IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
    Вероятно е встрани от темата, но явно купувачите на ДЦК смятат, че левът е подценен.

    Иначе, не мога да проумея защо ще дам 1 007 400 лв, за да ми върнат 1 000 000 лв след 5 години.
    Вероятно очакват курс от 1,80 лв за евро.

    Лаик съм, моля бъдете нежни.
    Така е колега, осъдени сме да се превърнем в лаици с нежни души. Че да го ударим на поезия и нетленност.
    Иначе оцеляването е трудна, обречена работа.
    Ма.... му разк..... на този свят. Нежните лаице въобще н езнаят какво да мислят.
    Глей Утаечният и той на какъв майтап го ударил. Велик е!

    Кво се косиш за 5-годишни книжа.
    Емитират се вече 30, 50, 100 годишни книжа (не в лева естествено) с никаква или мизерна доходност.
    За тях кво да кажем.

    А може би искат друго да ни кажат. Момчета, манете го тоА лев, гледайте голямата картина! Дойде ли нЯква инфлация, гасиМЕ ламБите, опичайте си Ъкъла!


    Коментар


    • Хитрец е Боко тиквата. Значи бъдещите пенсионери ще му плащат заемите...
      А по темата за еврото:

      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...l25082&from=ES


        https://www.consilium.europa.eu/bg/p...ence-criteria/


        Е сега го прочетох. 15 % са и са условие за интервениране.Ама както го чета и ЕЦБ интервенира. Т.е. няма страшно някой да играе срещу лева. Иначе наистина се договаря коридор. Напълно съгласен, че 15 % са абсурд. Не ми е ясно защо ми се въртеше в главата, че едната граница са 15 процентни пунката т.е. 1,5%

        Начев, много интересна тема подхвана за реалната инфлация, ако предположим че реалната инфлация е поне 4 процента всяка година, то от момента на въвеждане на валутен борд доста инфлация се е понасъбрала. Разсъждавайки за мен ето аргумент за надценен лев спрамо котвата му.
        Пепе, извинявай, но доколкото с теб по-често сме си общували на добро питие и в атмосфера на приятна музика и хубави жени, не съобразих, че не е необходимо да разказвам за механизма на т.н. "къси", който със сигурност познаваш.

        Странно е, че точно в тази тема и сега се засяга едно обстоятелство, което преди много години стана причина въобще да започна да пиша. Иначе си четях оттук-оттам във форума почти от началото му.
        Та, в съотвентия момент присъствах на спора на едни колеги, които се вълнуваха от връзката между лева и еврото. Най-отвореният се пенеше, че заради инфлацията на лева той се е обезценил и трябва да се реши за ново отношение. Сигурно, горкият, отнякъде е имал евро, ама г о беше срам да си признае, че това най-много му изнася лично н а него.

        Връзката е по-сложна.
        Най-важно е да имаме относително надежна информация за Изходното положение.
        Ето, аз вече за трети път само в последната седмица твърдя, че при връзването към ДМ, левът е бил отначало 68 % подценен. Изследването не е мое, но аз субективно вярвам на колектива и приемам това твърдение. Темата е дълбока, доколкото за формиране на това твърдение се изхожда от т.н. икономически обоснован курс (има си цяла теория за това), но ИОК не е пазарен курс, длъжен съм да наблегна на това. Още по-малко това не е курс, който е издържал на злонамерени атаки на мощни, мършоядни спекуланти. Тук съвсем ще затънем в дълбокото, та спирам.
        Наблягам, че просто представям една логическа схема, подход за мислене и интерпретиране на въпроса.
        Т.Е. Стартираме от едно условно разнище от минус 68.

        Към изходното положение следва да прибавим акумулираната и коректно изчислена левова инфлация - величина със знак плюс.
        Плюс левовата инфлация. Ти изхождаш от предложение за 4 % годишно. Не мога да реагирам подходящо, доколкото чистосърдечно си признавам, че не знам каква е инфлацията. Не вярвам на НСИ и нямам идея кому да вярвам. Има правителство, агенции, институти, академия - нека сборят твърдения, пък да видим. Не се получава. Има едно официално твърдение, а оттам нататък следва мълчание. Има и някой особености на изчисляване, доколкото при инфлацията, всяка предходна година се взема за база "0" и има един ефект на натрупване, но това са методически подробности, които игнорираме.

        Минус евровата инфлация. Тук вече проблемите стават по сериозни. На Спящия обърнах внимание, че еврото е международна валута, а държавните дългове са национални и се отпускат и обслужват при конкретните условия и риск, които генерира всяка отделна, суверенна държава. Сродни проблеми възникват и при т.н. "евровата инфлация". Методиката за смятане на инфлацията е национална, много вероятно да е съгласувана между страните (не съм сигурен) и е твърде вероятно отделните величини да показват инфлацията на "германското евро" и т.н., за които говорех преди. Това е фикция, имагинерен, логически конструкт - длъжен съм пак да го кажа, че нямам никаква представа кой какво чете, пък кой какво разбира! Все пак сме в някакъв браншови форум, където вероятно се предполага, че можем да бръкнем поне малко под привидността.
        Инфлацията пък в еврозоната е една осреднена, изкуствено изчислена величина. Без оглед на конкретния начин за достигане до нея, следва да извадим при нашата сметка стойността и за да стигнем до някакви твърдения за съотношението ЛВ/ЕУР.

        Крайният резултат е осъден да бъде някаква индикативна величина. Няма начин да е точен. Всяка една от трите визирани величини е спорна и с елементи на несугирност. При все това, очевидно е, че тази величина не е минала през теста н а пазара. Пазарът пък, знаем това, може да закрепва обосновани съотношения, но може и да ги изкривява брутално.
        Е, по-добре е все пак да имаме някаква индикативна величина, на която база да разсъждаваме.
        Иначе кво се получава. Колкото участници във форума, толкова висящи в ниска орбита кораби-майки, с които се осъществяват безброй сеанси в условия на лоша комуникационна среда, нередовни плащания и накрая се получава едно нищо. А да не говорим, че корабите висят на ниска орбита поне над София, Брюксел, Франкфурт, Париж, Берлин, Вашингтон, Москва и Анкара.

        Приятелю, какво направих пак! На мен май ми е необходима усмирителна риза или поне да ми се вържат ръцете
        Предупреди останалите да слагат поясите и шнорхелите
        Last edited by nachev; 11.02.2020, 12:06.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
          Вероятно е встрани от темата, но явно купувачите на ДЦК смятат, че левът е подценен.

          Иначе, не мога да проумея защо ще дам 1 007 400 лв, за да ми върнат 1 000 000 лв след 5 години.
          Вероятно очакват курс от 1,80 лв за евро.

          Лаик съм, моля бъдете нежни.
          Хихи, съвсем не е по темата,
          очаквай няколко страници логорея с "необясними страхове" и "моля някой специалист да каже"

          Поздравления!

          p.s "Спредът спрямо германските федерални облигации със сходен остатъчен матуритет е в размер на 49 базисни точки" - също не е по темата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение

            Много финансови структури са длъжни да поддържат определен процент ДЦК в портфейла си.
            А вие чакайте пенсии
            Тъкмо се чудех напоследък, КОЙ БАЛЪК КУПУВА боклучавите дългови инструменти на българското правителство(защото кой нормален инвеститор, който е с акъла си би купувал активи с нулева и отрицателна доходност, при положение че в региона на Централна и Източна Европа има много други високодоходни и печеливши алтернативи?!),
            а то се оказало, че бъдещите български пенсионери ще платят цената за заемите на БОКО ТЪПАТА ТИКВА.ха-ха-ха
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

              Да си припомним думите от 2018 г. на Заместник-гуверньорът на Чешката централна банка:

              „Преговорите за присъединяване на България към зоната на единната валута приключиха с „доброволното“ съгласие от страната, поне на хартия, с унизителен списък с условия, които ще я задължат наред с други държави, които ще приемат еврото в бъдеще, да поеме голям дял от разходите за еврозоната, преди да знае кога и дори дали ще бъде приета в блока. Нито едно правителство с поне малко достойнство не би могло да приеме тези условия“.
              Широко му на него около врата......
              Чехия не "лежи" на европейските фондове,за разлика от нас.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                Вероятно е встрани от темата, но явно купувачите на ДЦК смятат, че левът е подценен.

                Иначе, не мога да проумея защо ще дам 1 007 400 лв, за да ми върнат 1 000 000 лв след 5 години.
                Вероятно очакват курс от 1,80 лв за евро.

                Лаик съм, моля бъдете нежни.
                Много финансови структури са длъжни да поддържат определен процент ДЦК в портфейла си.
                А вие чакайте пенсии

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  https://btvnovinite.bg/predavania/ta...tvenostta.html

                  ЕДНО МНЕНИЕ НА П.ЧОБАНОВ

                  Доверието..доверието..
                  Да си припомним думите от 2018 г. на Заместник-гуверньорът на Чешката централна банка:

                  „Преговорите за присъединяване на България към зоната на единната валута приключиха с „доброволното“ съгласие от страната, поне на хартия, с унизителен списък с условия, които ще я задължат наред с други държави, които ще приемат еврото в бъдеще, да поеме голям дял от разходите за еврозоната, преди да знае кога и дори дали ще бъде приета в блока. Нито едно правителство с поне малко достойнство не би могло да приеме тези условия“.

                  Коментар


                  • https://btvnovinite.bg/predavania/ta...tvenostta.html

                    ЕДНО МНЕНИЕ НА П.ЧОБАНОВ

                    Доверието..доверието..
                    Last edited by Kiro; 11.02.2020, 10:30.

                    Коментар


                    • https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...l25082&from=ES


                      https://www.consilium.europa.eu/bg/p...ence-criteria/


                      Е сега го прочетох. 15 % са и са условие за интервениране.Ама както го чета и ЕЦБ интервенира. Т.е. няма страшно някой да играе срещу лева. Иначе наистина се договаря коридор. Напълно съгласен, че 15 % са абсурд. Не ми е ясно защо ми се въртеше в главата, че едната граница са 15 процентни пунката т.е. 1,5%

                      Начев, много интересна тема подхвана за реалната инфлация, ако предположим че реалната инфлация е поне 4 процента всяка година, то от момента на въвеждане на валутен борд доста инфлация се е понасъбрала. Разсъждавайки за мен ето аргумент за надценен лев спрамо котвата му.
                      Last edited by pepe1234; 11.02.2020, 10:18.

                      Коментар


                      • Вероятно е встрани от темата, но явно купувачите на ДЦК смятат, че левът е подценен.

                        Иначе, не мога да проумея защо ще дам 1 007 400 лв, за да ми върнат 1 000 000 лв след 5 години.
                        Вероятно очакват курс от 1,80 лв за евро.

                        Лаик съм, моля бъдете нежни.

                        Коментар


                        • По споразумението за присъединяване към Европейския съюз България няма опция да не въведе еврото

                          Коментар


                          • Леко извън темата,но понеже сме "исторически свързани с Германия" - както обичат да казват някои речовити г-да.

                            История на германската марка спрямо паунда и долара от 1915 г. насам.Прави впечатление,че след хиперинфлацията и паричната реформа от 1924 г. през периода до 1933 г. курса стабилно държи 4,15 - 4,20 към долара след което към 1935 г. достига ол-тайм хай 2,45 за да може в навечерието на войната да се спре на 2,50.След 1948 г. във връзка с паричната реформа покрай разделението на Германия се установява 3,33 за Западните провинции.Нататък е ясно!

                            Всеки може сам да прецени какъв фундамент е стоял за курса през целия този период.

                            http://marcuse.faculty.history.ucsb....ncy.htm#tables
                            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение

                              Начев -"продаваш"тук има друго значение -изсмукваш резерва на ЦБ,в случая БНБ докато се стигне критична точка....
                              Може да ни помогнат 2 неща -ЕЦБ или МВФ и това че сме прекалено дребни за хиените отвъд океана...защото има такива врътки,че дано не ни среща мечка
                              По-добре си го казал.
                              А баба Меца наистина може да бъде много опасен звяр. Особено гризли.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                                Единствената цифра която се подмята в устите на т.нар.финансови спецове е числото + - 15% колебания от текущия курс! Само да вметна,че това е убийственна амплитуда за всеки пазар и субект,която може да се озапти само с вмешателство от някъде вън.Допускам,че повечето форумци (включително и ти) гледат поне малко международни финансови пазари и са наясно какво се случва при "висока волатилност".
                                Не е много важно, но вероятно тази тема ти е попаднала във вниманието сравнително скоро.

                                Малко по-назад някъде разказвах на колегите за ЕРМ1. После със Съни коментирахме, че е смислено да настояваме за "тунел" от +/- 2,25 %. Аргументи:
                                1. Това е стандартният тунел на ЕРМ1,
                                2. Вече е практикуван от Естония.

                                Е, факт е, че не знам, кога е договорен с естонците и може да се изпадне във формално противоречие.
                                Обаче, наистина +/- 15 % е абсурдно.
                                Ела, Вълчо, изяж ме!

                                Коментар

                                Working...
                                X