IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Абе имам един смътен спомен, че когато доказвах НЕОПРОВЕРЖИМО, че математиката е строго субективна наука, ти беше един от тези дето ми се подигравахте ???
    Ти много глупости си издрънкал, почти 13 000, затова и на тази няма да обърна внимание.
    Хайде сега, напиши нещо умно и посочи къде точно съм сбъркал в бройката

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Госпожо Фирдевс, днес ще има ли бунт ???
      Ще има леля ще има. Протести до ОСТАВКА т.е. още мАаалко остана.
      г-жа Фирдевс.2015г.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

        Колко бяха те ? Местан и Станишев твърдят, че са били 70 000.
        Нека се опитаме да направим обективна оценка на броя на присъстващите на митинга на БСП и ДПС днес,
        От видеото с въздушни кадри от пресцентъра на БСП ( http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2451426 ) екстрахирах един кадър - снимката в ляво
        С Google Maps направих снимка на същото място, с мащабен таг 20 м.
        Обградих зоната на митинга на двете снимки, на втората - доста щедро.
        Зоната е 180 м * 30 м = 5400 м2
        Следователно те са били всички рекорди - имало е 70 000/5 400 = 13 души на квадратен метър !!!
        Или просто са били само 5400 * 3 = 16 200
        Абе имам един смътен спомен, че когато доказвах НЕОПРОВЕРЖИМО, че математиката е строго субективна наука, ти беше един от тези дето ми се подигравахте ???

        Ако съм се припознал извинявай !!!
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Кире, по добре цитирай Веса Миризливата. Тя най ги громи студентите !!!
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Hago Arman Babikyan
            Борисов обвинил управляващите в полицейщина спрямо студентите.

            Припомням:
            1/ http://www.monitor.bg/article?id=374071
            2/ http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtes...ormeni-5537231
            3/ http://www.blitz.bg/news/article/117760

            И на предните протести имаше изкуствен контрапротест:
            http://www.youtube.com/watch?v=zvMmm3Yp3b4

            И на предните и на тези протести президента Плевнелиев нищо не направи освен да говори захаросани клишета от типа "колко е хубаво да се протестира" и как "политиците трябва да слушат народа"

            Разбирам да беше отдавна и да сме забравили, но си беше само преди няколко месеца...

            Коментар



            • Колко бяха те ? Местан и Станишев твърдят, че са били 70 000.
              Нека се опитаме да направим обективна оценка на броя на присъстващите на митинга на БСП и ДПС днес,
              От видеото с въздушни кадри от пресцентъра на БСП ( http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2451426 ) екстрахирах един кадър - снимката в ляво
              С Google Maps направих снимка на същото място, с мащабен таг 20 м.
              Обградих зоната на митинга на двете снимки, на втората - доста щедро.
              Зоната е 180 м * 30 м = 5400 м2
              Следователно те са били всички рекорди - имало е 70 000/5 400 = 13 души на квадратен метър !!!
              Или просто са били само 5400 * 3 = 16 200
              Attached Files
              Last edited by barbaron; 17.11.2013, 10:46.

              Коментар


              • Бе тази ОНАЗИ Калина Андролова ич барем не забеляза ли, че баш по време на най големия бунт, вместо да го предават четвъртите подлоги на подмяната, в телевизора беше влязла Моника Люински, с деветмина дечиня и се лиготеха цял ден с Гала ???
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Тази Калина Андролова да не е ОНАЗИ Калина Андролова ???
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Вандализмът им прилича
                    Калина Андролова, политически анализатор

                    /Поглед.инфо/ Потресена съм от паралелните реалности, които телевизиите умишлено създават у нас, от пълното изкривяване на действителността, от едностранчивите внушения, от спекулата с медийната власт. Превъзбудените журналисти с лека ръка превърнаха образа на българската полиция в чудовищен, репресивен и агресивен. Кръв се лееше от екраните, хора се търкаляха по паветата, човек би си помислил, че се случва опустошителен сблъсък. С интерес наблюдавах една студентка, която показваше единия си пръст, който беше леко одраскан и крещеше неистово: вижте, млада студентска кръв, ето това ми причиниха полицаите.

                    Абсурдът на разиграваната драматургия в България започва да достига критичния си максимум! Медиите са клекнали до земята и обслужват протестиращите с такъв хъс и възхищение, че започвам да си мисля, че живея в Русия от времето на Елцин, когато олигарсите се хвалеха, че телевизите им произвеждат президенти. В едно с това студентите, които обясняват защо протестират,са толкова политически неграмотни, че направо да ти стане тъжноза бъдещето, докато ги гледаш.

                    Знаете ли, аз не подкрепям това правителство, някакси не е точно по моя вкус, по много причини. Но съм потресена от арогантното нетърпение, от истеричния напън, от ужасния недемократичен натиск то да бъде свалено насила. Учудена съм от неспособността на ГЕРБ, от абсолютната непригодност на тази партия,да бъде в опозиция. Интересно, ако утре ГЕРБ загуби изборите, пак ли ще предизвиква революции по улиците. Да, ГЕРБ бяха лошо изиграни чрез коалиционни хватки, разбираемо е тяхното политическо недоволство. Но, за Бога, не можеш да бъдеш партия, ако не умееш да изчакваш, да се снишаваш, да губиш понякога. Не можеш да си партия, която за да се върне веднага на власт, е готова да разрази гражданска война, да инжектира тонове омраза в публичното пространство, да застраши и без това крехкото равновесие на неукрепналото ни демократично общество.

                    Може да се притиска, дискредитира и разбива едно правителство по много други начини, които са демократични. Да се осветляват некадърността и провалите на опонентите ми изглежда полезно и справедливо. Да продуцираш обаче псевдо гражданска война, хаос и нестабилност, ми изглежда пошло, незряло, антидемократично и опасно.

                    Връщам се на телевизиите и тяхната обективност. Не видях нито една телевизия да покаже наранен полицай, някои от маргиналните телевизии обаче показаха просташките обиди, които протестиращите непрестанно хвърляха в лицата на полицаите. Протестиращите се държаха безсрамно, нахално и безпрецедентно нагло спрямо българската полиция, тя беше замервана с бутилки от вода, тя беше наричана сбор от мерзавци, срещу нея се крещяха дебилни изречения, че протестърите плащат заплатите на полицаите, сякаш бюджета на България се формира от шепа гладни студенти и вампирясали кукловоди. Върху българската полиция се изля толкова много помия и неистини, че ми стана обидно за телевизиите, журналистиката и медийните измами.

                    За сравнение, ще ви припомня студентските протести в Калифорния през 2009. Тогава американските студенти, преподаватели и служители на университетската администрация протестират срещу увеличаването на таксите за обучение с 32%, което представлява повече от 10 хиляди долара увеличение на годишната такса. Студентите възмутено обявяват, че Калифорния е на първо място по харчене на пари за затвори, а на 48 по харчене на пари за образование. Американските младежи провеждат седящи стачки, блокират колите да не могат да влизат в университетските райони и многократно окупират няколко сгради.Университетското ръководство отговаря на протестите с голяма полицейска сила. Полицията използва палки, сълзотвотен газ и гумени куршуми, наранени са стотици мирно протестиращи, като някои от тях са изпратени в спешното отделение с травми и счупвания. Повече от 700 студенти и членове на факултети са арестувани през периода на протестите. Не смея да помисля какво би се случило на американски студент, който замери полицай с бутилка от минерална вода или го нарече в лицето мизерник и мръсник.

                    Ще ви дам още един пример. Протестите във Великобритания през 2010. Студентите протестират срещу планираното съкращение на средствата за образование и срещу увеличаването на таксите за обучение. Организаторите обещават, че протестите ще бъдат мирни, но в серията от протести и шествия избухват множество актове на насилие, в които полицаи и студенти биват наранени. Студентите окупират университетски и други сгради, и често вандалстват. Замерват полицаите с яйца, развалени плодове и дори стъкла. На 30 ноември 146 протестиращи, които отказват да напуснат Трафалгар скуеър, са арестувани и обвинени, че нарушават обществения ред. На 9 декември 2010 студентите се отправят към Парламента в шествие, което е разрешено, но там има разположени предварително много полицейски части за борба с безредиците и прекалено много полицейски коли, които блокират пътя към сградата. На този ден полицията обкръжава няколкото хиляди протестиращи на площада пред парламента. Обяснението е, че има високо ниво на насилие срещу полицията и трябва да се действа извънредно. След като ги затваря в клопка, полицията започва бавно и методично да ги изтласква, биейки ги с палки. Разположена е дори полева болница, за да се оказва първа помощ на ранените. Има множество ранени, много от тях в областта на главата. Един от протестиращите, студент по философия, получава дори мозъчен кръвоизлив. По-късно, срещу действията на полицията, се появява и скандално видео, което показва как човек в количка с церебрална парализа е изхвърлен и влачен от полицаите по земята. Английската полиция отрича да е действала с насилие. И така нататък. И така нататък.

                    Мога да ви разкажа и за студентските протести в Дъблин през 2010, когато срещу студентите са пуснати полицаи с коне и кучета. Хората са мачкани брутално.

                    Мога да ви разкажа и за протестите в Канада, тази прекрасна държава, в която на 18 май 2012 полицията използва срещу протестиращите студенти гумени куршуми, сълзотворен газ и шумови бомби.

                    Но, разбира се, българските протестиращи са с особени претенции за друг неизвестен вид демокрация, те очакват полицията за борба с безредиците да им каже добър ден, да им се представи, да ги почерпи с кафе и сладки, да им разкаже някой виц и да им пожелае приятно вандалстване.

                    Това, което българската полиция демонстрира по време на всички досега случили се протести, е достойно за възхищение и аз ги поздравявам от трибуната на „Деконструкция”. Никога не съм предполагала, че тези хора могат да имат толкова много търпение и могат да запазят такова върховно самообладание. Не съм подозирала, че българската полиция, непрестанно обиждана и подигравана, всъщност показа, че притежава изключителни професионални качества. И всякакви нападки срещу полицията за поведението й по време на протестите са дълбоко омерзителни и безсрамни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Госпожо Фирдевс, днес ще има ли бунт ???
                      Е, как!

                      http://dnes.dir.bg/news/protest-chis...15271594?nt=11

                      Коментар


                      • Госпожо Фирдевс, днес ще има ли бунт ???
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Дон Карлос, драги приятелю ...

                          Разбира се, че мога да пиша възвишено и с псевдо-патриотичен патос.

                          Прав си Америка са неграмотни, но бачкат от 18$ на час/средно нищо, че не знаят къде е Париж.

                          В България първия въпрос, който те питат навсякъде е как се казва баща ти? Справка политиците - все някой бил син/дъщеря, внук/внучка на някой друг.

                          Ако тръгна да ти изреждам американски марки създададени, наложени и позиционирани в мащаб цял свят няма да ми стигне 1 ден да ги изброя всичките и все ще пропусна някоя.

                          А, колкото и да мисля за Българска марка се оказва, че не мога да се сетя нито за една, понеже за 50 години комунистите не могат да създадат нито една, която да я е чувал някой отвъд Калотина, освен може би Калинка.

                          Тук са толкова креативни и такава бизнес среда са създали, че накрая за символ/лого на България ( в туристическия бранш се дават 1.5 мил. лв. с "конкурс" да се изобрази България като омлет и при черно-бял печат да ти излезе една мацаница, от която нищо не се разбира и това нещо носи гръмкото име български бранд - лого на България. Парите естествено никой няма да върне за "качествено" свършената работа и няколко страни изреваха, че е открадното от тях.

                          Ама, поне парите са отишли при правилните другари. Също се сещам как за една регистрация в Туитър и една във Фейсбуук - 2 млади красиви девойки на по 20 години получават от министър на земеделието 50 ( петдесет хиляди лв. ) и се сдобиват веднага с 2 жилища във София. Това е велико постижение - понеже даже хлапе във 2-ри клас може да направи въпросните 2 ( две ) регистрации.

                          Също си спомням за една охранена мацка, която докато стане директор на държавно учреждение сама си определя ДМС ( допълнително, материално стимулиране ) в края на годината от над 50-сет хиляди лв., която сега е разследвана и пак ще я потулят - защо си ги е дала сама като уж Дянков в забранил бонусите, понеже било криза. В същото време пък Дянков раздал бонуси на собственото си министерство. Все едни такива родни, мили чудеса.

                          Те, така, драги Приятелю - гордея се колко е напред България и колко са прости американците. Но там поне дори и неграмотните имат минимално почасово заплащане от 6$ на час - а тук хора с 10 висши образования не могат да ги вземат на ден, понеже в България всички са мега-ултра-милиардери и вадят по 20 лв на ден да отидат на работа, а заплата им е 10 лв. надник/ден, което е прекрасно и ходят на работа като хоби.

                          Поздрави!

                          П.П. Само за протокола също: поне моя милост сам си пише нещата за разлика от политиците ви, при които екипи от 20 човека им пише т.нар. "реч" и те са толкова красиви и умни, че държат едни листчета винаги, понеже даже и 5 изречения не могат да запомнят, които друг им е написал. Та, и затова се плащат пари в България. Да, можеш да четеш от листче пред камера и на трибуна. Това разбира се е без автопарка от БМВ-та и Мерцедес, защотото е много трудно да се напишат цели 5 последователни изречния едно след друго и са нужни секратарки на секратарките и охрана да охранява пък охраната, а те винаги и само ползват БМВ и Мерцедес за тенекия с кинтите на данъкоплатците си

                          Също велико постижение на България със световен принос в световната наука. Къде са те - къде сме ние?

                          Та, американците не знаят къде е Париж, а в България - Президентът ви не знае къде е Колорадо планината и я сочи за българска в Новогодишното си изказване пред нацията - писана от 2 стада Калинки, всяка със секратар и охрана и служебен автопарк.

                          Та, такива ми ти неща, май диар френд от Щатско! Тук всичко е цветя и рози с нови секси пози.

                          Бъди здрав!
                          Last edited by marandi; 17.11.2013, 09:33.

                          Коментар


                          • Няма ли пряка демокрация - няма демокрация !!!
                            http://www.vbox7.com/play:071120e353
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • marandi

                              Драги приятелю, за половин година, че и повече търпилото ми е на изчерпване.
                              Моля те, престани да хулиш България и българите! Добра или лоша, България е моето Отечество и аз не мога да бъда равнодушен, когато някой си сипе такива хули. Още повече, някой, който се опитва да пише на псевдобългарски / к'во, ай, к'ви, дет', кат', т'ва, ся и пр. "бисери". Освен това не става ясно защо говориш на българите във второ лице мн. число. Ти бимбинистанец ли си? Ако си бимбинистанец, гледай си Бимбинистан и не се бъркай в работата на българите, защото и без тебе тя е много объркана.
                              И стига с тези купешки думи! Никак не бъди сигурен, че употребяваш "лейбъл" на място.
                              Колкото до откритието, че 2/3 от цял свят не са чували за България, ми се струва, че ти прекаляваш с ласкаенето й. Над 2 милрд. да са чували за тебе - дай Боже всекиму!
                              Освен това, още през 70-те години на миналия век /ти тогава си бил малък или въобще те е нямало/ 42% от американските студенти ПО ГЕОГРАФИЯ от втори курс не можеха да посочат на картата къде се намира Париж, а над 50% от американците не бяха и чували, че на света съществува друг език, освен английския и друга валута, освен долара. Но това въобще не прави американците по-малоценни от другите.
                              Ако поживееш само няколко месеца в Америка, навярно ще останеш удивен от мнението, което имат американците за българите и от респекта към нашите знания, обща култура и интелект. Струва ми се, че това се дължи на ограничения достъп на българските цигани до Новия свят. И друго - струва ми се, че лошото име на българите по света и главно в Европа се дължи имено на циганите.
                              В заключение - знай, че хулите ти към България и българите ще срещат занапред решителния отпор на още по-русото /моя милост/, в рамките на възможностите ми да чета този форум. И че не понасям да ми се говори менторски във второ лице, мн. число.

                              Коментар


                              • А бе, пак питам - кой е чувал България и за к'во спорите в момента?!?!?!

                                Цял свят не я знае къде се намира на картата, а тия които са я чували се чудят защо българите са с толкова бял цвят на кожата?

                                П.П. Вие, добре ли сте и к'ви глупости дрънкате? Разни световни анонимници, дет' си ги избирате.

                                Ма, няма лоша реклама - мелете зърно в мелницата на некъдърността с разни шматки кат' Станишев, Боко и сие .... паплач дет' ви ебе от сутрин до вечер и през нощта.

                                Пак питам 2/3 от цял свят не са чували за БГ? Кой е световния ви лейбъл, освен Стоичков?

                                Коментар

                                Working...
                                X