IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво расте в едно умиращо тяло?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Расте дялът на пенсионерите сред населението:
    1)
    Населението
    - в края на 1989г. беше 8,767,308 души
    - в края на 2013г. беше 7,245,677 души
    Тоест за 24 години има СПАД ОТ НАД 1.5 МИЛИОНА ДУШИ.
    2)
    Пенсионерите
    - в края на 1989г. бяха 2,209,019 души
    - в края на 2014г. бяха 2,179,989 души
    Тоест за 25 години има СПАД С ПОД 30 ХИЛЯДИ ДУШИ.


    http://noi.bg/aboutbg/st

    Коментар


    • Имам чувството, че попадам в литературен клуб.
      За икономика се говори с точни данни, уважаеми господа (и дами, разбира се)

      Коментар


      • http://www.investor.bg/drugi/338/a/n...godini-185751/

        растат... кражбите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение
          Хареса ми анализа на автора. Факт - в омагьосан кръг сме и се влачим по корем. Пари има, но са оставени да спят, защото е твърде опасно да се инвестират, да влязат в обороти и да побутнат икономиката нагоре. Всеки нормален човек го е страх да инвестира, защото действителността ни е страшна и хиените много. А законите са за хиените. Ще си буксуваме още много и накрая ще изхабим съединителя и ще се продадем отново на хиена, която да ни лъже, че ще дръпнем. И пак ще забуксуваме. И така... Кръговрат до дупка
          Глупости, изобщо не е нужно да се държите сякаш само в Бг е възможно да се инвестира.

          Коментар


          • Хареса ми анализа на автора. Факт - в омагьосан кръг сме и се влачим по корем. Пари има, но са оставени да спят, защото е твърде опасно да се инвестират, да влязат в обороти и да побутнат икономиката нагоре. Всеки нормален човек го е страх да инвестира, защото действителността ни е страшна и хиените много. А законите са за хиените. Ще си буксуваме още много и накрая ще изхабим съединителя и ще се продадем отново на хиена, която да ни лъже, че ще дръпнем. И пак ще забуксуваме. И така... Кръговрат до дупка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              Без да се заяждам с колегите от провинцията, най-вече морските градове, но не е ли време да се научите да карате и да спирате на пешеходни пътеки?! Съвсем сериозно питам, когато съм по морето непрекъснато бера страх да не ме убият на пешеходна пътека. Пешеходците се "бърз или мъртъв".
              И аз ще съм извън темата,ноооо ..
              .... ми като ти се живее не ходи на море в БГ морските градове бре
              Защо го казвам ли - ами защото нали сме в хубавата демокрация с право на личен избор .... ми избираш това което ще ти допадне.Не ви разбирам вас,хем не ви харесва хем искате точно там да се забиете .Ис шофьорлъка така .... има си кръстовища,спираме,па след 20м пешеходна пътека,спираме,па след 20м легнал полицай,спираме ..... абе да им тегля една дълга ли на тез пешеходци .... ми да го направят и обявят целият град за пешеходна зона и да забранят автомобилите направо.Ами нали за това платното е направено за автомобили.
              Или имаш претенции на осовата линия да вървиш
              Ама де вика Наивник - Бай Ганьовска работа - на всеки му е влязъл накриво и негодува.

              По темата:
              Докато всеки е с претенции,нема се оправим.
              Напълно съм съгласен с Патилан,че "урбанизацията" е фатална за малка България.
              Само дето всички изтъквате проблеми,а никой не даде поне едно решение.
              Навремето как заселваха Странджа - насилствено.
              Ами и сега става - ще има пари,само ако обработваш точно е този парцел от 10дка,ако за обработката му ангажираш ни повече ни по малко от 5 човека,за поне 10г ..... пък ако щеш допълнително си взимай 10,пък и 100 комбайна -твоя си работа.Парите си заслужават - преценявай си.
              Тооо ....свободна земеделска земя няма,но пък изоставени голеееми селски дворове -колкото искаш,дори в Добруджа
              Парите се удвояват,ако има и животновъдство! (под животновъдство разбирам малко стопанство от 10-тина глави едър добитък - овце,крави,прасета,кози)

              Т.е субсидии само в краен случай!
              Под "субсидии" разбирам всяка форма на помощ - социални и подпомагащите в момента за земеделие,дори детските

              Успех
              Last edited by katilarium; 07.12.2014, 17:54.
              Страхът трудно се преодолява само със знания

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                Пешеходците се "бърз или мъртъв".
                Във Варна наистина е така, едва от някоя година, някои, но още само някои взеха да се съобразяват, но мисля, че това не е от промяна в поведението, а защото мислят, че камерите по кръстовищата работят. А те не работят, понеже не са платени, но някои шофьори не знаят за това В Бургас не карат така
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Без да се заяждам с колегите от провинцията, най-вече морските градове, но не е ли време да се научите да карате и да спирате на пешеходни пътеки?! Съвсем сериозно питам, когато съм по морето непрекъснато бера страх да не ме убият на пешеходна пътека. Пешеходците се "бърз или мъртъв".
                  “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Слънчев Ден е на Гергов, или поне беше, а той е софиянец, а на него го продаде Иван Костов който също е от София. Все едно да се сърдиш на Софиянци за цените в хотел Плиска в София, който е на ТИМ или за цените на билетите в Зала Армеец - пак на ТИМ Доматите не са по-различни.... Същото е... И едното и другото иска копаене има си разходи и труд. дори на доматите е по-малко щото хайде и ние да сме садили домати. А ако чакам 40 минути за една шибана кола, значи си го заслужавам. Досега не съм имал такъв случай. Ако не ми хареса обслужването ставам и си тръгвам. Последно го направих тоя номер в Бургас, където бях седнал в центъра им и съм си поръчал дълго кафе, вода и мартини. Някаква пъпчива кифла ми взе поръчката, обаче вместо да ми я донесе, гледам я приказва си с приятелка. Станах и се изместих в съседното кафе без приказки и обяснения. Там някаква мома ме обслужи веднага. Та Слънчев ден едно не е във Варна, не че във Варна в някое малко по лъскаво кафе колата не е толкова, но и е на Гергов.

                    ПС: Грешка - Гергов бил врачанин, не софиянец по рождение.
                    Джей говоря за 1998г.А това с обслужването е навсякъде.И в София е същата работа.
                    И да знаеш не се сърдя на никого.Не ми харесва и затова не ходя.Капанчето едва ли беше на тия които си изброил по онова време.А с доматите наистина е по различно много по различно.

                    Коментар


                    • След години цяла България ще е един огромен град и няма да им почва за такива дискусии.
                      Custodite sortem vestram

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Не сте прави.
                        Проблемите на държавата не се делят на София/Провинция
                        Циганите са еднакви и на двете места
                        Държавните и общински служители - също.
                        Бай Ганьо си е Бай Ганьо и в Столицата и в Провинцията.
                        Докато всеки един от нас не поеме своята борба срещу тях ще си умиргаме тихо и безславно.
                        проблемът на държавата е както посочваш = Бай Ганьо.
                        Целта ми не беше да деля хората на софиянци и прочие.
                        Целта ми беше да покажа, как корупцията ни изяжда главата, и как десетки милиарди евро биват хвърляни за нищо.
                        Ако столицата беше Пловдив или който и да било друг град, то картинката щеше да бъде абсолютно същата, защото и Пловдив е населен с българи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Този проблем го има в цяла Европа , той съществува дори в Германия, Великобритания...Просто след урбанизацията ще последва деурбанизация, тя ще се наложи поради заплаха от смърт - един огромен град е рисково място ако всеки откачен манго може да го гръмне. Сега се изоставят селата, после ще са градовете.
                          В Европа нещата са относително статични с оглед брой на населелнието. Динамиката обаче е доста по-голяма.
                          Съвсем нормално е млад човек да отиде в големият град, да учи, работи, и да си купи жилеще. При ражеането на деца, или в краен случай при пенсионирането, хората се връщат в малките населени места. Идеята е че е безумно да се гледат деца в големият и мръсен град, камо ли да се пенсионираш там.
                          В Б-я не съществува такова разбиране и следователно няма подобна динамика.

                          Манталитеът ни също влия негативно, но искам да разтеглям темата, така или иначе излезна достатъчно дълга.

                          За съжаление в Б-я както се очертава, до 50 години София ще е с население от 5 млн.
                          Last edited by Patilan; 07.12.2014, 20:31.

                          Коментар


                          • Тялото няма как да умре, ако духът е жив! От тук според мен трябва да тръгнат нещата - напред и нагоре! Прекалено много се материализирахме и забравихме за чисто човешките и нормални взаимоотношения, които ни определят като хора и като общество. Забравихме значението на думата "хуманност", и това ни изяжда главите ежедневно Ако всеки започне да си гледа работата както трябва, и най-вече ако всеки прави това за което се чувства призван, т.е. прави го на първо място с удоволствие и за себе си, след това за другите, и най-накрая заради възнаграждението - нещата според мен биха потръгнали. Е, разбира се горното не би било възможно без подходяща политическа, социална и въобще заобикаляща ни благоприятна среда и обстановка, но преди всичко според мен зависи от самите нас! А дано
                            Last edited by kev; 07.12.2014, 16:09.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              бахти, като чета темата и разбирам защо не са ни нужни врагове - с толкова злоба и ненавист колкото изпитва българин към българин никой друг не може да ни мрази Жалко и тъжно едновременно
                              Подкрепям и също недоумявам от това.Не мога да се съглася,че хората извън София са неудачници,мързели,търтей или друго,навсякъде има много стойностни хора и много плява.

                              Коментар


                              • бахти, като чета темата и разбирам защо не са ни нужни врагове - с толкова злоба и ненавист колкото изпитва българин към българин никой друг не може да ни мрази Жалко и тъжно едновременно
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X