IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Мисля че не си съвсем наясно. Сорос и Чаеното парти са в откровена война.
    А иначе си прав, че не съм наясно с хамериканската вътрешна политика. Не ме засяга. Стига ми да знам, че във външната си политика подкрепят мюсулманите, Босна и Херцеговина, Косово... те ги създадоха. Подкрепят Ал-Кайда в Сирия. И където минат американците след тях никне само мюсулмански фундаментализъм.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Мисля че не си съвсем наясно. Сорос и Чаеното парти са в откровена война.

      А иначе - ти да си му видял отчетите - от къде знаеш какви точно пари получава и от кого точно е голямата тежест. Защото какво като Като Институт му дава пари, ако тези пари са да кажем 1000 долара, а от нашата мила родна държава по разни програми взима 150 000.
      За нас, БСП, всички български фондации, институти и тинк-танкове и т.н. независимо дали се заплащат от соросоидите или други американски партита са шпионски организации, работещи за Америка.
      И правилно Путин прокара закон, с който ги обяви за незаконни в Русия.
      Време е и ние да ги обявим за незаконни. Организация, която е финансирана от друга държава, работи за интересите на другата държава- не за интересите на България.
      За тази работа си има български лаф за "поръчването на музиката" .
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Тези тръстове дават пари на кого ли не. ....
        Да, да...

        Коментар


        • Воден от принципа на независимост на своята дейност, Институтът за модерна политика не ползва и не приема финансиране от структури, свързани с Джордж Сорос, фондация “Америка за България” и други политически мотивирани донори.

          Виждаш ли за какво говорим - точно Америка за България финансира опозицията в България - а този институт съвсем директно са си казали че от тях пари не взимат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Не, не! Не дават пари на кого ли не! Няма такова нещо.

            Тия тръстове, колега, са известни с това, че навсякъде подкрепят либерталианската политика. Те дават пари само на тези, които работят в унисон с американските интереси. Като говоря за американски интереси, имам предвид интересите на американския едър бизнес, на американските антисоциални кръгове, като "Чаеното парти", "соросоидите" както е модерно.
            Няма как да вкараш тук БСП.
            Аз знам че според теб БСП е виновна за всичко, включително за глобалното затопляне, за измирането на динозаврите и за тайфуна във Филипините, ама чак за Борислав Цеков не стоят. Не им приписвай такъв грях. Не са те.
            Мисля че не си съвсем наясно. Сорос и Чаеното парти са в откровена война.

            А иначе - ти да си му видял отчетите - от къде знаеш какви точно пари получава и от кого точно е голямата тежест. Защото какво като Като Институт му дава пари, ако тези пари са да кажем 1000 долара, а от нашата мила родна държава по разни програми взима 150 000.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
              Партиите не искат това правителство да си ходиЗащо правят митинг в Пловдив, а не в София? Защото от Пловдив няма да падне правителството. Ако беше в София, можеше някои луди глави да си помислят, че е дошло времето, и да стане верижна реакция.
              Като си права - права си !!!
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Ето я щерката на Бойко, с която има проблем! Прочетете вълнуващата й история!
                Ето я щерката на Бойко, с която има проблем! Прочетете вълнуващата й история!
                Дата
                15:58 | 16.11.2013
                Дата
                516313
                Коментари
                25
                Автор: ПИК
                Share

                Какво се случва с единствената дъщеря на Бойко Борисов - Венета? Този въпрос буни България, след неочакваното признание на таткото, че с дъщеря му има проблем.

                "Ако не се оправи, няма да има пощада", закани се Борисов на митинга в Пловдив.

                ПИК ви показва как изглежда Венета, която се скрие старателно от фотокамерите.

                Тя е завършила в Калифорния международни икономически отношения, бизнес администрация и финанси. Започнала работа в министерството на финансите, но работила няколко часа, защото, когато баща й разбрал, веднага я уволнил.

                “Ами правилно”, коментира баба Симеонка Костова, бившата тъща на експремиера. Тя разказва, че момичето тъгувало за баща си, когато е в Америка. В България пък му било мъчно за майка му Стела, първата съпруга на Борисов.

                Стела, едва студентка в първи курс медицина, не посмяла да каже на баща си Георги Костов, че иска да се жени за Борисов. Тя му написала писмо от 4 страници, което завършвало с думите: “Искам да сключа брак.” Строгият родител обяснил, че е още малка за женене, но нека да види зетя. “И го хареса Георги Бойко. То какво да не му харесаш!”, разказва Симеонка. Тъщата на експремиера през лятото живее в с. Селановци, където си гледа градинката, а зимата - в столичния кв. Люлин.

                “Ожениха се с голяма любов. Бойко много обичаше Стела. Мисля, че и сега я обича.” Симеонка разказва как Борисов носел бременната си в 8-ия месец жена на ръце до 4-ия етаж.

                Родителите на Борисов също много обичали Стела.

                “Когато се разделиха, и те плачеха с мен за нея - разказва Бойко-Борисовата тъща. - Затвориха вратата и й викат: “Стеле, седи си тук, тук ти е мястото. Той ще потича, пък ще се върне при теб.” А тя, нашата, категорична: “Щом е бил с друга жена, край!” А той как ли не й се извиняваше, искаше дори да се върне. И тогава пред мен Бойко се зарече - “Аз никога повече няма да се оженя.”

                Борисов се запознал с Цветелина Бориславова случайно, в един автосервиз. Сега Стела е съпруга на бившия мъж на Бориславова - Стефан Арабаджиев и живее с него в САЩ.

                “Като по филмите. Не знам как е станало, по вестниците разправят, че взаимно се утешили”, коментира майка .

                МУТРЕНСКА САПУНКА

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Тези тръстове дават пари на кого ли не. Въпроса е чии интереси защитава. А той защитава интереса на БСП или на Цветан Василев - не съм сигурен кое точно има приоритет.
                  Не, не! Не дават пари на кого ли не! Няма такова нещо.

                  Тия тръстове, колега, са известни с това, че навсякъде подкрепят либерталианската политика. Те дават пари само на тези, които работят в унисон с американските интереси. Като говоря за американски интереси, имам предвид интересите на американския едър бизнес, на американските антисоциални кръгове, като "Чаеното парти", "соросоидите" както е модерно.
                  Няма как да вкараш тук БСП.
                  Аз знам че според теб БСП е виновна за всичко, включително за глобалното затопляне, за измирането на динозаврите и за тайфуна във Филипините, ама чак за Борислав Цеков не стоят. Не им приписвай такъв грях. Не са те.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Партиите не искат това правителство да си ходиЗащо правят митинг в Пловдив, а не в София? Защото от Пловдив няма да падне правителството. Ако беше в София, можеше някои луди глави да си помислят, че е дошло времето, и да стане верижна реакция.
                    18.11.2013 | 10:09
                    Светозар ГЛЕДАЧЕВ, финансов анализатор

                    Защо правителството не пада? Задавали ли сте си този въпрос? Ето моя отговор. Независимо какво бълват медиите, че ГЕРБ инициира протестите, не им вярвайте. ГЕРБ не иска да свали правителството, просто защото не му е изгодно. Кой би направил нещо срещу себе си? Не печели от това. Когато студентите се бунтуваха пред НС , те бяха малцинство. Даже полицаите може да са били повече от тях. От толкова малко хора управляващите ги хвана толкова много страх. Защо? Защо не ги е страх от ГЕРБ? Защото са се разбрали и договорили. Какво? Правителството да не пада още.

                    Всички партии в НС нямат файда от нови избори. Не знам колко е членската маса на ГЕРБ в София, но винаги могат да изкарат 30- 50 000 души без знамена и портрети на Б. Борисов. Те имат стройна партийна организация. Ако всеки член си вземе жената и децата и отидат към центъра на разходка, ще станат поне 150-200 000 души. А трябват много малко хора. Студентите с 1000 души създадоха такъв проблем на правителството. Какво ще стане, ако към тях се присъединят 30- 50 000 души? Ще дойдат поне още толкова зяпачи и сеирджии. И ето ви 100 000. Ще падне ли тогава правителството? Когато се струпва народ, винаги се появяват едни младежи, дето мрат да се бият с полицията. Футболните агитки редовно го правят, от любов към спорта. На тях няма нужда да им се плаща. Те го правят доброволно, за екшън. И ето ви много хора, група, която предизвиква полицията. Тя отвръща и ги бие. Така започват всички революции.

                    Спомнете си 1996 г. у нас, Тунис, Египет, Гърция, че и почти всички страни. Е, защо ГЕРБ не се възползват от ситуацията? Та на тях съдбата им я изпраща. Защото те ще загубят от сваляне на правителството. Защо правят митинг в Пловдив, а не в София? Защото от Пловдив няма да падне правителството. Ако беше в София, можеше някои луди глави да си помислят, че е дошло времето, и да стане верижна реакция. Да дойдат много недоволни хора и наистина да го свалят. ГЕРБ иска само да покаже мускули, но нищо повече. Като културист. Много мръвка, много поза, не толкова сила. Въпреки че социологическите агенции са партийни и гледат да скрият истинската картина, то в едни сегашни избори, през зимата, ще влязат БСП, ГЕРБ, ДПС. Всички други са на прага на 4-те процента и нищо за тях не е сигурно. Атака беше под чертата, но сега яхва нова националистическа вълна и ще влезе в новия парламент. Трябват още бежанци, набити араби и т.н А каквото и да стане, ГЕРБ ще са с по-малко от сегашното влияние. А ако управляващите дадат гласове на Бареков, прелеят от собствени или купят и има едни 800 000-1 200 000 мъртви души, защото той сам няма да спечели, ще имаме тройна, стабилна и зловеща коалиция, която само с революция се сваля.

                    Как ви изглежда БСП, ДПС и Бареков със 150 депутати? Ние тази не можем да свалим, а онази ще е бетонирана. Олигархията ще е напазарувала всички партии в НС. Реформаторският блок все още е слаб, че и да влезе, нищо няма да зависи от него. Трябват лидери, а тях ги няма. Сегашните управляващи вече са си уредили следващия парламент. Но защо тогава не правят нови избори сега, когато положението им е още по-сигурно? Първо, винаги има, макар и малка вероятност нещо да се обърка. Второ, ударно се приемат закони и се вземат решения, които предопределят съдбата на България. “Южен поток”, който най-вероятно нямаше да се подпише, за няколко дни го направиха реалност, при това с много, в пъти по-неизгодни условия. От това се възмути дори и Р.Овчаров, който е апологет на Русия. Той казва, че по подписания договор максимално ще получаваме около $42 млн. годишно. Като дори това не е сигурно, защото тръбата трябва да се запълни на 80%. А ЕС има изискване 50% от капацитета да е незапълнен, за други доставчици. Т.е. може и стотинка да не видим. Ако вземем сега съществуващите цени за транзит на Булгаргаз, то трябва да ни плащат $600 милиона годишно, независимо от капацитета. 14.2 пъти по-малко. Е, не намирисва ли на газови комисиони в дебели офшорни сметки? Някои ще станат много богати от бедна България. За кой ли път. Ей така се става мултимилионер. Този договор ще ни струва много скъпо, но ще разберем след години. Правителството тегли 1 милиард лева кредит. От него за социални нужди отиват около 10%, а другите? За наши и ваши. И това може да не е последният взет кредит. Държавният дял на Пловдивския панаир ще се продава. Кой ще го купи? Браво! Познахте! Г. Гергов. И няма да имаме вече панаир, а хотели и сгради, по-доходни за собственика, но загуба за Пловдив. Това поддържаше дребния бизнес в Пловдив. Това е все едно на Варна и Бургас да им приватизираш морето или да го източиш.

                    Дотук загубите за нас са минимум 5 милиарда лева, без пропуснатите ползи! А може да стигнат 15 милиарда лева. Никой още не е виждал договора. За тях всеки ден е печалба. Той е пари, ама много пари, и власт и заробващи условия и договори. А за вас? И къде са тук интересите на народа? Никъде. Него кучетата го яли.
                    ГЕРБ си прави друга сметка. Той да направи тройна коалиция с Реформаторския блок и Атака. Волен Сидеров вече смени курса към ГЕРБ. Обърна палачинката. Нали Бойко преди управляваше с него. Какво става, ДПС и Атака са балансьорите, дето обират каймака само и не носят отговорност. Не е важно с кой, но да са във властта. Но за да им стане играта, им трябва време, сега са слаби. Затова трябва да се подкрепят протестиращите, били те студенти или не. Харесвате ли ги или не.Те защитават нашите, общите, българските интереси и рушат техните олигархични, монополни и кожодерски. Само така се бърка работата на сегашната олигархия, представена чрез парламентарно представените партии. Нали това искаме? Нали всички сме против тях? Или не е така? 84% не одобряват правителството, ама то стои. Революциите се правят от класата или прослойката, която няма какво да губи. Студентите няма какво да губят. Затова ги е страх политиците от тях. Толкова много ги е страх, че като контрамитинг събират хора от цяла България. Но студентите са малко. Подкрепете ги, защото правителството ще си отиде, но олигарсите зад него ще вземат всичко, до което се доберат, и вече са си съставили сценария за нов политически театър с нови актьори.
                    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                      Колега...
                      отвори очи. Виж колко е часа.
                      Института за модерна политика на Борислав Цеков е на АМЕРИКАНСКА либертарианска хранилка!
                      Това е ОЧЕВАДНО само като му погледнеш донорите и тинк-танковете.
                      http://www.modernpolitics.org/?page_id=1417
                      Ето ги:
                      Фондация "Работилница за граждански инициативи". Зад нея стоят: Фондация Чарлз Стюарт Мот (САЩ), Тръст за развитие на гражданското общество в Централна и Източна Европа (САЩ), Балкански тръст за демокрация (САЩ), Джърман Маршал Фънд (САЩ) и други все такива. http://www.wcif-bg.org/donators.php?...menu_id=72&v=6

                      Friedrich Naumann Foundation for Freedom, Germany
                      American Jewish Committee

                      American Enterprise Inst.
                      CATO Institute
                      New America Foundation
                      Progressive Policy Inst.


                      Каква БСП била зад Института за модерна политика, че не се сещам?

                      Впрочем никъде не съм казал, че Борислав Цеков е за ГЕРБ. Той е прочута "пеперудка" летяща насам-натам. Ама все към САЩ го тегли.

                      Тези тръстове дават пари на кого ли не. Въпроса е чии интереси защитава. А той защитава интереса на БСП или на Цветан Василев - не съм сигурен кое точно има приоритет.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Колега...
                        отвори очи. Виж колко е часа.
                        Института за модерна политика на Борислав Цеков е на АМЕРИКАНСКА либертарианска хранилка!
                        Това е ОЧЕВАДНО само като му погледнеш донорите и тинк-танковете.
                        http://www.modernpolitics.org/?page_id=1417
                        Ето ги:
                        Фондация "Работилница за граждански инициативи". Зад нея стоят: Фондация Чарлз Стюарт Мот (САЩ), Тръст за развитие на гражданското общество в Централна и Източна Европа (САЩ), Балкански тръст за демокрация (САЩ), Джърман Маршал Фънд (САЩ) и други все такива. http://www.wcif-bg.org/donators.php?...menu_id=72&v=6

                        Friedrich Naumann Foundation for Freedom, Germany
                        American Jewish Committee

                        American Enterprise Inst.
                        CATO Institute
                        New America Foundation
                        Progressive Policy Inst.


                        Каква БСП била зад Института за модерна политика, че не се сещам?

                        Впрочем никъде не съм казал, че Борислав Цеков е за ГЕРБ. Той е прочута "пеперудка" летяща насам-натам. Ама все към САЩ го тегли.
                        Старши, знаеш ли каво е ЛЕГЕНДИРАНЕ?

                        Коментар


                        • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            На БСП хранилка е. Не знам защо си мислиш че е за ГЕРБ.
                            Колега...
                            отвори очи. Виж колко е часа.
                            Института за модерна политика на Борислав Цеков е на АМЕРИКАНСКА либертарианска хранилка!
                            Това е ОЧЕВАДНО само като му погледнеш донорите и тинк-танковете.
                            http://www.modernpolitics.org/?page_id=1417
                            Ето ги:
                            Фондация "Работилница за граждански инициативи". Зад нея стоят: Фондация Чарлз Стюарт Мот (САЩ), Тръст за развитие на гражданското общество в Централна и Източна Европа (САЩ), Балкански тръст за демокрация (САЩ), Джърман Маршал Фънд (САЩ) и други все такива. http://www.wcif-bg.org/donators.php?...menu_id=72&v=6

                            Friedrich Naumann Foundation for Freedom, Germany
                            American Jewish Committee

                            American Enterprise Inst.
                            CATO Institute
                            New America Foundation
                            Progressive Policy Inst.


                            Каква БСП била зад Института за модерна политика, че не се сещам?

                            Впрочем никъде не съм казал, че Борислав Цеков е за ГЕРБ. Той е прочута "пеперудка" летяща насам-натам. Ама все към САЩ го тегли.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Новият член първи не е в конституцията, няма нужда. Той е в способността да произвежда политически идиоти, полуфабрикати и откровени чудовища и да ги инсталира по целия терен на институции и публичност. Да произвежда и налага картини на нашия свят чрез медии и говорители. Власт, която има ресурса да умножава публичните си рупори и виртуалните си опори и да размива безкрай картините на нашия свят..."Анализ на Владимир Шопов прочетете на : http://bradva.bg/bg/node/630
                              Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                              Коментар


                              • Илияна Йотова подхвана Цецка Цачева: ГЕРБ станахте партийка
                                - Къде е младежкото БСП? С очила съм, но не видях млади при вас, контрира бившата шефка на парламента
                                Публикувано: 18 ноем. 2013, 08:39 | Обновено: 18 ноем. 2013, 08:39

                                прочитания: 5277 | коментари: 54
                                София, България

                                Отзвукът от съботните митинги отекна и в тазсутрешните полемики в телевизионния ефир между БСП и ГЕРБ. Илияна Йотова от БСП подхвана Цецка Цачева от ГЕРБ в студиото на Нова телевизия. "ГЕРБ станахте партийка, защото откраднахте парите и това бе причината да изтеглим заем и да актуализираме бюджета. Откраднахте 1,4 млрд. лева от здравето на хората", обяви Йотова.При това Цачева скочи, че ГЕРБ е най-голямата партия, защото е спечелила най-много избиратели. "Защо не събирате пари от акцизи, за да си попълвате бюджета, а теглите заеми. Контрабанда и акцизи - къде са парите от тях", попита Цачева.

                                Тя продължи да пита Йотова за митинга в събота. "Къде е младежкото БСП? С очила съм, но не видях млади при вас", контрира бившата шефка на парламента.

                                "Това е най-голямата глупост, която изрекохте, защото младите бяха в първите редици", контрира Йотова. Тя добави, че правителството прави добри неща и няма причина да се отива на избори. "Майките получават повече пари, пенсионерите ще получат пари, а при ГЕРБ не взимаха нищо", добави Йотова.

                                Попитани за двата митинга, които организираха БСП и ГЕРБ в събота, двете се обединиха около тезата, че няма да се впускат в подробности колко точно хора е имало в София и Пловдив.
                                "Митингът на БСП в София не е само на две партии, защото дойдоха и хора без партии, които подкрепят правителството. Благодаря на хората, които дойдоха. Абсолютно съм против да се подхожда така към митингите в Пловдив и София и да броим. Няма да влизам в този спор. За мен мотивът е важен. А той е, че хората искат нещо по-добро", обясни още Йотова.

                                Попитана кой е платил транспорта на хора, евродепутатката отсече: "Ако ще си говорим с какво са дошли, да бяхте поканили министъра на транспорта."

                                Йотова акцентира върху това, в митинга в София е нямало послание анти. "Хората дойдоха да подкрепя една идея и кауза. Искам и да благодаря на футболните фенове, защото ни плашеха, че ще има ексцесии, но те не оправдаха опасенията. Благодаря им, че нищо не се случи. Мина един мирен протест, в който многократно бе споменато името на България", добави Йотова.
                                Попитана защо на митинга на БСП е имало хора, които не са знаели за какво са тук, тя каза: "Нямаше такива хора. Познаваме си хората. След края изпратихме кадри до медиите, защото имаше информационно затъмнение за митинга на БСП."

                                "Аз също не смятам да влизам в полемика за броенето, защото МВР го зададе. Просто чувствително се разминават нещата. Станишев каза, че има 60 000, а Местан каза, че има 70 хиляди. МВР пък каза, че има по 50 000", обясни Цачева.

                                Тя добави, че е нормално опозицията да организира подобно мероприятие. "ГЕРБ почти 6 месеца не призова симпатизантите си. И това беше така, за да не бъдем обвинени, че ние сме пария, която нагнетява напрежение. Трябваше да има такъв митинг, защото хората го искаха от нас. Избрахме Пловдив не случайно. София ежедневно е в протести. Тук са студентите. Това бе причината да отидем в Пловдив. Трябваше да покажем, че България не е само София, а другите градове ги има също", добави тя./БЛИЦ

                                МУТРЕНСКА КОМЕДИЯ

                                Коментар

                                Working...
                                X