IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решения за излизане от кризата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Няма система без слабости. Всяка система, рано или късно, изпада в кризи. Въпросът е в баланса и комплексния характер на нещата.

    - Иначе, да, трогателни са опитите за обобщаване в 10 реда.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      1. Електронно правителство
      2. Съкращения в ДА .. сериозни
      3. Съкращения в МО
      4. Съкращения в МВР
      5. Закон за фалит на физическо лице !!!!
      6. Облекачаване на процедурите за строеж на производствени мощности.
      7. ОВОС и тн документи да се издават в 1 месечен срок
      8. Контрол, че защо не и забрана на някои небанкови кредитни институции
      9. Социална реформа - няма многодетна самотна майка... помощи до 3-то дете...който има повече значи може да си ги гледа.
      10. Гласуване срещу платени данъци,такси и глоби.
      11. Парламент 100 човека
      12. Президентството да отпадне като институция... само пари се трошат
      13. Макс 8-9 министерства.
      14. Здравна рефорна с електронна здравна карта (може да е в личнта карта чипа, заедно с електронен подпис)
      15. Контрол върху ПФ

      инт и тн и тн


      поздрави
      +1
      Само за президента не съм съгласен. Парите не са толкова много. А все пак президентът може да е пречка срещу еднолична власт.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        логично е - ако искаш да изкараш парите от България. Да срутиш банковата система и да направиш лихвите по 600%
        Говорим за системата - Световната. На регионално ниво няма да има резултат. На световно ще има бой на живот и смърт с лихварите.

        Всъщност пише, че са правени опити и на местно ниво в Австрия при отличен резултат. По обясними причини са прекратени от банките.
        Last edited by citizen_bg; 22.05.2013, 00:22.

        Коментар


        • 1. Електронно правителство
          2. Съкращения в ДА .. сериозни
          3. Съкращения в МО
          4. Съкращения в МВР
          5. Закон за фалит на физическо лице !!!!
          6. Облекачаване на процедурите за строеж на производствени мощности.
          7. ОВОС и тн документи да се издават в 1 месечен срок
          8. Контрол, че защо не и забрана на някои небанкови кредитни институции
          9. Социална реформа - няма многодетна самотна майка... помощи до 3-то дете...който има повече значи може да си ги гледа.
          10. Гласуване срещу платени данъци,такси и глоби.
          11. Парламент 100 човека
          12. Президентството да отпадне като институция... само пари се трошат
          13. Макс 8-9 министерства.
          14. Здравна рефорна с електронна здравна карта (може да е в личнта карта чипа, заедно с електронен подпис)
          15. Контрол върху ПФ

          инт и тн и тн


          поздрави
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
            Кризата е в резултат на дефекти на системата. И да излезем от тази ще влезем в следваща.
            Трябва да се преосмисли философията на работа на системата;
            - да се раздели спестовен(личен) от оборотен капитал;
            - да се сложи таван на спестовния, който да поеме и ролята на лично пенсионно осигуряване;
            - да се премахнат лихвите по спестовния и да се сложат отрицателни лихви на оборотния за да не се блокира той както сега;
            - да се премахне паразитирането на лихварите и рентиерството;
            - да се разбере, че капиталът въпреки и да е в части ръце всъщност е обществен, тъй като произтича от обществени отношения и никой няма право да го блокира и да спира иконномиката;
            -...

            По въпроса са писали Силвио Гезел(Свободните пари), Маргарет Кенеди(Лихвата - рак на обществото) и други. На мен ми се струва логично.
            логично е - ако искаш да изкараш парите от България. Да срутиш банковата система и да направиш лихвите по 600%

            Коментар


            • Кризата е в резултат на дефекти на системата. И да излезем от тази ще влезем в следваща.
              Трябва да се преосмисли философията на работа на системата;
              - да се раздели спестовен(личен) от оборотен капитал;
              - да се сложи таван на спестовния, който да поеме и ролята на лично пенсионно осигуряване;
              - да се премахнат лихвите по спестовния и да се сложат отрицателни лихви на оборотния за да не се блокира той както сега;
              - да се премахне паразитирането на лихварите и рентиерството;
              - да се разбере, че капиталът въпреки и да е в части ръце всъщност е обществен, тъй като произтича от обществени отношения и никой няма право да го блокира и да спира иконномиката;
              -...

              По въпроса са писали Силвио Гезел(Свободните пари), Маргарет Кенеди(Лихвата - рак на обществото) и други. На мен ми се струва логично.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                Обективно ,а не субективно управление на държавата!!!
                Обективно,а не субективно действащи институции!!!!
                Обективно ,а не субективно действащи синдикати!!!!
                Обективно,а не субективно действащи обществени,необществени и за каквито се сетите сдружения и организации!!!!!
                Обективно,а не субективно действащи гилдии на който и каквото се сетите!!!!
                и т.н.

                Ограничаване на СУБЕКТИВНОСТТА В БЪЛГАРИЯ!!!

                Как ще се случи това?!?!Бавно!!Смяна на чипа!!!!!Новите поколения!!!!.......
                Дай Боже!!!!!
                НЕГОВО ВИСОЧЕСТВО ЦАР НА БЪЛГАРИТЕ СИМЕОН ВТОРИ НАЛИ ВИ ГО КАЗА ДОКАТО УПРАВЛЯВАШЕ ЧЕ ТРЯБВА ДА ГО СМЕНИТЕ ЧИПА.
                ТОЙ НАИСТИНА ЩЕШЕ ДА ОПРАВИ БЪЛГАРИЯ, АКО ИМАХМЕ ДРУГИ ЧИПОВЕ АМА НАЙСЕ...ПРОСТ НАРОД-СЛАБА ДЪРЖАВА, НАРОДНА МЪДРОСТ.
                А ВИЕ ЗА БЛАГОДАРНОСТ ГО ХВЪРЛИХТЕ НА КУЧЕТАТА ЧОВЕКА.
                ПОСЛЕ И БОЙКО НЕ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ, А СЕГА ДОРИ И ДА ГО СМЕНИМ, ВЕЧЕ Е КЪСНО, ОРЕШАРСКИ ЧОВЕКА КОЙТО КАЗА ЧЕ НЕ Е ПРОБЛЕМ ЧЕ ПАРИТЕ НА ДЪРЖАВАТА СЕ НАМИРАТ В АРАБСКА БАНКА.
                Last edited by Черкезов; 21.05.2013, 23:40.
                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                Коментар


                • Обективно ,а не субективно управление на държавата!!!
                  Обективно,а не субективно действащи институции!!!!
                  Обективно ,а не субективно действащи синдикати!!!!
                  Обективно,а не субективно действащи обществени,необществени и за каквито се сетите сдружения и организации!!!!!
                  Обективно,а не субективно действащи гилдии на който и каквото се сетите!!!!
                  и т.н.

                  Ограничаване на СУБЕКТИВНОСТТА В БЪЛГАРИЯ!!!

                  Как ще се случи това?!?!Бавно!!Смяна на чипа!!!!!Новите поколения!!!!.......
                  Дай Боже!!!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                    Стъпили сме с 2 крака отдавна и само добро са видяли хората.
                    До колкото се сещам ви забраниха да си продавате ГМО тата. И се надявам никога да не разрешават. Всеки нормален човек е достатъчно да потърси съвсем малко в интернет и му става ясно какви сте. За колко ви съдиха като замърсихте Алабама - 700 милиона ли бяха, и то съвсем съзнателно сте изсипвали отровни химикали близо до населено място - много добро са видели хората там. И какво направихте ами оделихте тази компания - фалирахте я и до там. Много отговорно. Преди това във Великобритания май ви бяха хванали че изливате отровни материали. На Хаити след заметресението им дарихте семена, част от които се оказаха отровни.

                    А колко фермери сте съдили и притискали http://www.vanityfair.com/politics/f...monsanto200805

                    Тази корпорация е еманация на корпоративното зло.

                    Коментар


                    • Supertrader, дали не бъркаме двата щата? Дефлация и инфлация са общи пазарни показатели, не по стоки. по стоки имаме ЦЕНИ.
                      Ако инфлация /раздуване/ на паричната часа представлява увеличаване парите в обръщение, това НЕ ОЗНАЧАВА предварително, че цените растат, нали?
                      Освен това, ръстът на цените не означава непременно излизане от кризата. Това е показател или за увеличено търсене /което е добре/ или за ограничаване на предлагането при константно търсене, което си е зле. Затова, не бих се вторачвал в ТОЗИ показател.
                      За излизане от кризата, трябва да се улеснят БЪЛГАРСКИТЕ инвеститори, не да се ръшка постоянно за чужди. щом има някой и друг милиард у българи, нека се влеят в националната икономика.

                      ...а как да стане това, ТОЧНО сега, съм забравил да мисля

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Монсанто са империя на злото. Тези най-добре да не стъпват в България.
                        Стъпили сме с 2 крака отдавна и само добро са видяли хората.
                        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          Аз съм съгласен. Ще засея. Само дето искам да ми дадеш ТИ безплатна нафта за тракторите, да платиш на работниците и да имам договор да ми изкупиш продукцията на добра цена. Ти съгласен ли си?
                          Монсанто са империя на злото. Тези най-добре да не стъпват в България.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                            Да засадим с ГМО рапица пустеещите земи и така за 1 г. ще увеличим стокооборота с 10 милиарда евро.
                            Аз съм съгласен. Ще засея. Само дето искам да ми дадеш ТИ безплатна нафта за тракторите, да платиш на работниците и да имам договор да ми изкупиш продукцията на добра цена. Ти съгласен ли си?
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • За да се предотварити катастрофата, и да се излезе от кризата трябва да се направи едно единственно нещо -
                              Дефлацията на трайните стоки да се обърне в инфлация !
                              - Това може и трябва да стане, через данък който да нараства в интервал от 5 години и да повиши цената на имотите , да се калкулира в нея.
                              Всички други мерки свързани с това държавата да - ДАДЕ , похарчи пари за пътища , градинки и хеликоптери, които може и подарък да са но с държавни пари им се зарежда гориво !!! Водят към още по голяма ДЕФЛАЦИЯ и ДЕКАПИТАЛИЗАЦИЯ. Особенно ако това се случва през ливъридж и заемане, защото то вече става по този път.
                              Само, ако дефлацията се обърне правителството ще оцелее..иначе върви към оная чалга песен - камъните падат.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Аз съм и за ГМО ХАМБУРГСКИ МИСКЕТ в особено големи размери в частни дворове за вино и ракия!
                                Две в едно - голямо грозде и мутирали хора. Тъмо ще се оправдае това за лошия материал. като нищо наистина ще стане лош генетичен материал.

                                Коментар

                                Working...
                                X