IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

    Наистина се надявах някой да обясни! Аз не съм експерт, но тук много претендират да са такива? Простичък въпрос, но изисква конкретен отговор... А, забравих - опорните ви точки служат само за сплашване и всяване на паника - не е предвидено да се говори по същество, че току виж сте оплели конците и ви отрязали хонорара! Разбирам, да...
    Аз също сядам на ученическата скамейка до теб, щото е далеч по-лесно и безопасно да кажеш: АЗ не съм експерт, кажете вие!
    При мълчание - веднага се позоваваш на опорките и врагът е бит и унижен!
    Щастлив ли си от това развитие?!

    Да, решенията се вземат с консенсус! И кво от това? Най-ме е страх от такова нещо. Подобно развитие е белег, че никой не мисли или че има смачкани и принудени да мислят като другите!

    Което пък от своя страна извиква едни размисли в мен, ма да видим дали ще намеря време да ти отговоря?!?!

    Мисля, че не задаваш правилния въпрос!
    Мисля също, че може и аз да съм в грешка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      И как ще стане това?
      Заплатите се повишават едновременно с повишаване на производителността на труда, а в България тя винаги си стои ниска.
      А в момента как става? И как така в момента има една камара инвестиционни проекти със заложени 30% годишна норма на възвръщаемост, а безработицата практически е нулева?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
        Моля някой от експертите да обясни каква е процедурата, ако някоя от страните в Банковия съюз поиска да се преразгледа нашия курс! Как се взема такова решение, какви са критериите, как се гласува и как се приема? Ами ако отново се иска пълен консенсус, за да се приеме, значи нашият глас ще бъде достатъчен, за да го блокираме!?
        Наистина се надявах някой да обясни! Аз не съм експерт, но тук много претендират да са такива? Простичък въпрос, но изисква конкретен отговор... А, забравих - опорните ви точки служат само за сплашване и всяване на паника - не е предвидено да се говори по същество, че току виж сте оплели конците и ви отрязали рублите! А може и от ППО да ви изключат! Разбирам, да...
        Last edited by Спящият бик; 06.02.2020, 16:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Ами ето ти един хипотетичен сценарий - обезценката на лева ще захрани със свежа кръв германската, френската, испанската икономика, тоест евтини, обучени, работоспособни кадри масово ще емигрират от България към Западна Европа... Когато територията се обезлюди съвсем, земята ще бъде изкупена от западно-европейски олигарси на безценица и ще се настанят като бейове на освободената територия да си правят резиденции.
          Всички ще са доволни, само българите губят.
          Акъл нямаш за 5 пари Олигарси и сега изкупуват, родни при това. Евтиният лев ще ускори икономиката, защото ще тръгне износа. Е, квалифицираните - в чужбина, много ясно, ама ще пасете овце и ще имате работа, нали големия бял вожд туй ви обеща

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            При положение, че в България човешкия ресурс е доста по-ограничен от този в Европа и трудовият пазар е напълно интегриран- забрави да има какъвто и да е вариант за относителен спад на цената на труда, всяка обезценка на лева ще бъде мигновено наваксана от доходите в частния сектор, потърпевши за кратко ще бъдат пенсионери и държавни служители, но и там баланса ще бъде възстановен за година-две..
            И как ще стане това?
            Заплатите се повишават едновременно с повишаване на производителността на труда, а в България тя винаги си стои ниска.

            Ако евентуално България бъде приета в еврозоната при сегашните дисбаланси в икономиката, цените на стоки, услуги, храни, електроенергия медицински услуги и лекарства пак ще достигнат сегашните си нива, но вече в евро, защото пазарът в България при некадърното управление на Бойко е монополизиран и в България са останали предимно картели и монополи в почти всички сектори...
            Примерно 1 киловат електроенергия ако е струвал 20 стотинки, вече ще струва 20 евроцента,
            а работодателите в частния сектор как да увеличат заплатите, като производителността на 1 работник остава все същата. Ако вдигнат заплатите без да има увеличение на производителността, ще фалират. Затова при такъв хипотетичен развой е много вероятно работодателите масово да си изнесат бизнесите от България в Румъния, Сърбия, или някъде другаде...
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

              Ами ето ти един хипотетичен сценарий - обезценката на лева ще захрани със свежа кръв германската, френската, испанската икономиката, тоест евтини, обучени, работоспособни кадри масово ще емигрират от България към Западна Европа... Когато територията се обезлюди съвсем, земята ще бъде изкупена от западно-европейски олигарси на безценица и ще се настанят като бейове на освободената територия да си правят резиденции.
              Всички ще са доволни, само българите губят.
              При положение, че в България човешкия ресурс е доста по-ограничен от този в Европа и трудовият пазар е напълно интегриран- забрави да има какъвто и да е вариант за относителен спад на цената на труда, всяка обезценка на лева ще бъде мигновено наваксана от доходите в частния сектор, потърпевши за кратко ще бъдат пенсионери и държавни служители, но и там баланса ще бъде възстановен за година-две..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Българските политици колкото блокираха пакет мобилност на Макрон, толкова ще блокират и обезценката на лева. По стара традиция ще го съобщят на населението в събота срещу неделя...
                Що бе, може и в периода Коледа до Нова година...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                  Ами ето ти един хипотетичен сценарий - обезценката на лева ще захрани със свежа кръв германската, френската, испанската икономиката, тоест евтини, обучени, работоспособни кадри масово ще емигрират от България към Западна Европа... Когато територията се обезлюди съвсем, земята ще бъде изкупена от западно-европейски олигарси на безценица и ще се настанят като бейове на освободената територия да си правят резиденции.
                  Всички ще са доволни, само българите губят.
                  Обезценката на лева ще стимулира икономиката,ще заработи на по-високи обороти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                    Какви са негативите на еврозоната, освен невъзможността да обезценяваме валутата си? Спекулира се с риска от задлъжнялост, но той в чужда валута си съществува в пълна степен и сега..
                    Предвид "престараването" ни в обезценката на собсвената ни валута,подчертаното в черно ми се струва ,че е по-скоро позитив...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      Чакай да се разберем- обезценката от България ли ще я искаме, или от Европа? И кой от Европа би искал обезценка на лева, при положение, че всички имат интерес от обратното?
                      Ами ето ти един хипотетичен сценарий - обезценката на лева ще захрани със свежа кръв германската, френската, испанската икономика, тоест евтини, обучени, работоспособни кадри масово ще емигрират от България към Западна Европа... Когато територията се обезлюди съвсем, земята ще бъде изкупена от западно-европейски олигарси на безценица и ще се настанят като бейове на освободената територия да си правят резиденции.
                      Всички ще са доволни, само българите губят.
                      Last edited by Frosty; 06.02.2020, 15:12.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Българските политици колкото блокираха пакет мобилност на Макрон, толкова ще блокират и обезценката на лева. По стара традиция ще го съобщят на населението в събота срещу неделя...
                        Чакай да се разберем- обезценката от България ли ще я искаме, или от Европа? И кой от Европа би искал обезценка на лева, при положение, че всички имат интерес от обратното?

                        Коментар


                        • Стив Ханке за еврозоната: България може да се окаже в ситуацията на Гърция

                          https://www.banker.bg/finansov-dnevn...ata-na-gurciia

                          Коментар


                          • Българските политици колкото блокираха пакет мобилност на Макрон, толкова ще блокират и обезценката на лева. По стара традиция ще го съобщят на населението в събота срещу неделя...
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Моля някой от експертите да обясни каква е процедурата, ако някоя от страните в Банковия съюз поиска да се преразгледа нашия курс! Как се взема такова решение, какви са критериите, как се гласува и как се приема? Ами ако отново се иска пълен консенсус, за да се приеме, значи нашият глас ще бъде достатъчен, за да го блокираме!?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Какви са негативите на еврозоната, ...:
                                Не искаш да разбереш драмата на ченгесарските партийни банкери. Ми виж един само revolut на кво ги направи....
                                Наш колко още revolut -и и Прокопиевчита ще се пръкнат. Как ще им изконтролираш сметките А?
                                Досега - па дигнеш телефона - па му дръпнат шалтера, мноо важно че бюджета на Страсбург щял да плаща

                                та тъй,
                                в таз тема разбрах, че да си напълниш резерва с 5млр. и да си почти утроиш активите за 13год.(при демографски срив) се наричало изсмукване

                                Коментар

                                Working...
                                X