IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Уникалност, Първата, Единствената?
    Оставам с впечатление, че смисълът е в самото копане.

    Да не помислиш че само лайткоина е изгодно да се копае сега - има и още доста криптовалути които са по изгодни от биткоина да се копаят с видеокарти. Тези които се кораят със scrypt могат да се копаят единствено с видеокарти а не с мощните машини на SHA-256 - ето тук дават сравнение между отделните криптовалути http://coinchoose.com/ а също и тук http://www.coinwarz.com/cryptocurrency
    http://www.bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=3&t=384

    http://coinchoose.com/ тука някаква NovaCoin се разменя за 0,01 биткойна, при смешна трудност. А ppCoin е с голяма трудност, сравнима с BitCoin, и ниска цена. Обърках се вече. Говорим за хиляди пъти разминавания. FreiCoin пък има възвръщаемост.

    Всичко това се търгува и има реална цена, ей я борсата: https://www.cryptsy.com/
    Last edited by IvanTerziev; 20.11.2013, 18:06.
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Мастърът е милионер в сатошита.
      От тук нататък, какво се случва с криптовалутите при първи намек за легализиране???
      Как смятате? Дали големите ще нанкат или на база на прецедента няма да се навъдят GOOOGCOIN-и, които ще ми капят в джобчето при всяко влизане в търсачката или Microsoftcoin-и, които ще ми влизат в джоба бри всяко забиване на уиндоуса?
      И забележете, ще ги получавам срещу нещо реално, което може да се види и пипне, а не срещу копане в резултат на което не знам каква принадена стойност създавам.
      Само разсъждения

      Коментар


      • Ровя тука, че имам време...
        Запазвали стойност, били съкровище???
        Кой може да гарантира, че няма и няма да има троянец или вирус на компа си, че да повери всичките си пари? Все пак това са копачи - нърдове, компютърни маниаци, а какво остава да се ползва от абсолютно всички? А и писачите на мизерии ще имат огромен стимул да атакуват машините, не че и сега не са десетки милиони вируси, и няма антивирус да лови на 100%.

        Самият портфейл Bitcoin-qt си има вградена защита с парола/криптиране на портфейла, която е повече от достатъчна за да си защитиш самия портфейл. Важно е да се знае, че ако компютъра е заразен с вируси (keylogger) тази парола няма да помогне.
        http://www.bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=3&t=425

        Здравейте,
        днес с ужас установих, че са ми изтеглили всичките LTC-та от Wallet-а който ми е на PC-то
        Копелето се беше опитало и да ми хакне и Bitcoin.de акаунта, но слава богу сайта беще блокирал акаунта поради 4 сгрешени пароли
        Освен да си почистиш машината и да седиш зад рутер поне да няма връзка пц-то ти директно до мрежата май друго не може да направиш, няма как да се върнат въпросните.
        http://www.bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=3&t=407

        Между другото - рутер няма да помогне!
        Last edited by IvanTerziev; 20.11.2013, 17:39.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
          Най-малката деноминация в момента е 0.000 000 01 (сатоши).
          Тоест да разбираме, че по тази логика форума е пълен с милионери в биткойни, така ли?
          ФорексМастъра като единствен притежател на 7 биткойна си е направо крупен мулти-милионер в биткойни.
          Остава му само правителствата и банките да легализират неговите виртуални монетки за да почне да си харчи парите.
          Вече ми стана ясно защо той така агресивно се опитва да наложи на всички останали неговите бибиткойни.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Kaкво остана от идеята за анонимност, разпределена система, независима от правителства, без регулация?
            Могат и вече започват да я регулират, а не могат да я спрат? Тук имаше пост, че и в БГ се прави, а още нямаме локален брокер или подобния нему термин. Регулациите изпревариха услугата.
            Може ли Бог да направи камък толкова тежък, че самият Той да не може да вдигне?
            On Friday, the New York State Department of Financial Services announced it will be holding a public hearing on virtual currency regulation, specifically considering whether a certification called "BitLicense" might help manage the spread of online currencies like Bitcoin. The new license would require consumer protection services, as well as anti-money laundering requirements, designed to make the currency less useful in cases of fraud and criminal activity.
            http://www.theverge.com/2013/11/16/5...itcoin-traders
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
              Най-малката деноминация в момента е 0.000 000 01 (сатоши). Това означва ли, че златото е безкрайно, след като може да си го делим на отделни атоми?
              Не говорим за безкрайно количество. Говорим за обратното на ограничено количество.
              Защото едно е 21 000 000 БТК-та Друго е 2 100 000 000 000 000 сатоши, което не е безкрайно количество, но е близко до него. Е, кое му е ограниченото, като всеки може да притежава част от биткойн по света?

              Мисля, че дадох достатъчно точен пример със 100 лева.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Това с ограничението, малко не е точно така.
                Ограничени са например 100 лева, които могат да станат максимум 10 000 стотинки.
                В най добрия случай 10000 човека ще имаме по 1 стотинка.
                А при делимостта на БТК /да ми припомните на колко може да се раздели..../ За каква ограниченост може да става въпрос?
                Най-малката деноминация в момента е 0.000 000 01 (сатоши). Това означва ли, че златото е безкрайно, след като може да си го делим на отделни атоми?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от El Guapo Разгледай мнение
                  Само така Гиго . Гледам че подготвяш атмосферата около Мастера по въпроса за осиновяването .Явно си приел твърдението ми че няма да има пари за изплащането на тлъстата ти военна пенсия ,като напълно въможно и реално и като всеки разумен и дисциплиниран военен интелигент ще трябва да си изградиш няколко стратегии, освен тази, в случай ако .
                  Точно тъй колега!

                  Планът за война (и отбрана) никога не трябва да бъде само един.
                  Затуй се подготвят няколко варианта.
                  И като свирне тръбата се заповядва:
                  Отворете пакета с план "Вихър". Или "Изпълнявай ВИХЪР".
                  А плановете "Крепост", "Твърдост" и "Ураган" да се унищожат.


                  Ама за осиновяване няма как. Той е много ляв, пък аз съм по-десен.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Ограничени са и най-вероятно в дългосрочен план, стойността не само ще се запазва, а дори ще се увеличава.
                    И ако някой се съмнява за сигурността им. Ето ми частния ключ, който иска нека да ги взима
                    Eдна испанска леля беше си купила Слънцето, или поне опита. Кво му плащаш... и няма кой да ти го вземе!
                    Чудя се колко ли ще е изгодно да си предявя права върху простите числа до милион. Повече няма да станат.
                    Fortunately, there is a possible solution for Bitcoin's volatility problem: There needs to be some kind of central institution. A bank of sorts.
                    http://www.washingtonpost.com/blogs/...entral-banker/

                    Даа... колко му е, банка! Не бях се сетил за тоя начин на унищожаване на системата. Все пак разполагат с едни от най-умните икономисти, и най-силните лостове.
                    Last edited by IvanTerziev; 20.11.2013, 16:39.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                      Ограничени са и най-вероятно в дългосрочен план, стойността не само ще се запазва, а дори ще се увеличава.
                      Това с ограничението, малко не е точно така.
                      Ограничени са например 100 лева, които могат да станат максимум 10 000 стотинки.
                      В най добрия случай 10000 човека ще имаме по 1 стотинка.
                      А при делимостта на БТК /да ми припомните на колко може да се раздели..../ За каква ограниченост може да става въпрос?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от frei1974 Разгледай мнение
                        Това е мистелия Колчо-копа нещо -кво точно моя Айти не можа да ми обясни-четох четох-Греда-не съм дорасъл най-вероятно-купих един за тръпката-расте ли расте-чини ми на балон ама найсе-ще видим.Късмет
                        А кое дава стойност на "Слънчогледите" на Ван Гог. Ако погледнем от страната на скептиците в този форум - една цапаница, която и за тоалетна хартия не става.

                        Аз мога да кажа с какво са ценни за мен, че могат да се съхраняват 100 пъти по-сигурно от пари в брой, в банка, злато, диаманти, картини и т.н.
                        Лесно могат да се пренасят през континенти.
                        Не зависят от икономиката на отделни държави.
                        Мога да ги обменя бързо както в Пекин, така и в Торонто.
                        Ограничени са и най-вероятно в дългосрочен план, стойността не само ще се запазва, а дори ще се увеличава.
                        И ако някой се съмнява за сигурността им. Ето ми частния ключ, който иска нека да ги взима - U2FsdGVkX18pA2gtD/IdJLFSNeCAuJRt/3gsDLXsxDEhXnZApoesuC3/IpF7Nnqr1Yx6ElttWhvXyOV6jaCbzD7KXsB31TxTl82XXItpb8 0=

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          Не е баш тъй.

                          Само преди месеци биткойна беше 60 долара и много народ му се смееше, че не ги е продал на 150.
                          Пък сега ако иска споко ще ги махне на 550.
                          Само така Гиго . Гледам че подготвяш атмосферата около Мастера по въпроса за осиновяването .Явно си приел твърдението ми че няма да има пари за изплащането на тлъстата ти военна пенсия ,като напълно въможно и реално и като всеки разумен и дисциплиниран военен интелигент ще трябва да си изградиш няколко стратегии, освен тази, в случай ако .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Като акциите на професор Каро?
                            Акциите са удостоверение за собственост на дялове. А акциите на проф. Каро са удостоверение за собственост на дялове от фирма, която вече няма никаква собственост, а само дългове!
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Еми да де. Те точно това са парите. Не запзват нищо друго освен себе си!

                              .
                              Като акциите на професор Каро?

                              Коментар


                              • The biggest Bitcoin exchange, Mt. Gox, suffered a temporary meltdown in 2011 which saw the price of bitcoins plunge in minutes from $17 to about one cent.
                                http://nakedsecurity.sophos.com/2013...cent-in-value/

                                Расте ли расте... спад 1700 пъти, 170000 %, и вече се е случвало.
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X