IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Междуправителствените споразумения за строежа на газопровода „Южен поток“ са с предимство пред законодателството на ЕС, заяви руският премиер Дмитрий Медведев, цитиран от ИТАР-ТАСС.

    Ей това е...

    Коментар


    • След тези напускания можем да направим извода, че краят на ерата на Цветанов настъпва. Това казва за Агенция „Фокус” съучредителят на партия БАСТА д-р Мирослав Найденов. Това, което е важното, и което каза и лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, е - необходимо е обновление на ръководството на ГЕРБ.„Цветанов незабавно трябва да отговори пред цялото ръководство, защо напускат негови лични избраници (тъй като и двамата напуснали депутати са негови лични избраници). Ако Борисов иска да спре тази тенденция на разпад, който започва от парламентарната група, но няма да спре с нея, незабавно трябва да освободи Цветанов”, каза Найденов.

      Предполагам, че след Светлин Танчев, ще има и други напуснали. По отношение на Георги Марков е ясно, че е влязъл на мястото на Цветанов, защото Цветан Цветанов беше избран и от Благоевград и от Велико Търново, и той отстъпи мястото си във Велико Търново на Георги Марков. Цветанов трябва да отговори и на този въпрос, каза Найденов.

      По отношение на напускането на Светлин Танчев, Найденов каза, че той е бил един от най-приближените на Цветан Цветанов. „В миналия парламент имаше един тежък скандал около него и той беше защитен от Цветан Цветанов тогава. Танчев беше защитен от този тежък скандал в парламента, благодарение на добрите му контакти с Цветан Цветанов. Ако трябва да направя заключение - напусналите депутати са двама близки на Цветанов хора”, добави Найденов.

      ЦУЦИЛАН Е ВЕЛИК

      Коментар


      • Кънчо Стойчев хубаво ги пише.

        Ама аз не виждам разлика с другите партии.

        Нима в ДПС се скъсат от дискусии. Или може би в Атака едни такива дискусии текат, че ум да ти зайде.

        Или БСП - които се срамуват, но гласуват.

        Щом и Стефан Данаилов се срамува и гласува, не ми се мисли за останалите.

        Изобщо аз те тука отдавна съм го писал - всеки лидер да взема по една табелка с броя депутати и да я вдига като трябва да се гласува.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Ето това е много точно казано.




          Казал съм го в подписа си.
          Бе тоз Кънчо голям голфар,голям винар бе!!!

          Коментар


          • Ето това е много точно казано.

            Кънчо Стойчев: При Борисов има един GSM и един SMS

            Преди да тръгнем напред трябва да се разделим с явлението Бойко Борисовщина.


            Не бих прогнозирал разпад, защото това означава нещо по-грандиозно, но не бива да подценяваме случващото се в ПГ на ГЕРБ. Народната приказка казва, че една лястовица пролет не прави, но вече лястовиците са две. Народната мъдрост не се произнася какво става: настъпва ли пролет при две лястовици. Но при всички случаи нещата отиват към пролет. ПГ на ГЕРБ ще продължи бавно да се отлюспва. Нямам предвид, че това ще се случи преди или след празниците, или догодина.

            Основната причина е, че ГЕРБ не е партия в истинския смисъл на думата. Това не е образование, което следва политическата логика и правилата на политическия живот, на дискусия, на вътрешно обсъждане, на демокрация, на различни мнения, на борба на мнения. В този смисъл това е едно образование споено от обаянието на един човек. С тази харизма обществото ни вече се сбогува - носителят й скъса политическия си менискус. Това е най-хубавото нещо, което се случи през 2013. През новата година ще наблюдаваме допълнително избледняване на този ореол и отслабването на неговата "партия".

            През 1990 г. по волята на българския народ се разделихме с член 1 от Конституцията. Този член дефинираше ръководната роля на една партия. Но Борисов направи един хиперчлен първи. Той направи ръководна роля на една личност. Ако въобще може да има добър вариант на диктатура, то той би бил чрез размиване на ръководната роля в образа на политическа структура. Борисов го докара до първо лице единствено число. Това не може да бъде нормално в ХХІ век в страна-член на Европейския съюз.

            Така че процесът на нормализация изисква отърсване на страната и на всеки един неин гражданин от Бойко Борисовщината. Първият консенсус като нация, който трябва да постигнем, изобщо не е консенсусът за оставка или нови избори. Това са вторични неща.

            Как можем да сравним това, което направи Борисов с всяка друга партия. То е несравнимо. Не говоря за личността, а за явлението. Бойко Борисовщината означава потъпкване и погазване на всякакви институции, на всякакви елементарни норми на политическо поведение, потъпкване и прегазване на личното пространство на човека, потъпкване и прегазване на пазарната икономика. При Бойко Борисов няма пазарна икономика, има един GSM и един SMS. Така се управлява всичко. Ако България искрено не се раздели и докрай не се прочисти от Борисовщината, не е възможен никакъв напредък.

            С напускането на тези депутати на все повече хора ще им става ясно с какво трябва да се разделим преди да тръгнем напред. /БГНЕС

            Кънчо Стойчев, социолог.


            Казал съм го в подписа си.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • "..А аз не обичам студа. Обичам широки слънчеви плажове.
              В Европейския съюз сме. Ако искам отивам в Гърция, ако ми се ходи в Италия или Австрия-няма проблем.."

              Ама иначе най-любиш мама раша нали?

              Е нямаше нужда да откровенничиш за вашето лицемерие, всички си го знаем!

              Вие комунделите само с това...(е и с тероризъм, убийства и лагери) сте известни по света.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Техонология за обагатяване на уран не ти трябва, просто сменяш за обогатен и запасите са прилично огомни в България.
                Въглищата не са никаква кал, дори са си много добри и при Йонг Шен Ши се добиват много такива, основното гориво на централите в Китай са все още.
                Като ви харесва толкова много Русия що не духнете на там ? ами стоите тук !
                Щото тук повече ми харесва. Тук е родината ми. Тук е семейството ми. Тук е бизнеса ми. Тук са корените ми.
                По-топличко е. Имаме хубави плажове. А аз не обичам студа. Обичам широки слънчеви плажове.
                В Европейския съюз сме. Ако искам отивам в Гърция, ако ми се ходи в Италия или Австрия-няма проблем.

                А иначе наистина ме веселиш с повечето идеи. Готин си.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • gigow

                  Техонология за обагатяване на уран не ти трябва, просто сменяш за обогатен и запасите са прилично огомни в България.
                  Въглищата не са никаква кал, дори са си много добри и при Йонг Шен Ши се добиват много такива, основното гориво на централите в Китай са все още.
                  Като ви харесва толкова много Русия що не духнете на там ? ами стоите тук !
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                    Карикатура на Стоян Гроздев от 1944г. която е актуална и досега
                    [IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1455898_10152018176870256_345660557_n.jpg
                    Руснаци искат да купят ЦУМ и да го превърнат в музей > http://light.standartnews.com/lifest...source=flip.bg
                    +101
                    Бих добавил, че БСП обогати репертоара, като освен казачок под балалайката на Путин играе и кючек под зурлите и тъпаните на Доган...
                    Last edited by X_Y; 10.12.2013, 18:53.

                    Коментар


                    • Карикатура на Стоян Гроздев от 1944г. която е актуална и досега
                      [IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1455898_10152018176870256_345660557_n.jpg
                      Руснаци искат да купят ЦУМ и да го превърнат в музей > http://light.standartnews.com/lifest...source=flip.bg
                      Last edited by X_Y; 10.12.2013, 18:54.
                      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Имаме уран. Хубаво. Може и да е тъй. А имаме ли завод за обогатяване на уран? Нямаме. Значи нямаме и уран. Толкоз за 92рия елемент от Менделеевата таблица.

                        Имаме въглища. Хубаво. Ама какви? Лигнитни. Дето са една кал, каквато никой по света не копае. И малко кафяви. Ама от хубавите антрацитни въглища нямаме. Толкова и за запасите от химичен елемент № 6.

                        А пък точно Ердоган не е от друга планета. Той е на нашата граница. Дето се вика на един хикс разстояние.
                        На трейдърко завод не му трябва той има нова технология и може да складира ток сигур у мазето в бидони.Въобще Трейдърко е готин пич и разправя добри вицове има чувство за хумор.Не е злоблив..Нема нема и тресне некое изобретение и некоя нова технология

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          Имаме уран. Хубаво. Може и да е тъй. А имаме ли завод за обогатяване на уран? Нямаме. Значи нямаме и уран. Толкоз за 92рия елемент от Менделеевата таблица.

                          Имаме въглища. Хубаво. Ама какви? Лигнитни. Дето са една кал, каквато никой по света не копае. И малко кафяви. Ама от хубавите антрацитни въглища нямаме. Толкова и за запасите от химичен елемент № 6.

                          А пък точно Ердоган не е от друга планета. Той е на нашата граница. Дето се вика на един хикс разстояние.
                          Уцелил си две букви от разстоянието.Ма те реставраторите нали за това си мечтаят.

                          Коментар


                          • Бойко Борисов във фейсбук: Случващото се затвърждава извода, че ръководните структури в ГЕРБ трябва да бъдат обновени
                            http://www.focus-news.net/news/2013/...-obnoveni.html

                            Пожелавам успех в новото политическо поприще на напусналите депутати. За радост това са процеси, които очистват партията и дават шанс на младите, амбициозните и интелигентните хора да станат част от нас. Това е написал лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в профила си във фейсбук. "Аз обикалям страната, и за мое щастие, срещам точно такива сред стотиците новопостъпили членове на ГЕРБ. Случващото се още веднъж ми затвърждава извода, че и Изпълнителната комисия, и ръководните структури в ГЕРБ, трябва да бъдат обновени с нови лица и доказани експерти и професионалисти с модерна визия за управлението на страната, което ще предложа на конференцията през февруари. Напускането на депутати от парламентарни групи не е новост, случвало се е на всички партии и във всички парламенти. Винаги за това са били обвинявани управляващите, ние ще направим изключение и ще търсим вината в себе си по начина на издигане и утвърждаване на кандидат-депутат. Нека сега Станишев, Местан и Сидеров да продължат да говорят така, както обвиняваха управляващите за предишните напуснали", пише Борисов.



                            Тази държава ще се умири и ще просперира, когато Димитър Дъбов и неговият подгласник Иван Иванов от Шумен влязат в затвора поне за 10 години

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                              И защо синичките не коментирате втория депутат на ГЕРБ, който напуска?
                              Що напуска ПГ на ГРОБ?
                              Щото вижда че са банда идиоти, дето само правят сФирки на Вожда. А човекът иска да е депутат. Да предлага решения, да си отстоява мнението, да работи по съвест, а не по команда на малоумния пожарникар!

                              И други ще има. Както съм ви казал още преди три години, то ГЕРБ ще последва съдбата на НДСВ. По-бавно, но ще стане.
                              А ако д-р Сретен Йосич се заеме с хирургия, то лечението може да стане много бързо.
                              Само мозг!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Голям комуняга стана и ти ! И България може без Русия и Русия може без България, имаме си собствени запаси и от уран и от въглища, та какъв е проблема за малоумниците.В крайна сметка ще ви управляме - аз , Йонг Шен Ши и Путин, та какъв Ердоган , той е от друг планета.
                                Имаме уран. Хубаво. Може и да е тъй. А имаме ли завод за обогатяване на уран? Нямаме. Значи нямаме и уран. Толкоз за 92рия елемент от Менделеевата таблица.

                                Имаме въглища. Хубаво. Ама какви? Лигнитни. Дето са една кал, каквато никой по света не копае. И малко кафяви. Ама от хубавите антрацитни въглища нямаме. Толкова и за запасите от химичен елемент № 6.

                                А пък точно Ердоган не е от друга планета. Той е на нашата граница. Дето се вика на един хикс разстояние.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X