IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Разбира се че ще се опитвам да налагам на хората моите виждания за нещата - това прави всеки.

    А това че не ти харесва действителността в България, но не подкрепяш протестите просто говори че цинизма ти пречи да видиш дори когато нещо добро се появява. 25 години престъпници като политици и обратното и нищо чудно че човек не може да повярва че нещо добро може да се случи.

    Но ти как би нарекъл човек който се е предал, който вярва че това нещастно състояние в което се намира околната му реалност ще продължава да бъде такова.
    Продължавай да опитваш.Все някой ден ще разбереш че не може нищо да наложиш на другия.Може би си непригоден да живееш в условия на демокрация.Това което е добро за теб за мен може да не е.Явно ще ти трябват още много години за да разбереш някои неща.Би ли казал каква професия имаш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Отговарям и на Наивника, и на Равновесие

      НЕ СА ВАЖНИ ЛИЦАТА!!! (изключвам фрапантни случаи, но това се включва в някакъв елементарен подбор)
      Съгласен
      ВАЖНИ СА ПРАВИЛАТА!!!
      Някой ги е спрял да ги създадат ли? Не искааат!!!
      И КОНТРОЛЪТ ЗА СПАЗВАНЕТО ИМ.
      Да, който не спазва правилата му замразяват членството в ДПС
      Всичко друго, работи в интерес на една или друга групировка из партийните дебри

      А ПРОМЯНА Е ВЪЗМОЖНА с НАТИСК, ПРОТЕСТ и заливане на площадите...
      Това не го разбрах
      Наивник, варианта да се сменят правителства през няколко месеца до изчистването им....хммм, вероятно след 5 или десет години, може да доведе до някакъв качествен резултат
      НО КОЙ ИСКА още години статуквото да е същото???
      Как да се промени статуквото, като оставим осралите се?
      А за самия бизнес, избори през няколко месеца в страна, като нашата НЕ са варианта за стабилност и прозноризуемост... Така, че мнението ти е ....странно
      Може би е вярно за бизнесите по земните кълбета. Тук обаче бизнесът е мачкан главно от свои. Държавни и общински чиновници, монополи и политици. За това, колкото по-рехава власт - толкова по-добре за бизнеса
      и
      КОй ще дойде в управлението, ако има оставка сега???
      А КоЙ е в управлението сега? Харесваш ли ги? Дай пример на конкретно действие, което харесваш
      Така го мисля аз. Ако избори до дупка е единствено решение - Така да бъде!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
        Е, добре де...какво е това твоето???

        Само 5-6 поста по-назад съм написала точно това ....и ти си сложил мнението си - "ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ"
        отделно, че за това говоря от много време

        Такива са и Партиите, на които слугувате - Слънчогледови!
        Съни, изобщо не си толкова добра в манипулациите колкото си мислиш.

        търсенето на консенсус по добре, общозвучащи идеи, които обаче вървят с подробности които не се споменават, може да минава при неграмотните почитатели на партиите в настоящия парламент, ама не минава при добре образовани хора.

        този метод на преговори е за първи клас

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          По принцип нямам проблем част от депутатите да влизат мажоритарно. но не повече 15-20%. Така ще се осигурява стабилно мнозинство и в същото време трудно ще се стигне до мнозинство даващо възможност на потъпкване на демокрацията.

          Проблема ми с напълно мажоритарни избори е че демокрацията ще умре. Ще имаме огромна концентрация на власт в една партия. А това не ми харесва.
          Така е!
          При изцяло мажоритарни избори Царя, както по-късно и ГЕРБ щяха да имат конституционно мнозинство сами.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Да си стои сегашната.

            Ясно се вижда че 4% е достатъчно висок праг че да не могат да вкарват корпоративни партии в парламента. Който мине този праг мине. Аз безброй пъти вече казвам че мен не ме интересува кой влиза в парламента - интересува ме как се държи като влезе там. Ако влизат корпоративни партии на тях няма как да им се иска гражданска отговорност. Трябва да влизат партии за които общественото мнение е важно - т.е. с достатъчно висок праг. 4% се доказва като добър праг.

            От тук нататък има значение само натиска от гражданското общество. То да се научи как да натиска и да го прави постоянно. Тогава въпроси от рода на - Кой ще дойде след това стават безсмислени - стига обществото да натиска за нормални партии и да наказва безмилостно тези които не работят за негова полза
            .
            Е, добре де...какво е това твоето???

            Само 5-6 поста по-назад съм написала точно това ....и ти си сложил мнението си - "ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ"
            отделно, че за това говоря от много време

            Такива са и Партиите, на които слугувате - Слънчогледови!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Не е ефективно колега. Такъв натиск има само по време на криза. .

              Не е така - кризата е въпрос на възприемане. А възприемането е въпрос на интерпретации.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Aйде спри да раздаваш квалификации.Нито ми харесва действителността нито подкрепям протестите нито съм лузър.Стига се опитва да налагаш на хората твоите виждания за нещата
                Разбира се че ще се опитвам да налагам на хората моите виждания за нещата - това прави всеки.

                А това че не ти харесва действителността в България, но не подкрепяш протестите просто говори че цинизма ти пречи да видиш дори когато нещо добро се появява. 25 години престъпници като политици и обратното и нищо чудно че човек не може да повярва че нещо добро може да се случи.

                Но ти как би нарекъл човек който се е предал, който вярва че това нещастно състояние в което се намира околната му реалност ще продължава да бъде такова.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Не е ефективно колега. Такъв натиск има само по време на криза. Ако през 2005 беше дошла кризата, тогава щеше да има протести и натиск.
                  За 4те процента съм съгласен. 5 е много, а три е малко, ще я прескачат такива като Ковачки.
                  Ама какво мислиш за мажоритарни избори. Или е по-добре пълна преференция при гласуване с листа. Тоест печели депутатското място онзи, който има най-много отметки в листата.
                  Тогава вервай ми Дъбов и сина на Шошо-Иванчо нямаше да са в парламента от шуменската листа на БСП.
                  По принцип нямам проблем част от депутатите да влизат мажоритарно. но не повече 15-20%. Така ще се осигурява стабилно мнозинство и в същото време трудно ще се стигне до мнозинство даващо възможност на потъпкване на демокрацията.

                  Проблема ми с напълно мажоритарни избори е че демокрацията ще умре. Ще имаме огромна концентрация на власт в една партия. А това не ми харесва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
                    То затова обратното на протестър било лузър!
                    Протестърите имат ли и десетина хиляди?

                    За протестиращите, знам, че са повече, но те не влизат във вашата акция!

                    Т.е., Протестърите се кефите как цял Народ губи от действията ви?!

                    Разходи се из селата и там им кажи на хората в очите, че са лузъри

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ами така си е - ако на човек не му харесва действителността в България, но не подкрепя протестите значи е лузър. Или е на партиина хранилка.
                      Aйде спри да раздаваш квалификации.Нито ми харесва действителността нито подкрепям протестите нито съм лузър.Стига се опитва да налагаш на хората твоите виждания за нещата

                      Коментар


                      • Да видим какво ще се получи ако се намали прага на 1% да кажем. При 3 милиона гласуващи, това прави 30 хиляди човека по 50 лева прави 1,5 милиона. Представяте ли си с 1,5 милиона лева и си вкарвате партия и можете да подкрепяте правителството и можете да получите достъп до пари.

                        Че то 1,5 милиона са нищо.

                        А при 4% проблема пак не е толкова в парите - колкото в това че няма толкова кандидати да си продават гласа. Т.е. има едно 10-15% навити, които го правят редовно - но гласовете им се купуват от всички които купуват гласове. Така трудно само един може да вземе 33% от гласовете на пазара.

                        И какво им хрумва - ами да направим нови правила. Да направим така че да не конкурираме за платения вот - да има за всеки така да се каже.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Да си стои сегашната.

                          Ясно се вижда че 4% е достатъчно висок праг че да не могат да вкарват корпоративни партии в парламента. Който мине този праг мине. Аз безброй пъти вече казвам че мен не ме интересува кой влиза в парламента - интересува ме как се държи като влезе там. Ако влизат корпоративни партии на тях няма как да им се иска гражданска отговорност. Трябва да влизат партии за които общественото мнение е важно - т.е. с достатъчно висок праг. 4% се доказва като добър праг.

                          От тук нататък има значение само натиска от гражданското общество. То да се научи как да натиска и да го прави постоянно. Тогава въпроси от рода на - Кой ще дойде след това стават безсмислени - стига обществото да натиска за нормални партии и да наказва безмилостно тези които не работят за негова полза.
                          Не е ефективно колега. Такъв натиск има само по време на криза. Ако през 2005 беше дошла кризата, тогава щеше да има протести и натиск.
                          За 4те процента съм съгласен. 5 е много, а три е малко, ще я прескачат такива като Ковачки.
                          Ама какво мислиш за мажоритарни избори. Или е по-добре пълна преференция при гласуване с листа. Тоест печели депутатското място онзи, който има най-много отметки в листата.
                          Тогава вервай ми Дъбов и сина на Шошо-Иванчо нямаше да са в парламента от шуменската листа на БСП.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            ОТГОВАРЯШ ГЛУПОСТИ
                            Някакъв аргумент, за да го твърдиш?

                            Пиша за България, не за Норвегия или Швейцария, или...!

                            Има ли в България Идеологическа разлика в провежданите политики от Партиите?

                            Има ли стабилна законова рамка, която да КОНТРОЛИРА ефективно Политиците?

                            Има ли съдебна система, която е гарант за гражданството?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              ОТГОВАРЯШ ГЛУПОСТИ
                              ПЪЛНИ
                              г-жа Фирдевс.2015г.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
                                То затова обратното на протестър било лузър!
                                Ами така си е - ако на човек не му харесва действителността в България, но не подкрепя протестите значи е лузър. Или е на партиина хранилка.

                                Коментар

                                Working...
                                X