IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Лично аз смятам, че никой няма да ни дърпа ушите, ако въведем еврото, като паралелно платежно средство. Това ще има и стимулиращ ефект. Единствените губещи ще са търговските банки.
    Или единствените печеливши - тогава всеки трансфер ще е евров трансфер

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Въпреки различните политически пристрастия повечето сте в този форум понеже е за инвеститори. Следващия линк касае и политика и инвестиции.
      http://politiki.bg/?cy=50&lang=1&a0i...nal&a0p_id=120
      Възможно ли е политиците да предприемат подобен нестандартен ход като "едностранна евроизация" - в сегашната ситуация на цугцванг
      Лично аз смятам, че никой няма да ни дърпа ушите, ако въведем еврото, като паралелно платежно средство. Това ще има и стимулиращ ефект. Единствените губещи ще са търговските банки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Що, ти да не би да вярваш на Тренчев? Видиш ли синдикалист в БГ, бий му един зад врата!!! Винаги има за какво. Това, че има хора работещи съвестно, не означава че ЕРП-тата не ни цакат по всеки възможен начин. Начинът им на работа в никакъв случай не спомага за по евтин ток.
        Какво е това синдикалист?
        При нас няма такива.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Мен лично ме интересува единствено да има ток - дали той ще е произведен в България или в Германия ми е все тая.
          Ама от Германия ще дойде на цена 30 цента, а нашият идва на 11 цента.
          Или и това не те засяга?

          Ако не те засяга ти си сред онези по-малко от процент българи. Щото другите 99 % ги засяга. А около 75% МНОГО ги засяга.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Въпреки различните политически пристрастия повечето сте в този форум понеже е за инвеститори. Следващия линк касае и политика и инвестиции.
            http://politiki.bg/?cy=50&lang=1&a0i...nal&a0p_id=120
            Възможно ли е политиците да предприемат подобен нестандартен ход като "едностранна евроизация" - в сегашната ситуация на цугцванг
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • МВР заключи легендарния магистрален бандит Емил Милев – Крокодила. След 4 години издирване престъпникът е задържан при спецакция , ръководена лично от главсека на ведомството Светлозар Лазаров.



              Арестът е станал с помощта на баретите, лаконични бяха от МВР и отказаха повече подробности. Емил Милев бе в неизвестно от 14 декември 2009 година, когато край Вакарел заедно с брат си Евгени и Димитър Митрев – Митко Богровеца пробваха да ограбят турския гражданин Мустафа Гюмуш, който пътувал с черния си джип „Ауди“ от Германия към родината си. Бандата на Крокодилите го спряла с полицейска лампа, взела му 5000 евро и го вързала. Граждани подали сигнал за грабежа и полицията тръгнала по петите на бандитите.



              Кроки бе ранен при престрелката, но се измъкна. Богровеца бе застигнат от полицейски куршуми и почина на място. Седмица след неуспешния обир Евгени Милев бе арестуван на Калотина с фалшиви документи. Освен за магистралните грабежи, двамата братя са подозирани, че стоят зад обирите на пощенските клонове в Софийско. Откак Крокодила е в неизвестност бандити с техния почерк свиха десетки хиляди левове от Локорско, Челопечене и Сеславци. Те издебвали деня в, в който възрастните хора си взимали пенсиите и щурмували неохраняемите помещения.

              НАЛИ МУТРИТЕ БЯХА ИЗЛОВИЛИ ВСИЧКИ БАНДИТИ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Пратих те при Тренчев щото просто не ми вярваш.Иначе всеки труд е достоен за уважение.Няма важни и маловажни професии всички са важни.Наличието на ток не е даденост.Както и плодовете на твоя труд не са даденост.Ток има щото много хора се трудят по цял ден и нощ.Хляб има щото се трудят земеделци мелничари пекари.Ние не сме велики просто си гледаме работата друг е момента че тя е такава от която зависят всички българи.Не знам защо разбираш нещата по този начин.Аз не мисля лошото на хората най малкото на теб.Ток трябва да има постоянно но се случват аварии и няма как.На национално равнище досега слава Богу не сме се осирали.Виж някой траф някой електропровод на средно и ниско напрежение случва се.И да знаеш че аз съм радетел за евтин ток щото всичко което се произведе в България ще е с по ниска цена и по конкурентно на пазара.Колкото повече произвеждаме изнасяме и продаваме толкова по добре за всички ни.Колкото повече забогатели от производство и търговия българи толкова по добре за всички българи
                Що, ти да не би да вярваш на Тренчев? Видиш ли синдикалист в БГ, бий му един зад врата!!! Винаги има за какво. Това, че има хора работещи съвестно, не означава че ЕРП-тата не ни цакат по всеки възможен начин. Начинът им на работа в никакъв случай не спомага за по евтин ток.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Това че на теб не ти харесва, не означава че нещата ням да се променят. Енергийните компании не губят само в България, губят в цяла Европа. И или ще се променят или ще фалират.

                  Плаченето по доброто старо време няма да промени нищо. Няма отредени роли освен ако някой не очаква че ще го назначат на някаква роля. Разбирам защо нашите "добре облечени бизнесмени" говорят срещу ЕС. Ами защото са некадърни. Защото видяха истинска конкуренция и се оказа че не могат нищо. Защото са свикнали да печелят или от държавата, или от ограбване на служителите си или на клиентите си. Ами да, но и на служителите и на клиентите не им харесва някой да ги ограбва.

                  Същата работа и в енергетиката - то иначе много сладка работа - гарантирана норма печалба, гарантирано изкупуване - гарантирано подържане на нискоефективни мощности. И изведнъж се налага да мислят, да планират, да използват тези така ужасни шменти капели. И не им се удава - ами да фалират.

                  Мен лично ме интересува единствено да има ток - дали той ще е произведен в България или в Германия ми е все тая.
                  Равновесни човек преди да напише нещо трябва да помисли и да има някакви знания а не да се образова в УНСС СУ и Интернет.Та държавния АЕЦ и ВЕЦ-ове както и държавните тецове нямат гарантирано изкупуване по определени цени.Такова имат мастите американски инвеститори тарикати AES и Контур Глобъл както и тарикатите с фотоволтаици.Та не ми разправяй кой е кадърен и кой некадърен.Е сега ще видиш нашите нови братя американци ако се случи да строят седми блок какви цени ще предложат и колко години да им се изкупува.Ми що не планират нали са велики и могат всичко.

                  Коментар


                  • Привет,сладури,

                    Някой може ли да каже:Имаме план за развитие на българската икономика,до 10-20 години ще ни е потребна мощност........,добита чрез.........,очакваме......

                    Родните боклуци се ебават с нас.Руснаци,американци..
                    А ние какво знаем и можем?Без рекет,шантаж и рубло-доларови простотии!

                    Какво???
                    Last edited by ExtraRange; 24.11.2013, 18:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Ами, защо ме пращаш да чета малоумника Тренчев?
                      Както и да е, всеки работи нещо и работата му има някаква степен на важност в жизнеспособността на държавата. Аз ако спра да работя - ще минете на друга марка
                      От там нататък, аз просто съм от другата страна и приемам наличието на ток за даденост и си плащам предостатъчно, за да направите така, че да го имам. И не ме интересува колко сте велики. Спре ли ми ток за повече от час искам писмен отговор за спирането. Ако не ми хареса отговора - пращам го на ДКЕВР.
                      Пратих те при Тренчев щото просто не ми вярваш.Иначе всеки труд е достоен за уважение.Няма важни и маловажни професии всички са важни.Наличието на ток не е даденост.Както и плодовете на твоя труд не са даденост.Ток има щото много хора се трудят по цял ден и нощ.Хляб има щото се трудят земеделци мелничари пекари.Ние не сме велики просто си гледаме работата друг е момента че тя е такава от която зависят всички българи.Не знам защо разбираш нещата по този начин.Аз не мисля лошото на хората най малкото на теб.Ток трябва да има постоянно но се случват аварии и няма как.На национално равнище досега слава Богу не сме се осирали.Виж някой траф някой електропровод на средно и ниско напрежение случва се.И да знаеш че аз съм радетел за евтин ток щото всичко което се произведе в България ще е с по ниска цена и по конкурентно на пазара.Колкото повече произвеждаме изнасяме и продаваме толкова по добре за всички ни.Колкото повече забогатели от производство и търговия българи толкова по добре за всички българи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Mи нали такива мастити бизнес експерти и пазарни специалисти затриха България.Ти осъзнаваш ли въобще че тока не са сандали кюлоти и краставици????И пазара на ток не е пазар на кюлоти.Осъзнаваш ли че от енергетиката зависи цялата икономика и живот в страната.Осъзнаваш ли че като си фалираме мощностите ще внасяме скъп ток когато другите имат излишъци и ще сме на режим при ниски температури през зимата.Фотоволтаиците имат своето място в товаровия график но до определен процент от товара и не на тази цена.Над него стават опасни и системата става неуправляема.Всеки един кондензационен ТЕЦ може да бъде регулиран.Минималната мощност се определя от режимите на устойчива работа котлите и турбините.За нашата ЕЕС това са блокове 200 210 и 220 мегавата.Те могат да работят устойчиво в диапазона 140-220 мегавата и това се използва за вторично регулиране на честотата и обменните мощности.Та от мен да знаеш че малките блокове в АЕЦ бяха оплюти и набедени за опасни щото произвецдаха ток по 15-20 кинта мегавата.1660 мегавата инсталирани мощности без конкуренция на пазара в целия ЕС.Затова ни набиват простотии за модернизации за да вдигат цените и да ни направят неконкурентни.Под благовидния предлог за безопастност.И наште кухи лейки разбирачи от бизнес планиране и други подобни шменти капели съсипаха страната.Какво ни донесе ЕС бедност мизерия емиграция.И станахме пазар за боклуците на хранителната им индустрия.На нас е отредена ролята на гледачи на възрастни и болни хора и прислуга по къщите им.Но да споря с хора с промити мозъци няма смисъл
                        Това че на теб не ти харесва, не означава че нещата ням да се променят. Енергийните компании не губят само в България, губят в цяла Европа. И или ще се променят или ще фалират.

                        Плаченето по доброто старо време няма да промени нищо. Няма отредени роли освен ако някой не очаква че ще го назначат на някаква роля. Разбирам защо нашите "добре облечени бизнесмени" говорят срещу ЕС. Ами защото са некадърни. Защото видяха истинска конкуренция и се оказа че не могат нищо. Защото са свикнали да печелят или от държавата, или от ограбване на служителите си или на клиентите си. Ами да, но и на служителите и на клиентите не им харесва някой да ги ограбва.

                        Същата работа и в енергетиката - то иначе много сладка работа - гарантирана норма печалба, гарантирано изкупуване - гарантирано подържане на нискоефективни мощности. И изведнъж се налага да мислят, да планират, да използват тези така ужасни шменти капели. И не им се удава - ами да фалират.

                        Мен лично ме интересува единствено да има ток - дали той ще е произведен в България или в Германия ми е все тая.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Това че не разбирам от енергетика не означава че не разбирам от финанси или от бизнес планиране.

                          А когато имаш постоянни мощности, чието производство не е гъвкаво и в същото време са със значителен мащаб. В същото време си задължен да изкупуваш първо от мощности, чието производство е непостоянно и несвързано с реалното потребление. Тази структура на пазара със сигурност ще създаде натиск върху постоянните мощности, които няма как да продават продукция на оптимални за тях цени. Което пък почти сигурно ще ги обрече на загуби.

                          Дали отрасъл с подобна структура на производство и потребление е енергетика, транспорт или химическа промишленост няма никакво значени. Мощност, която не предлага бърза адаптация в производството е обречена да бъде губеща.
                          Mи нали такива мастити бизнес експерти и пазарни специалисти затриха България.Ти осъзнаваш ли въобще че тока не са сандали кюлоти и краставици????И пазара на ток не е пазар на кюлоти.Осъзнаваш ли че от енергетиката зависи цялата икономика и живот в страната.Осъзнаваш ли че като си фалираме мощностите ще внасяме скъп ток когато другите имат излишъци и ще сме на режим при ниски температури през зимата.Фотоволтаиците имат своето място в товаровия график но до определен процент от товара и не на тази цена.Над него стават опасни и системата става неуправляема.Всеки един кондензационен ТЕЦ може да бъде регулиран.Минималната мощност се определя от режимите на устойчива работа котлите и турбините.За нашата ЕЕС това са блокове 200 210 и 220 мегавата.Те могат да работят устойчиво в диапазона 140-220 мегавата и това се използва за вторично регулиране на честотата и обменните мощности.Та от мен да знаеш че малките блокове в АЕЦ бяха оплюти и набедени за опасни щото произвецдаха ток по 15-20 кинта мегавата.1660 мегавата инсталирани мощности без конкуренция на пазара в целия ЕС.Затова ни набиват простотии за модернизации за да вдигат цените и да ни направят неконкурентни.Под благовидния предлог за безопастност.И наште кухи лейки разбирачи от бизнес планиране и други подобни шменти капели съсипаха страната.Какво ни донесе ЕС бедност мизерия емиграция.И станахме пазар за боклуците на хранителната им индустрия.На нас е отредена ролята на гледачи на възрастни и болни хора и прислуга по къщите им.Но да споря с хора с промити мозъци няма смисъл

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            Човек виж данните на БНБ за чуждите инвестиции.

                            http://www.bnb.bg/ResearchAndPublica...ctInvestments/

                            Наполовина са паднали и даже почва да се наблюдава изтичане на капитали. Почвам да се чудя дали Маранди (или там както се пише, че ме мързи да му търся постовете и името) ще излезе прав като е писал за изтичане на капитали от България.


                            По предварителни данни Преките инвестиции в страната за януари - септември 2013 г. възлизат на 854.4 млн. евро (2.1% от БВП), при 1664.1 млн. евро (4.2% от БВП) за януари - септември 2012 г.


                            I kato izvadish "investiciite" vuv photolotaici ot sumata za minalata godina imash li predstava kolko shte ostanat? haide nadiavam se tova da ne e zatacha s povishena trudnost

                            Преките инвестиции в страната за септември 2013 г. са в размер на 3.8 млн. евро, при 70.7 млн. евро за септември 2012 г.


                            Преките инвестиции в страната за август 2013 г. са в размер на (минус) -34.2 млн. евро

                            Забележи минуса отпредИии.


                            Едни избори струват 50 пъти по-малко от това да сме пропуснали за момента.

                            Че само август са изтекли повече пари от България, колкото струват едни избори.

                            Без да броим спрените Еврофондове.


                            Те тва е върховната оценка на правителството давана от хората с пари.

                            А като извадиш "инвестициите" във фотоволтаици за миналата година дали сумата пак няма да е отрицателна?

                            Коментар


                            • mechobikov

                              Икономиката е зле защото на власт са банките пък те по начало нищо не създават ! Вярно че грабят и най голямата загуба е че се похабява ресурс и вместо да се работи и да се създава стойност сме се напълнили с хрантутници на заплата или пенсия.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Няма да има нужда от електроенергия в мрежата в повече, тези мощности които ще отпаднат просто ще компенсират свиването на потреблението. Не ни зомбирай, потреблението си пада и ще продължава да пада поне от мрежата. Същото така за строителството на язовири, сигурно има други начини да се съхранява енергия и тези пари пак ще са на вятъра и за да може да се дадат на някой после да развъжда риба , да ги препълва и да наводнава другите. Икономиката е зле защото се управлява некомпетентно или направо не се управлява и няма да се подобри с производство на повече излишен ток.
                                Икономиката е зле, защото се разграбва.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X