Първоначално изпратено от Лорда
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Решения за излизане от кризата
Collapse
X
-
Кризата е състояние на съзнанието. Ако хората си мислят че са в криза то те наистина са в криза. Ако смятат че са ок, то те са ок.
Когато някой малоумен министър на финансите им повтаря че са зле то те приемат че са зле. Ако никой малоумник не им говори по телевизия и вестници за криза всичко ще се размине за няколко месеца. Не трябва никакви мерки да бъдат оправдавани с криза.
да вземат най-после политиците да се държат като политици и да приказват за растеж, за оптимизъм, да водят - а не да следват панираното стадо. Стадото си иска овчари, не иска 15 тъпи овче със мощни звънчета да се въртят като мухи без глави. И с това въртене не само създават паника, а и пречат на стадото да върви напред. Стадото има къса памет. като не му приказваш за нещо един месец и то вече го е забравило. А като е забравило за кризата ще започне да живее все едно че няма криза. А ако живее все едно че няма криза то криза няма да има.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнениеДа засадим с ГМО рапица пустеещите земи и така за 1 г. ще увеличим стокооборота с 10 милиарда евро.
Коментар
-
Сега малко по-сериозно да отговоря.
Няма нужда нищо да правим. Единственото което трябва да направи правителството е да си върши работата както трябва, да не се забелязва ама никак, и да има правилни приоритети. А правилните приоритети са елементарни
1.граждани
2.фирми
3.правителство
А не като идиотите от ГЕРБ
1.правителство
и нищо друго.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение1. Данъчен кредит от 2-3% от стойността на документално доказаните разходи за стоки и услуги;
2. Електронно правителство
3. Въвеждане на Мълчаливо съгласие от страна на държавни и общински органи
4. Въвеждане на индивидуални пенсионни сметки, като алтернатива на Допълнителното задължително пенсионно осигуряване
5. Образование, образование, образование
Не може да се каже по-добре!
Коментар
-
1. Данъчен кредит от 2-3% от стойността на документално доказаните разходи за стоки и услуги;
2. Електронно правителство
3. Въвеждане на Мълчаливо съгласие от страна на държавни и общински органи
4. Въвеждане на индивидуални пенсионни сметки, като алтернатива на Допълнителното задължително пенсионно осигуряване
5. Образование, образование, образование
Коментар
-
Бих добавил към първия пост относно строителството. Няма логика едно строително разрешение да струва в пъти повече от нормалната му цена. Също така цялата бюрокрация в общините, хилядите забележки, безкрайното заяждане, разкарването напред назад. Има хора, които чакат да им прокарат някакъв си ток години, после как да се стимулира строителството? Шуробаджанащината в обществените поръчки изобщо не ми се коментира. Относно икономическия аспект на нещата, инвестиции му е майката, а не толкова икономии.Ен Пи Ен Кънстракшън ЕООД
www.npnconstruction.com
Коментар
-
Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение- 18 мегабимберици вътрешни инвестиции в нови акционерни дружества, създадени под държавен контрол - за дейност в инфраструктурата, индустрията и енергетиката.
- 500 000 работни места за хъхряци в селското стопанство, които по естествен път ще отворят още 200 000 работни места в надграждащи индустрии.
Така кризата ще бъде преодоляна за 2-3 години - защото ще се открият около милион работни места и държавата ще се оттърве от пожизнената издръжка на хъхряците, за която се харчат над 12 МБ годишно само за преки помощи. И разбира се - ред и безмилостно прилагани закони.
Импе, мисля, че си избрал точният момент, за да се идентифицираш като експерт /по неангажиращото ми мнение/ - в крайно-рехавото откъм специалисти и идеи - почти липсващо "дясно" в страната. Може и да е прекалено смело да се твърди, но, дали не би постигнал много по-добър резултат с форумната подкрепа - от изчерпаният Костов в отминалите избори - това никой не може да каже със сигурност...If something inspires you, follow it! Henry Ford
Коментар
-
- 18 мегабимберици вътрешни инвестиции в нови акционерни дружества, създадени под държавен контрол - за дейност в инфраструктурата, индустрията и енергетиката.
- 500 000 работни места за хъхряци в селското стопанство, които по естествен път ще отворят още 200 000 работни места в надграждащи индустрии.
Така кризата ще бъде преодоляна за 2-3 години - защото ще се открият около милион работни места и държавата ще се оттърве от пожизнената издръжка на хъхряците, за която се харчат над 3 МБ годишно само за преки помощи. И разбира се - ред и безмилостно прилагани закони.Last edited by Императорът; 23.05.2013, 00:31.Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)
Коментар
-
Решения за излизане от кризата
От икономическа гледна точка - кризата дойде поради сериозния спад в строителството и от това, че много ниско квалифицирани хора от този сектор останаха без работа.
Точно затова очевдния начин за излизане от кризата е този сектор да се вдигне отново - не в безразборно жилищно строителство, а в други достатъчно много строителни дейности, които така или иначе са необходими:
1:пътна инфраструктура - ББ направи нещо по въпроса но основно в посока АМ и в никакъв случай достатъчно. Например 60-70% от кварталните улици в София нямат тротоари, паркоместа липсват в много градове, въпроса за поддръжката е съвсем зле.
Пример за пътна поддръжка - цял квартал или "каре" се дава на търг за пълен ремонт на улици, паркоместа, тротоари, озеленяване и ремонт на паркове с задължение фирмата която прави ремонта да печели и поддръжка за 7-10г. Така спечелилия ще има стимул да направи ефективен ремонт за да има после ниски разходи за поддръжката.
2.Социална инфраструктура - детски градини, училища, поликлиники, болници, РПУ, пожарна - има необходимост както от поддръжка и ремонти така и от нови подобни институции. Разбира се те трябва да се вписват в обща политика и реформи в отделните сектори.
3.комуникационна инфраструктура - тук нещата са сравнително по добре, но трябва всички кабели да са в шахтите.
4.Енергийна инфраструктура - стълбове с високо напрежение в жилищни зони да се махнат и да се вкарат в шахти, газификация(само в синхрон с ремонтните дейности на поддържащите фирми).
5.Енергийна ефективност - плана за това държавата да поеме 50% разходите е добър "морков". Обаче тоягата липсва - би трябвало всички енерго неефективни сгради да им наложат двоен "данък сгради" за да се провокира масово участие в схемата. Разбира се трябва и процедурите да се улеснят като изпълнителите да направят нещо като борса от където собствениците да изберат изпълнител.
Паспортизиране на всички сгради и недвижимото имущество да се вкара в кадастъра навсякъде в същото време би било ефективно. Кадастъра би позволил да се намали бюрокрацията и таксите при последваща търговия с недвижимости(за покупка на апартамент в момента са необходими около 1-2 месеца и над 50 документа) .
6. Данъка от 2,5% за прехвърляне да се намали с 0,5-1% за да се стимулира по търговията с недвижимости. По големия пазар би привлякъл и нови инвестиции в сектора.
7. Строеж, при който 5г. не е получил акт 15 да подлежи на публичен търг. Така евентуални купувач ще може да довърши строежа, а не да седят бетонни паметници по 15-20г. каквито има доста останали от 90-те години. Освен това собственика на недовършения строеж ще има мотивация да го продаде по пано преди служебния търг.Тагове: Отмаркиране на всички
Коментар