IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Бе аз наистина не разбирам щом казваш.Нищо че 9 години съм ходил на училище и над 20 го работя.Нищо че благодарение на мен и колегите ми имаш ток.Кво разбираме ние?Видяхме седесарите и кирливите им икономисти какво могат.А ти чувал ли си за мвсаря Шиляшки виден седесарски енергиен кадър?
    Какво по-точно работиш - силно ме съмнява да е нещо с изкупуване или продажба на ток на паневропейско равнище. А това че знаеш как се върти турбината не те прави специалист по енергиен пазар.

    Виж на Икономист им вярвам в тази посока - все пак имат един от най-мощните анализаторски екипи в света.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Очевидно и ти нищо не разбираш, защото това което съм предал е реално анализ на Икономист.

      http://www.economist.com/news/briefi...trillion-euros

      но сигурен съм че Бате Пешо разбира повече нищо че от години гледа повече прасета и кокошки и за това го разбира европейския пазар нищо че и образованието му е няколко десетилетия назад от времето
      Бе аз наистина не разбирам щом казваш.Нищо че 9 години съм ходил на училище и над 20 го работя.Нищо че благодарение на мен и колегите ми имаш ток.Кво разбираме ние?Видяхме седесарите и кирливите им икономисти какво могат.А ти чувал ли си за мвсаря Шиляшки виден седесарски енергиен кадър?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Недоверието е рекордно, но след като БСП вече е в кръгова отбрана не и пука за недоверието. Интересува се само от доверието към нея което макар и да пада, още не е почнало дори да засяга твърдия и електорат. А доверието към БСП пада не когато правят неща типични за БСП, а когато правят неща които твърдия и електорат смята че БСП не трябва да прави. Обединяването и с ДПС изкара някои от твърдия електорат и ги прати при Атака. Сега Атака е много по-лесно да бъде атакувана, отколкото БСП и този и електорат може да изчезне в тълпите негласуващи.

        Предполагам че Атака, ДПС и сега Бареков ще помогнат да се намали допълнително това доверие в бъдещите си действия, но за това си трябва време дори само за това да имат възможност да продължават с грешките.
        Атака е свършена след явното обединение с ДПС. То и на ДПС им намалява електората. Всички партии губят.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Наивник що се изказваш за неща които просто не разбираш?На България и трябват около 3000MW ядрени мощности.И поне още 3000 термични в Мариците.Днес научих че са поканили Дженерал Илектрик да строи два нови блока на кюмюр в ТЕЦ 2.
          Явно говориш за последното изречение, което съм написал.
          Не се разбира 3000 ли и трябват или още 3000. Не се разбира и как така и трябват като насред връх лято харчхме под 3000.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Не се изказвай на тема Управление и оптимизация на режимите на ЕЕС щото нищо не разбираш от материята.Гледай си политиката.
            Очевидно и ти нищо не разбираш, защото това което съм предал е реално анализ на Икономист.

            http://www.economist.com/news/briefi...trillion-euros
            Last edited by X_Y; 24.11.2013, 16:41.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Ще го загубят с падането на правителството. Недоверието е рекордно. Забележи, правителството се крепи единствено благодарение на това, че системата драстично подменя вота. И четирите парламентарнопредставени партии партии го крепят явно. Не си забравил, че ГЕРБ вдигна бунта си в Пловдив нали. Да не би случайно да стане нещо.
              Недоверието е рекордно, но след като БСП вече е в кръгова отбрана не и пука за недоверието. Интересува се само от доверието към нея което макар и да пада, още не е почнало дори да засяга твърдия и електорат. А доверието към БСП пада не когато правят неща типични за БСП, а когато правят неща които твърдия и електорат смята че БСП не трябва да прави. Обединяването и с ДПС изкара някои от твърдия електорат и ги прати при Атака. Сега Атака е много по-лесно да бъде атакувана, отколкото БСП и този и електорат може да изчезне в тълпите негласуващи.

              Предполагам че Атака, ДПС и сега Бареков ще помогнат да се намали допълнително това доверие в бъдещите си действия, но за това си трябва време дори само за това да имат възможност да продължават с грешките.

              Коментар


              • Протоколе, те бунтовете почнаха още от 14тия ден. Това е много хубаво. Хората до сега се връзваха на бръщолевенията на четвъртите подлоги на властта за 100 дни. Вече не се връзват, което е много хубаво.
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  По повод на Westinghouse.
                  Възможностите са две:
                  1. Имаме най-печените политици, които защитавайки интереса на България играят театро, за да спрат да ни извиват ръцете за Белене руснаците.
                  2. За пореден път се навеждаме и на руснаци, и на американци, като ще строим и Белене и Козлудуй или ще платим неустойките за Белене в пълен размер като извинението ще бъде красивата АЕЦ по хамериканска технология.
                  А според мен АЕЦ не ни трябва. Нито братски, нито щатски.
                  Наивник що се изказваш за неща които просто не разбираш?На България и трябват около 3000MW ядрени мощности.И поне още 3000 термични в Мариците.Днес научих че са поканили Дженерал Илектрик да строи два нови блока на кюмюр в ТЕЦ 2.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Аз помня плакатите на лекарите пред Пирогов - "Няма да работим за 6 $ "
                    Очевидно комунистите има особен услужлива памет
                    Така беше. Хубавото сега е, че нетърпимостта е по голяма и хората няма да ги изтраят дълго.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                      Какви 25 години ? Те не помнят 96та, как фалираха банките и хиперинфлацията, която им отнесе всичките спестявания, пенсиите по 10 долара и стачките са 100 долара заплата ?! ... ти 25 години ?!
                      Аз помня плакатите на лекарите пред Пирогов - "Няма да работим за 6 $ "
                      Очевидно комунистите има особен услужлива памет
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Тъпо е да пишеш от името на всички.Пиши теб какво те ограбиха.Щото мен ме ограби СДС и лично другаря Иван Костов.Открадна ми към 80 декара земя за която ми даде хартийки които после неговите съпартийци тарикати изкупуваха на 8-10% от номинала.И не само това ами и съсипа фабриката която беше построена върху нея.Та не ми обяснявай кой е крадец.Понеже всички хулите Жан Виденов искам да ми припомниш той какво открадна.
                        Бат Пешо, има някакъв конкретен казус, от който ти явно си огорчен. До колкото разбирам са ти дали компенсаторки за земя, на която построената фабрика не е твоя, вместо да ти дадат реална собственост в нея. Приемам, че затова имаш право да ги мразиш лично. По същия начин, аз имам личен мотив да мразя БСП(БКП) и да не гласувам за тях никога, докато съм жив.
                        Нека обаче захвърлим личните мотиви....
                        Замисли се само, комунистите изобщо нямаха намерение да връщат земята в реални граници!!! До колко си получил твоята земя, това отново е друг въпрос. Какво искаше Орсов? Не помниш ли?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Знаете ли кой сектор е загубил най-много пазарна капитализация в европа спрямо 2007 - не можете да познаете - не са банките.

                          Енергийните компании са загубили повече.

                          това което преди е вършило работа в момента води до фалити. на всякъде има свръх мощности, само преди месец или два германските централи си плащаха на оператора да им купува тока. Като големия пробллем са точно централите които не дават възможност за бърза реакция - като атомните и някой на въглища.

                          И нашата родна клептокрация иска да ни набута точно такъв вид производство.

                          А от къде идва този проблем - от зелената енергия. Преди 2007 има една база от централи които работят и осигуряват ток - атомни и въглища - при нужда от повече ток се включват следващите централи газови и водни. Сега обаче първо се купува от зелената енергия, където обаче тока е непостоянен. по този начин централите които не могат да си адаптират производството бързо стават реално губещи - защото по някое време съвсем реално те може да се налагат да плащат за да им купуват тока.

                          но какъв е избора - можем да зарежем зелената енергия - но проблема е че ако се изгорят всички фосилни горива, които в момента са открити и можем да отпишем Варна, Бургас, голяма част от тракийската и дунавската низина които ще бъдат залети. Има реална опасност дори и без това - ако гълфстрийм си промени течението валежите в българия сериозно да намалеят и реално да се рпевърнем в пустиня. голяма част от циклоните, които носят дъжд в България се формират над атлантика заради топлото течение там.

                          Атомната от друга страна съвсем нормално никой не иска да я преекспонира след като централна Япония, включително и Токио бе спасена само поради шанса вятъра да духа към океана, а не от него. Но въпреки това след 5-10 години Япония ще дава повече пари за лечение на ракови болести отколкото за ток.
                          Не се изказвай на тема Управление и оптимизация на режимите на ЕЕС щото нищо не разбираш от материята.Гледай си политиката.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Не, още не са. Трябва да загубят и всякакъв шанс повече да влияят силно на политиката в България.
                            Ще го загубят с падането на правителството. Недоверието е рекордно. Забележи, правителството се крепи единствено благодарение на това, че системата драстично подменя вота. И четирите парламентарнопредставени партии партии го крепят явно. Не си забравил, че ГЕРБ вдигна бунта си в Пловдив нали. Да не би случайно да стане нещо.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Да знаеш Станишев и компания много са уплашени и най вече от теб.Наврели са се в миши дупки и треперят чакат смъртта...
                              Предполагам че си прав

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Че те вече са съсипани. Иначе щяха да подадат оставка. Хората са отвратени. Затова вдигат бунтове. Вече повече от 160 дена непрекъснато.
                                Не, още не са. Трябва да загубят и всякакъв шанс повече да влияят силно на политиката в България.

                                Коментар

                                Working...
                                X