IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
    ...има клаузи за задължително влизане в Еврозоната след определен период, който подлежи на договаряне.
    Колкото го пуснаха в Шенген, толкова ще го пуснат и в еврозоната този мухльо и неудачник Бойко, и крадливата му корумпирана партия.
    Мога да те уверя, че в календара с предстоящите събития на ЕЦБ няма нищо свързано нито с Мухобойко, нито с ЕРМ, нито с еврозона до края на 2020-та .

    https://www.ecb.europa.eu/press/cale.../index.en.html

    Така че през април ще гледам с кеф как шефовете от Евросъюза дават червен картон на неудачника Боко тиквата. Да видим като го отрежат какви лъжи ще измисля - като знаем тъпия му бай Ганьовски характер, сигурно ще се изцепи, че Радев, Путин и руснаците са виновни, че не са го пуснали за ЕРМ.
    Last edited by Frosty; 29.01.2020, 13:08.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

      Моля преди да пишеш такива неадекватности да имаш предвид, че при в договора за приемане на България в ЕС има клаузи за задължително влизане в Еврозоната след определен период, който подлежи на договаряне.
      Ватмане, къде си учил ватманския занаят така и не се разбра, но се предполага, че си по-добър с дръжката на реостата. Я си дръж там яко и не се бутай в неща, които въобще не разбираш!

      Правилно си чул. Въпросът основно се заключава в един договорен ангажимент.
      Обаче, много вода изтече от времето на подписване на този договор и нещата се промениха.

      Няколко хинта, да попиташ чичо Гугъл на спокойствие.

      Изначално се считаше, че приемането в еврозоната става при формализирани условия и процедура, след някакъв минимален срок, в рамките на който се кандидатът бива тестван. Обаче, влизането в обменния курсов механизъм не беше формализирано и ограничено от условия. Нещата опираха до подаване на официална апликационна форма (молба), придружена с разни други бумаги , едностранно. Следваше кратък преговорен процес, който принципно носеше формален характер.

      Защо след толкова много години на празни приказки, България още не е депозирала официална молба? Има ли опити да ни се влияе и да бъдем спирани, убеждавани в нещо?

      Искам и друго да те питам. По времето на подписването на нашия договор, имаше ли банков съюз?
      И имаше ли условие, да станеш първо член на БС и тогава да се объсжда молбата ти за членство?
      А знаеш ли колко струва упражнението членство в БС? Потърси информация отделно за кеш и отделно за държавните гаранции. Помагам ти, че да разбереш, че съм човек!

      След случките с балтийските бордове, възможен ли беше въобще разговор, че някой може да опита да ни принуди към преговори и увещаване за развързване на фиксирания курс, като УСЛОВИЕ за приемане в Механизма?

      Ами банките?! Можеше ли да се предполага, че ще има задължително условие към наши банки за капиталови мероприятия ПРЕДИ приемане в Механизма, при условие, че дори и нашите проблемни банки стоят доста по-добре от редица европейски (вътре в еврото)?

      Ами как да оценим обстоятелството, че Бг отдавна изпълнява критериите, които самите страни членки на еврозоната масово нарушават, при пълно мълчание и липса на мерки?

      Кажи, моля те, ти какво мислиш за надценеността на лева

      Найш ли колко много още неща има, при които разликата е от земята до небето

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        ----
        От евросъюза със сигурност ще ги наритат и ще им секнат мераците за еврозоната.
        Моля преди да пишеш такива неадекватности да имаш предвид, че при в договора за приемане на България в ЕС има клаузи за задължително влизане в Еврозоната след определен период, който подлежи на договаряне.
        Location: Terminal Island
        Institution: FBI Correctional Facility
        Jurisdiction: Unknown

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Съни кажи какво казва курнелия, за костов знаими,

          Ти и тук ли дойде да цапаш, бе?!
          Понеже ти развалих работата с кака Селена, питайки изненадано за ухажванията ти, че и принуждавайки те да сричаш и се оправдаваш като ученичка (жените хич не го обичат това), ти сега си решил да ми го върнеш чрез кака Съни, а? Да си ги нямаме такива! Вече веднъж ме наковлади пред нея, че съм бил голям лъжец, не трябва да ми вярва, щото ти си нямал друга Родина освен България, пък аз съм вярвал и говорел, че я мразиш.

          Виж сега, Фараоне! Я да зарежем старите работи и всеки да си гледа неговата нива.
          Сещам се за една хубава работа, която може да свършиш за темата Паричен съвет.
          Домакинът Ситтинг бул се опита да разбишка натрапниците с едно кърваво писмо. Там усетих една липса и доколкото в твое лице виждам човек с добра идеологическа подготовка, имам предложение да допълниш текста с някакви съждения за задължителната ценностна база, която неоспоримо стои в основата на всяко едно подобно изследване.
          Ставаш ли навит?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Начев, може да ти е интересен един анализ на ИИИ за първите години на борда в Литва, Естония и Аржентина, писан в началото на века.
            https://www.iki.bas.bg/english/CVita/angelov/arg_2.htm ако смениш 2та в линка ще видиш и началото

            В духа на ретроспекцията още едно мнение на икономист от ИИИ отпреди 3г за нашия борд https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...i-za-balgariya

            и от днес, преди малко го видях, но е на икономист, чието мнение винаги ме респектира, макар и кратко е интересно https://nova.bg/news/view/2020/01/28...0%D1%82%D0%B0/

            За самия Борд нека създателя му говори
            „Не се гордея с въвеждането на валутния борд и съм един от този, които са лишили БНБ от нейната парична политика. Паричната политика на една банка е изключително важна за икономическата динамика, за макроикономическата стабилност”, каза още Костов.
            https://www.investor.bg/ikonomika-i-...a-bord-280443/

            Съни, ще погледна! Преди да обсъдим, отправям към теб настойчива молба. Нека да разговаряме съвсем тихо. Опитно съм констатирал, че колчем в темата се получи дори и минимално оклонение от предмета на разговор, пристига супервайзорът и безцеремонно разгонва нарушителите. Т.е. не се говори за системата Съвет и разни световни съвети, говори се за Бг съвет, сега и в момента, само в светлината на апликацията за механизма. Другото е забранено и носи последици. Моля, тихо и сдържано.

            Гив ми файв, Ситтинг Бул! Впечатлен съм от полученото разрешение за по-спокоен изказ от моя страна, но се притеснявам за колежката, разбираш как е!


            Видях 1 и 2. Добра, систематизирана и красноречива информация. В адреса фигурира някакво име Ангелов. Същият ли е?!

            С кака ти Бобева някъде съм се засичал. Сериозна и запозната с материята жена.

            Разговорът на Ангелов и Сарийски е супер интересен. Прекрасно са ми познати. Цитирал съм ги по темите. Сарийски е по-слабо познат и изповядва различни виждания, но всеки си избира, какво да слуша и кому да вярва.
            Препоръка ненастойчива към колегите - да изслушат поне два пъти.

            Бате Ваньо е ясен!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Начев, може да ти е интересен един анализ на ИИИ за първите години на борда в Литва, Естония и Аржентина, писан в началото на века.
              https://www.iki.bas.bg/english/CVita/angelov/arg_2.htm ако смениш 2та в линка ще видиш и началото

              В духа на ретроспекцията още едно мнение на икономист от ИИИ отпреди 3г за нашия борд https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...i-za-balgariya

              и от днес, преди малко го видях, но е на икономист, чието мнение винаги ме респектира, макар и кратко е интересно https://nova.bg/news/view/2020/01/28...0%D1%82%D0%B0/

              За самия Борд нека създателя му говори
              „Не се гордея с въвеждането на валутния борд и съм един от този, които са лишили БНБ от нейната парична политика. Паричната политика на една банка е изключително важна за икономическата динамика, за макроикономическата стабилност”, каза още Костов.
              https://www.investor.bg/ikonomika-i-...a-bord-280443/

              Съни кажи какво казва курнелия, за костов знаими,

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                ...
                Ще ми се да повторя пак нещо, което съм писал преди години. Скоро след въвеждане на Борда, проф. Г. Петров (т.н. Голямата секира) направи един малък колектив от икономисти и математици и под негово ръководство са правили разчети и изчисления за икономически обоснован курс ДМ-Лев. Очевидно не може да става дума за курс, който е минал през теста на пазара. Разчетите и изчисления са правени при максимално широка база и през ППС. Нито Петров, нито Александров (Малка секира) са ми преподавали, нямам лични симпатии/антипатии. Петров е категорично сериозен човек, а от икономическа и методологическа гледна точка въпросът с икономически обоснован курс не е чак толкова сложен и нямам никакво основание да се съмнявам в изводите му.
                Та, тогава Петров заяви, че към момента на въвеждане на борда левът е подценен с 68 %. Използва една друга фраза, която значеше същото: "В съотношението ДМ/Лев, левът присъства с едва 32% от стойността си."

                Темата е обсъждана във форума през годините до посиняване. Болшинството колеги винаги са били на мнение, че левът е надценен. Изначално левът беше брутално подценен. Знайно е, че инфлационният диференция не беше в негова "полза" и постулираше постепенно изяждане на неговата подцененост.
                В момента никой не говори сериозно за ик. обосновано съотношение. Много е чувствителна темата, разбираме. При наличие на съвременни технологии и капацитет, това съотношение би могло да се вади ежемесечно и автоматично, при условие че съответните информационни и статистически системи, подават необходимите данни.
                Знаем, обаче, че всичко неминало през строгия съдник пазар е предмет на съмнение.

                Тук ще изкажа едно мнение, което може и да прозвучи леко изненадващо. Имал съм колебания, люшкал съм се в двете посоки.
                Ти правилно си акцентирала, че трябва да има сериозен обществен дебат и резултатите му да се отразят в закона. След като сме единствената страна, която е вписала обменния курс на националната си валута в закон, защо да не отразим и мнението на народа. Да се предвиди ясно, че ако излезем от преговорите неудовлетворени, оттегляме кандидатурата си.

                Да, еврото може да има много предимства, това е ясно, но в нашия конкретен случай, едно е за мен водещото предимство, излизане по един предвидим е безболезнен начин от системата н аБорд. Тя по същество е ненормална и деформираща в дълга перспектива.

                Личното ми мнение е, че е по-добре да си запазим лева, но при условие, че доказано страната има институционен, експертен и кадрови потенциал за водене на адекватна и стимулираща емисионна и валутна политика. Тази политика е елемент на националния суверенитет. Българският лев е една от последните нишки, която още държи суверенитета ни неубит. При сегашните политически даденост е абсурдно да се мисли, че ще успеем при обезпечаване на такива условия, но страната ни има кадърни и светли млади хора, които биха се справили.

                Писах бързо, сори за неизбежните грешки.
                Начев, може да ти е интересен един анализ на ИИИ за първите години на борда в Литва, Естония и Аржентина, писан в началото на века.
                https://www.iki.bas.bg/english/CVita/angelov/arg_2.htm ако смениш 2та в линка ще видиш и началото

                В духа на ретроспекцията още едно мнение на икономист от ИИИ отпреди 3г за нашия борд https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...i-za-balgariya

                и от днес, преди малко го видях, но е на икономист, чието мнение винаги ме респектира, макар и кратко е интересно https://nova.bg/news/view/2020/01/28...0%D1%82%D0%B0/

                За самия Борд нека създателя му говори
                „Не се гордея с въвеждането на валутния борд и съм един от този, които са лишили БНБ от нейната парична политика. Паричната политика на една банка е изключително важна за икономическата динамика, за макроикономическата стабилност”, каза още Костов.
                https://www.investor.bg/ikonomika-i-...a-bord-280443/


                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Калинките на мутрата са тотал боклук.Нивото на един язовир не могат да управляват.крадливи прости мързеливи злобни и отмъстителни същества проклятие за България.Ако утре не ги изритат запомни ми думите до неколко месеца улицата ше ги помете.Пътници са за Белене
                  А-дано така да стане. Че на хората им дойде до гуша от герберските неудачници. Вече не остана място и сфера, където да не са се провалили...
                  От евросъюза със сигурност ще ги наритат и ще им секнат мераците за еврозоната.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Съгласен съм с твоето мнение, Боко тиквата и тъпите му калинки сигурно са единствените некадърници в целия свят, които успяха да постигнат галопираща инфлация при валутен борд. Че то само миналата година храни, месо, вода, скочиха с 50-60%, застраховки и данъци на коли скочиха с по 100%, тая година лятото се очаква електроенергията за бита да скочи с още 20% ...
                    Какви глупости за влизане в еврозона са тръгнали да разправят по медиите льольовците от герп... от Евросъюза със сигурност ще им набият шутовете и ще им дадат червен картон през април, при тая инфлация в България....
                    Кой ще остави Бай Ганьо и свитата му от лакеи да паразитират на гърба на германските данъкоплатци?!
                    Чудно ме е само защо са тръгнали предварително да се хвалят по медиите, след като шансовете им за успех са минимални?
                    Калинките на мутрата са тотал боклук.Нивото на един язовир не могат да управляват.крадливи прости мързеливи злобни и отмъстителни същества проклятие за България.Ако утре не ги изритат запомни ми думите до неколко месеца улицата ше ги помете.Пътници са за Белене

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                      Кой се е фукал с тия 2 гласа? Сттранно ми е, защото срещу нашите 2 - на минфина и управителя има 19х2+Дания+ЕЦБ.
                      Решенията се взимат само с пълно единодушие.
                      Как ще се промени курса при влизане във валутния механизъм зависи от договорките.
                      Може да бъде в коридор +/- 15%, може да бъде и с фиксирания в Закона курс. За последното, за да е сигурно е необходимо да се формализира в Закона.
                      А може и договорките да тръгнат в съвсем различна посока...
                      „Дори и да се поиска промяна в курса, това се приема с консенсус, а България има два гласа при обсъжданията“, заяви управителят на централната ни банка.
                      Само че, консенсус означава и компромис. Няма как някой да не отстъпи за да се получи общо съгласие. А на нашите дупедавци нямам никакво доверие какви ги вършат. Ето пример от днес, как щели да отлагат пак Н18, което няколко дни, включително до днес през деня отричаха, че е възможно. И се сети колко неща станаха "по искане от Европа" през тези години. Като наши възрастни сънародници са, особено Бай Онуй

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                        Притеснително е лично е лично за теб ако през 94 - 97 г. си бил на памперси или най-много в Първи клас! В останалите случаи - ако тогава си бил на над 21год. - си откровен глупак ако не повториш натрупания житейски опит (или коригираш грешките от тогавашните си решения).

                        Тука има доста "спецове" с които не смея да влизам в дискусия защото съм тотал-неподготвен!За останалите ще споделя,че бордчето ни отдавна хълца (от 2008 насам и особенно покрай КГБ-то - пардон,КТБ-то) и ако не преглътне ще се задави.Най-малкото поради факта,че инфлацията на резервната валута не може да е в Пъти по висока от националната и че класическия Валутен борд изключва балони - за справка цените у нас на НИ,спрямо тези в ЕЗ и притока входящите чуждестранни инвестиции към БГ.

                        ПС:Около затварянето на КТБ имаше доста интересни казуси и комични решения - валутно-курсови и др. - които обаче ни отърваха от Банкова ваканция понеже и мимовете беха се удавили за Втори път!А Трети път едва ли ще има?!...Даже мога и да споделя и мнение-прогноза за бфб-то оттук насетне - чака го графиката на Кипърския борсов индекс,175 - 220 докъм 2025 - 2030 година.
                        Съгласен съм с твоето мнение, Боко тиквата и тъпите му калинки сигурно са единствените некадърници в целия свят, които успяха да постигнат галопираща инфлация при валутен борд. Че то само миналата година храни, месо, вода, скочиха с 50-60%, застраховки и данъци на коли скочиха с по 100%, тая година лятото се очаква електроенергията за бита да скочи с още 20% ...
                        Какви глупости за влизане в еврозона са тръгнали да разправят по медиите льольовците от герп... от Евросъюза със сигурност ще им набият шутовете и ще им дадат червен картон през април, при тая инфлация в България....
                        Кой ще остави Бай Ганьо и свитата му от лакеи да паразитират на гърба на германските данъкоплатци?!
                        Чудно ме е само защо са тръгнали предварително да се хвалят по медиите, след като шансовете им за успех са минимални?
                        Last edited by Frosty; 28.01.2020, 22:04.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          ...Това е притеснителното в цялата работа...
                          Притеснително е лично е лично за теб ако през 94 - 97 г. си бил на памперси или най-много в Първи клас! В останалите случаи - ако тогава си бил на над 21год. - си откровен глупак ако не повториш натрупания житейски опит (или коригираш грешките от тогавашните си решения).

                          Тука има доста "спецове" с които не смея да влизам в дискусия защото съм тотал-неподготвен!За останалите ще споделя,че бордчето ни отдавна хълца (от 2008 насам и особенно покрай КГБ-то - пардон,КТБ-то) и ако не преглътне ще се задави.Най-малкото поради факта,че инфлацията на резервната валута не може да е в Пъти по висока от националната и че класическия Валутен борд изключва балони - за справка цените у нас на НИ,спрямо тези в ЕЗ и притока входящите чуждестранни инвестиции към БГ.

                          ПС:Около затварянето на КТБ имаше доста интересни казуси и комични решения - валутно-курсови и др. - които обаче ни отърваха от Банкова ваканция понеже и мимовете беха се удавили за Втори път!А Трети път едва ли ще има?!...Даже мога и да споделя и мнение-прогноза за бфб-то оттук насетне - чака го графиката на Кипърския борсов индекс,175 - 220 докъм 2025 - 2030 година.
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Директно те ушивам с Германия, Италия и Словакия Три стигат, мога и още!
                            Явно не разбираш за какво пишеш , защото примерите ти не са верни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

                              Прочетох го и не ми стана ясен отговорът на мой въпрос как се променя курсът, кои участват и с колко гласа ? Ясно е, че можем да откажем(друг въпрос дали имаме сили), но все пак кои предлагат и какво е това "фукане", че имаме 2 гласа ? Срещу колко ?
                              Кой се е фукал с тия 2 гласа? Сттранно ми е, защото срещу нашите 2 - на минфина и управителя има 19х2+Дания+ЕЦБ.
                              Решенията се взимат само с пълно единодушие.
                              Как ще се промени курса при влизане във валутния механизъм зависи от договорките.
                              Може да бъде в коридор +/- 15%, може да бъде и с фиксирания в Закона курс. За последното, за да е сигурно е необходимо да се формализира в Закона.
                              А може и договорките да тръгнат в съвсем различна посока...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Имаш напредък, осъзна че ще има фиксинг и след април. Колко ще е? 1,95583 лева за едно евро, както е по закон.
                                И в кой закон го пише? В закона на бабишкерата МенТа пише, че теоретично ако ни допуснат в ЕРМ, вече няма да има твърд фиксинг, курсът ще може да се предоговаря в определени граници. Това е притеснителното в цялата работа.
                                Иначе без тази клауза предполагам всички са за влизане в еврозоната по текущия курс евро-лев.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X