IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задава се Хиперинфлация по поръчка на олигарсите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Левовата маса се увеличава принудително поради непрекъснато изпращане на пари от роднини в чужбина.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от i1939 Разгледай мнение
      Я стига. Подценен бил
      Курса се държи такъв благодарение интереса на силните финансови групировки. Реално мога и да ти изчисля колко би бил реалният курс, ако той се определя от пазара, но е безмислено, тъй като до последно ще бранят най-голямата си далавера, а имено борда. Това разбира се не означава, че вечно ще успяват да шунтират законите на гранитацията и няма да се пързулнат, защото нещата от доста време са извън контрол и на автопилот. А иначе ако вярваш в подцеността на лева, нямам нищо против всеки си има мнение
      Много самонадеяно, но все пак можеш да напишеш някакви числа.... Да не би лично да печаташ левове с цел обезценката им ? Да знаеш, че е незаконно
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Това, че бил доста надценен как го разбра ? При условие, че БНБ не е печатало повече от определеното по закона за валутния борд, за разлика от ЕЦБ (факт) - би трябвало да е подценен.
        Я стига. Подценен бил
        Курса се държи такъв благодарение интереса на силните финансови групировки. Реално мога и да ти изчисля колко би бил реалният курс, ако той се определя от пазара, но е безмислено, тъй като до последно ще бранят най-голямата си далавера, а имено борда. Това разбира се не означава, че вечно ще успяват да шунтират законите на гранитацията и няма да се пързулнат, защото нещата от доста време са извън контрол и на автопилот. А иначе ако вярваш в подцеността на лева, нямам нищо против всеки си има мнение

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Това с продажбата на енергията може да се пообърка.Ако се смята по сегашни върхови цени е повече от изгоден вариант, но как да стане те да се запазят не знам.Или пък да се фиксират.
          Проф. Митев! Сърдечни благодарности че коментирате тук за нас и правите достъпни тези изобретения за останалия свят! Ще се радвам скоро да реализираме работна среща за това как да внедрим вашите изобретения в останалия свят!
          Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

          Коментар


          • Minavast

            Това с продажбата на енергията може да се пообърка.Ако се смята по сегашни върхови цени е повече от изгоден вариант, но как да стане те да се запазят не знам.Или пък да се фиксират.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Бате Пешо

              Пешка това е бъдещето , има възможност да се направи машина произвеждаща енергия в домашни условия. Не са само фотоволтаичните клетки. Много хора наистина си фантазират, но в един момент играта на мрежа ще свърши. Всяко нещо си има начало и край , дърветата не растат до небето и не го пробиват.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Балансиращи мощности

                "да продадеш излишно произведената ел.енергия и да захраниш мрежата с нея" Професора е скромен.Изобретението му елиминира глобалното затопляне.Веднаж само да заработи;-)))И ще доведе до ледников период.Енергииния пръстен е оркестър от бързи и по тромави електроцентрали.Ако самодеици с ВЕИ са 1-2 %,все още меже да има и стабилност,и малки загуби.При балона с ВЕИ се заговори за нови,криогенни далекопроводи.Енергиини аутобани.Слава богу , разбраха, че гнилото е в дотациите "за бързи котки".А за хиперинфлация трябват нови балони,много
                Last edited by Minavast; 13.10.2013, 18:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                  Добре, след като изреди всичко това, без да съобщаваш как работи, кажи ми сега как във всяка нормална западна страна можеш да си продадеш излишно произведената ел.енергия и да захраниш мрежата с нея, а единствено само в ОБЕТОВАНАТА страна България не може?
                  Днес си започнал от рано с пиенето.Спрете глупостите енергетиката не е като милицията трябва много учене и интелект.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Tи ме открехваш!!!!!!Да ти имам самочувствието.Липсата на образование и грамотност в България вече придобива застрашителни размери.В България е пълно със университети с никакво ниво в които откровено неграмотни и прости хора преподават на невежи и мързеливи студенти.В същото време са се накичили с титли и звания.Вземи се ограмоти как работи ЕЕС и спри да плещиш глупости.За начало прочети учебници по физика електротехника електрически машини електрически мрежи преходни процеси в ЕЕС автоматизация на ЕСС релейна защита термична част на ел централи ел част на ел централи и накрая Организация управление и оптимизация на режимите на ЕЕС.
                    Добре, след като изреди всичко това, без да съобщаваш как работи, кажи ми сега как във всяка нормална западна страна можеш да си продадеш излишно произведената ел.енергия и да захраниш мрежата с нея, а единствено само в ОБЕТОВАНАТА страна България не може?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Че кой спори? Само те открехнах.
                      И ще нахвърлям нещо на ВЕИ-феновете:
                      Представете си следния вариант:
                      Купувате енергия от ЕРП-то, задействате система, крадяща от околната среда, тя върти турбина /детандер/, със свързан на вала му генератор, бичите обратно в мрежата, и продавате на същото това ЕРП горницата. Е, ако не нему, то, поне, на съседите, по по-ниски цени...И, доколкото им спестявате загуби по пътя и умножавате, поради чопването от въздуха, би трябвало да излезете на добра далавера.
                      Който не вярва: Дизелът самозапалва нафтата дори и при 10 С под нулата. За такива температури иде реч.
                      И, още нещо: компресор 5 kW на 8 атм. грее поне със 7-8 kW отделно въздухът, що работа върши след това.
                      Tи ме открехваш!!!!!!Да ти имам самочувствието.Липсата на образование и грамотност в България вече придобива застрашителни размери.В България е пълно със университети с никакво ниво в които откровено неграмотни и прости хора преподават на невежи и мързеливи студенти.В същото време са се накичили с титли и звания.Вземи се ограмоти как работи ЕЕС и спри да плещиш глупости.За начало прочети учебници по физика електротехника електрически машини електрически мрежи преходни процеси в ЕЕС автоматизация на ЕСС релейна защита термична част на ел централи ел част на ел централи и накрая Организация управление и оптимизация на режимите на ЕЕС.

                      Коментар


                      • - Е, какво ти пее радиото, а ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Който не вярва: Дизелът самозапалва нафтата дори и при 10 С под нулата.
                          Мойта пали и на минус двайсе.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Неграмотник!!! Пише се хвалЪ на таквизИ откриватели.
                            Де да знам аз.
                            Ми то у военнуту училищи толкуз са учи...
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              О с тебе пък най малко имам желание да споря.Времето ми е ценно за да обяснявам колко е две по две.
                              Че кой спори? Само те открехнах.
                              И ще нахвърлям нещо на ВЕИ-феновете:
                              Представете си следния вариант:
                              Купувате енергия от ЕРП-то, задействате система, крадяща от околната среда, тя върти турбина /детандер/, със свързан на вала му генератор, бичите обратно в мрежата, и продавате на същото това ЕРП горницата. Е, ако не нему, то, поне, на съседите, по по-ниски цени...И, доколкото им спестявате загуби по пътя и умножавате, поради чопването от въздуха, би трябвало да излезете на добра далавера.
                              Който не вярва: Дизелът самозапалва нафтата дори и при 10 С под нулата. За такива температури иде реч.
                              И, още нещо: компресор 5 kW на 8 атм. грее поне със 7-8 kW отделно въздухът, що работа върши след това.
                              Last edited by Pyramid; 13.10.2013, 13:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Пешо, при компресиране на газ температурата се повишава. При положение, че този газ е въздух и винаги се компресира нова порция, взета отвън, а компресираната се охлажда вътре в сградата, машината и т.н., оставяйки топлината си там, а после, се изпусна на улицата отново, сдори прост компресор ще "краде" топлина от околната среда. Последното може да излиза в пъти по-евтино, отколкото да теглим всичко по "жицата" от ЕРП-то, за което , последното, да дере по три и повече кожи от клиент. ТОВА е уловил въпросният "идиот на килограм" и ТОВА прилага.
                                Далеч не е простотия, а елементарна физика и здрав разум. Друг въпрос, ако ти целиш /някак/ да продаваш електроенергия или други носители на крайния потребител. В такъв случай, разбирам раздразнението ти.
                                О с тебе пък най малко имам желание да споря.Времето ми е ценно за да обяснявам колко е две по две.

                                Коментар

                                Working...
                                X