IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Ами ти същото го бръщолевеше и когато биткойн бе 10 ПЪТИ по-евтин... Мислех, че ще се кротнеш, но явно отново си изгубил равновесието... Когато фактите мълчат дори и най-тъпите трябва да мълчат.
    Тогава тъкмо излизаха доказателствата че биткоин се използва за престъпни плащания. Вече има един затворен сайт и реално тази "валута" си е яко в очите на всички. А съм убеден че няма ей така да оставят отворена възможност за реално легално пране на пари.

    Според мен вече затягат примката, нищо чудно преди да станат ясни мерките да намерят начин да разберат кой какви биткоини върти и от кеди ги взима.

    Коментар


    • Нали не е балон, защо все оправданията са, че поскъпва?
      Естествено, че поскъпва, иначе няма да е балон.
      Понякога поскъпва...
      Може и още 10 пъти да скочи, аз лично го допускам напълно.
      Не ми се търси за .COM балона.
      Last edited by IvanTerziev; 20.11.2013, 21:04.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        И изведнъж цялото нещо не струва нищо. "Пари" чието единствено обезпечение е глупост и пари от наркотици, няма как да донесе нищо добро на тези които вярват в него.
        Ами ти същото го бръщолевеше и когато биткойн бе 10 ПЪТИ по-евтин... Мислех, че ще се кротнеш, но явно отново си изгубил равновесието... Когато фактите мълчат дори и най-тъпите трябва да мълчат.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Всъщност абсолятно същия краен ефект ще има и ако се приемат легално за пари. тогава реално всеки който търгува с тях ще може да бъде разследван отново за пране на пари. борсите за тях ще трябва да се съобразяват с регулациите срещу пране на пари, трансферите на биткоини ще се съобразяват със законите за пране на пари при трансфери на пари.

          И изведнъж цялото нещо не струва нищо. "Пари" чието единствено обезпечение е глупост и пари от наркотици, няма как да донесе нищо добро на тези които вярват в него.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
            По същата логика, форумът е пълен с милионери в стотинки и трилионери в зимбабвийски долари. Може ли да престанете малко с глупавите сравнения?
            И гъзът е свързан с веждите нали? Изобщо момчето с глава на снежинка адски много го яд, че ще е от шараните...ще не ще...типично ганьовско
            Ганя Балканский J.R.

            Коментар


            • Тази така наречена виртуална валута служи само за едно нещо - престъпници да използват наивници за пране на пари.

              забраната може да стане много лесно. Просто приемат че който търгува биткоини пере пари, свои или чужди. И това всъщност ще е истина.

              буквално за една нощ не само че ще струват 0 ами и всеки който ги притежава ще се скъса да търси всякакъв начин да се отърве от тях.

              Коментар


              • Click image for larger version

Name:	joke.jpg
Views:	1
Size:	99.0 КБ
ID:	3039140
                и тоз коментар е без препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                  Тоест да разбираме, че по тази логика форума е пълен с милионери в биткойни, така ли?
                  ФорексМастъра като единствен притежател на 7 биткойна си е направо крупен мулти-милионер в биткойни.
                  Остава му само правителствата и банките да легализират неговите виртуални монетки за да почне да си харчи парите.
                  Вече ми стана ясно защо той така агресивно се опитва да наложи на всички останали неговите бибиткойни.
                  По същата логика, форумът е пълен с милионери в стотинки и трилионери в зимбабвийски долари. Може ли да престанете малко с глупавите сравнения?

                  Коментар


                  • Няма смисъл да се връзвате на щуротиите на Мастъра. Неговите приказки са само блянове и напразни надежди, които никога няма да се сбъднат. Не му обръщайте внимание какво говори. Той е зомбиран.
                    Твърденията на Мастъра, че бибиткойните приличали на златото са пълна глупост. Днес даже беше написал, че били съкровище

                    Златото е ценно, не само защото е ограничено, или защото някой така е решил. Златото е ценно, поради факта, че има и голяма полезност и има множество приложения в реалния живот. Използва се за изработка на украшения и бижута, използва се в медицината, използва се при изработката на полупроводници и чипове. Масово се използва в компютърната индустрия при производство на хардуер. Има приложение при различни високотехнологични производства и разработването на нови технологии. В космонавтиката също. По тази причина, дори никой да не търгува злато на борсите, пак ще има търсене.

                    Имат ли бибиткойните някаква полезност? НЕ. Имат ли бибиткойните въобще някакво полезно приложение? НЕ. Само пилеят напразно ресурси и енергия.
                    Цялата бибиткойн система е една пирамида, която се крепи само на алчността на участниците.
                    Такива пирамиди в миналото сме виждали много. И всички свършват по един и същ начин. Шараните си губят парите, а този, който е на върха, прибира парите на наивниците и изчезва.
                    Last edited by Frosty; 20.11.2013, 20:19.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                      Ако използваме тази квалификация за дефиниция за пари, биткона няма "трайност", няма и "оскъдност".
                      ... А и всеки може да почне да си твори всякакви хххххКойни. ...
                      Всъщност оскъдност има, примерно не може да напишеш число по-голямо от 255 в един байт. Предполагам така са го решили. Друг въпрос е, че огромната част от виртуалните точки пак се държат от шепа хора, и пак има възможност да са омешани с огромно количество $$$. Приликата с ФЕД е напълно случайна.
                      А днес се изумих колко още вида валута има, и благодатна била за копане, и всичко това се търгува за $$.
                      Само от 2 дни ровя, а тия неща са мислени и четени години наред, от къде по-умни и информирани хора от мен.
                      Продават ли продават за $$ хардуер за копане, а не го ръчнат у контакта да прави повече $$. Дори тоя казус го прочетох в тая тема, не съм се сетил аз да питам.
                      Last edited by IvanTerziev; 20.11.2013, 19:14.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от I Разгледай мнение
                        Петте характеристики на парите са: делимост, преносимост, трайност, разпознаваемост и оскъдност.

                        Ако използваме тази квалификация за дефиниция за пари, биткойна няма "трайност", няма и "оскъдност".
                        Сега за трайността ще се юрнат веднага да кзват, как и банкнотите горели или пък и че на ФЕД парите били само цифри в компютри. Да вярно, така е.... ама нали точно затова сте против тези пари на ФЕД, защото били само компютърни цифрички.
                        Т.е. колкото парите на ФЕД са пари, толкова и биткойните. Поне зад доларите има все пак нещо - армия, държава, земя и т.н. Зад биткойна няма нищо, ама съвсем нищо. Изкопавата се от "въздуха". И не са неограничени. Щели били да се копат до 21 млн. Ами тогава какво пречи някой да отвърти тайно или явно още нялколко милиона, по каквато и да е причина. Нещо създадено от нищото не е неограничено. Защото може да си създаваш колкото искаш още от това нищо, въпрос просто на време някой да се изкуши да го направи. Ако и не го правят вече де... А и всеки може да почне да си твори всякакви хххххКойни. А много видове злато, напримено, няма.... има само едно. И не може да се клонира.
                        Last edited by d333; 20.11.2013, 19:08.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                          Терзиев стига си се косил за глупости.
                          " делимост, преносимост, трайност, разпознаваемост и оскъдност"
                          Не отговаря за 1000 пъти повтореното, че са пари. Май само на "делимост" отговарят, и "преносимост", повече отколкото ми се иска .
                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Какво е обяснението LTC да е едва 0.01 BTC?
                            Само за доверие и популярност ли става въпрос. Има ли потенциал LTC за курсове 1/4 към BTC, каквото е крайното отношение на 2-те емисии?

                            Коментар


                            • Терзиев стига си се косил за глупости.Точно в тая тема е отговаряно не веджъж на същите въпроси който задаваш сега.И 100% сигурност няма във нищо и никога нее имало !!!
                              Утре могат да дойдат извънземните и да ни изядат

                              Дайте да поговорим малко за сигурност,препоръчаха ми тоя портфейл https://bitcoinarmory.com/ ползва ли го някой ?
                              както и тва чудо но още е на пре-ордер http://www.bitcointrezor.com/

                              Коментар


                              • Уникалност, Първата, Единствената?
                                Оставам с впечатление, че смисълът е в самото копане.

                                Да не помислиш че само лайткоина е изгодно да се копае сега - има и още доста криптовалути които са по изгодни от биткоина да се копаят с видеокарти. Тези които се кораят със scrypt могат да се копаят единствено с видеокарти а не с мощните машини на SHA-256 - ето тук дават сравнение между отделните криптовалути http://coinchoose.com/ а също и тук http://www.coinwarz.com/cryptocurrency
                                http://www.bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=3&t=384

                                http://coinchoose.com/ тука някаква NovaCoin се разменя за 0,01 биткойна, при смешна трудност. А ppCoin е с голяма трудност, сравнима с BitCoin, и ниска цена. Обърках се вече. Говорим за хиляди пъти разминавания. FreiCoin пък има възвръщаемост.

                                Всичко това се търгува и има реална цена, ей я борсата: https://www.cryptsy.com/
                                Last edited by IvanTerziev; 20.11.2013, 18:06.
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X