пък и обществото си вика - хак да им е на тези изедници, никаква солидарност с тях, нека има за бедните и болните, а че ти прекарал 20 години от живота си в четене и учене, дойато вашите са ти покривали разходите, докато друг е почнал да "чука частно" още 18-20 годишен на по 1000-1500 лева, за да можеш да вземаш сега бякакви прилични доходи, това никой не го интересува - ти си скапан "богаташ" с 2-3К доход и мръсен изедник на народната кръвчица, анатема за теб. Та така...
                        Пропуснал си да отбележиш, че нашето подоходно данъчно облагане ( в т.ч. данъци и осигуровки) е регресивно, т.е. богаташът с доход над 3 хил. лв. (до скоро над 2.6 хил. лв.) ежемесечно има по-ниска средна данъчна норма от човека с по-ниски доходи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                          Въобще не е важно от къде ще дойдат парите и къде ще отидат. ББД дава постоянна и неограничена власт на управляващите. Да не си мисли някой, че е нещо демократично и добро. Само думичките са добри. Въпроса е за власт. Много бързо ще направят правилата за получаване и харчене на ББД. Управлението ще се изроди в тежка диктатура. Искам да кажа - ще си дойде на мястото, което иска най-много.
                          За кое викаш че щяло да се изроди? Сегашната диктатура ли, защото реално такова ни е управлението.
                          ББД-то дори ще стимулира демокрацията, защото хората ще могат да си позволят да стачкуват и протестират, а сега всеки си наляга парцалите, защото не може да си позволи да протестира. За демокрация трябва харода масово да има поне нормален стандарт на живот, а не да преживява от ден за ден.

                          Коментар


                          • За да има ББД някой друг трябва да свърши работата. Ака машини, да става автоматично.
                            Тука сме уж най АйТи нацията а не можем едни електронни винетки да направим.
                            А работа има за целия китайски народ поне в БГ - само да почистват улиците трябват 1 млн на помощи.
                            сега се сетих и за гафа - 20млн за 1 км и не могат да го направят за 1 година и без ББД.
                            Ако има ББД и за 100 години няма да го направят.
                            Иначе съм за намаляване на помощите - да може да вземаш до определена минимална сума колкото да не умреш от глад, И пенсиите трябва да са такива
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Много странични неща извън темата се изписаха ... а нещата се изяснявата ако си представим ББД като ХУМАНИТАРНА ПОМОЩ (само и единствено) с която не се живее, а се оцелява.
                              Във Финландия според мен го направиха грешно, защото им даваха прекалено много пари и се измести фокуса и целта на експеримента.

                              При нас примерно 300 кинта на пълнолетен (10 кинта на ден - 1 хляб + малко сирене и 2 кебапчета с лютеница) при 5 милиона пълнолетни, от които не всички ще се възполават прави 1,5 милиарда на месец - абсолютно приемлива и реална сума...
                              Ако се съкрати администрацията заради отпадане и опростяване на процеси и дейности се докарват и още пари... така както писах преди може да се окаже, че ЩЕ СЕ ПЛАЩА ПО-МАЛКО ОТ БЮДЖЕТА отколкото се плаща в момента...
                              Location: Terminal Island
                              Institution: FBI Correctional Facility
                              Jurisdiction: Unknown

                              Коментар


                              • Въобще не е важно от къде ще дойдат парите и къде ще отидат. ББД дава постоянна и неограничена власт на управляващите. Да не си мисли някой, че е нещо демократично и добро. Само думичките са добри. Въпроса е за власт. Много бързо ще направят правилата за получаване и харчене на ББД. Управлението ще се изроди в тежка диктатура. Искам да кажа - ще си дойде на мястото, което иска най-много.

                                Коментар

                                Working...
                                X