IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данъчен абсурд?!?!?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    полкич, доста правно неграмотен си и не си запознат с основни понятия в юриспруденцията, така че просто ще се въздържа от коментар за глупостите ти - апропо, ти нямаше ли да се отказваш да пишеш с този ник или толкова си държиш на думата:
    те нещата са толкова прости, че дори не ти е необходимо основно образование за да разбереш, че не може да си изхвърлиш боклука след нова година и да искаш да платиш преди коледа

    електричеството което ползваш през настоящия месец се заплаща на следващия месец

    с водата положението е същото

    при боклука плащаш на всеки 3 месеца понеже и на фирмите за сметоизвозването им плащат на 3 месеца

    но има една категория хора които от много четене започва да им бучи главата и в един момент започват да си мислят, че всичко е несправедливо около тях и само те са прави в нещо си...

    дано не си попаднал в тази категория, че ще ти е доста тежко през оставащите ти дни...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
      Логиката е една част от твоите колеги да вкарат антилогика в нормативните актове, за да може друга част от твоите колеги да има работа като адвокатства по поръчки, възложена от трета част от твоите колеги (аспирации към която група предявяваш в момента и ти). После групите се менкат.
      kогато си прав, прав си, както и мрежата Има доста недомислици в законите и особено в подзаконовите нормативни актове, но те и без това, в голямата си част, са писани от торални неграмотници, така че не е нарочно - просто толкова си могат
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • полкич, доста правно неграмотен си и не си запознат с основни понятия в юриспруденцията, така че просто ще се въздържа от коментар за глупостите ти - апропо, ти нямаше ли да се отказваш да пишеш с този ник или толкова си държиш на думата:

        Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
        ti ostawi, ami WENGER нещо се объркал и е излезнал срещу брадфорд с целия ни титулярен състав и на полувремето губил с 1-0

        .............. май ще трябва да си изтрия профила от инвестора ако отпаднем от тези аматьори .................
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • ех, груйчо, груйчо ................. явно, че за първи път в живота си плащаш имотен данък ................ явно си новодомец и всичко ти се вижда несправедливо

          а може ли цяла година да си хвърляш боклука и едва в края на годината да решиш да си платиш таксата??? ............... нима си мислиш, че общините ни са толкова богати, че да могат цяла година да се разплащат с фирмите ангажирани със сметопочистването и да чакат бай груйчо накрая да плати или да реши да не плаща

          същото е и с данък сгради .................... нали трябват пари за да може да хрантутят мисирките които са на държавна хранилка

          и груйче, запознай се първо с нормативните документи, после помисли малко и чак тогава се изхвърляй с приказки от рода на:

          Нямам време и нерви, иначе бих им спретнал едно дело и съм убеден, че ще ги осъдя

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
            Логиката е една част от твоите колеги да вкарат антилогика в нормативните актове, за да може друга част от твоите колеги да има работа като адвокатства по поръчки, възложена от трета част от твоите колеги (аспирации към която група предявяваш в момента и ти). После групите се менкат.
            Американците направили следния социален експеримент:

            Вкарват в една стая средностатистически американски гражданин, а вътре стоят трима души оковани - един убиец, един педофил и един адвокат. Връчват на гражданина един Колт с два патрона и го питат кого ще застреля. 90% от участниците в експеримента отговорили: "Адвокатът, два пъти!"
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              ами то аз съм юристин и не намирам логика, освен че СОС по препоръка на Пъдпъдъчето и с благословията на Партията-майка, са решили така (за такса смет). Но просто такова нещо няма - да ми направят таксата на 4 разбивки и независимо, че я плащам в същата година, а тя е годишна, да дължа лихва
              Нямам време и нерви, иначе бих им спретнал едно дело и съм убеден, че ще ги осъдя
              Логиката е една част от твоите колеги да вкарат антилогика в нормативните актове, за да може друга част от твоите колеги да има работа като адвокатства по поръчки, възложена от трета част от твоите колеги (аспирации към която група предявяваш в момента и ти). После групите се менкат.
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                глупости на търкалета (ще ме прощаваш) - това не е авансов данък, щото ако беше такъв нямаше да има отстъпка за платилите го в срок. Логиката е противоправна в случая.
                Грую напълно си прав ТАТОвото и требе да се осъдят тез човечета
                Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  сус бре, добре че не завърших счетоводство, а финанси, освен кривото Счетоводителите са готини хора, просто има прекалено много буквалисти сред тях
                  Даааам ..... имаш ли пари в касата? - имам. Колко? - 10 лева и 22 стинки

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    И аз, заедно със счетоводителите
                    сус бре, добре че не завърших счетоводство, а финанси, освен кривото Счетоводителите са готини хора, просто има прекалено много буквалисти сред тях
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Змейски Разгледай мнение
                      Ne ти се дължи на тримесечие , плаща се в началото на годината . Разбивката е за улеснение на хора с малки възможности като мен да си патят данъка и таксите без да дължат лихви , на 01 април няма как да извадя 250-300 лв за данъци а си го плащам на части
                      глупости на търкалета (ще ме прощаваш) - това не е авансов данък, щото ако беше такъв нямаше да има отстъпка за платилите го в срок. Логиката е противоправна в случая.
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                        За логиката питай юристите - и аз не го долюбвам това племе (да ме извиняват присъстващите представители във форума).
                        ами то аз съм юристин и не намирам логика, освен че СОС по препоръка на Пъдпъдъчето и с благословията на Партията-майка, са решили така (за такса смет). Но просто такова нещо няма - да ми направят таксата на 4 разбивки и независимо, че я плащам в същата година, а тя е годишна, да дължа лихва
                        Нямам време и нерви, иначе бих им спретнал едно дело и съм убеден, че ще ги осъдя
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                          Пускаш декларация в данъчното и НЕ начисляват!
                          Правил съм го.
                          ...могат и да не признаят декларацията защото общинския съвет е решил така аз имам подобен случай... За общинските гювечари подзаконовите актове имат мажоритарна сила!!! Точка! В момента чакам дело пред ВАС.

                          Пишете на лична поща ще Ви изпратя мнението на омбудсмана, ако имате подобен случай! Няма проблем да ви изпратя и мнението на местния административен съд за когото също общинско решение е с мажоритарна сила.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            ок де, но защо тогава се води годишен данък? За мен това е правен абсурд - как може едновременоо да е годишен данък и да ми се дължи на тримесечие? не ми е въпросът за тези 10-15на лева, които съм платил отгоре, но принципно няма никаква логика Или този данък е предварително дължим, което го прави още по-абсурден?
                            А хайде и оше един казус в тази насока - данъка го разбиват на 2 вноски, но таксата смет - на 4 - логика
                            Ne ти се дължи на тримесечие , плаща се в началото на годината . Разбивката е за улеснение на хора с малки възможности като мен да си патят данъка и таксите без да дължат лихви , на 01 април няма как да извадя 250-300 лв за данъци а си го плащам на части

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                              За логиката питай юристите - и аз не го долюбвам това племе (да ме извиняват присъстващите представители във форума).
                              И аз, заедно със счетоводителите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                ок де, но защо тогава се води годишен данък? За мен това е правен абсурд - как може едновременоо да е годишен данък и да ми се дължи на тримесечие? не ми е въпросът за тези 10-15на лева, които съм платил отгоре, но принципно няма никаква логика Или този данък е предварително дължим, което го прави още по-абсурден?
                                А хайде и оше един казус в тази насока - данъка го разбиват на 2 вноски, но таксата смет - на 4 - логика
                                За логиката питай юристите - и аз не го долюбвам това племе (да ме извиняват присъстващите представители във форума).
                                Не-заслужил инвеститор

                                Коментар

                                Working...
                                X