IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задава се Хиперинфлация по поръчка на олигарсите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    По важно според мен е че са обявни за продажба големи магазини на веригите, а те са големи длъжници на доставчиците си и това означава - искат да ги завлекат яко и да духнат с парите !
    Дани, ти ако мислиш, че парите им са тук още и /именно/ това ги спира да духнат...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
      Изпитвам тежка неуюта, че не мога да се включа в разговора за силовите агрегати, че съм много бос, но после поглеждам темата и решавам все пак да се обадя скромно.
      Пък и гледам, че колегата Протокол и той и бил очевидно впечатлен.
      Темата за Бг хиперинфлация не може да се разглежда изолирано от темата за Борда и всякакви разяснения ще бъдат съвсем на място.
      Искам да съм сигурен, че съм те разбрал правилно, колега.
      Твърдиш, че можеш по изчислителен способ да стигнеш до курса евро/лев към днешна дата, при допускането, че този курс е оставен изцяло на пазара и върху него няма да има никаква законова, регулаторна и друга намеса.
      Това ли е твърдението?

      И нещо друго, което считам за важно.
      От изказването ти оставам с убеждение, че считаш лева за надценен сега.
      Всякакви изчисления трябва да започнат от някъде (от някакво ниво).

      Тук питам за втори път.
      Възнамеряваш ли да правиш отделни изчисления за за икономически обоснования курс евро/лев към момента на въвеждане на борда (по някое време през лятото на 1997), тоест да изведеш и докажеш твърдение, че на онзи етап левът е бил подценен или надценен, а в резултат на събитията и процесите от 1997 до този момент, се е стигнало до настоящото състояние ..... което е ????
      Изключително точни въпроси задаваш, ако се върнем към темата. От доста време ме гризе любопитство: Добре, ако допуснем, че в България се развихри хиперинфлация, подтиквана от "олигарсите" /а ОЛИГАРХ предполага огромен ресурс от ликвидност, и натрупан чист капитал, да не се бърка с кредитите/...Та, тази хиперинфлация, най-силно ще удари именно парите на "олигарха" , т.к. той има повече и всичките му левови натрупвания ще идат по дяволите, докато евровите ще се изразят с повече хартийки...с все по-ниско и по-ниско покритие.
      Да повторя ли, че "ОЛИГАРХ" не означава кредитен милионер и олигарсите, най-често, са милиардери в сухо? Да си натрупал /НЗ, как/ такива ресурси и да разпалиш сам огън, в който те да изгорят, ми се чини пълна безсмислица. Оттам, и слабо вероятно, именно "олигархията" да раздуха огъня. То не, че и друг не може, ама точно те...

      Коментар


      • nacheff

        По важно според мен е че са обявни за продажба големи магазини на веригите, а те са големи длъжници на доставчиците си и това означава - искат да ги завлекат яко и да духнат с парите !
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          И, Петъре, не ми пробутвай своите хапове, ами кажи на народа тук колко книги ти самият си написал, аджеба. Не спорим дали си или не си чукча. Виж, че работиш за някой доставчик на ел.енергия и виждаш ПРОБЛЕМ във всеки, що-годе, освободил врата си от тяхната хватка, май стана ясно на всички.
          А-ама мафиотин енергиен таквъзи.
          ?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Здр авната реформа е пълен провал.Продължавай с простотиите не ми пречиш.Само се преобличай като се изпотиш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от i1939 Разгледай мнение
            Я стига. Подценен бил
            Курса се държи такъв благодарение интереса на силните финансови групировки. Реално мога и да ти изчисля колко би бил реалният курс, ако той се определя от пазара, но е безмислено, тъй като до последно ще бранят най-голямата си далавера, а имено борда. Това разбира се не означава, че вечно ще успяват да шунтират законите на гранитацията и няма да се пързулнат, защото нещата от доста време са извън контрол и на автопилот. А иначе ако вярваш в подцеността на лева, нямам нищо против всеки си има мнение
            Изпитвам тежка неуюта, че не мога да се включа в разговора за силовите агрегати, че съм много бос, но после поглеждам темата и решавам все пак да се обадя скромно.
            Пък и гледам, че колегата Протокол и той и бил очевидно впечатлен.
            Темата за Бг хиперинфлация не може да се разглежда изолирано от темата за Борда и всякакви разяснения ще бъдат съвсем на място.
            Искам да съм сигурен, че съм те разбрал правилно, колега.
            Твърдиш, че можеш по изчислителен способ да стигнеш до курса евро/лев към днешна дата, при допускането, че този курс е оставен изцяло на пазара и върху него няма да има никаква законова, регулаторна и друга намеса.
            Това ли е твърдението?

            И нещо друго, което считам за важно.
            От изказването ти оставам с убеждение, че считаш лева за надценен сега.
            Всякакви изчисления трябва да започнат от някъде (от някакво ниво).
            Тук питам за втори път.
            Възнамеряваш ли да правиш отделни изчисления за за икономически обоснования курс евро/лев към момента на въвеждане на борда (по някое време през лятото на 1997), тоест да изведеш и докажеш твърдение, че на онзи етап левът е бил подценен или надценен, а в резултат на събитията и процесите от 1997 до този момент, се е стигнало до настоящото състояние ..... което е ????

            Коментар


            • И, Петъре, не ми пробутвай своите хапове, ами кажи на народа тук колко книги ти самият си написал, аджеба. Не спорим дали си или не си чукча. Виж, че работиш за някой доставчик на ел.енергия и виждаш ПРОБЛЕМ във всеки, що-годе, освободил врата си от тяхната хватка, май стана ясно на всички.
              А-ама мафиотин енергиен таквъзи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Не твърдя, че термопомпата няма да и намерят вариант да я използват да извиличат направо енергия и то електрическа ! За турбините съм наясно с проблемите - за да се излече 100% енергията и температура и налягане трябва да се използват и изсмучат на макс. Дори си мисля, че всичко може и да е въпрос наистина на оптимизация пък тя гълта много средства и не се прави то тези, които са чели книги а от онези които ги пишат.
                +10 Те тук си съвършено прав. Ама онзи, с поста под твоя, току го захапва кучето...

                Коментар


                • Pyramid

                  Не твърдя, че термопомпата няма да и намерят вариант да я използват да извиличат направо енергия и то електрическа ! За турбините съм наясно с проблемите - за да се излече 100% енергията и температура и налягане трябва да се използват и изсмучат на макс.Дори си мисля, че всичко може и да е въпрос наистина на оптимизация пък тя гълта много средства и не се прави то тези, които са чели книги а от онези които ги пишат.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Пак се обърка днес требеше да пиеш големите жълти апове а не сините.Спри да ми развиваш глупави теории и да дрънкаш празни приказки

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Турбина плюс генератор - кпд 30% реално !!! Така мисля, турбините са много неефективни, изтърват много енергия.
                      Те за това ти думах /поне си честен и не се ебаваш, евалла ти за което/.
                      Съвсем накратко: Случаи има общи и частни. Ето, уж и китайците били жълти, пък аз толкова бели китайци съм виждал...
                      Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Пирамидата книги не чете.Той търси поле за изява на простотия и бездарие.Тука няма как да го намери но това не му пречи да продължава да опитва.
                      Надут пуяк такъв, не ми се занимава вече с теб. Чел съм всичкото това. И, подесетям: НИЩО не противоречи нито на принципите, нито на практиките. Просто, се използват леко встрани, от досегашните, привични на теб и тикви като теб, параметри и включвания. Още малко, ще обявиш невъзможни и асинхронните генератори, и тяхното паралелно свързване в мрежата. Отделно, май забравяш, че Първият Закон на Кирхоф е частен изказ на ЗЗЕ и важи не само за сумите на електрически токове, ами и на всякаква енергия, ИЗОБЩО.
                      На теб, Дани, ще подскажа: Още от 2000-та някъде, че и по-отрано, има газови /не на изгорели газове с висока температура, а с ниска, до 25 С/ турбини, използвани за ОТЕС-технологиите, с подобно кпд. Че ги водят "парни"-все тая, парата е газообразно агрегатно състояние на веществото. Та, отчетът, по принцип, на кпд се води от подаваната чрез газа, за преобразуване, енергия... а тя е пропорционална не само на температура но, и на спад на налягането вход/изход. И 80%-вата граница не е толкова далечна, колкото си въобразяват някои, и доста често я надскачат. При, има-няма 30 градуса по Целций. Е?. Вкарвам 100 kW, изкарвам 80 - ми много ясно колко е кпд-то, за Бога!
                      Ще го кажа отново: Ако един и двама или трима /си мислят!/, че нещо е "невъзможно", че "противоречи" на едно-друго или трето, няма гаранция, DE FACTO, че това не е МНЕНИЕ. МНЕНИЕТО НЕ Е ФАКТ, обаче.
                      Хиляди примери има в историята. Такива като Петър - сто цирея да му излязат на ...сеща се, къде! - често си въобразяват че, ако те са чели нещо /и ги и затруднило някога/ са постигнали Върха на Знанието. Вярват, вече, че останалите са ІІ сорт хора, че "няма друга наука освен тази, която АЗ преодолях с триста зора" и "всички, твърдящи друго, са невежи, шарлатани, и, изобщо, "простаци и бездарници".
                      Добрата новина е, че светът не свършва с истинските бездарни простаци. Доказателства да искаш: Едно време, такива тикви са твърдели, че :
                      1.Човек не може да лети
                      2.Земята е плоска
                      3.Че, /още го чувам тук и там/ ударен от ток било трябвало да се зарови в земята, да изтечели токоете и всякакви подобни дивотии. Ама токът ил спрял - НЗ, ти пак го зарови...
                      4.Известен ми е случай с Бай МангаУ, дето искал да се самоубие и хвърля желязно въже с тухла накрая /намотано около кръста му/ в/у далекопровод. И, за да било по-сигурно, че ще го убие /някой такъв тиквеник му казал!?!/ забил въжето в другия край, в земята...АПВ-1, АПВ-2, и тръгват нашите, намират Манго опърлен, изгорен по кръста, реве от обида но, жив...
                      Резюмирам:
                      1. Петър ДГД.
                      2. Дани, нещата вече се случват.
                      Last edited by Pyramid; 16.10.2013, 15:56.

                      Коментар


                      • На практика всичко което може да изгори може да се превърне в газ - метан, скоро ще стане ясно и мисля че ще се изпозва масово.Това е което знам,че може да промени ситуацията и поне едно десетилетие хората ще се почувстват енергийно по свободни.Иначе си е зависимост - зависими сме от техниката и машините, които сме създали самите ние и няма как да се промени ситуацията.Енергия има много, както и начини да се произвежда в количества които да задоволят потребносттите ни. Селското стопанство може да бълва много и бълва огромни количества отпадък съдържащ елементите водород и въглерод и една деурбанизация плюс технологийки за производство на енергия е бъдещето ще промени картинката.
                        - Има и технологии за производство на много енергия, при това концентрирана и големи мощности, но не са за диваци каквито сме все още. ЗАЩОТО ПРОСТО ЩЕ СЕ ИЗБИЕМ ЕДИН ДРУГ ЗА НУЛА ВРЕМЕ !
                        Last edited by supertrader; 16.10.2013, 13:30.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Pyramid

                          Не става, това кпд може да го намериш в книгите но реално да се постигне не става..много е ниска ефективността на практика.Големите турбини може да стигнат 30% , при малка положението е по зле дори. Теоретично, като приемем за верни разни писаници вече трябваше в мрежата да има такива машини, но няма и причината е че се губи много при преобразуване на топлината в ток. А книга в която докарват кпд на атомните цетрали до 60% мога да ти намеря и то сериозна, там също се преобразува топлина в ток нали ?
                          Не твърдя че в един момент няма да има пробив и да се построи такава машина и тя да произвежда ток !!!! Напротив мисля обратното,че ще стане един ден.
                          Турбина като преобразувател на енергия е вятър и мъга.
                          Last edited by supertrader; 16.10.2013, 13:30.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Пирамидата книги не чете.Той търси поле за изява на простотия и бездарие.Тука няма как да го намери но това не му пречи да продължава да опитва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Турбина плюс генератор - кпд 30% реално !!! Така мисля, турбините са много неефективни, изтърват много енергия.
                              Турбина - а има разни - кпд 80-85%, генератори - също разни. При най-често използваните мешини, далеч от пълната оптимизация, кпд е между 85-90%.
                              Отделно, греенето на генератора/двигателя/ може да се прихване и използва за отопление на помещенията, в които се намира, на работни зали и т.н.Това също е вид полза и енергия, "разсеяна" от машините, от загуба, се превръща в полезна работа. Съответно, кпд-то може да нарасне и над физически детерминираното, Дани.
                              А лордът и Пешо може да спят спокойно: Нищо не конфликтува с нито една от посочените книги. Книгите са учебници, в тях всичко е написано на редовете. Те не са библията, това не е манастир, и следва да се тълкуват свободно. Не своеволно, а СВОБОДНО.
                              Пък и Пешовите разсъждения в едни други теми, за едни други неща, за които си мисли, че много знае - Той всичко знае, да се чудиш, как светът се случва и без него - още са ми пред очите. Той и там се кълнеше в същите книги, и там си грешеше, ала си му беше през оная работа. Да даде заден ход? Да бе. Пешо е Велик. Пешо е непогрешим. Пешо цитира книги... И тук, току стреля със същите халосни патрони.
                              Този филм вече сме го гледали.
                              Last edited by Pyramid; 15.10.2013, 23:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Ценя иронията, умея и да се посмея над себе си. Любопитно ми е сега - т.е. от тук нататък - какво следва. Щото отдавна трябваше да си почерпил
                                Следва да прочетеш книгите, които ти препоръча бате Пешо, после ще видим......

                                Коментар

                                Working...
                                X