IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задава се Хиперинфлация по поръчка на олигарсите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Термопомпа плюс Стърлинг може би ще сработи.
    кажи ко стана с петрола, бе? и съответно що ти си още тука?

    Коментар


    • Pyramid

      Термопомпа плюс Стърлинг може би ще сработи.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • nacheff

        Печалбата от хипермаркетите отива на Запад, стоката е източна или родно производство и при всички случаи кредитора платил стоката не е западняк.Ще пият една студена вода за милиарди, защото така се правят лесно големи пари - като се откраднат.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Просто добре информирани хора правят големи сделки точно сега, не мисля че в България кредиторите от този порядък могат да разчитат на някаква законова защита.
          А купувача може да се окаже никому неизвестен, нали се досещаш по аналогия с други сделки за милиарди.
          Тази работа не е изключена. Да дойде някакъв купувач с извратено мислене и ясното съзнание, че ИСКА със съвместни усилия да бъдат завлечени кредиторите на продавача. Пък продавачът от своя страна да се види принуден да даде някакви допълнителни отстъпки на купувача.
          Ако говориш особено за разни големи български пари, които са били скатани от разни индивиди и групи, чиито имена сега с теб дипломатично ще премълчим, няма да съм крайно изненадан, просто като начин на мислене.

          Но!
          Сред доставчиците на веригите основно са западни търговци и производители.
          Може и да сбъркам, но някой от нашите премиери беше казал нещо от сорта (май Орешарски беше§, че само като размисляли за някакви ограничения по повод на веригите и на другия ден му се обадили двама западни премиери с разтревожен глас.

          Не е лесна тази работа, да знаеш!
          Last edited by nacheff; 16.10.2013, 21:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Изключително точни въпроси задаваш, ако се върнем към темата. От доста време ме гризе любопитство: Добре, ако допуснем, че в България се развихри хиперинфлация, подтиквана от "олигарсите" /а ОЛИГАРХ предполага огромен ресурс от ликвидност, и натрупан чист капитал, да не се бърка с кредитите/...Та, тази хиперинфлация, най-силно ще удари именно парите на "олигарха" , т.к. той има повече и всичките му левови натрупвания ще идат по дяволите, докато евровите ще се изразят с повече хартийки...с все по-ниско и по-ниско покритие.
            Да повторя ли, че "ОЛИГАРХ" не означава кредитен милионер и олигарсите, най-често, са милиардери в сухо? Да си натрупал /НЗ, как/ такива ресурси и да разпалиш сам огън, в който те да изгорят, ми се чини пълна безсмислица. Оттам, и слабо вероятно, именно "олигархията" да раздуха огъня. То не, че и друг не може, ама точно те...
            Интересни въпроси поставяш.
            Нещо съм уморен сега, че да опитам да изкарам приемливо дефиниране на понятието "олигарх". Аз субективно съм си мислел, че това е нещо, което е по0коректно да се използва в други страни - типичен пример е Русия, но е възможно и да греша.

            Огромен ресурс от силно ликвидни средства (активи), или "чист" капитал, както си го нарекъл ти, не е нещо, което задължително характеризира олигархията.
            Аз го свързвам по-скоро с огромна собственост, структурирана по сложен и непрозрачен начин, придобита по непазарни способи в резултат основно на близки отношения с политическата власт и др.

            Олигархията не изключва и Кредитната задлъжнялост, дори бих казал, че я предполага.

            Ако някои вземе да клати лодката, неизбежно ще се постави въпросът - или Те или Банките.
            Днешните банки не са като тези от времената на кредитните милионери, но пък има други фактори, които също ги правят уязвими.
            Ако се стигне до избор, политиците ще изберат банките. Така поне мисля аз.

            Т..н. олигарси вероятно са и доста разнородни. Има такива, които вероятно си въобразяват, че една "хиперинфлация" ще им реши проблемите. То е по-скоро израз на отчаяние.
            При други - обратно.

            И аз по-скоро си мисля, че не щат да палят огън.
            Поздрави

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Просто добре информирани хора правят големи сделки точно сега, не мисля че в България кредиторите от този порядък могат да разчитат на някаква законова защита.
              А купувача може да се окаже никому неизвестен, нали се досещаш по аналогия с други сделки за милиарди.
              ко стана с петрола, бе?!?

              Коментар


              • nacheff

                Просто добре информирани хора правят големи сделки точно сега, не мисля че в България кредиторите от този порядък могат да разчитат на някаква законова защита.
                А купувача може да се окаже никому неизвестен, нали се досещаш по аналогия с други сделки за милиарди.
                Last edited by supertrader; 16.10.2013, 21:07.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Имаш ли сили да се обадиш на 112 и да си викнеш линейка?Досега ме развеселяваше но лудостта взе да става досадна.Никой не те е вързал насила за мрежата и на те кара да купуваш.Откачи се и край на робството.А както се хвалиш си изобретател ще решиш проблема с пет кабела и три фенера
                  Вярно забелязало циганчето, че едно ******, колкото повече го бъркаш, повече мирише.
                  Извинявам се на колегте, че обърнах внимание на такова дърво.

                  Коментар


                  • supertrader;

                    Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    По важно според мен е че са обявни за продажба големи магазини на веригите, а те са големи длъжници на доставчиците си и това означава - искат да ги завлекат яко и да духнат с парите !
                    здравей, отдавна не се е случвало да говорим, но нещо не съм в настроение за писане.
                    Може да ти се види странно, но не съм чувал, че има големи вериги на тезгяха.
                    За кредиторите има риск когато се сменя собствеността в дружеството или се продава самия актив, но не мисля, че винаги и задължително този риск нараства при посочените събития.
                    Всеки сериозен купувач иска дю дилижънс и ясни отговорности за съдбата на задълженията. Може пък точно тук се крие шанс за кредиторите да си съберат вземанията.

                    Все пак това си остава един частно правен въпрос.
                    Темата с хиперинфлацията и борда е от по висок порядък. То си е системен въпрос.

                    Малко съм изненадан, че считаш евентуални продажби на големи магазини за по-важни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Да поясня, ако някой не схваща: В България много "инвеститори" изгоряха покрай опитите да се облажат от енергетиката. Малцина са в играта откъм печелившата страна, останалото са препикани мераци. Наш Пеци е измежду последните, които целят да обуят повече българи със субсидирани изкупни цени на едни или други производители на енергия. Всеки спечелен от потребителите киловатчас или прецакан обект, от който са възнамерявали на се греят /често, за чужда сметка/, тези хора чувстват като лична загуба и много, ама много ги е яд.
                      От доста време опитвам да помогна на българското гражданство, включая подобни "червенотиквеничковчета", да си извади главата /от там, където я е завряло/ и да си отвори и път напред, и да си освободи ресурс но, напразно. Бит и...такован мълчат като комунисти на разпит и не си признават, ако ще, да им изгори къщичката.
                      Сори, майнички, истината е такава.
                      Имаш ли сили да се обадиш на 112 и да си викнеш линейка?Досега ме развеселяваше но лудостта взе да става досадна.Никой не те е вързал насила за мрежата и на те кара да купуваш.Откачи се и край на робството.А както се хвалиш си изобретател ще решиш проблема с пет кабела и три фенера

                      Коментар


                      • До модератора:
                        Много се забавлявате да преформяте чужди текстове и да не се вижда написаното. не ви прави чест.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Ами как ще загубят олигарсите, като те го организират бе ПирамиДОНе?!
                          Още помня как бясно теглеха огромни суми от финансови къщи 1997г. все известни политици и шоузвезди.
                          Сега пак се очертава така. Всички чужди банки де факто са наши и това много скоро ще излезе наяве. Ти да не мислиш, че ПОК Алианц са германци? По-скоро са като Худини , могат да ти изпарят паричките. Така са всички банки.......
                          Има доза истина в думите ти, лорде. Ама не е цялата.
                          А половин истина май е по-лошо от чиста лъжа, така че...
                          Нали са натрупали сухо? От това, че ще оставят гладни /т.е., по-гладни от сега/ 7 милиона българи, самите те, едва ли ще заякнат повече. Даже, напротив: Всеки ще ги дебне да ги е*не...

                          Коментар


                          • Да поясня, ако някой не схваща: В България много "инвеститори" изгоряха покрай опитите да се облажат от енергетиката. Малцина са в играта откъм печелившата страна, останалото са препикани мераци. Наш Пеци е измежду последните, които целят да обуят повече българи със субсидирани изкупни цени на едни или други производители на енергия. Всеки спечелен от потребителите киловатчас или прецакан обект, от който са възнамерявали на се греят /често, за чужда сметка/, тези хора чувстват като лична загуба и много, ама много ги е яд.
                            От доста време опитвам да помогна на българското гражданство, включая подобни "червенотиквеничковчета", да си извади главата /от там, където я е завряло/ и да си отвори и път напред, и да си освободи ресурс но, напразно. Бит и...такован мълчат като комунисти на разпит и не си признават, ако ще, да им изгори къщичката.
                            Сори, майнички, истината е такава.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Изключително точни въпроси задаваш, ако се върнем към темата. От доста време ме гризе любопитство: Добре, ако допуснем, че в България се развихри хиперинфлация, подтиквана от "олигарсите" /а ОЛИГАРХ предполага огромен ресурс от ликвидност, и натрупан чист капитал, да не се бърка с кредитите/...Та, тази хиперинфлация, най-силно ще удари именно парите на "олигарха" , т.к. той има повече и всичките му левови натрупвания ще идат по дяволите, докато евровите ще се изразят с повече хартийки...с все по-ниско и по-ниско покритие.
                              Да повторя ли, че "ОЛИГАРХ" не означава кредитен милионер и олигарсите, най-често, са милиардери в сухо? Да си натрупал /НЗ, как/ такива ресурси и да разпалиш сам огън, в който те да изгорят, ми се чини пълна безсмислица. Оттам, и слабо вероятно, именно "олигархията" да раздуха огъня. То не, че и друг не може, ама точно те...
                              Ами как ще загубят олигарсите, като те го организират бе ПирамиДОНе?!
                              Още помня как бясно теглеха огромни суми от финансови къщи 1997г. все известни политици и шоузвезди.
                              Сега пак се очертава така. Всички чужди банки де факто са наши и това много скоро ще излезе наяве. Ти да не мислиш, че ПОК Алианц са германци? По-скоро са като Худини , могат да ти изпарят паричките. Така са всички банки.......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                ?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Здр авната реформа е пълен провал.Продължавай с простотиите не ми пречиш.Само се преобличай като се изпотиш

                                Не се чуди, дон Петреску. Отдалеч ти личи, че си енергийно зависим /т.е., обслужваш енергийни лобита. А мен не ме мисли, язе съм на кюмюр и дрЪве.
                                Last edited by Pyramid; 16.10.2013, 20:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X