IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Аз прекрасно знам, че има много т.нар. "служби", които могат да разплачат цялата страна и повярвай ми не сте единствените. За това, за всеки, който дръзне да го направи има едни много строги закони, така че, не можеш ме изплаши
    Око за две, зъб за чене !!!
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Аз не те плаша не живея с мисълта че сме единствените и не ми е ясно защо разбираш нещата така.Не бих си и помислил да направя нещо лошо.Законите трябва да са строги и да се прилагат.
      Ами, защо ме пращаш да чета малоумника Тренчев?
      Както и да е, всеки работи нещо и работата му има някаква степен на важност в жизнеспособността на държавата. Аз ако спра да работя - ще минете на друга марка
      От там нататък, аз просто съм от другата страна и приемам наличието на ток за даденост и си плащам предостатъчно, за да направите така, че да го имам. И не ме интересува колко сте велики. Спре ли ми ток за повече от час искам писмен отговор за спирането. Ако не ми хареса отговора - пращам го на ДКЕВР.

      Коментар


      • Бате Пешо

        Няма да има нужда от електроенергия в мрежата в повече, тези мощности които ще отпаднат просто ще компенсират свиването на потреблението. Не ни зомбирай, потреблението си пада и ще продължава да пада поне от мрежата. Същото така за строителството на язовири, сигурно има други начини да се съхранява енергия и тези пари пак ще са на вятъра и за да може да се дадат на някой после да развъжда риба , да ги препълва и да наводнава другите. Икономиката е зле защото се управлява некомпетентно или направо не се управлява и няма да се подобри с производство на повече излишен ток.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • И очевидно европейските капиталови пазари мислят като мен - иначе нямаше европейските ютилити компании да загубят половин трилион от пазарната си капитализация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Ма не мое си представиш колко са ми актуални нещата щото ходя на работа всеки месец.И е безсмислено да обяснявам каквото и да било на неуки хора като теб.
            Това че не разбирам от енергетика не означава че не разбирам от финанси или от бизнес планиране.

            А когато имаш постоянни мощности, чието производство не е гъвкаво и в същото време са със значителен мащаб. В същото време си задължен да изкупуваш първо от мощности, чието производство е непостоянно и несвързано с реалното потребление. Тази структура на пазара със сигурност ще създаде натиск върху постоянните мощности, които няма как да продават продукция на оптимални за тях цени. Което пък почти сигурно ще ги обрече на загуби.

            Дали отрасъл с подобна структура на производство и потребление е енергетика, транспорт или химическа промишленост няма никакво значени. Мощност, която не предлага бърза адаптация в производството е обречена да бъде губеща.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Очевидно няма нищо общо и с твоите, защото представите ти са закотвени 5-6 години назад. И това време очевидно няма да се върне. Така като гледам това което си казал в долния си пост по нищо не се различава от това което и аз бях написал. С единствената разлика че ти смяташ че трябва да продължаваме да правим мощности които да работят като база или да премахнем ВЕИ тата.

              първото ще доведе до това че тези мощности ще са постоянно губещи. А второто няма да стане, защото ЕС е тръгнала по правилния път първо да защити бъдещето на планетата и след това да се грижи за печалбите на енергийните компании.

              Да кажем че не можем да променим европейските закони - което всъщност е реалността и че НЕК ще трябва да продължава да изкупува приоритетно ток от ВЕИ та. Как в такъв случай се представяш че нова АЕЦ ще бъде печеливша. С това да има повече водни централи нямам нищо против и мисля че се включва добре в бъдещето на енергетиката.
              Ма не мое си представиш колко са ми актуални нещата щото ходя на работа всеки месец.И е безсмислено да обяснявам каквото и да било на неуки хора като теб.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Аз прекрасно знам, че има много т.нар. "служби", които могат да разплачат цялата страна и повярвай ми не сте единствените. За това, за всеки, който дръзне да го направи има едни много строги закони, така че, не можеш ме изплаши
                Аз не те плаша не живея с мисълта че сме единствените и не ми е ясно защо разбираш нещата така.Не бих си и помислил да направя нещо лошо.Законите трябва да са строги и да се прилагат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Може да не ти се вярва ама е така.Може да прочетеш думите на Тренчев за едни служби от по няколко човека дето мое да разплачат цялата страна...
                  Аз прекрасно знам, че има много т.нар. "служби", които могат да разплачат цялата страна и повярвай ми не сте единствените. За това, за всеки, който дръзне да го направи има едни много строги закони, така че, не можеш ме изплаши

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Теб какво те съмнява няма никакво значение.Ти изобщо не си наясно какво е това пазар на ток и как работи.А на кого вярваш си е твой проблем.Реалността няма нищо общо с твоите вярвания.
                    Очевидно няма нищо общо и с твоите, защото представите ти са закотвени 5-6 години назад. И това време очевидно няма да се върне. Така като гледам това което си казал в долния си пост по нищо не се различава от това което и аз бях написал. С единствената разлика че ти смяташ че трябва да продължаваме да правим мощности които да работят като база или да премахнем ВЕИ тата.

                    първото ще доведе до това че тези мощности ще са постоянно губещи. А второто няма да стане, защото ЕС е тръгнала по правилния път първо да защити бъдещето на планетата и след това да се грижи за печалбите на енергийните компании.

                    Да кажем че не можем да променим европейските закони - което всъщност е реалността и че НЕК ще трябва да продължава да изкупува приоритетно ток от ВЕИ та. Как в такъв случай се представяш че нова АЕЦ ще бъде печеливша. С това да има повече водни централи нямам нищо против и мисля че се включва добре в бъдещето на енергетиката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      България трябва да поддържа готови да работят 3000 мегавата ядрени мощности и 3000 мегавата термични в Мариците.Едни излизат от експлоатация и се погребват на тяхно място идват други.Според мен Белене е необходимо.Не може да съсредоточиш цялото производство в два обекта.Опасно е.И системата не е устойчива.Има два вида устойчивост статична и динамична но това са професионални неща които не те касаят.Товарите при минималните режими са около 2300-2500 мегавата.Това са най малките товари през пролетта и лятото.И това не е от тази година.Максималните са около 7500-8000 мегавата.Освен това трябва и резерв...Вярното е че това са товари за малко дни и до два три часа на денонощие.Тези режими трябва да бъдат овладявани и системата трябва да работи устойчиво.Необходими са още вецове и да се разшири обема на долния изравнител на Чаира като се построи язовир Яденица.Големия проблем дойде от скъпите цени на фотоволтаиците и безразборните присъединявания по времето на тъпата тиква.Сега берем плодовете на тази за мен кражба.Това е основната причина за фалит на НЕК.По едно време го бяха 13000 мегавата фотоволтаици в НЕК-а.Сульо и Пульо беше тръгнал да печели.Сега някои са ми балгодарни че не се захванаха...
                      И всичко това заради едната енергийна независимост ли? А не е ли по добре, просто да купуваме недостига? Дори и на тройна цена???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Тук малко се изказа като любимия ти Баце
                        Може да не ти се вярва ама е така.Може да прочетеш думите на Тренчев за едни служби от по няколко човека дето мое да разплачат цялата страна...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Какво по-точно работиш - силно ме съмнява да е нещо с изкупуване или продажба на ток на паневропейско равнище. А това че знаеш как се върти турбината не те прави специалист по енергиен пазар.

                          Виж на Икономист им вярвам в тази посока - все пак имат един от най-мощните анализаторски екипи в света.
                          Теб какво те съмнява няма никакво значение.Ти изобщо не си наясно какво е това пазар на ток и как работи.А на кого вярваш си е твой проблем.Реалността няма нищо общо с твоите вярвания.

                          Коментар


                          • ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ОТ УКРАЙНА ТУК> http://www.radiosvoboda.org/content/.../25178288.html
                            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Явно говориш за последното изречение, което съм написал.
                              Не се разбира 3000 ли и трябват или още 3000. Не се разбира и как така и трябват като насред връх лято харчхме под 3000.
                              България трябва да поддържа готови да работят 3000 мегавата ядрени мощности и 3000 мегавата термични в Мариците.Едни излизат от експлоатация и се погребват на тяхно място идват други.Според мен Белене е необходимо.Не може да съсредоточиш цялото производство в два обекта.Опасно е.И системата не е устойчива.Има два вида устойчивост статична и динамична но това са професионални неща които не те касаят.Товарите при минималните режими са около 2300-2500 мегавата.Това са най малките товари през пролетта и лятото.И това не е от тази година.Максималните са около 7500-8000 мегавата.Освен това трябва и резерв...Вярното е че това са товари за малко дни и до два три часа на денонощие.Тези режими трябва да бъдат овладявани и системата трябва да работи устойчиво.Необходими са още вецове и да се разшири обема на долния изравнител на Чаира като се построи язовир Яденица.Големия проблем дойде от скъпите цени на фотоволтаиците и безразборните присъединявания по времето на тъпата тиква.Сега берем плодовете на тази за мен кражба.Това е основната причина за фалит на НЕК.По едно време го бяха 13000 мегавата фотоволтаици в НЕК-а.Сульо и Пульо беше тръгнал да печели.Сега някои са ми балгодарни че не се захванаха...
                              Last edited by Бате Пешо; 24.11.2013, 16:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Нищо че благодарение на мен и колегите ми имаш ток.Кво разбираме ние?
                                Тук малко се изказа като любимия ти Баце

                                Коментар

                                Working...
                                X