IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
    Най-вероятно се търси 218-цифровото число, което още е наречено Числото на Бога
    Ами не точно... защото отговорът се намира на приблизително 10 минути... А отговорът е един дълъг символен низ /наречен хеш стойност/ резултат на изчисляването на хеш функция, който трябва да започва поне с 8 нули.

    Предполагам всички знаете какво означава първично число? Това е число което се дели без остатък само на 1 и на самото себе си. Представете си сега едно мнооооооооооооооооооооооооооооооооого дълго число и как бихте открили дали е първично или не. Оказва се, че няма кратък път... Оказва се, че компютърът трябва да направи всички изчисления от 1 до половината на числото като делители и да провери едно по едно дали дават резултат без остатък... Ако откриете такъв способ да спестява поне 10% от усилията на тъй наречените изчисления чрез груба сила, то вие сте открили пробойна в концепцията... На добър час, умници. Бъдещето е пред вас.
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Каква е, аджеба, тая задача, която решава компютъра? Каква е ползата от нейните опити за или решаването й за човечеството?
      Питам сериозно.
      Не може с няколко изречения да се обясни ясно и разбираемо. Тази задача е част от работата по опазване на биткойн мрежата. Операциите се обособяват в блокове, а блоковете се свързват в една неделима логическа верига наречена биткойн блокверига съдържаща цялата история на всички плащания от създаването на първия биткойн до сега. Естествено блоковете трябва да включват всички операции и нито една да не остава извън, нито пък да се позволява пренаписване историята на вече "архивирана" история от операции... Все едно някой да иска да фалшифицира и присвои българската история и ние да трябва да я защитаваме... майтапче...

      Когато ти превеждаш биткойни или част от биткойни, то ти практически подписваш историята на този биткойн или част от него от самото му емитиране до момента с твоя частен ключ. Това е цялата философия. Биткойн по същество е система от електронни съобщения като всяко съобщение е подписано с електронен подпис. Но дакато при официалния издаден от държавата електронен подпис и само една единствена двойка частен-обществен ключ, то при биткойните всеки може да си създаде свои собствени милиарди електронни подписи /тоест милиарди двойки ключове/ само с натискането на едно бутонче... както и прави Бернанке между впрочем когато "влива ликвидност" създавайки трилиони долари с натискането на няколко клавиша на компютъра... майтапче..

      Потърсете информация за хеш функции, доказателство за извършена дейност (proof of work) при компютърните мрежи и комуникации и противодействието на DDoS атаки, както и за Дървото но Меркел (Merkle Tree) в областа на криптографията.
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
        Най-вероятно се търси 218-цифровото число, което още е наречено Числото на Бога, и за което се смята че би донесло на този който го знае безгранични възможности и способности, и е универсално описание на Вселената
        Справка филмът "Pi" на Дарън Ароновски:

        http://www.imdb.com/title/tt0138704/

        Горното в кръга на майтапа, но без грам ирония или сърказъм.

        Темата, както и преди казах според мен е много актуална и интересна!
        Прекрасен филм! Поздрави за добрия вкус!
        Custodite sortem vestram

        Коментар


        • Хм той отговорът на задачата е известен - 42.
          Сега търсят въпросът.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Майсторе, да те попитам. Само това не разбрах от биткойните.

            Каква е, аджеба, тая задача, която решава компютъра? Каква е ползата от нейните опити за или решаването й за човечеството?
            Питам сериозно.
            И друго - какво общо има математическа задача с графичната карта?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Майсторе, да те попитам. Само това не разбрах от биткойните.

              Каква е, аджеба, тая задача, която решава компютъра? Каква е ползата от нейните опити за или решаването й за човечеството?
              Питам сериозно.
              Най-вероятно се търси 218-цифровото число, което още е наречено Числото на Бога, и за което се смята че би донесло на този който го знае безгранични възможности и способности, и е универсално описание на Вселената
              Справка филмът "Pi" на Дарън Ароновски:

              http://www.imdb.com/title/tt0138704/

              Горното в кръга на майтапа, но без грам ирония или сърказъм.

              Темата, както и преди казах според мен е много актуална и интересна!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                "Копането" е решаването от компютъра на сложна математическа задача, която може да се реши само на принципа "проба-грешка".
                Майсторе, да те попитам. Само това не разбрах от биткойните.

                Каква е, аджеба, тая задача, която решава компютъра? Каква е ползата от нейните опити за или решаването й за човечеството?
                Питам сериозно.
                Last edited by anon6706; 26.11.2012, 15:31.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Ти ще поискаш и охлаждане с течен азот скоро.
                  Е, естествено. Това е неизбежно...
                  http://www.youtube.com/watch?v=Ws6AAhTw7RA
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Въздушното охлаждане още тогава излезе от мода. Повечето вече са на водно охлаждане... Има обаче друго. В някои държави със студена зима някои ентусиасти, които и без това използват електричество за отопление, взеха да използват компютри вместо печки за отопление...
                    Ееее, прекаляваш. Аз предлагам вариант на база снимката.

                    Ти ще поискаш и охлаждане с течен азот скоро.

                    П.П. Но наистина - болеше ме сърцето когато изхвърлях рака.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      щях да ти подаря един двуметров рак с вертикално обдухване, което е с пъти по-ефективно
                      Въздушното охлаждане още тогава излезе от мода. Повечето вече са на водно охлаждане... Има обаче друго. В някои държави със студена зима някои ентусиасти, които и без това използват електричество за отопление, взеха да използват компютри вместо печки за отопление...
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение

                        Ето една аматьорска платформа за копане на биткойн от която имаше икономически смисъл преди една година...
                        Под зоркия поглед на Че.

                        Да беше казал тогава - щях да ти подаря един двуметров рак с вертикално обдухване, което е с пъти по-ефективно, защото се използва и конвекция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                          Ако бях шеф на схемата биткойн щях да ползвам цялата тази компютърна мощ за протеиново рекомбиниране и DNA sequencing. Схемата определено е визионерска. Още ме е яд - преди няколко години, разхождайки се по Витошка, ми дойде почти същата идея - дори си мислех да започна работа по нея. Но като проверих в интернет дали вече е приложена и разбрах, че са ме изпреварили с около 5 месеца Иначе това е прекрасно - кибер-капитал на 21 век, сега предстои фаза 2 - дали той ще мутира и "оживее", и ако да, в каква посока ще се разрасне? Fascinating!
                          Преди доста повече години го направиха SETI. Но при тях беше по-скоро "мечта". Сега са пари.

                          Аз съм скептик.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Мастър, аз че няма да почна да копам за биткойни - няма. Обаче синковецът има много мощен компютър. Ако може в 5 прости стъпки да опишеш как става копането. Така де, и така е 12 часа дневно на компа
                            Имаше смисъл преди около година. Сега вече няма смисъл тъй като няма да ти се върже сметката приходи от биткойни спряма разходи за електричество. Тази дейност преминава все повече в света на специализираните компютри - тъй наречените ASIC - хардуърни схеми произведени и оптимизирани да работят само за едно единствено приложение. В случая това е биткойн и изчисляване на хеш функции по SHA-256 алгоритъма.

                            Електричеството в БГ за обикновения потребител сега е доста скъпо. "Копането" е решаването от компютъра на сложна математическа задача, която може да се реши само на принципа "проба-грешка". Това едоста интенцзивен за графичната карта на компютъра процес който води до отделяне на много топлина и съответно до харчене на доста ток.

                            Съветът ми е да научи добре английски и след това да прочете подробности за биткойн. Но знаеш, че всички сме били такива и в момента в който родителското тяло му нареди на младежа да се заеме с нещо, то това нещо става адски досадно и непривлекателно. Затова умната със заповедите...

                            За опит може да иде в страницата на някой от пуловете и там е описано какво да направи стъпка по стъпка за да стане част от пула. Но нека да не оставя компютъра си доста време на такова натоварване че може да изгори графичната платка и дет се вика вместо да изпишеш вежди да извадиш очите...

                            Списък от миньорски пулове има тук - https://en.bitcoin.it/wiki/Comparison_of_mining_pools

                            Ето една аматьорска платформа за копане на биткойн от която имаше икономически смисъл преди една година...
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Ако бях шеф на схемата биткойн щях да ползвам цялата тази компютърна мощ за протеиново рекомбиниране и DNA sequencing. Схемата определено е визионерска. Още ме е яд - преди няколко години, разхождайки се по Витошка, ми дойде почти същата идея - дори си мислех да започна работа по нея. Но като проверих в интернет дали вече е приложена и разбрах, че са ме изпреварили с около 5 месеца Иначе това е прекрасно - кибер-капитал на 21 век, сега предстои фаза 2 - дали той ще мутира и "оживее", и ако да, в каква посока ще се разрасне? Fascinating!
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Мастър, аз че няма да почна да копам за биткойни - няма. Обаче синковецът има много мощен компютър. Ако може в 5 прости стъпки да опишеш как става копането. Така де, и така е 12 часа дневно на компа
                                Първо виж и с колко ще ти се вдигне сметката за тока. Съвсем сериозно ти го казвам.

                                Тая история с биткойните като нищо може и да е на енергийната мафия.

                                П.П. Майсторът е доказан русофил.
                                Last edited by anon6706; 26.11.2012, 14:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X