IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Ако можеше, досега развлекателната индустрия да бе унищожила битторент мрежите поне 101 пъти.
    E, то вече става обратното - битторентите систематично унищожават качествената развлекателната индустрия - вече шанс имат само бозите (музика, филми, книги, телевизионна продукция) , които могат да разчитат на приходи от скрита или явна реклама, които експлоатират най-елементарния масов "вкус" и първичните инстинкти... Истинските Творци на качествена продукция ще имат все по малко интерес и възможности наистина да творят (освен за собствено удовлетворение) защото все пак трябва и да се яде ...
    Може и да бъркам, може да съм изкуфял консервативен дъртофелник , но за мен напр. в музиката 99 % от това, което излиза в момента, е нула ( 0 ), еднодневка..., сравнено с това, което правеха Бийтълс, Ролингстоунс, Пърпъл, Куин, Пинк Флойд и т.н.
    Щото последните се слушаха и преди 30години, сигурен съм ще се слушат и след 30, а днешните "супер-хитове" и "мега-звезди" след 5г. , че и по-малко, никой няма да ги помни или търси...
    Don't work hard, work smart!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Обясни ми какъв ФИЗИЧЕСКИ или УМСТВЕН труд трябва да положа, за да придобия биткойни от източника.
      Ще разделя въпросът ти на 2

      Какъв физически или умствен труд трябва положиш за да получиш биткойни?
      Отговорът е прост. Трябва да предоставиш стоки или услуги на други хора, които са готови да се разделят със своите биткойни за да ползват тези стоки или услуги!

      Източник в смисъл на правителство или на централна банка няма. Има компютърна програма, която работи едновременно на всички компютри в биткойн мрежата. Тази програма не може да се промени "отвън" тъй като в тази мрежа може да се включи само компютър който "разговаря" с другите компютри на техния език, тоест ползва протокола на биткойн мрежата. Мрежата може да се "отвоюва" само ако някой успее да събере 51% от изчислителната мощ на съществуващата мрежа и да пренапише историята на трансакциите. Изчислителната мощ се използва за изчисляване на хеш стойности на съществуващите трансакции и блокове от трансакции като последните се свързват в една логически и криптографски свързана верига наречена блокверига на биткойн.

      Разгледайте:
      http://blockchain.info/
      http://blockexplorer.com/

      Пощракайте малко върху връзките за операциите за да видите структурата на една операция.

      На всеки 10 минути се направените преводи се групират в блок и този блок се включва в към съществуваща блокверига. Тогава се емитират нови 50 биткойна и се предоставят на онзи компютър който е намерил решение на сложна криптографска задача. Намерил е хеш стойност започваща с много нули. Този компютър или съответно този пул от компютри ако са обединени както е сега получава тази емисия заедно с общата сума на таксите за преводи в този блок. На всеки около 4 години новоемитираната сума се намалява наполовина. Съвсем скоро това ще се случи за пръв път и тази сума през следващите 4 години вече ще е 25 биткойна. Някъде около 2035 година ще са емитирани почти всички 21 милиона биткойна. Това ще е напълно достатъчно тъй като всеки биткойн е делим до 8-ия знак след запетаята и ще може да се обслужват дори и микроплащанията.

      Надявам се да съм ти отговорил на втория въпрос за "първоизточника".
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Да бе, ще земеш да ми пратиш лимонки
        Не съм толкова подмолен.

        Пращам това:
        (познай къде се намират героите)

        Коментар


        • Добре тролиш

          Отрязал си последните 2 изречения.


          It can be difficult to associate Bitcoin identities with real-life identities.[49] This property makes Bitcoin transactions attractive to sellers of illegal products.


          Идеята е тук всеки да си има собствено портмоне и транзакциите да не са централизирани. Сега отиваш в Борика и гледаш кой на кой праща пари и колко и колко често и пр.

          Ама аре иди разбери в реалния живот където вадиш 20 лв от джоба и плащаш как се движат парите. Е горе долу това е идеята на тази система. Може да разбереш кой ти плаща и този дето получава парите може да разбере кой му ги е дал. Но до там. Както в реалния живот знаеш, че си минал през Кауфланд и си оставил 200 лв брой за клюпачка. Ако те гледат на камерите или продавачката си спомни - може и да те засекат. Ама няма как да има пълна анонимност.


          Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
          +1

          Само да добавя че т.н. анонимност всъщност е под сериозно съмнение и това е отразено дори в Wkiwpedia

          Privacy
          Because transactions are broadcast to the entire network, they are inherently public. Unlike regular banking, which preserves customer privacy by keeping transaction records private, loose transactional privacy is accomplished in Bitcoin by using many unique addresses for every wallet, while at the same time publishing all transactions. As an example, if Alice sends 123.45 BTC to Bob, the network creates a public record that allows anyone to see that 123.45 has been sent from one address to another. However, unless Alice or Bob make their ownership of these addresses known, it is difficult for anyone else to connect the transaction with them. However, if someone connects an address to a user at any point they could follow back a series of transactions as each participant likely knows who paid them and may disclose that information on request or under duress


          http://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            "Анонки" не щеш?
            Да бе, ще земеш да ми пратиш лимонки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Чакам си биткойните
              "Анонки" не щеш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Я кажи, анонимов, с какво ги зарибявам хората? Какви лихви давам? Какво им обещавам?

                Пуснал съм конкурс и съм обещал някакви символични суми за идеи от любители или дори начинаещи графични дизайнери за лого на български биткойн портал.

                1-во място 5 биткойна
                2-ро място 3 биткойна
                3-то място 2 биткойна

                Срок този Петък

                Сумарно това прави не повече от 120 долара тъй като курсът в момента е 1 биткойн = 11,70 долара

                Чувството е доста странно тъй като таксите за превод са около 1 стотинка. Не зависиш от банки. Не зависиш от почивни дни. Не зависиш от държава или правителство. Ако клиентската ти програма е пусната веднага разбираш че са ти ги превели парите. След 10 минути този превод е включен в първия блок и получава първото потвърждение от биткойн мрежата. От този момент нататък вероятноста този превод да е фалшив /двойно използване на едни и същи пари/ започва да намаляма в геометрическа прогресия. След още 5 потвърждения /тоест още след около 50 минути/ тези пари вече може да се харчат и превеждат на други адреси. Красота... в сравнение с досегашната допотопна банкова система!

                Що се отнася до секция ЧЗВ ще се направи в портала. В момента с тази тема събирам впечатления от реакции на типично българския потребител...
                Мастър, мързи ме да ти правя проекти. Инак ако ти се занимава ей тва нещо го променете на BG и си готоФ




                Чакам си биткойните

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Я кажи, анонимов, с какво ги зарибявам хората? Какви лихви давам? Какво им обещавам?

                  Пуснал съм конкурс и съм обещал някакви символични суми за идеи от любители или дори начинаещи графични дизайнери за лого на български биткойн портал.

                  1-во място 5 биткойна
                  2-ро място 3 биткойна
                  3-то място 2 биткойна

                  Срок този Петък

                  Сумарно това прави не повече от 120 долара тъй като курсът в момента е 1 биткойн = 11,70 долара

                  Чувството е доста странно тъй като таксите за превод са около 1 стотинка. Не зависиш от банки. Не зависиш от почивни дни. Не зависиш от държава или правителство. Ако клиентската ти програма е пусната веднага разбираш че са ти ги превели парите. След 10 минути този превод е включен в първия блок и получава първото потвърждение от биткойн мрежата. От този момент нататък вероятноста този превод да е фалшив /двойно използване на едни и същи пари/ започва да намаляма в геометрическа прогресия. След още 5 потвърждения /тоест още след около 50 минути/ тези пари вече може да се харчат и превеждат на други адреси. Красота... в сравнение с досегашната допотопна банкова система!

                  Що се отнася до секция ЧЗВ ще се направи в портала. В момента с тази тема събирам впечатления от реакции на типично българския потребител...
                  Обясни ми какъв ФИЗИЧЕСКИ или УМСТВЕН труд трябва да положа, за да придобия биткойни от източника.

                  П.П. надявам се да отговориш на този въпрос не толкова на мен, а на останалите.
                  Last edited by anon6706; 21.11.2012, 18:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Алооооуууу, публиката - не забелязвате ли когато някой ви зарибява?
                    Я кажи, анонимов, с какво ги зарибявам хората? Какви лихви давам? Какво им обещавам?

                    Пуснал съм конкурс и съм обещал някакви символични суми за идеи от любители или дори начинаещи графични дизайнери за лого на български биткойн портал.

                    1-во място 5 биткойна
                    2-ро място 3 биткойна
                    3-то място 2 биткойна

                    Срок този Петък

                    Сумарно това прави не повече от 120 долара тъй като курсът в момента е 1 биткойн = 11,70 долара

                    Чувството е доста странно тъй като таксите за превод са около 1 стотинка. Не зависиш от банки. Не зависиш от почивни дни. Не зависиш от държава или правителство. Ако клиентската ти програма е пусната веднага разбираш че са ти ги превели парите. След 10 минути този превод е включен в първия блок и получава първото потвърждение от биткойн мрежата. От този момент нататък вероятноста този превод да е фалшив /двойно използване на едни и същи пари/ започва да намаляма в геометрическа прогресия. След още 5 потвърждения /тоест още след около 50 минути/ тези пари вече може да се харчат и превеждат на други адреси. Красота... в сравнение с досегашната допотопна банкова система!

                    Що се отнася до секция ЧЗВ ще се направи в портала. В момента с тази тема събирам впечатления от реакции на типично българския потребител...
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                      5 БТК-та са си почти два сребърника. Не виждам зарибяване..
                      Продай два "сребърника" и купи 5 БТК-та.
                      Дано ме разбра - едно е да гледаш котировки, съвсем друго е да извършваш ДЕЙСТВИЯ.

                      Така ли не разбра какво прокламира "Майстора"???????

                      П.П. Аз, щото съм по-прост и не съм ходил по Слънчев бряг през 80-те, а на Бузлуджа, за да си получавам златната значка по ТНТМ - продавам CAD и купувам GBP и EUR за тях.
                      Last edited by anon6706; 21.11.2012, 18:35.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
                        Благодаря ви, че ме върнахте в младоста. Ей така 80-те години на конференция в Слънчев бряг командированите номенклатурчици се дивяха на онова устройство дето като чертае оня швед на дъската и излиза като чертеж на телевизора. Ама в главите им май само циците на шведките от волейболния отбор оставяха някакъв отпечатък...
                        Ами да - сигурно шведките биха се дивели и ако използваш вибратор в леглото.

                        Чертаенето по дъска е истината, останалото е дигиталност, в твоя случай - батерия.

                        Коментар


                        • 5 БТК-та са си почти два сребърника. Не виждам зарибяване..
                          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                          Коментар


                          • Благодаря ви, че ме върнахте в младоста. Ей така 80-те години на конференция в Слънчев бряг командированите номенклатурчици се дивяха на онова устройство дето като чертае оня швед на дъската и излиза като чертеж на телевизора. Ама в главите им май само циците на шведките от волейболния отбор оставяха някакъв отпечатък...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                              Е те тука е заровено кучето май .....
                              Какво куче, каква мърша, какви пет лева???!!???!!
                              На един напълно дискредитиран ник му напълнихме ненормалната тема с над 200 поста за няколко дни.

                              Алооооуууу, публиката - не забелязвате ли когато някой ви зарибява?

                              Имам си доста по-полезни неща от това да пиша тук, но просто не се търпи подобна манипулация.


                              Че и НАГРАДИ раздавал - мама му стара, че и разни никове ги цитират.
                              Простотия до шия.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                                .................
                                Само че се чудя, кой и за какви точно изчисления се използват компютрите на зарибените, защото доколкото прочетох, при така нареченото копаене, машините се товарят максимално.
                                Е те тука е заровено кучето май ..... Мисля си какви гаранции имаш, дори да разнищиш сорс кода най-подробно, че компютъра ти се ползва за точно тези изчисления, за които твърдят?
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X