IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • de жавю 2008

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Да обменяме мнения е едно друго е да налагаш твоето.Не искаш да си кажеш професията чак такава тайна ли е?
      Това ми е начин на говорене, като мисля нещо и го казвам. Не очаквам който и да било да се съгласява с него. Знам че понякога звуча по-агресивно отколкото трябва и това е неприятно, но предпочитам хората да имат негативно мнение за мен, отколкото да не разбират какво искам да кажа.

      Коментар


      • Заради недоверие в правителството и скандални назначения
        Брюксел започва поетапно спиране на еврофондовете
        След "Околна среда" наред са "Човешки ресурси" и "Селските райони", бюджетът поставен под натиск

        http://www.mediapool.bg/bryuksel-zap...ews213689.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
          неграмотнико, чети какво пиша !!!
          това , което го даваш е агрегат и не показва парите в обръщение !
          За твое сведение агрегата М2 / който посочваш, ама дори не поглеждаш какво съдържа линка / съдържа : М1 - 23% и депозити 74 %. както забелязваш дори тук бега някой и друг процент. Много отдавна в САЩ няма показател , индикатор и т.н , който да показва " сухото " на улицата !!!

          Между другото, ако за теб този форум е " целият свят " , то те съветвам да си разнообразиш живота. Като минимум, стани от компа и излез.............
          Хаха, ама ти верно си много зле - има индикатор който да показва сухото казва се М0 и на същия сайт има данни и за него.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Защо мислиш така. Твоето мнение може да не мога да го променя. Но това не означава че не мога да променя на никого.

            Само преди 5 години си мислех че никой не мисли като мен. Сега виждам че много хора мислят като мен. Нямам заслуга за това, но нищо не пречи да си обменяме мнения и да се променяме взаимно в процеса.
            Да обменяме мнения е едно друго е да налагаш твоето.Не искаш да си кажеш професията чак такава тайна ли е?

            Коментар


            • Това долу дали не трябваше да го пусна в темата "Бисери"?

              Цв. Бориславова: Аз съм от светлата част на прехода

              Аз съм участник в прехода, но от светлата му страна и се гордея с това. Това каза пред БНТ банкерката Цветелина Бориславова по темата "офшорки" и обвиненията към нея и Бойко Борисов за участие в такива.
              Само трябва да ни "осветли" как така Славчо и подари банката. Как стана собственик на ОЦК-Кърджали, как го източи и още няколко други малки въпросчета.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Мен лично за това и ме дразнят например крайно десните пазарни идеолози от ИПИ и други подобни.

                Пробутват една камара добри идеи, спестяват всички негативни черти на тези идеи. И след това намират общия пенкилер - РЕФОРМИ.

                Ама какви реформи, колко човешки съдби ще засегнат тези реформи, колко дълго ще продължи процеса на реформи - те. системата да бъде в някаква форма на хаос, какво гарантира че тези реформи ще са успешни - нито дума.

                А всичко важно е в тяхната идеология е едно - спонсорите им - т.е. огромни международни компании да плащат минимум пари за издръжката на обществото, от което печелят.

                Коментар


                • Тази вечер протестиращите пеят следната песен: “Пацо – в Дупница, ша-ла-ла-ла, Волен – в лудница, ша-ла-ла-ла”.

                  http://offnews.bg/index.php/268742/p...len-v-ludnitsa
                  Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                  Коментар


                  • неграмотнико, чети какво пиша !!!
                    това , което го даваш е агрегат и не показва парите в обръщение !
                    За твое сведение агрегата М2 / който посочваш, ама дори не поглеждаш какво съдържа линка / съдържа : М1 - 23% и депозити 74 %. както забелязваш дори тук бега някой и друг процент. Много отдавна в САЩ няма показател , индикатор и т.н , който да показва " сухото " на улицата !!!

                    Между другото, ако за теб този форум е " целият свят " , то те съветвам да си разнообразиш живота. Като минимум, стани от компа и излез.............

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    хахаха

                    Ето ти я тази държавна тайна. Ей ама как като сте толкова неграмотни не ви е срам да го показвате на цял свят.
                    http://research.stlouisfed.org/fred2/series/M2NS

                    Коментар


                    • По този начин поста ти се превръща в глупости - защото единственото важно в него е промяна на правилата.

                      всичко друго е пълнеж за да мине това.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        Манипулираш, но не си последователен.

                        Та, Глупостите, които съм била писала няколко поста по-назад станаха твое мнение. Браво

                        Това ме радва
                        Абсолютно последователен съм - ти пробутваш една камара добри идеи с една единствена цел - да се постигне консенсус за промяна на правилата. Промяна която обаче не казваш каква е. Промяна която никой не би могъл да знае предварително че ще е успешна и промяна която може да доведе до доста сериозни негативни последици.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          А КоЙ е в управлението сега? Харесваш ли ги? Дай пример на конкретно действие, което харесваш
                          Така го мисля аз. Ако избори до дупка е единствено решение - Така да бъде!!!
                          Избори до дупка означава служебен кабинет от разни чекиджиичета , за времето до дупката .

                          Аз съм против !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Съни, изобщо не си толкова добра в манипулациите колкото си мислиш.

                            търсенето на консенсус по добре, общозвучащи идеи, които обаче вървят с подробности които не се споменават, може да минава при неграмотните почитатели на партиите в настоящия парламент, ама не минава при добре образовани хора.

                            този метод на преговори е за първи клас
                            Манипулираш, но не си последователен.

                            Та, Глупостите, които съм била писала няколко поста по-назад станаха твое мнение. Браво

                            Това ме радва

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Венцислав Лаков: ГЕРБ крадоха така, както турчин не е крал българската държава

                              255

                              Под ръководството на Венцислав Лаков анкетната комисия в НС доказа, че Борисов е ползвал като авиотаксита машините на ВВС

                              24 години след псевдопромяната, която не доведе до нищо – България беше продадена на монополите, на олигарсите и в крайна сметка повод за никаква радост нямаме днес“, заяви в предаването на БНР „Неделя 150″ на 10 ноември депутатът от АТАКА Венцислав Лаков. Контрасигналът на ГЕРБ до главния прокурор Сотир Цацаров по доклада на анкетната комисия, разследвала дейността на Авиоотряд 28, е класически метод за отклоняване на вниманието. Защото документът, който ние представихме, показва как са били прахосвани държавни средства. Можем да направим паралела, че и по времето на Тодор Живков така не са били прахосвани, защото тогава е имало ред, а по времето на ГЕРБ се оказа, че такъв ред не е имало и Авиоотряд 28, и хеликоптерите, и самолетите на военновъздушните сили са били ползвани като авиотаксита, посочи председателят на временната парламентарна комисия Лаков. „Стана ясно, че са прахосани 34 млн. лв. минимум, без да броим горивото, заплащано допълнително. Стана ясно, че е изчерпан ресурсът на военните хеликоптери и те стоят на земята заради такива полети – за прищевки, за ходене на лов, по ловни стопанства и по резиденции. Стана ясно обаче и нещо друго, което според мен е особено важно. В мое лице партия АТАКА даде Бойко Борисов на прокурор на практика.“ Това е втората точка в решението на парламента – да се предостави по компетентност цялата събрана информация на главния прокурор, припомни Лаков.

                              Много хора се заканваха, че ще съдят Борисов. Ние на практика го дадохме на прокурор. Това е особено важното и затова е тази пищяща реакция от страна на колегите от ГЕРБ, които искат да се проверяват действията и дейността на авиоотряда от преди 2009 г. Искам да направя уточнението, че в мандата на временната комисия категорично беше фиксиран срок, от август 2009 г. до март 2013 г. Ние нямаше как да се отклоним от този срок, не че не сме имали желание, заяви националистът. „Ако депутатите от ГЕРБ си бяха направили труда да идват на заседанията, може би щеше да стане още по-добър документът, само че те бойкотираха работата на комисията – и двамата представители на ГЕРБ.“ Като опит за отклоняване на вниманието от 267-те полета с министър-председателя на борда, определи Лаков в предаването на БНР мнението на колегата си от ГЕРБ Станислав Иванов. Атакистът припомни и за 69 търговски полета с изричното разрешение на министър-председателя Бойко Борисов, превозвали футболни отбори, волейболен тим и богати бизнесмени. И всичко това в нарушение на съществуващото законодателство, натърти депутатът от АТАКА. Лаков свидетелства, че в събраната документация имат признания като това на шефа на ВИП-а Борис Попов, който заявява, че се е налагало да се сваля от борда стюардесата, за да може да се качи някой от приближените на Борисов. „Стана ясно, че през лятото самолетите и хеликоптерите по два или три пъти седмично са пътували до Евксиноград, до морето, до Варна и до Бургас.“ Националистът заяви, че докладът на комисията беше забавен повече от месец и припомни, че тя приключи работата си на 27 септември. Само заради настойчивостта на АТАКА и поради възможността, която дава правилникът на НС, опозицията да определя дневния ред в един ден от месеца, докладът влезе в пленарна зала и беше разгледан. „Абсолютно случайно е, няма никаква връзка между обсъждането на доклада и скандала „Бисеров“, отговори Лаков на нарочен въпрос и подчерта още веднъж, че материалите отиват в прокуратурата. „Това е важното за мен и мисля, че това нещо е прецедент. „До момента не се е случвало и по отношение на предишните управляващи.“ Националистът обясни, че Авиоотряд 28 носи наименование „от 28-ата годишнина от социалистическата революция“, когато бил създаден. Дейността му оттогава е била все същата, но в последните три години „се е летяло безразборно, безхаберно, абсолютно без зачитане на обществения интерес“. Нямаме никаква официална информация по случая „Бисеров“, има само догадки, заяви Венцислав Лаков. Досега е ясно само, че това е удар по българския парламентаризъм. Нашите политически противници от ДПС понасят този удар. Не може да се произнесем, без да знаем какво се е случило всъщност. Факт е, че това е поредният удар срещу държавността, какъвто се явяват и така наречените протести, така наречените пришълци, които ни заливат. Всичко това удря по българската държавност. Властта не реагира достатъчно адекватно, категоричен бе депутатът от АТАКА. Лаков изрази надежда, че ако падне да падне банковата тайна върху финансите на политиците, „ще видим какви са доходите и какви са спестяванията на експремиера Борисов, на Цветан Цветанов, на Искра Фидосова. Нека да стане ясно какво е спечелила тя от тефтерчето „Златанов“ например. Не е лошо да се разширяват публичността и прозрачността на доходите на политиците. Ние нямаме нищо против, защото сме открити. В АТАКА няма да се намерят хора с големи банкови сметки“. Има от какво да се притесняват представителите на ГЕРБ, защото те в продължение на три години и половина крадоха така, както турчин не е крал българската държава, отсече Лаков.

                              Борисов ходеше на партийни събрания с машини на ВВС

                              Разходите на Авиоотряд 28 при управлението на ГЕРБ са за 32 917 237,20 лв. 888 часа прекарал във въздуха Борисов, полетите му са 267 на брой и само горивото за тях струва на бюджета 1 663 587 лв. Бившият премиер е пролетял 66 хил. км. Авиоотрядът е облетял 949 дестинации, извършени били 1810 полета, а пролетените часове са общо 2380. Сериозни нарушения на данъчното законодателство констатира парламентарната комисия, защото Авиоотряд 28 няма лиценз за търговската дейност, която системно извършвал под вещото ръководство на „неизвестния извършител“. За 69-те полета с машини на Военновъздушните сили изразходваното гориво е за 841 889 лв., от които едва 167 130 лв. били възстановени на ВВС. Комисията „Лаков“ установи, че военен самолет „Спартан“ и хеликоптер „Кугър“ са били употребявани през 2011 г. с предизборна цел. „Кугър“-ът летял по маршрут Крумово – Долна Митрополия – Крумово и с този полет Борисов ходил да подкрепя съпартийците си в Пловдив и Плевен. По партийните събрания компания му правили Ивайло Московски и Христо Стоичков. Сред екзотичните е дестинацията Крумово – Горна Оряховица – Паламара – Крумово, на цена над 12 000 лв. При този воаяж Борисов ходил да открива пивоварна във Велико Търново. Парламентарната комисия установи още, че ВВС не можели да отказват полет, ако нямат списък на пътниците, същото било и при Националната служба за охрана, които се интересували от охраняваното лице, но не и от хората, които го придружават. Друг въпрос е колко надеждна е „охраната“ при това положение. Депутатите от анкетната комисия така и не успяха да установят списъците с лица, придружавали премиера.

                              vestnikataka.bg


                              БРАВО МУТРАФОНИ КРАДЛИВИ КОМУНИСТИ

                              Кирчо Мога ли да те помоля леля да пренапишеш тоя същия пост ама да вдигнеш малко резуса на буквичките, че по това време на денонощието не довиждам поради наследствена кокоша слепота.
                              Last edited by г-жа Фирдевс; 18.11.2013, 21:50.
                              г-жа Фирдевс.2015г.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Продължавай да опитваш.Все някой ден ще разбереш че не може нищо да наложиш на другия.Може би си непригоден да живееш в условия на демокрация.Това което е добро за теб за мен може да не е.Явно ще ти трябват още много години за да разбереш някои неща.Би ли казал каква професия имаш
                                Защо мислиш така. Твоето мнение може да не мога да го променя. Но това не означава че не мога да променя на никого.

                                Само преди 5 години си мислех че никой не мисли като мен. Сега виждам че много хора мислят като мен. Нямам заслуга за това, но нищо не пречи да си обменяме мнения и да се променяме взаимно в процеса.

                                Коментар

                                Working...
                                X