IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Университет в Кипър, започва да приема плащания с биткойни - http://world.time.com/2013/11/21/university-in-cyprus-becomes-first-to-accept-bitcoin-payments
    Кучетата си лаят, керванът си върви ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Най голямата фикция е свободата ! Златото също е фикция и то много яка. Койните са опит в зародиш да се възпрепятства нещо , което неизбежно ще се случи и са чиста проба превенция стартирана от ЦРУ по нареждане на ФЕД.В появата на койните са инвестирани средства и липсва информация - кой е първия емитент.
      За какво се използва златото - почти за нищо ! Виж петрола и газта - това сега е стойност и без тях много лошо.
      Как за нищо да не се използва бе? Я не ме разсмивай!
      Златото широко се използва в електрониката. Незаменимо е за покриване на контактни повърхности. То е с висока електропроводимост, не се окислява и понеже е меко и ковко, много лесно се обработва. Всъщност приложението му е ограничено единствено от високата цена. Ако беше на цената на медта например, то вместо мед щеше да се използва злато. В различни сплави естествено.

      Нещо много рано започнах с безплатните уроци.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • gigow

        Най голямата фикция е свободата ! Златото също е фикция и то много яка. Койните са опит в зародиш да се възпрепятства нещо , което неизбежно ще се случи и са чиста проба превенция стартирана от ЦРУ по нареждане на ФЕД.В появата на койните са инвестирани средства и липсва информация - кой е първия емитент.
        За какво се използва златото - почти за нищо ! Виж петрола и газта - това сега е стойност и без тях много лошо.
        Last edited by supertrader; 21.11.2013, 04:45.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
          Проектите си ги деплойвам на Линукс. Кошмарна заблуда е, че за Линукс няма вируси. Всяко устройство, изпълняващо програма - може да изпълни злонамерен код. Виждал съм антивирус на първия смартфон на Нокиа.
          Едно е да има вируси за операционната система, съвсем друго е самата операционна система да е вирус.
          Дори в лицензното споразумение пише че нямам право да им декомпилирам сорса, за да видя великите им програмистки творения и безбройните тайни вратички.
          Ами антивируса - откъде си сигурен, че той не е всъщност един вирус?
          Моят принцип е - колкото по-малко код на 'врага' има - толкова по-добре. И да ти кажа - досега не съм имал ядове. Човек не може да се предпази на 100%, но може да вземе разумни мерки. Не се инсталира софтуер, който не е ясно какво точно и защо прави. Иначе си прав - виждал съм инсталации на линукс от лаици, които - по-добре уиндоус да бяха сложили. Но в общ случай, при кадърна настройка, уиндоус потебителите са по-уязвими.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Аз да не съм луд да откривам позиция в НИЩО. Защото това е всъщност точно това - нищо. Някакви луди хора дават реални пари за НИЩО.

            Тук съм съгласен с теб. Не се пиша разбирач. В никакъв случай.
            Ама силата на биткойна е само във ВЯРАТА, че струва нещо.
            Виж, златото е друга работа. То е стока. И струва нещо. А биткойна е фикция.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
              Kaк да предам продукт на клиента, и да управлявам касата му, ако не знам какво и как работи?
              Утре ще разровя за хардуерните трезори, кой-знае какви въпроси ще намеря пък там.
              Разбирам и съм съгласен, че всеки трябва да си направи сам за себе си проучването, просто с последните си постове имам чувството, че се опитваш да се убедиш сам себе си.

              А иначе на въпроса: "Защо се скъсаха да произвеждат ASIC за копаене, а не произвеждат хардуер за защита на изкопаното? А разчитаме на антивирусната."

              Останах с впечатлението, че си се запознал с технологията на изграждане на блок-веригата. Ако е така сигурно си разбрал, че всички транзакции на всеки 10 минути се хешират, като всеки нов блок хешира и хеша от предишния блок. За да ти "откраднат" биткойните, трябва някой да подмени всички блокове от тази твоя трансакция, която искат да подменят до момента. Това значи да има поне 51% от изчислителната мощ на биткойн мрежата. В тоя ред на мисли, колкото по-добри машини за "копане" навлизат и колкото по-широко използвани са, толкова е по-голяма изчислителната мощ на биткойн-мрежата като цяло и толкова е по-трудно 1 групировка да има 51% от нея. С две думи - по-добрите машини за копане на практика защитават по-добре изкопаното на всички, т.е. правят точно това, което и ти искаш нали така?

              Ако от друга страна говориш не за сигурността на мрежата като цяло, а за сигурността на твоят личен портфейл, то тя си е твоя лична отговорност. Всъщност твоя личен портфейл е до толкова защитен, до колкото е защитена паролата, с която си го криптирал. Ако някой ти сложи keylogger, проблема си е лично твой. В това отношение, останалите онлайн разплащания са също толкова застрашени, нали така?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
                Не преставам да се изненадвам от ентусиазмът, с който хора без реални позиции в биткойни пишат ли пишат. Не, че имам нещо против, но се чудя от къде тая енергия. Ако те кефят - купувай, ако не - скъсявай.
                Kaк да предам продукт на клиента, и да управлявам касата му, ако не знам какво и как работи?
                Утре ще разровя за хардуерните трезори, кой-знае какви въпроси ще намеря пък там.

                Първоначално изпратено от rabnovesie
                И като се спука много народ, който е вярвал че нищото струва нещо ще се бият по главата и ще се чудят с какъв акъл са си дали реалните пари за НИЩО.
                Едва ли тук пишат хора, дето са купували на тия цени. Или са копачи, или са вземали на <20 $. Като гледам не го ползват за пари, а само за инвестиция.
                Last edited by IvanTerziev; 20.11.2013, 23:42.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
                  Не преставам да се изненадвам от ентусиазмът, с който хора без реални позиции в биткойни пишат ли пишат. Не, че имам нещо против, но се чудя от къде тая енергия. Ако те кефят - купувай, ако не - скъсявай.
                  Аз да не съм луд да откривам позиция в НИЩО. Защото това е всъщност точно това - нищо. Някакви луди хора дават реални пари за НИЩО.

                  Аз още в началото на тази тема го бях казвал - това ще е най-смешния балон в световната история - даже и холандските лалета са по-нормални. И като се спука много народ, който е вярвал че нищото струва нещо ще се бият по главата и ще се чудят с какъв акъл са си дали реалните пари за НИЩО.

                  Коментар


                  • Не преставам да се изненадвам от ентусиазмът, с който хора без реални позиции в биткойни пишат ли пишат. Не, че имам нещо против, но се чудя от къде тая енергия. Ако те кефят - купувай, ако не - скъсявай.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Явно имаш ограничен житейски опит?! Нищо, животът е пред теб...
                      Тука се съгласявам. Ни на банка, ни на моя си комп вярвам на 100%. Няма угодия.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Какво да ти кажа, аз не се притеснявам да си държа парите в банка или по сметка в посредник.
                        Явно имаш ограничен житейски опит?! Нищо, животът е пред теб...
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Защо се скъсаха да произвеждат ASIC за копаене, а не произвеждат хардуер за защита на изкопаното? А разчитаме на антивирусната.
                          http://www.bitcointrezor.com/?ref=pool

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Вече почваш да ме лъжеш на поразия...

                            Мога да изброя поне 10 случая от последните 5 години когато различни финансови институции са нарушавали законите и направили безбожни печалби от кражби на парите на клиентите си и накрая най-много да платят някоя глобичка която не е дори и 5% от това което са спечелили от престъплението... и най-важното никой не ходи в затвора. Тези глоби вече се възприемат като част от цената на бизнеса за финансовия олигопол. Печелят 300 милиарда, плащат 10 милиарда глоба и шапка на тояга... Цирк за пред камилчетата дето вЕрват, че някой им защитава парите...
                            Какво да ти кажа, аз не се притеснявам да си държа парите в банка или по сметка в посредник.

                            Ама ако имах биткоини доста бих се притеснявал имам ли ги, не ги ли имам Всеки ден в който битконите са там където трябва да бъдат направо може да си разглежда като дар от съдбата - при положение че всъщност никоя държава не стои зад тях, а единствената сериозна подкрепа е от наркотрафиканти

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                              Ти виндовс ли ползваш ????
                              Гледам - любознателен си. Прочети ако искаш какво е опън-сорс, кой е Ричард Столман , FSF такива ми ти работи.
                              Проектите си ги деплойвам на Линукс. Кошмарна заблуда е, че за Линукс няма вируси. Всяко устройство, изпълняващо програма - може да изпълни злонамерен код. Виждал съм антивирус на първия смартфон на Нокиа.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Както и да е, ако едно нормална борса задигне парите на хората ще стане грандиозен скандал. Криминални разследвания задържани хора и така нататък.
                                Вече почваш да ме лъжеш на поразия...

                                Мога да изброя поне 10 случая от последните 5 години когато различни финансови институции са нарушавали законите и направили безбожни печалби от кражби на парите на клиентите си и накрая най-много да платят някоя глобичка която не е дори и 5% от това което са спечелили от престъплението... и най-важното никой не ходи в затвора. Тези глоби вече се възприемат като част от цената на бизнеса за финансовия олигопол. Печелят 300 милиарда, плащат 10 милиарда глоба и шапка на тояга... Цирк за пред камилчетата дето вЕрват, че някой им защитава парите...
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X