IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    ще скочиш ли...
    Много си далеч от действителноста, бертрамков. Още много има да четеш и да учиш. Виждам обаче че нямаш особено желание да се учиш. Така че, стой си там където си и вЕрвай в светлото бъдеще на фондовите борси.

    Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    btw, биткойна може ли да се шортва?
    Не, не може да продаваш нещо което го нямаш! Ако се появи някой който вместо биткойн предлага сертификати за притежание на биткойн, може и да се организира нещо по подобие на търговията с хартиеното злато на КОМЕКС. За сега обаче всички опити доведаха до фалит на всички тарикати!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      ще сложа зад тия берти обзпечение в злато за 100 000$

      така всяка берта ще стура минимум 10 цента в злато....

      и ще ги пуснем в употреба.

      ето ти нещо с ясно ограничен тираж.

      ще скочиш ли...
      Не се прави пирамида с обезпечение Виж биткойна, какво обезпечение има?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Печалбата идва от факта, че златото, среброто и биткойн са ограничен ресурс.
        мисля, че вече почваш да губиш връзка с релаността... нерде ямбол нерде стамбол...

        биткойн няма нищо общо със златото!

        ако искаш ограничен ресурс - мога да емитирам 1 000 000 берти. Ще ги напечатам с холограма ако щеш с QR code, с уникален 256 битов ключ и тн и тн и тн

        ще сложа зад тия берти обзпечение в злато за 100 000$

        така всяка берта ще стура минимум 10 цента в злато....

        и ще ги пуснем в употреба.

        ето ти нещо с ясно ограничен тираж.

        ще скочиш ли...
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          За мен всеки ден е ден на влюбените. Това е католически празник. Мен не ме интересува. Аз съм православен.
          Св. Трифон е православен..........................

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Мастъре, надявам се не ги вярваш всичките тези неща дето ги пишеш, а само пропагандираш
            Дано да изкараш някой леф (реален), с който да почерпиш по една ракия (истинска)
            Фори, успех в "бизнеса".

            И не се увличай много, че да не стане накрая бития бит, е...ти си знаеш, а в джоба да нямаш и 2 койна да се срещнат

            Коментар


            • Мастъре, надявам се не ги вярваш всичките тези неща дето ги пишеш, а само пропагандираш
              Дано да изкараш някой леф (реален), с който да почерпиш по една ракия (истинска)

              Но също се надявам да знаеш, че балона ще се спука рано или късно и гледай да си излязъл, че да има за ракия

              Не знам дали ще е сега на 27, или на 47, но ще се случи

              btw, биткойна може ли да се шортва?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Замести "доходност" с "печалба".
                Печалбата идва от факта, че златото, среброто и биткойн са ограничен ресурс. Доларите не са, тъй като произволно могат да се печатат на поразия! Поскъпването на златото, среброто и биткойне в резултат на пукането на балона наречен декретни пари. Както вече надълго и нашироко обяснихме, печалбата в райхсмарки по време на Ваймарската република не е никаква печалба тъй като скороста на тяхната обезценка е по-висока от скороста с която ги печелиш!

                Не съм обещавал на никого доходност или печалба поради простата причина, че покупката на злато, сребро и биткойн не е инвестиция!!! Покупката им е излизане от всякакви инвеститорски и спекулативни схеми! Целта на такава покупка е не да се печели, а да се съхрани стойноста на капитала!
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Курсат расте защото все повече хора са дали истински пари да придобият актив наречен биткойн. Основния атрибут на една пирамида е обещанията за доходност. Ти размахваш пред потенциалните купувач очаквани доходи от хиляди проценти. Те си купуват биткойн и в момента когато вкарат реални пари цената му нараства. Това продължава до момента в който няма повече желаещи да влизат. Някъде там основателите на пирамидална схема си заминават. При пирамидите имаме класически случай, когато мисленето на хората влияе върху изходните условия. Да приемем, че има 100 еденици актив от който никой не се интересува. Цената му клони към 0. Тогава се появява някой много сладкодумен човек, който убеждава стотици хора колко ценно е това нещо. В мига когато те му повярват, те си купуват и покачват цената на актива. По този начин участниците сами сбъдват натрапените им прогнози. Наличния ръст води до утвърждаване на мисленето за ценност на дадения актив и нов ръст. Това е саморазвиващ се процес, който се срутва в момента когато няма от куде да влизат повече нови участници или старите са издухали и последния кеш. Обикновенно в този момент цената спира да расте въпреки оптимизма. Неуспешния тест на идеята це ценност води до внезапно осъзнаване на тълпата. Изведнъж те си казват "Ограбиха ни". Искат да си заминат но няма на кой.Годините ръст се превръщат в една седмица спад до 0. Обикновенно пирамидите нямат реална дейност. Маскирани са зад нещо голямо помпозно, но по своят характер напълно лишено от съдържание. Там идеята е, че с парите на единия се плаща на друг. За да си вземеш парите трябва да намериш някой друг, който да вкара реални пари в системата. При това за да си на печалба той трябва да вкара повече от теб. Естесвено цялата схема е дълбоко нелогична. Поради тази причина трябва да има нещо помпозно и велико което да замъгли здравия разум. Тук идва идеята за парична система, която ще замени всички съществуващи към момента пари. Само по себе си това е пълен абсурд, но звучи велико. Дори и да се тръгне в посока на децентрализирани електронни пари, няма никаква гаранция, че биткойн ще се наложи. Възможно е те да са просто едни от стотиците, при това не най-големите. Някой да си спомня altavista или Нетскейп. Не изключвам възможността и да успеете и да се развастнете, но това би било "черен лебед". Елементарния здрав разум сочи, че трябва да се стои далеч и да се наблюдава с интерес. При натрупване на критична маса от около 500 милиона човека ползващи биткойн е вероятно всичко това което обещавате да се случи. Проблема е, че ще ви е много трудно да го направите. Много по-лесно е за един фейсбук, амазон, Уолмарт, които имат милиони клиенти, да постигнат тези цели.
                  Въпреки всичко наблюдавам с интерес. Наистина е рано да се каже в коя фаза е пирамидата. Естесвено не изключвам възможността всичко което говори форексмастер да се случи, но верочтностат е нищожна. Според мен шанса за успех е около 1/100 000.
                  Успех със зарибяването. До тук се справяш добре. Поздравления.
                  Замести "доходност" с "печалба".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    За мен всеки ден е ден на влюбените. Това е католически празник. Мен не ме интересува. Аз съм православен.
                    +10000000000

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                      ..... днес е празник на ХРИСТИЯНСКИ СВЕТИЯ....ден е на влюбените..
                      За мен всеки ден е ден на влюбените. Това е католически празник. Мен не ме интересува. Аз съм православен.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Без коментар.
                        Естествено, че ще си без коментар. Как да коментираш като не знаеш, какво означава доходност?
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Никой никога не е обещавал никаква доходност.
                          Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Сега цената на 1 биткойн е 26 долара. Ти ще твърдиш че биткойн е пирамида и когато цената стигне 126, а след това и 1026!
                          Без коментар.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Хахаха... това ми напомня за един бивш мой преподавател, който ни разправяше коя е най-скъпата стока на света... Най скъпата стока е... СПОКОЙСТВИЕТО! Или както се казва в една турска поговорка - Рахата цена няма!

                            Най-голямата перверзия на живота е, че рахат може да имаш и с много пари и с малко пари. А може и милиарди да имаш, но рахат пак да нямаш! Но все пак да не се отплесваме на философски теми...
                            Не разбирам защо подценяваш въпроса : Ако най-ценното е спокойствието - като имаш много а другите нямат, спокойствието ще ти е на последно място.
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                              .без значение че съм 5000 лв назад от твой писания...
                              По-конкретно?!

                              От мои "писания" ако си 5 хил. назад от нещо от друго трябва да си 50 хил. напред. Така че, не може да си назад щом аз не съм!
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Аве , вие сте ненормални ............... днес е празник на ХРИСТИЯНСКИ СВЕТИЯ....ден е на влюбените,,...... вие си джасате се едно си е 33 март.............. нема ли да пиете , нема ли да се веселите ............. Мастъре ...НАЗДРАВЕ ...... аз съм от твоя отбор................без значение че съм 5000 лв назад от твой писания.............. живи и здрави .....................

                                Коментар

                                Working...
                                X