IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

    Няма случай на държава, която е приела еврото с девалвация на своята валута.
    Директно те ушивам с Германия, Италия и Словакия Три стигат, мога и още!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение

      Аз съм се приготвил отпреди 10 на години за всеки от вариантите на принципа "колкото по зле,толкова по добре" за МЕН ,така че хич не ме мисли.
      И това даже ми помага обективно да преценявам кое зло е по-малкото ,не да пиша политически лозунги и небивалици като част от уважаемите съфорумци.
      Само да попитам колко от коментиращите тук са чели ПЪЛНИЯТ текст на споразумението от 2006 г. за ЕРМ2 ,защото ми омръзна да чета смешни интерпретации.Достъпът до него е свободен поне от 10 години.
      Прочетох го и не ми стана ясен отговорът на мой въпрос как се променя курсът, кои участват и с колко гласа ? Ясно е, че можем да откажем(друг въпрос дали имаме сили), но все пак кои предлагат и какво е това "фукане", че имаме 2 гласа ? Срещу колко ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        Да, но какъв ще бъде фиксингът след април, това е големият въпрос?
        Имаш напредък, осъзна че ще има фиксинг и след април. Колко ще е? 1,95583 лева за едно евро, както е по закон.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

          Дури, притеснява ме липсата на Прозрачност.
          Притеснява ме липсата на Разговор. Диалог!
          Сериозните теми се изместват с дребни и незначителни забележки.
          Дава се простор на празнословието и се неглижира дискусия по същността.
          Важи за целия обществен живот, но го разглеждам само в контекста на тази тема.

          Мисля, че голямата част от обществото искат влизане в Еврогрупата - дали имат представа какво е това е друга тема. Понякога е по-важно да има консенсус.
          Искат приемане на еврото. Аз също, с основен довод, че Бордът е ограничител, от който трудно бихме излезли по друг начин. Не и при това разделение и оформяне на малкопринципни малцинства.

          Темата тук не е дали да примем еврото изобщо, а как!
          Не знам, защо някои намесват политическите пристрастия. Писах, че темата е политическа, но няма място за обвързаности. Това ми е виждането по въпроса.
          Мисля, че нещата/детайлите трябва да се изчистят, за да няма манипулации.
          Да има яснота и поне близка предвидимост за хората и бизнеса. Затова и искам да видя приказките на министъра написани.

          И ако участвам в някаква дискусия тук ще е ако има желание да се разгледат различни варианти.
          Да се каже дали е подценен или надценен лева е колкото лесно, толкова и безкрайно трудно.
          Не ме притеснява, който и вариант да се приеме, но нека се приеме, а не се оставя на "политическата воля".
          Темата "за" или "против" еврозоната, валутния борд и изобщо за избора на паричен режим е доста сложна, така че много трудно може да се получи задълбочен диалог в обществото. Не са никак много хората, които са много наясно с материята, макар че всеки се упражнява и се прави на експерт.
          Показателно е, че почти всички опити за анализ са едностранчиви, с повърхностно представяне на ползи (някои много дискусионни), без критически поглед. Още по-лошо, когато някои представят еврото като някаква магическа пръчка за оправяне на положението ни, което категорично не е така.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            Да, но какъв ще бъде фиксингът след април, това е големият въпрос?
            Щом питаш - под 2 лева за фиксинг на БНБ на 1.05.2020...ако си на друго мнение да направим облог ...какво ще кажеш за 1 л Джеймисън
            Всичко останало са празни приказки
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Уф,много вълнения,малко знания България,трябва да престои в "чакалнята" две години и чак след това ще има доклад и след около 6 месеца ще приемем еврото. Смятаме,ако влезем в чакалнята да речем юни месец 2020 г. ще ни приемат най-рано януари 2023 г. защо чакаш тази година да се случи това не разбирам ?! Няма да се разширява зоната тази година
              Дурка айде да понамалиш малко овчия ентусиазъм.България никога няма да приеме еврото.Ще си стоим в чакалнята както сме в чакалнята на Шенген.На България никакво евро не и трябва.Нито изпълняваме критериите нито това ще ни донесе позитиви.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение

                Аз съм се приготвил отпреди 10 на години за всеки от вариантите на принципа "колкото по зле,толкова по добре" за МЕН ,така че хич не ме мисли.
                И това даже ми помага обективно да преценявам кое зло е по-малкото ,не да пиша политически лозунги и небивалици като част от уважаемите съфорумци.
                Само да попитам колко от коментиращите тук са чели ПЪЛНИЯТ текст на споразумението от 2006 г. за ЕРМ2 ,защото ми омръзна да чета смешни интерпретации.Достъпът до него е свободен поне от 10 години.
                Признавам си без бой, че не съм чел
                Може ли някой да обясни какви са тези наши 2 гласа, срещу колко са ? Защото ако са срещу всички в ЕЗ + Дания + ЕЦБ, защо се бием по гърдите ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Теоретично е възможно Гърция да ни отстъпи с двустранна спогодба Беломорска Тракия. На практика няма да стане. На практика и след април месец остава законовият ангажимент на БНБ да обменя всяко едно левче по фиксинг срещу евро. Никой не ти пречи сега, няма да ти пречи и после, да си купуваш от някого еврото с 15% по-скъпо. Щом те мързи да отидеш до БНБ или просто така предпочиташ.
                  Да, но какъв ще бъде фиксингът след април, това е големият въпрос?
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    "Страните, които влизат в ERM II, получават гаранция от Европейска централна банка (ЕЦБ), че тя ще помага за поддържане на фиксирания курс и отклонение от него в рамките плюс-минус 15%. Това напомни в ефира на Bloomberg TV Bulgaria старши икономистът в Института за пазарна икономика Калоян Стайков."

                    "За спекулациите, че е възможно да влезем в еврозоната при курс на еврото различен от сегашния фиксиран от 1.95583 лв., той посочи, че "теоретично" е така."


                    От всичко прочетено до тук аз разбирам нещата така:
                    Шансът на корумпираните гербаджии да получат зелена светлина за покана в момента е по-малък от 1 на 1000, но ако теоретично предположим, че получат одобрение, то тогава влизаме в ЕРМ с борда и при сегашния курс, а след влизането в чакалнята курсът ще се определя на базата на договорки?
                    Значи сегашният фиксиран курс се запазва до края на април, след това теоретично може да има флуктуации до +/- 15% ?
                    Теоретично е възможно Гърция да ни отстъпи с двустранна спогодба Беломорска Тракия. На практика няма да стане. На практика и след април месец остава законовият ангажимент на БНБ да обменя всяко едно левче по фиксинг срещу евро. Никой не ти пречи сега, няма да ти пречи и после, да си купуваш от някого еврото с 15% по-скъпо. Щом те мързи да отидеш до БНБ или просто така предпочиташ.

                    Коментар


                    • "Страните, които влизат в ERM II, получават гаранция от Европейска централна банка (ЕЦБ), че тя ще помага за поддържане на фиксирания курс и отклонение от него в рамките плюс-минус 15%. Това напомни в ефира на Bloomberg TV Bulgaria старши икономистът в Института за пазарна икономика Калоян Стайков."

                      "За спекулациите, че е възможно да влезем в еврозоната при курс на еврото различен от сегашния фиксиран от 1.95583 лв., той посочи, че "теоретично" е така."


                      От всичко прочетено до тук аз разбирам нещата така:
                      Шансът на корумпираните гербаджии да получат зелена светлина за покана в момента е по-малък от 1 на 1000, но ако теоретично предположим, че получат одобрение, то тогава влизаме в ЕРМ с борда и при сегашния курс, а след влизането в чакалнята курсът ще се определя на базата на договорки?
                      Значи сегашният фиксиран курс се запазва до края на април, след това теоретично може да има флуктуации до +/- 15% ?
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        Звучи много оптимистично.
                        Много се разбързахте ....
                        ERM2 е като финалният стих от "Хотел Калифорния " на Ийгълз .

                        Коментар


                        • От години обясняването на внесени промени е порочна практика, която се спазва и това нарушава целия законодателен процес, коментира старши икономистът от ИПИ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            О да, ще излезнете. Без пари, защото пак ще платите сметката Така и не се научихте след ;97а...не случайно използвам тоя период.
                            Аз съм се приготвил отпреди 10 на години за всеки от вариантите на принципа "колкото по зле,толкова по добре" за МЕН ,така че хич не ме мисли.
                            И това даже ми помага обективно да преценявам кое зло е по-малкото ,не да пиша политически лозунги и небивалици като част от уважаемите съфорумци.
                            Само да попитам колко от коментиращите тук са чели ПЪЛНИЯТ текст на споразумението от 2006 г. за ЕРМ2 ,защото ми омръзна да чета смешни интерпретации.Достъпът до него е свободен поне от 10 години.
                            Last edited by al64ad; 28.01.2020, 17:56.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                              Toчно за това и не вярвам че има как да влезем в Европа без промяна на курса.
                              А аз, точно затова искам управителят на БНБ и министър Горанов да не се кълнат, а да го вкарат в закона, ако политическото решение за влизане е да е фиксирания в чл. 29 курс лев-евро

                              Коментар

                              Working...
                              X