IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво расте в едно умиращо тяло?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Сърбетата верно са много готини. А и с пушенето в кръчмите цена нямат. Пък и къде са 100 км къде 400.
    За Турция - отдавна се каня да пробвам, ама все друго избирам.
    Едно не мога да разбера. Защо почнаха да затварят Шведа през зимата???
    Че там си има условия да е целогодишно пълен, Да, ама - не
    Точно, че и ви е много по-близо сръбско Шведа започнаха да го затварят, защото Портних му е управител. Момчето колкото и да го бутат напред е явно некадърно и се е заобиколил с квартални продавачи на дрога и пие май доста - достатъчно е човек да му види компанията. А тоя хотел имаше преди 75% целогодишна заетост, ама на..
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      На златните е пенсионерска работа и тъпня. В Сърбия е добре, но е далече. В Анталия да отиде човек веднъж бива, но самата нова година с скука по турските курорти, карат те като на конвейр и в 1 часа искат да раздават пижамите. Тоя купон до зори го няма там, но пак е по-добре от това да караш в празен комплекс като Златните. Иначе да се разходи за 10 дни до Турция човек - бива Хотелите им 5 звезди са като 3 на нашите, малко с полумесеци категоризацията, но обслужването си го бива и е чисто.
      Сърбетата верно са много готини. А и с пушенето в кръчмите цена нямат. Пък и къде са 100 км къде 400.
      За Турция - отдавна се каня да пробвам, ама все друго избирам.
      Едно не мога да разбера. Защо почнаха да затварят Шведа през зимата???
      Че там си има условия да е целогодишно пълен, Да, ама - не

      Коментар


      • На златните е пенсионерска работа и тъпня. В Сърбия е добре, но е далече. В Анталия да отиде човек веднъж бива, но самата нова година с скука по турските курорти, карат те като на конвейр и в 1 часа искат да раздават пижамите. Дискотеките им са като вечеринки и постнички като квартална такава в бг, но за някоя вечер става. Тоя купон до зори го няма там, но пак е по-добре от това да караш в празен комплекс като Златните. Иначе да се разходи за 10 дни до Турция човек - бива Хотелите им 5 звезди са като 3 на нашите, малко с полумесеци категоризацията, но обслужването си го бива и е чисто. Отивайте в Сръбско и няма да сбъркате поне яденето им е още истинско
        Last edited by Jay Gould; 07.12.2014, 15:09.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Едно си баба бае, едно си баба знае.
          Факти. Затова останахте само на блядовете за клиенти, а сега като втасаха и те - пак поредния жалък плач и слугинаж.

          Коментар


          • Сръбски и турски оферти за Нова година подбивали туристическия пазар по Северното Черноморие

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
              За комплекси говориш ти, за туристи - пак ти
              Капиш? Аз говоря че сте търтеи с претенции, виещи на умряло след като логичното ви сполетя. Ако не се научите да работите, няма да стане.
              Едно си баба бае, едно си баба знае.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                И аз не ходя по Витоша да карам ски или да идвам специално в София за да видя свят, но за разлика от теб не си избивам комплексите. . Точно като тая кондукторка или каквато бе в метрото в София си Че е кочина в последните 6 години, спор няма
                За комплекси говориш ти, за туристи - пак ти
                Капиш? Аз говоря че сте търтеи с претенции, виещи на умряло след като логичното ви сполетя. Ако не се научите да работите, няма да стане.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                  За съжаление съм идвал и по друго време на годината, прилича на кочина. Странното е че и моите варненски аверчета мислят същото
                  Като цяло не ходя там на почивка, отдавна не ставате за нищо - гърците ви превъзхождат във всичко.
                  И аз не ходя по Витоша да карам ски или да идвам специално в София за да видя свят, но за разлика от теб не си избивам комплексите. . Точно като тая кондукторка или каквато бе в метрото в София си Че е кочина в последните 6 години, спор няма
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Да бе, то тук всички в туризма работим и чакаме да дойдат софиянци да пият бира и да ядат цаца, че да преживеем... Явно във Варна и преди и сега ако си идвал е било само лятото и за по няколко дни... Турист ...
                    За съжаление съм идвал и по друго време на годината, прилича на кочина. Странното е че и моите варненски аверчета мислят същото
                    Като цяло не ходя там на почивка, отдавна не ставате за нищо - гърците ви превъзхождат във всичко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                      ... отчитам недостатъка на хорицата научени на "ден година храни"..
                      Да бе, то тук всички в туризма работим и чакаме да дойдат софиянци да пият бира и да ядат цаца, че да преживеем... Явно във Варна и преди и сега ако си идвал е било само лятото и за по няколко дни... Турист ...
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        1 - бюджетът на София е 2 пъти по-голям на глава от населението в сравнение с кой да е друг град. От тия пари колкото и да се краде все остава нещо за софиянци.

                        По новата оперативна програма „Региони в растеж" София ще получи 600 млн. лв., а следващите след нея по големина осем български градове (Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара Загора, Велико Търново, Плевен и Благоевград) общо ще получат три четвърти от тази сума - 450 млн. лв.Тези данни бяха публикувани през април в сайта на Оперативна програма „Регионално развитие", сега там ги няма. Известно е, че София чака пари и от Програмата за развитие на селския туризъм и поради тази причина Йорданка Фандъкова поиска София да се приравни на село. Столицата била разработила проекти за усвояване на европейски и български държавни пари в общ размер на 2,5 млрд. лв, при положение, че 26-те най-големи след София града общо ще получат едва половината от тази сума - 1,3 млрд. лева, а 32 малки български града ще получат по-малко от една четвърт от тази сума - 600 млн. лв. Средствата от ЕС, договорени и усвоени от Южна България, към която е и София, са 6,7 млрд. лв., а за цяла Северна България парите са три пъти по-малко - 2,5 млрд. лв. Цели 89% от държавния бюджет на България са за Южна България, а за Северна България остават едва 11%.

                        Ако се заровим наистина в цифрите, цяло чудо е, че Северна България още мърда, но това ще е за кратко още.. След някоя година, ще си пукне тихо и кротко, но да се върнем на темата.

                        2 - 58 % от софиянци имат член на семейството в държавната администрация. Това е причина частният бизнес да крета - има огромна маса чиновници с постоянни заплати.
                        3 - бизнес последните 10-12 години се започва по-лесно в София - административно, но и за това си има причини и правителствени разпоредби още от времето на Иван Костов, Царят и Милен Велчев.
                        4 - като казвам, че се правят и по-лесно сделки, имам предвид манталитет, без индивиди като теб разбира се, ти си предубеден по презумпция - много рядко, но съм срещал и хора като теб в София - последно една продавачка на билети за метрото, но с 90 % от софиянци с които съм искал да правя бизнес и съм правил, никога не съм имал проблем, а може и да съм бил късметлия, знам ли. Отивам или те идват, сядаме и се разбираме за час максимум. Това във Варна почти не става - нужно е много повече време, пазарлъци и мислене. Но се работи лесно в София и не опират нещата само до пари. А иначе, че бачкате много, не ми приказвай. Не съм видял софиянец да работи в събота и неделя, или да остава след работно време! Това обаче си има и хубава страна! Ако човек не си цени почивката и свободното време, никой друг няма да му ги цени, нито ще иска да му ги плаща! Пък в тоя живот, става дума за пари. Времето също е пари.
                        Мрънкала има навсякъде.

                        Не е лошо някой ден да си ползваш и главата:

                        1. никой не чака на бюджет, а бачка.
                        2. бакалски сметки, в София има над 2млн души - сега какво, 1.3млн администрация ли ще изкараш?
                        3. глупости на търкалета, бизнес административно се започва лесно в цяла БГ. Лежането е друга тема обаче, 90% от страната не може да си го позволи.
                        4. не съм предубеден, отчитам недостатъка на хорицата научени на "ден година храни" - и развитието на нещата го доказва. Уви - варненските сте такива с много малки изключения, все чакате да падне от небето далаверата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                          Първо - без "нас". Тук не е София, не е и България
                          За Шопландията - има помийка ама има и 2млн дето къртят кинти - затова и бизнеса върви (като за БГ), и доходите биват (пак като за БГ). Докато варналии се ослушват - и оплакват в същото време. Та си останахте едни кисели мрънкала.
                          1 - бюджетът на София е 2 пъти по-голям на глава от населението в сравнение с кой да е друг град. От тия пари колкото и да се краде все остава нещо за софиянци.

                          По новата оперативна програма „Региони в растеж" София ще получи 600 млн. лв., а следващите след нея по големина осем български градове (Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара Загора, Велико Търново, Плевен и Благоевград) общо ще получат три четвърти от тази сума - 450 млн. лв.Тези данни бяха публикувани през април в сайта на Оперативна програма „Регионално развитие", сега там ги няма. Известно е, че София чака пари и от Програмата за развитие на селския туризъм и поради тази причина Йорданка Фандъкова поиска София да се приравни на село. Столицата била разработила проекти за усвояване на европейски и български държавни пари в общ размер на 2,5 млрд. лв, при положение, че 26-те най-големи след София града общо ще получат едва половината от тази сума - 1,3 млрд. лева, а 32 малки български града ще получат по-малко от една четвърт от тази сума - 600 млн. лв. Средствата от ЕС, договорени и усвоени от Южна България, към която е и София, са 6,7 млрд. лв., а за цяла Северна България парите са три пъти по-малко - 2,5 млрд. лв. Цели 89% от държавния бюджет на България са за Южна България, а за Северна България остават едва 11%.

                          Ако се заровим наистина в цифрите, цяло чудо е, че Северна България още мърда, но това ще е за кратко още.. След някоя година, ще си пукне тихо и кротко, но да се върнем на темата.

                          2 - 58 % от софиянци имат член на семейството в държавната администрация. Това е причина частният бизнес да крета - има огромна маса чиновници с постоянни заплати.
                          3 - бизнес последните 10-12 години се започва по-лесно в София - административно, но и за това си има причини и правителствени разпоредби още от времето на Иван Костов, Царят и Милен Велчев.
                          4 - като казвам, че се правят и по-лесно сделки, имам предвид манталитет, без индивиди като теб разбира се, ти си предубеден по презумпция - много рядко, но съм срещал и хора като теб в София - последно една продавачка на билети за метрото, но с 90 % от софиянци с които съм искал да правя бизнес и съм правил, никога не съм имал проблем, а може и да съм бил късметлия, знам ли. Отивам или те идват, сядаме и се разбираме за час максимум. Това във Варна почти не става - нужно е много повече време, пазарлъци и мислене. Но се работи лесно в София и не опират нещата само до пари. А иначе, че бачкате много, не ми приказвай. Не съм видял софиянец да работи в събота и неделя, или да остава след работно време! Това обаче си има и хубава страна! Ако човек не си цени почивката и свободното време, никой друг няма да му ги цени, нито ще иска да му ги плаща! Пък в тоя живот, става дума за пари. Времето също е пари.
                          Мрънкала има навсякъде.
                          Last edited by Jay Gould; 07.12.2014, 14:01.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Много големият проблем също така е, че учители стават масово най-трагичните представители на младежта. Особено тези, които трябва да обучават бъдещето на нацията - нашите деца. Начална и предучилищна педагогика се влиза с тройка сигурно макс. Аз съм се отчаял , искам да си платя , за да ми обучават детето , като хората. За 600-700 лв не получаваш нищо, ама нищо - смених няколко градини на детето - всичките са един дол дренки - смешни неориентирани 25 годишни девойки, които са тотално незаинтересовани. Децата просто оцеляват там. Представям си само какво е в училищата......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              То пък в София си нямате куци магарета. Стани някоя сутрин иди пред НДК има едни смрадливи капани с кафе по 20 стотинки или по 50 беше не помня.. ще ти се напълни очите с помията на нацията. Иначе едно ви признавам с вас се бачка по-лесно отколкото със съгражданите ми и човек не си губи така времето при преговори... няма го това мммммммммм.... и да мисля 3 месеца... Или става или му теглиш една и търсиш друг Общо взето обаче със шопите се разбирам, само за купон ви няма много -много и гледате сериали, ама всеки си има трески за дялане.
                              Първо - без "нас". Тук не е София, не е и България
                              За Шопландията - има помийка ама има и 2млн дето къртят кинти - затова и бизнеса върви (като за БГ), и доходите биват (пак като за БГ). Докато варналии се ослушват - и оплакват в същото време. Та си останахте едни кисели мрънкала.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Че кво и има на темата? Само дето явно никой не е прочел, какво е написал човека, който я е отворил. Ама... чукча писател
                                Напротив.
                                А ти прочети какво писах по-долу, разковничето е в конкурентноспособността.

                                Коментар

                                Working...
                                X