IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задава се Хиперинфлация по поръчка на олигарсите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Така, като те чета, Пеци, станаха едно и две други. "Други" на един друг славянски език, означава "втори".
    Та, къде видя противоречие със законите на физиката? Ама съвсем конкретно? ВСЯКА една термопомпа има кпд<1. Това, м/у единицата и кпд-то, са загубите на системата, и те се попълват от външен източник - в случая, електрическата мрежа. До тук, предполагам, не възразяваш. Учил си. Ученото си е учено, и в 00 да го затвориш, от глад няма да умре.
    Сетне, след като, събрал вече двата потока енергия /от мрежата и околната среда/ имаш 3-4, че и над 5 пъти повече /от консумираната от мрежата/, можеш /можеш ли?/ с прилично кпд, от около 70-75% /говоря резултатно, това на турбина и генератор, в комплекс/ да го преобразуваш в електричество, например. - Можеш ли?
    -Можеш. Е, ако не ти лично, добър експертен колектив е в състояние да построи подобна система. А тя-да стане масова.
    ВЕИ - ентусиасти и търговци отдавна набиват изловена /от много места/ енергия в мрежата. И това е факт. Обикновени хора го правят, без претенции за гениалност.
    Накратко: Защо толкова подскачаш?
    Ресурс има, способи - също...
    Думай, да чуем.

    P.S.
    Мисля, споделял съм: Завършил съм преди 28 години ел.мрежи и централи - средно специално - и промишлена електроника, ВУЗ. И успехът ми беше над средния. После, работих на технически длъжности. И оттам съм дочул и видял това-онова. Вярно, диспечер в ЕСО не станах. Правил съм през годините и още продължавам да правя някои дребни неща в бранша та, интересни и забавни са ми повечето твои изяви. Основно, ти се радвам. Щото си компетентен.
    Но, ти забравяш, че не си единствен, нито си последна инстанция. Затова, не се дразни и недей фуча, че губиш от блясъка си.
    Жив и здрав!
    Пирамидата айде налегни си задника.....Специално на теб е безсмислено да обяснявам каквото и да било.Всички знаят че мъжете не могат да раждат но на турците това не и пречи и продължават с опитите.Та и ти като тях и те така.Вместо да плещиш глупости прочети книгите които ти препоръчах.

    Коментар


    • Pyramid

      Турбина плюс генератор - кпд 30% реално !!! Така мисля, турбините са много неефективни, изтърват много енергия.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Може да съм те критикувал, може да съм бил язвителен с теб, може да съм бил недоверчив към твоите открития, може дори да съм те подценявал, но ти определено си технически суперграмотен човек, който може да даде сериозни доводи срещу съперника Бате Пешо!!! Респект!!!
        Ценя иронията, умея и да се посмея над себе си. Любопитно ми е сега - т.е. от тук нататък - какво следва. Щото отдавна трябваше да си почерпил

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Така, като те чета, Пеци, станаха едно и две други. "Други" на един друг славянски език, означава "втори".
          Та, къде видя противоречие със законите на физиката? Ама съвсем конкретно? ВСЯКА една термопомпа има кпд<1. Това, м/у единицата и кпд-то, са загубите на системата, и те се попълват от външен източник - в случая, електрическата мрежа. До тук, предполагам, не възразяваш. Учил си. Ученото си е учено, и в 00 да го затвориш, от глад няма да умре.
          Сетне, след като, събрал вече двата потока енергия /от мрежата и околната среда/ имаш 3-4, че и над 5 пъти повече /от консумираната от мрежата/, можеш /можеш ли?/ с прилично кпд, от около 70-75% /говоря резултатно, това на турбина и генератор, в комплекс/ да го преобразуваш в електричество, например. - Можеш ли?
          -Можеш. Е, ако не ти лично, добър експертен колектив е в състояние да построи подобна система. А тя-да стане масова.
          ВЕИ - ентусиасти и търговци отдавна набиват изловена /от много места/ енергия в мрежата. И това е факт. Обикновени хора го правят, без претенции за гениалност.
          Накратко: Защо толкова подскачаш?
          Ресурс има, способи - също...
          Думай, да чуем.

          P.S.
          Мисля, споделял съм: Завършил съм преди 28 години ел.мрежи и централи - средно специално - и промишлена електроника, ВУЗ. И успехът ми беше над средния. После, работих на технически длъжности. И оттам съм дочул и видял това-онова. Вярно, диспечер в ЕСО не станах. Правил съм през годините и още продължавам да правя някои дребни неща в бранша та, интересни и забавни са ми повечето твои изяви. Основно, ти се радвам. Щото си компетентен.
          Но, ти забравяш, че не си единствен, нито си последна инстанция. Затова, не се дразни и недей фуча, че губиш от блясъка си.
          Жив и здрав!
          Може да съм те критикувал, може да съм бил язвителен с теб, може да съм бил недоверчив към твоите открития, може дори да съм те подценявал, но ти определено си технически суперграмотен човек, който може да даде сериозни доводи срещу съперника Бате Пешо!!! Респект!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Мечтите са едно законите на физиката друго а реалността друго.
            Така, като те чета, Пеци, станаха едно и две други. "Други" на един друг славянски език, означава "втори".
            Та, къде видя противоречие със законите на физиката? Ама съвсем конкретно? ВСЯКА една термопомпа има кпд<1. Това, м/у единицата и кпд-то, са загубите на системата, и те се попълват от външен източник - в случая, електрическата мрежа. До тук, предполагам, не възразяваш. Учил си. Ученото си е учено, и в 00 да го затвориш, от глад няма да умре.
            Сетне, след като, събрал вече двата потока енергия /от мрежата и околната среда/ имаш 3-4, че и над 5 пъти повече /от консумираната от мрежата/, можеш /можеш ли?/ с прилично кпд, от около 70-75% /говоря резултатно, това на турбина и генератор, в комплекс/ да го преобразуваш в електричество, например. - Можеш ли?
            -Можеш. Е, ако не ти лично, добър експертен колектив е в състояние да построи подобна система. А тя-да стане масова.
            ВЕИ - ентусиасти и търговци отдавна набиват изловена /от много места/ енергия в мрежата. И това е факт. Обикновени хора го правят, без претенции за гениалност.
            Накратко: Защо толкова подскачаш?
            Ресурс има, способи - също...
            Думай, да чуем.

            P.S.
            Мисля, споделял съм: Завършил съм преди 28 години ел.мрежи и централи - средно специално - и промишлена електроника, ВУЗ. И успехът ми беше над средния. После, работих на технически длъжности. И оттам съм дочул и видял това-онова. Вярно, диспечер в ЕСО не станах. Правил съм през годините и още продължавам да правя някои дребни неща в бранша та, интересни и забавни са ми повечето твои изяви. Основно, ти се радвам. Щото си компетентен.
            Но, ти забравяш, че не си единствен, нито си последна инстанция. Затова, не се дразни и недей фуча, че губиш от блясъка си.
            Жив и здрав!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
              Шапкар!
              Долен златен ляв педал!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Левовата маса се увеличава принудително поради непрекъснато изпращане на пари от роднини в чужбина.
                Шапкар!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Пешо, много неща искаш от мен наведнъж. Вместо да опиташ /ти/ едно-единствено: За миг да оставиш настрани всичко, което си научил и да помечтаеш.

                  - Не можеш?

                  Е какъв си ти, тогава, на ум-разум да ни учиш?

                  По темата: Хиперинфлация? Организирана от олигархията? По-скоро, не.Не. Не е забавно да властваш над оскубана територия.
                  Мечтите са едно законите на физиката друго а реалността друго.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                    Е да де!!!
                    Ще видим. Толкова време го удържаха. Вероятно и сега ще го направят. Мене общо взето ми е все едно и 100000000 към едно да стане от днес за утре.
                    Това което казвах е, че принципно заглавието на темата е сбъркано по подразбиране, ма карай .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от i1939 Разгледай мнение

                      Едно гръцко евро струва и колкото едно германско евро. Както и едно евро все още е 1,95.
                      Така че желаещи за офертата ти на 100% няма да се намерят.
                      Е да де!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Я да видим колко струва едно гръцко евро за един лев!!!Аз бих им продавал на гърците един лев за едно евро!!!И пак ще са на кяр!!!

                        Едно гръцко евро струва и колкото едно германско евро. Както и едно евро все още е 1,95.
                        Така че желаещи за офертата ти на 100% няма да се намерят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Значи отново има баланс
                          Баланс спрямо кое? Нали се сещаш, че не вкарват само евра.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Левовата маса се увеличава принудително поради непрекъснато изпращане на пари от роднини в чужбина.
                            Значи отново има баланс
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Пешо, много неща искаш от мен наведнъж. Вместо да опиташ /ти/ едно-единствено: За миг да оставиш настрани всичко, което си научил и да помечтаеш.

                              - Не можеш?

                              Е какъв си ти, тогава, на ум-разум да ни учиш?

                              По темата: Хиперинфлация? Организирана от олигархията? По-скоро, не.Не. Не е забавно да властваш над оскубана територия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от i1939 Разгледай мнение
                                Я стига. Подценен бил
                                Курса се държи такъв благодарение интереса на силните финансови групировки. Реално мога и да ти изчисля колко би бил реалният курс, ако той се определя от пазара, но е безмислено, тъй като до последно ще бранят най-голямата си далавера, а имено борда. Това разбира се не означава, че вечно ще успяват да шунтират законите на гранитацията и няма да се пързулнат, защото нещата от доста време са извън контрол и на автопилот. А иначе ако вярваш в подцеността на лева, нямам нищо против всеки си има мнение
                                Я да видим колко струва едно гръцко евро за един лев!!!Аз бих им продавал на гърците един лев за едно евро!!!И пак ще са на кяр!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X