IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Предполагам всички знаете какво означава първично число? Това е число което се дели без остатък само на 1 и на самото себе си. Представете си сега едно мнооооооооооооооооооооооооооооооооого дълго число и как бихте открили дали е първично или не. Оказва се, че няма кратък път... Оказва се, че компютърът трябва да направи всички изчисления от 1 до половината на числото като делители и да провери едно по едно дали дават резултат без остатък... Ако откриете такъв способ да спестява поне 10% от усилията на тъй наречените изчисления чрез груба сила, то вие сте открили пробойна в концепцията... На добър час, умници. Бъдещето е пред вас.
    Хмм.. Доколкото ми е известно, има поне няколко начина да се съкрати времето за изчисление и съвсем не съм убеден, че който и да е домашен компютър няма да се справи с подобна задача.
    А и не си дефинирал правилно едно от правилата за определяне кое число е просто. Действителният път, който трябва да извърви компютъра е да провери дали въпросното число Х се дели без остатък на всяко просто число по-малко от корен на Х. Има и други начини, естествено, които могат лесно да се напишат дори с не сложен програмен език.

    И колко големи числа са нужни като оправдание за огромната загуба на компютърно време в т.нар. "копане на биткойни"?
    Не се заяждам, просто ми стана интересна как разумни на пръв поглед хора могат да се вживеят в нещо толкова утопично, че чак да му повярват...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
      Всичко без НИ..ти майтапиш ли се.
      Бяла и черна техника?
      НИ?
      Автомобили?
      Туризъм?
      Ресторанти?
      Почивка и развлечение?
      Комуникации?

      Ти, ако работиш само за храната от супера, тока, бензина и т.н. стоки и услуги от първа необходимост - да, поскъпнал ти е живота.
      Но животът не се ограничава само в тях. Всъщност, те не са "живота", а средства с които да живееш по-добре.
      Last edited by anon6706; 26.11.2012, 17:12.

      Коментар


      • Абсолютно съгласен с последното мнение на мастера.
        Божеее, сигурно и аз съм се хакнал!?!?

        П.П. То че много неща са поскъпнали е видно, но когато приключи цикълът на затягане на регулациите и кредитът се отпуши отново, тези новонапечатани хартишки, които сега стоят на тъмно в баМките ще изстрелят цените на "храната и водата" в ниска орбита.
        Е може и да греша де, и когато се постабилизират нещата тези безумни алтруисти, които сега кътат миришещите на мастило хартии в мазето, просто да ги върнат на централните баМки...унищожат . Ма не ми се верва много, като ги познавам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          С добър спонсор (главно за реклама и подкупване на няколко гурута) ще настигнем биткойна за има няма година... тогава какво пра'им ?
          Забеляза ли Уикипедията какъв шут заби на Биткойн?
          Но ги бяха налазили - спор няма.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Кажи ми едно нещо, което е поскъпнало значително (без златото и ценните метали), откакто започна това тъй наречено "печатане"?

            За мен животът значително поевтиня от 2009-та насам. И знаеш ли защо? Ами защото си вадя сам парите и те спряха да ми се обезценяват. Не чакам на кредити, лихви от депозити или на заплата от работодател.

            За мен настъпи период на справедливост. За жалост много малко хора изпитват чувства като моите, но и не се кося много. Стадото си остава стадо.

            П.П. Сега прочетох и за фондовете и пенсиите - Да, и на пенсия не чакам.
            Всичко без НИ..ти майтапиш ли се.
            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

            Коментар


            • Идеята сходна до тази на биткойна може да се реализира по много начини. Защо примерно аз и анона не си направим една - гъдулка_койн система. С добър спонсор (главно за реклама и подкупване на няколко гурута) ще настигнем биткойна за има няма година... тогава какво пра'им ? Ще измислим един алгоритъм, който ще генерира гъдулки на база някаквъ показател и ще е също толкова железен колкото биткойна


              защо точно биткойна да е единствената и неповторима парична единица

              нали се сещате какво мазало би станало...

              без гръб няма кой да се върже
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Ооооо, ни най-малко! Изобщо не ги хвърлят по улиците. Раздават куфарчетата с новонапечатани пари САМО на свои хора за да им спасяват банките от фалит. А онези, които ходят по улиците в очакавне някой да им подхвърли някоя стотинка, да го духат.... Там е цялата перверзия на тъй нарченото вливане на ликвидност! Яде се от бъдещето като се източва стойността на всички здравноосигурителни и пенсионноосигурителни фондове! Сега тези които са 30-40 години ще видят пенсии през крив макарон, независимо какви вноски са правили!
                Кажи ми едно нещо, което е поскъпнало значително (без златото и ценните метали), откакто започна това тъй наречено "печатане"?

                За мен животът значително поевтиня от 2009-та насам. И знаеш ли защо? Ами защото си вадя сам парите и те спряха да ми се обезценяват. Не чакам на кредити, лихви от депозити или на заплата от работодател.

                За мен настъпи период на справедливост. За жалост много малко хора изпитват чувства като моите, но и не се кося много. Стадото си остава стадо.

                П.П. Сега прочетох и за фондовете и пенсиите - Да, и на пенсия не чакам.
                Last edited by anon6706; 26.11.2012, 17:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Ти тая работа с "печатането" на пари я имаш като все едно хвърлят куфари с пари по улиците.
                  Ооооо, ни най-малко! Изобщо не ги хвърлят по улиците. Раздават куфарчетата с новонапечатани пари САМО на свои хора за да им спасяват банките от фалит. А онези, които ходят по улиците в очакавне някой да им подхвърли някоя стотинка, да го духат.... Там е цялата перверзия на тъй нарченото вливане на ликвидност! Яде се от бъдещето като се източва стойността на всички здравноосигурителни и пенсионноосигурителни фондове! Сега тези които са 30-40 години ще видят пенсии през крив макарон, независимо какви вноски са правили!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Всяка система за да бъде полезна на първо място трябва да е сигурна. Няма как една несигурна система да е полезна. Отделно пък, истинските пари са обществено благо отвсякъде... Като ви напечатат още няколко пъти по 10-ина трилиона ще се осъзнаете...
                    Ти тая работа с "печатането" на пари я имаш като все едно хвърлят куфари с пари по улиците. Аз съм на малко по-друго мнение.

                    А и като те чета - вие, докато си направите системата Биткойн сигурна, вече няма да има и биткойни за разпределение. Явно ние, париите, ще трябва здраво да бачкаме, когато започне тяхното преразпределение.....

                    Така ми намирисват нещата.

                    СВОБОДА, РАВЕНСТВО, БРАТСТВО и со малко компютър.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Като му видях "установката" за "копаене" отпреди година - значи "копае" поне от 3 години.
                      Не е моя. Нарочно я подбрах за теб заради плаката на стената, защото бях сигурен, че дълбоко ще се развълнуваш...
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        От прочетеното разбирам, че Биткойн системата е затворена система и тя работи само и единствено за собствената си сигурност и не създава блага.
                        Всяка система за да бъде полезна на първо място трябва да е сигурна. Няма как една несигурна система да е полезна. Отделно пък, истинските пари са обществено благо отвсякъде... Като ви напечатат още няколко пъти по 10-ина трилиона ще се осъзнаете...

                        Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Къде ми е на мен далаверата, след като съм изпуснал времето през което са се разпределили основните БЛАГА - БИТКОЙНИТЕ?
                        Не е имало никакво разпределение в смисъл раздаване на куфарчета на наши хора. Само преди 2-3 години е имало даже случай в който един от "биткойнаджиите" плати 1000 биткойна на този който му донесе пица.... Просто тогава биткойните струваха няколко цента просто така за идеята...

                        Но има и една приказка. По-добре късно, отколкото... по-късно!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                          Нещо е станало с фори напоследък. Приема и чужди мнения, чете на английски, не споменава БелеНЕ или други руски далавери...сега, ако си смени и аватара, ще съм сигурен, че някой му е хакнал акаунта.
                          Нормално е такова поведение.

                          Като му видях "установката" за "копаене" отпреди година - значи "копае" поне от 3 години.

                          В момента е "продавач на надежди", пардон - биткойни, и трябва да е учтив и леко смирен с потенциалните купувачи на тези "надежди", пардон - биткойни.

                          Коментар



                          • Нещо е станало с фори напоследък. Приема и чужди мнения, чете на английски, не споменава БелеНЕ или други руски далавери...сега, ако си смени и аватара, ще съм сигурен, че някой му е хакнал акаунта.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Съгласен. Чета доста повече на английски отколкото на бълтарски напоследък и затова механично го взех от прайм нъмбър.
                              Предположих, но не се сдържах.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                У България му казваме "просто число".
                                Съгласен. Чета доста повече на английски отколкото на бълтарски напоследък и затова механично го взех от прайм нъмбър.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X