IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
    Аз лично съм доволен.Който играе Пичели.

    Между другото подкрепата е повече от впечатляваща.
    А пък хлапетата продължават да тръскат дюшеците.
    "Пичели" този, който е купил на под 50...останалите "му духат супата".

    А подкрепата къде я видя? Рано е още за нея, като стане около долар може и да се появи, дотогава всички ще са на пързалката...

    Коментар


    • Аз лично съм доволен.Който играе Пичели.

      Между другото подкрепата е повече от впечатляваща.
      А пък хлапетата продължават да тръскат дюшеците.
      Last edited by detonator; 16.04.2013, 11:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Всичко е по-план, ще купуваме евтино.
        И все по-евтино ...
        Don't work hard, work smart!

        Коментар


        • Днес очаквам да ми бъде заверен по сметката и другият превод който направих в борсата миналата седмица. Всичко е по-план, ще купуваме евтино.
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Като че ли има известна корелация сьс златото, този последния спад от днес. Това ми прави впечатление.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
              Зе да се сурка надоле...
              няма страшно,майстора ,или по-точно пишман майстора каза да очакваме цени от 100к до 1 млн !

              с неговия покачващ се оптимизъм очаквам до няколко дни ще даде прогноза за 1млрд ,а следващия месец да прогнозира силно рали до 1 трилион долара
              Last edited by Zal_Negodnik; 16.04.2013, 02:46.

              Коментар


              • Зе да се сурка надоле...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                  Тя логиката е проста: Ако имаш монети вкарани в някоя борса, за да ги продадеш, трябва някой да има пари вкарани в същата борса за да ги купи ...
                  или обратното.

                  Вашия пазар е много малък. 90% от монетите се държат едва от няколко хиляди човека. А всички, които притежавате БТК сигурно сте не повече от стотина хиляди. Глобално погледнато, това е нищожна бройка.

                  Как вие, които сте само сто хиляди човека, ще принудите останалите 7 милиарда да започнат да използват вашите измислени пари? На всеки е ясно, че това е невъзможно..

                  О-хо, сега видях, че се е появил и нов койн - Terracoin (TRC). Знаех си аз, че така ще стане накрая - започват да никнат още и още виртуални пари, като гъби след дъжд.. Сега на Форекс Мастъра скъпоценните биткоини ще ги налази яко инфлацията и ще се обезценят. Следващата седмица очаквам да се появят поне два-три нови вида.
                  Като идеология децентрализираната валута и транзакции неподлежащи на контрол, заедно с липса на такси и комисионни за преводи е много привлекателна за доста хора. Не знам защо толкова ревностно отричаш този тип търговия. Да сега е абсурд да се извършва някакъв бизнес или размяна на валута, в случая биткойн, за услуги защото пазара е изключително волативен.

                  В момента всичко е спекула и се използва за инструмент за търговия с други думи - балон.

                  В предните постове гледам за долари, евро и от сорта. Долара бе обезпечен със злато, от Никсън насам минаха 40 години, виж покупателната способност, виж държавния дълг и ми кажи това не е ли балон? Как решават проблемите - печатайки хартийки, които скоро може да имат точно същата стойност - на едни шарени хартийки...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                    Как вие, които сте само сто хиляди човека, ще принудите останалите 7 милиарда да започнат да използват вашите измислени пари?
                    Спокойно Фрости,до 15-20 години всички ще плащате с дигитални пари с вградени в китките чипове.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                      Фрости много си се заблудил.Трябва да се ограмотиш.Гледната ти точка е как да го кажа..някак си объркана.
                      1.Никой не иска от никой да налива милиони в биткойн.Обменния курс го решава пазара.Знаеш ли какво е пазар?Ако не знаеш да ти обясня.
                      Тя логиката е проста: Ако имаш монети вкарани в някоя борса, за да ги продадеш, трябва някой да има пари вкарани в същата борса за да ги купи ...
                      или обратното.

                      Вашия пазар е много малък. 90% от монетите се държат едва от няколко хиляди човека. А всички, които притежавате БТК сигурно сте не повече от стотина хиляди. Глобално погледнато, това е нищожна бройка.

                      Как вие, които сте само сто хиляди човека, ще принудите останалите 7 милиарда да започнат да използват вашите измислени пари? На всеки е ясно, че това е невъзможно..

                      О-хо, сега видях, че се е появил и нов койн - Terracoin (TRC). Знаех си аз, че така ще стане накрая - започват да никнат още и още виртуални пари, като гъби след дъжд.. Сега на Форекс Мастъра скъпоценните биткоини ще ги налази яко инфлацията и ще се обезценят. Следващата седмица очаквам да се появят поне два-три нови вида.
                      Last edited by Frosty; 15.04.2013, 23:23.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dr.Who Разгледай мнение
                        Ако процентът е твърдо забито число в алгоритъма и никой не може да го манипулира ?
                        E да де, точно това е безсмислицата. Какъв е смисъла да се увеличават цените на стоките и услугите, както и на заплатите всеки ден с 0,1% или с 0,04% ако е заложена 15% годишна инфлация!? Инфлацията е безсмислена ако никой нито печели нито губи от нея, защото цените на ВСИЧКО, вкл. и цената на работната сила, се вдигат успоредно и еднакво.

                        Инфлацията има смисъл само ако някой печели, а друг губи от нея! Печелят само онези които са близки до печатарите и имат изпреварваща информация. Всички други губят!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Какъв е смисъла от точно определена годишна инфлация? Аз не виждам никакъв смисъл от 5%, от 15% или 55% инфлация ако тя е ТОЧНО определена. Какъв е смисъла всеки търговец да сменя ежедневно етикетите с цените на стоките си със заложения % инфлация? Да кипи безсмислен труд...

                          Инфлацията е резултат от печатането на пари. Ако няма печатане на пари няма да има инфлация. Инфлацията е просто един допълнителен данък върху потребителите. Сладкото при този данък е, че той не е заложен като число в нито един закон и финансово-политическият олигопол го манипулира безконтролно с цел да пълни собствените си джобове за сметка на трудещите се и пенсионерите.
                          Е да де, ама нали уж населението се увеличава, измисля се по-ефективна машинария, еволюират разни идеи и разработки - дето се вика "растеж".
                          Ако процентът е твърдо забито число в алгоритъма и никой не може да го манипулира ?

                          В сегашната ситуация пак ще се променят етикети - цените в БТЦ ще падат.

                          Коментар


                          • Аз пък смятам,че от АТИ вече са назанчили свой хора да бдят за сигурноста на криптовалутите с тлъсти ордери купува на ниски нива.Иначе ако се сринат криптовалутите има вече толкова видеокарти на пазара,че АТИ няма да има смисъл да правят 8-ма серия,направо трябва да минат към 9-та.

                            http://www.bitcoinmonitor.com/

                            Много транзакции много нещо.Американците май пак тупат дюшеците.
                            Last edited by detonator; 15.04.2013, 22:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dr.Who Разгледай мнение
                              Да си призная и аз не разбирам идеята за ограниченото количество и защо трябва да намалява с експоненциална крива.
                              На мен по-логично ми изглежда, че би трябвало бикойните да са неограничени и да нарастват с 5% на година.
                              Какъв е смисъла от точно определена годишна инфлация? Аз не виждам никакъв смисъл от 5%, от 15% или 55% инфлация ако тя е ТОЧНО определена. Какъв е смисъла всеки търговец да сменя ежедневно етикетите с цените на стоките си със заложения % инфлация? Да кипи безсмислен труд...

                              Инфлацията е резултат от печатането на пари. Ако няма печатане на пари няма да има инфлация. Инфлацията е просто един допълнителен данък върху потребителите. Сладкото при този данък е, че той не е заложен като число в нито един закон и финансово-политическият олигопол го манипулира безконтролно с цел да пълни собствените си джобове за сметка на трудещите се и пенсионерите.
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                пич,
                                в грешка си
                                биткойна само по себе си има много ценни технологично неща.
                                това, за което спорим с фори е , че няма как някой да измисли елетронното злато - защото биткойна доста се приближава като претенция до това...ограничен ресурс. трудно 'добиване', носене в джоба....
                                Да си призная и аз не разбирам идеята за ограниченото количество и защо трябва да намалява с експоненциална крива.
                                На мен по-логично ми изглежда, че би трябвало бикойните да са неограничени и да нарастват с 5% на година.
                                реално погледнато всеки може да измисли подобна валута с леки изменения на алгоритъма и има няколко сериозни социални мрежи, които биха били идеална среда, но тук идва въпросът....а кой седи зад тази валута.
                                Реално вече има много подобни валути-клонинги, но биткойн е с четири обиколки пред тях. Факторът време е дал много по-голяма сила на биткойн, по-голямо доверие и сигурност в него, откъдето е логично и цената му е да по-висока. За това време е развита инфраструктура около биткойн - доста софтуер е направен и доста бизнес-идейки са имплементирани. Ако някой сега излезе с нова валута, ще започне от нулата

                                затова си мисля, че въпреки хубавия алгоритъм в крайна сметка биткойна ще бъде използван за балонирано обирана на канарчетата.
                                Кристална топка с лек примес на конспирация не са аргумент. Едва ли някой знае какво ще се случи.
                                порочна е схемата при която цената на валутата се качва в пъти само заради хардуера с който се добива, но това е само част от проблема. Голяма част от оборота е с меко казано съмнителна цел (престъпни плащания)...
                                Това е цената на експеримента - лошите и те ще облажат.
                                Да не се окаже, че 'лошите' са направо цвете пред ония с костюмчетата.

                                Коментар

                                Working...
                                X