IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Губят тези които очакват бърза печалба и винаги се включват когато Биткойн се появи в медиите... Биткойн се купува, когато е "тихо". Това са хората които губят, както и на борсата, губят меките ръчички и алчните, тези които вярват в технологията никога не са губили. То трябва да си пълен идиот за да загубиш в крипто. Сега в момента при тези върхове (и като се имат предвид проблемите при Биткойн), не е най удачното време за инвестиция. Прекалено много се говори за тези неща, което означава, че трбва да се изчака. Инвестиции се правят само в неща за които медиите си мълчат. Когато отново замлъкнат и всички си мислят, че Биткойна е отново в стагнация, тогава умните инвеститори ще се включат. Следващият път като се появи в медиите ще го гледаме на $ 4 - 5 хиляди... и тук ще четем отново същите коментари от хора които не искат да прочетат и 1 страничка за технологията.

    Иначе ако някой се чуди от какво е предизвикан сегашният връх. Основно от хора в Южна Корея, там цената в един момент достигна равностойност на $4500.... т.е. Южно Корейците откриха Биткойна и влязоха сериозно.

    Между другото същите глупости, че не е реален, някога съм ги слушал и за Гугъл... че Гугъл не произвежда нищо "реално" и тн.

    Иначе тези коментари във форума сега, са просто доказателство, че хората в България имат изключително изостанало и ограничено мислене. Почти никъде в западните форуми вече ги няма тези аргументи, за понци схемата и нематериалноста на Биткойн. Не е нужно нещо да има физическо съществуване и листче с цена, за да има стойност. Това мислене е от края 19-ти век.
    Обясни ми като дам 4500 долар какво точно купувам?нещо не ми е ясно
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      Имам един спешен въпрос. Понеже всеки се хвали, че уж печели от този бай хойн, някой може ли да обясни откъде идват парите за тези печалби?
      До тук стана ясно, че от цялата крипто-понци-схема печелят само собствениците на ферми за кОпане, печелят корпорациите производители на хардуер, чипове и електронни компоненти, печелят и онези от енергото, които продават тока.
      Тогава кой губи?
      Откъде идват парите за печалбите на гореизброените?
      За кОпането на този бай хойн се трошат значителни средства за оборудване и енергия, а в крайна сметка не се произвежда никакъв продукт.
      Въпросът ми е, кой плаща сметката и кой е губещият в тази пирамидална схема??
      Много моля запознатите да ми отговорят.

      Губят тези които очакват бърза печалба и винаги се включват когато Биткойн се появи в медиите... Биткойн се купува, когато е "тихо". Това са хората които губят, както и на борсата, губят меките ръчички и алчните, тези които вярват в технологията никога не са губили. То трябва да си пълен идиот за да загубиш в крипто. Сега в момента при тези върхове (и като се имат предвид проблемите при Биткойн), не е най удачното време за инвестиция. Прекалено много се говори за тези неща, което означава, че трбва да се изчака. Инвестиции се правят само в неща за които медиите си мълчат. Когато отново замлъкнат и всички си мислят, че Биткойна е отново в стагнация, тогава умните инвеститори ще се включат. Следващият път като се появи в медиите ще го гледаме на $ 4 - 5 хиляди... и тук ще четем отново същите коментари от хора които не искат да прочетат и 1 страничка за технологията.

      Иначе ако някой се чуди от какво е предизвикан сегашният връх. Основно от хора в Южна Корея, там цената в един момент достигна равностойност на $4500.... т.е. Южно Корейците откриха Биткойна и влязоха сериозно.

      Между другото същите глупости, че не е реален, някога съм ги слушал и за Гугъл... че Гугъл не произвежда нищо "реално" и тн.

      Иначе тези коментари във форума сега, са просто доказателство, че хората в България имат изключително изостанало и ограничено мислене. Почти никъде в западните форуми вече ги няма тези аргументи, за понци схемата и нематериалноста на Биткойн. Не е нужно нещо да има физическо съществуване и листче с цена, за да има стойност. Това мислене е от края 19-ти век.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        аз имам само 1 лаптоп и софтуера на Interactive Brokers и Thinkorswim нищо повече ..... a ако тоя пичкенкойн слиза така бързо може и да не си избиеш хардуера .....
        незнам аз мисля по друг начин аз с 6К евра ако започвам то няма нужда да си купувам допълнителна техника за нещо си което е въздушно .... е на борсата има достатъчно джаджи за квото и да било плюс златарски магазини ....
        Към края на 2012 хорицата продаваха биткойни със 100ци. Слушаха тогавашните мишовци. Дано не са се отдали на алкохолизъм при тия цени.
        Един пропилян шанс.

        Коментар


        • Типично Провинциално мислене, че за да спечели някой - друг трябва да загуби!
          За съжаление това е и мисленето за всеки Бизнес в България и от тук се появяват журналистически бисери като "бизнесмена с криминално минало" и т.н.
          шА сЪ опраим едва когато се осъзнае че Бизнеса е win/win - т.е. и двете страни в един Бизнес трябва да имат изгода от съответната сделка, същото както и в семейния живот или в секса - иначе си е чист онанизъм!
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            Имам един спешен въпрос. Понеже всеки се хвали, че уж печели от този бай хойн, някой може ли да обясни откъде идват парите за тези печалби?
            До тук стана ясно, че от цялата крипто-понци-схема печелят само собствениците на ферми за кОпане, печелят корпорациите производители на хардуер, чипове и електронни компоненти, печелят и онези от енергото, които продават тока.
            Тогава кой губи?
            Откъде идват парите за печалбите на гореизброените?

            За кОпането на този бай хойн се трошат значителни средства за оборудване и енергия, а в крайна сметка не се произвежда никакъв продукт.
            Въпросът ми е, кой плаща сметката и кой е губещият в тази пирамидална схема??
            Много моля запознатите да ми отговорят.
            ми които го купуват и за двата въпроса ....
            Last edited by X_Y; 28.05.2017, 17:43.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
              Аз ли какво Виждам?
              Инвестирани 8.000 лв. в "миньорско" оборудване, като повечето ми видео карти са с над 2 г. остатъчна гаранция. Имам само 2 с по една година а имам и захранвания и памети с над 9 г. остатъчна гаранция.
              Разход на ток около 200 лв. на месец - брой ги 24 месеца (по-малко са) = 4.800 лв.
              Общо разходи 12.800 лв.

              Приходи - миналата година продажба на Биткоини за 4.000 лв. (на които съм платил ДОД, между другото). Тази година продажби досега над 8.000 лв.
              Общо приходи - 12.000 лв.

              В момента имам двуцифрена сума Биткоин в портфейла а по борси криптовалути за над 8.000 USD

              Както се казваше в един виц - "Нищо не търся и нищо не предлагам - само се хваля"
              аз имам само 1 лаптоп и софтуера на Interactive Brokers и Thinkorswim нищо повече ..... a ако тоя пичкенкойн слиза така бързо може и да не си избиеш хардуера .....
              незнам аз мисля по друг начин аз с 6К евра ако започвам то няма нужда да си купувам допълнителна техника за нещо си което е въздушно .... е на борсата има достатъчно джаджи за квото и да било плюс златарски магазини ....
              Last edited by michaelis12; 28.05.2017, 10:14.

              Коментар


              • Имам един спешен въпрос. Понеже всеки се хвали, че уж печели от този бай хойн, някой може ли да обясни откъде идват парите за тези печалби?
                До тук стана ясно, че от цялата крипто-понци-схема печелят само собствениците на ферми за кОпане, печелят корпорациите производители на хардуер, чипове и електронни компоненти, печелят и онези от енергото, които продават тока.
                Тогава кой губи?
                Откъде идват парите за печалбите на гореизброените?
                За кОпането на този бай хойн се трошат значителни средства за оборудване и енергия, а в крайна сметка не се произвежда никакъв продукт.
                Въпросът ми е, кой плаща сметката и кой е губещият в тази пирамидална схема??
                Много моля запознатите да ми отговорят.
                Last edited by Frosty; 28.05.2017, 10:12.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Пичове, не знам кой, какво казва за биткойна. Аз съм човек, който няма нещо измислено на този свят, което да не е търгувал.
                  Знам за биткойн от 5-7 долара.
                  Не се ядосвам, че не видях в него стойност. Аз още не виждам. Може да съм тъп, но не виждам. Видях алчността и направих някой лев използвайки я. Не предполагах, че ще е толкова голяма обаче.
                  Честито на печелившите!!! И умната! Прибирайте печалбите поетапно! Обръщайте ги ако искате в злато и консерви
                  Интересно четиво е началото на тази тема.
                  http://forum.investor.bg/forum/%D0%B...%D0%BD/page293

                  Още веднъж, честито на печелившите! Аз не съм от тях

                  Коментар


                  • Тоя Биткойн не се ли наду доста вече? Бях във Варна, и там доста хора само за това говорят: Биткойни и Национална лотария. За мен специално това е си е сигнал за балон.
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Аз ли какво Виждам?
                      Инвестирани 8.000 лв. в "миньорско" оборудване, като повечето ми видео карти са с над 2 г. остатъчна гаранция. Имам само 2 с по една година а имам и захранвания и памети с над 9 г. остатъчна гаранция.
                      Разход на ток около 200 лв. на месец - брой ги 24 месеца (по-малко са) = 4.800 лв.
                      Общо разходи 12.800 лв.

                      Приходи - миналата година продажба на Биткоини за 4.000 лв. (на които съм платил ДОД, между другото). Тази година продажби досега над 8.000 лв.
                      Общо приходи - 12.000 лв.

                      В момента имам двуцифрена сума Биткоин в портфейла а по борси криптовалути за над 8.000 USD

                      Както се казваше в един виц - "Нищо не търся и нищо не предлагам - само се хваля"
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                        Добри Ютро!
                        Вече всички борси стабилно са над 2000 USD, като на някои е и над 2200 ! До края на месеца отново ще видим цена 2400.
                        Само преди 12 дни бе под 1700 долара - сринала ли се е с 1000 долара или се е вдигнала цената???
                        Жалко само за хората, които се паникьосаха и продадоха под 2000, нo има и такива които са купили
                        https://pbs.twimg.com/media/DA19axYV0AAWZSr.jpg:large
                        незнам ти кво виждаш ама аз виждам в момента вълна 4 следва една 5рка надоле после 3 корективни и след тва още надоле ...... ако тва е движението ше се паркирате на хилка и двеста (support) може и по-ниско .....

                        дневна графика - тва е стабилно ?!



                        седмична графика




                        P.S. незнам аз първо от борсова гледна точка това за мен е копие на Шака Зулу на пичка си лелина от ЕМА 50 и като трейдър не бих купил там нивга, не отчитам факта въобще, че тва с тоя биткойн е пълна идиотия и шизофрения, отчитам факта само от гледна точка на трейдър ....
                        Last edited by michaelis12; 28.05.2017, 08:46.

                        Коментар


                        • Добри Ютро!
                          Вече всички борси стабилно са над 2000 USD, като на някои е и над 2200 ! До края на месеца отново ще видим цена 2400.
                          Само преди 12 дни бе под 1700 долара - сринала ли се е с 1000 долара или се е вдигнала цената???
                          Жалко само за хората, които се паникьосаха и продадоха под 2000, нo има и такива които са купили
                          https://pbs.twimg.com/media/DA19axYV0AAWZSr.jpg:large
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                            Абре Момци - падна малко и се размечтахте - Ето какво съм писал преди 11 дни:



                            Искрено се надявам да съм сбъркал та да може поне още някои от вас да се качат на влака, ако чакате обаче цена около и под 1000 доларес да не стане https://pbs.twimg.com/media/C-_FLQdXoAAKpHO.jpg
                            добрутро ... ае баце за тебе тва ако е "малко" с хилка да се изсипе за два дена, спомням си индекса кат почна 2007ма от 1500 да пада до 700 за 2 години дигнаха олелия до небесата и вече кризи, та филми прайха как щеше да потъва света и що народ уволниха по цел свет .... аз незнам ако ей са в понеделника SPX от 2400 как е са и слезне "само" на 2000 за 2 седмици то значи нивото на океана треа да се е дигнал с 5 метра и да е потънал Манхатъна ....
                            Last edited by michaelis12; 28.05.2017, 06:47.

                            Коментар


                            • Абре Момци - падна малко и се размечтахте - Ето какво съм писал преди 11 дни:

                              Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                              В момента цената на Биткоина е в корекция и е идеална възможност за последни покупки под 1700 USD/BTC
                              Искрено се надявам да съм сбъркал та да може поне още някои от вас да се качат на влака, ако чакате обаче цена около и под 1000 доларес да не стане https://pbs.twimg.com/media/C-_FLQdXoAAKpHO.jpg

                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                                Ако досега не си разбрал - със спекула не се занимавам, както и графики не чертая! Гледам да си продам "изкопаното" на макс. Този "МегаБулЦикъл" го чакам от края на миналата година, като на 3 пъти бе спиран още в зародиш от РОС (Китайската Народна Банка) и в крайна сметка започна от другаде. Там откъдето е графиката е казано че Балона ще се надува до август/септември тази година - паживьом/увидим.
                                А жалко ... Хората, дето чертаят графики, го предсказаха тоя срив преди няколо дни. Дават го да падне до $1400, но като се има предвид спекулативната му същност, може и повече да падне.
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X